Тестування NVIDIA DLSS 4.5 показало сильне падіння продуктивності на старих GeForce RTX

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

man1242: 12.01.2026 08:36В тіпа паліт 5090 на 2500 обертів маслає та каже що тихо працює
отличная карта и даже при 3300об, я её не особо слышу на фоне других карлсонов и звука игры, в видеокарте главное не вендор, а чип. Все видеокарты с чипом 5090 будут одинаковые по выхлопу +/-
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

3300 обертів, це ж який пилосос.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AntonyKandaurov: 12.01.2026 09:32Тому він з профіля прибрав яка конкретно 5090? Бо ніщєброди, ніщебродами а купляти треба кфа2, паліти та інші "преміум" вироби. Зате 5090, можна володарів 5080 на місце ставити
Я беру из того, что есть в моей дыре в доступе, во-вторых, Палит вполне нормальный бренд и стоит дешевле, а 5090 от палита, от асуса, мси или гиги будет в работе одинаково фпс выдавать. А по поводу KFA2 так у меня 4090 от этого бренда отработала 2,5 года без проблем

Отправлено спустя 1 минуту 5 секунд:
AntonyKandaurov: 12.01.2026 18:413300 обертів, це ж який пилосос.
на фоне моих 13 штук ноктуа ippc-3000 в корпусе и 3 штук iceberg thermal icegale extra я их даже не различаю, вертушки на картах тихие

Отправлено спустя 46 секунд:
erkins007: 12.01.2026 12:45Там ещё веселее. Он на шдд игры крутит, естественно что ловит статеры, но при этом утверждает что это не из-за харда.
я запускаю и с ссд, нет по статеррам никакой разницы
Kirakishou
Member

Повідомлення

Геральт
Геральт: 12.01.2026 11:007800XT не вивозить ту гру в нативі? :eek:
В 4К на ультра не вивозить, треба або міняти роздільну здатність, або знижувати якість графіки. Але ця відеокарта купувалася для інших ігор, які вона в 4К на ультра вивозить, тому поки що мене влаштовує. Та й зараз я більше граю від екофлоу, тому іноді знижую якість графіки, щоб його на довше вистачало. Але коли матиму гроші, візьму якусь більш економну відеокарту, бо найбільший мінус 7800 ХТ це навіть не відсутність фрс4, а її споживання в простої і під час перегляду відео.

man1242
man1242: 12.01.2026 14:38Ну це з длсс 4.5 на якості у 2к :shuffle:
Гарно. До речі, у мене на тих скріншотах балансед. Мені б і фср4 вистачило, якби амд додали його для моєї відеокарти і якби розробники ігор, в які я граю, додали його в свої ігри. Бо поки що тільки кілька ігор із ти, в які я граю, мають підтримку фср загалом, навіть не фср4.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

MessiaH: 12.01.2026 18:39
man1242: 12.01.2026 08:36В тіпа паліт 5090 на 2500 обертів маслає та каже що тихо працює
отличная карта и даже при 3300об, я её не особо слышу на фоне других карлсонов и звука игры, в видеокарте главное не вендор, а чип. Все видеокарты с чипом 5090 будут одинаковые по выхлопу +/-
Дякую, я собі поміточку лишив, що юзверь глухий.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 12.01.2026 19:29 Дякую, я собі поміточку лишив, що юзверь глухий.
Беруші вирішують :gigi:
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MessiaH: 12.01.2026 18:455090 от палита, от асуса, мси или гиги будет в работе одинаково фпс выдавать
Ну да конечно.
Зображення
Блеквелы в том числе и 5090 прекрасно гонится. Естественно для этого нужен нормальный охлад и компонентная база, а не палит, который 3300 оборотов маслает.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

erkins007: 13.01.2026 01:32
MessiaH: 12.01.2026 18:455090 от палита, от асуса, мси или гиги будет в работе одинаково фпс выдавать
Ну да конечно.
Зображення
Блеквелы в том числе и 5090 прекрасно гонится. Естественно для этого нужен нормальный охлад и компонентная база, а не палит, который 3300 оборотов маслает.
Вічний жор під 600w таке собі задоволення.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 13.01.2026 01:32Блеквелы в том числе и 5090 прекрасно гонится. Естественно для этого нужен нормальный охлад и компонентная база, а не палит, который 3300 оборотов маслает.
Твои тесты полный бред и на них карта от Palit? Нет ведь, там обычная FE версия, которая тротлится сильно и сколько разница со стоковой FE? 5 кадров в стоке и то только потому что ФПС за 150 кадров, в максимальной нагрузке когда карта на пределе, там будет вообще 2-3 кадра, а с разгоном 5-6 кадров. А теперь сравни разницу в цене между той же Palit и Asus Astral, стоят ли 5-6 кадров переплаты 2000 баксов? Я не знаю как у вас, но мне палит обошлась в 3000, а Асус тогда стоила в районе 5000 и под заказ. Я взял обычную геймрок, вшил туда за 2 минуты прошивку от геймрок ОС и не парюсь. Юзаю карту в стоке и не заморачивайся. А по элементной базе палит, мси, гига одинаковы, только Асус астрал получше, но оно того не стоит. Переплата была бы розумна если бы астрал давал +30-40% производительности хотя бы, а так это беспантовая карта

Отправлено спустя 40 секунд:
Vpupkin: 13.01.2026 01:41Вічний жор під 600w таке собі задоволення
Ну так это чип такой, сегодня нет карты мощнее

Отправлено спустя 3 минуты 26 секунд:
dead_rat: 12.01.2026 19:29Дякую, я собі поміточку лишив, що юзверь глухий.
Нет, на видяхах маленькие карлсоны и они не отличаются производительностью ни по потоку воздуха, ни по статическому давлению, а по сему даже на высоких оборотах не создают сильного шума
man1242
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

перший пішов
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vpupkin: 13.01.2026 01:41Вічний жор під 600w таке собі задоволення.
Вы походу не в теме как у современных видях разгон работает.
MessiaH: 13.01.2026 06:15Я не знаю как у вас, но мне палит обошлась в 3000, а Асус тогда стоила в районе 5000 и под заказ
А у нас astral LC продавалась по цене ниже рекомендованной в Америке за 3.5к$ тогда как пальмы были по 3к
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

erkins007: 13.01.2026 08:59Вы походу не в теме как у современных видях разгон работает.
Ви про буст від менших температур?
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vpupkin: 13.01.2026 09:02Ви про буст від менших температур?
В том числе. А ещё то что вы получите преимущества от буста не только при потреблении 600, но и даже в играх где карта потребляет 400-500
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

erkins007: 13.01.2026 09:52
Vpupkin: 13.01.2026 09:02Ви про буст від менших температур?
В том числе. А ещё то что вы получите преимущества от буста не только при потреблении 600, но и даже в играх где карта потребляет 400-500
Ясне діло що 3000мгц буде швидше за 2600, але і жор буде вищім полюбе. Наприклад у сталкері карте не дуже хоче жерти, але якщо бустонути до 3000 вже не 360w, а 450-480w, а толку десь 5 може 7%. Співвідношення жору до продуктивності не дуже гарне, але комусь і 3000 обертів не гучно, тут вже кому як.
bombeybox
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

З самого дня презентації казав, що DLSS 4.5 - тільки для RTX50 і частково для RTX40. RTX20\30 так само не можуть в нові моделі як і старі АМД, і ті і ті погані, хороших немає. Але, бляха, "зелене" панство тут взагалі неадекватне. Доводить щось там про "підтримку" старих карт. Ага, які працюють гірше Нейтиву в новій моделі...
Може і добре що вони МФГ не розлочили для інших генерацій, як я вангував - бо така сама шляпа була б.
Коли вийде RTX60 - готуйтесь що і RTX50 обмежать в фічурсеті аналогічним чином (нова модель DLSS 5-6 буде садити фпс старих архітектур ще більше) :facepalm:
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

bombeybox: 13.01.2026 12:14З самого дня презентації казав, що DLSS 4.5 - тільки для RTX50 і частково для RTX40. RTX20\30 так само не можуть в нові моделі як і старі АМД, і ті і ті погані, хороших немає. Але, бляха, "зелене" панство тут взагалі неадекватне. Доводить щось там про "підтримку" старих карт. Ага, які працюють гірше Нейтиву в новій моделі...
Висновки неправильні.
DLSS 4.5 призначені виключно для пресетів Performance та Ultra Performance, бо спеціально оптимізовані до витягування максимуму деталей з базового рендеру низької роздільної здатності.
Про це чорним по білом написано в презентації Нвідії і в гайдлайнах виробника.
В реальності користувач ніколи не побачить в DLSS менший фпс, ніж у нативі, бо зниження роздільної здатності рендеру в Performance вдвічі (50%) чи в Ultra Performance втричі (33.3%) з величезним запасом перекриває втрати в продуктивності від використання більш важкої моделі, результат буде набагато швидший за натив у всіх випадках навіть на старих карта 2xxx.
bombeybox
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fantomrulezz: 13.01.2026 12:29В реальності користувач ніколи не побачить в DLSS менший фпс, ніж у нативі,
де ж ви такі беретесь...
спойлер
Зображення
Вся ця чухня про Перформанс і Ультра перформанс - це демедж контроль, який пішов вже Після того, як полізли перші тести нових моделей, при яких старі архітектури гпу втрачали до 40% продуктивності.

Навіть Нвідіа Апп офіційно не знає про те, що їй треба вмикати різні моделі під різні пресети, вона тупо лупашить Лейтест М на кожен пресет на кожній відеокарті і знати не знає про L, який типу оптимізований під один конкретний пресет. Можливо вона не читала
fantomrulezz: 13.01.2026 12:29презентації Нвідії і в гайдлайнах виробника.

Нвідіа банально побачила, що нові моделі Найменше втрачають в останньому пресеті якості і сказали всім його юзати. Нова модель - гірше за продуктивністю за стару модель, десь це 5% а десь 40%.
Це не добре і не погано, це просто факт.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

bombeybox: 13.01.2026 12:43де ж ви такі беретесь...
Дійсно, де ж ви такі беретесь, недолугі ідіоти в шапочках з фольги, що вірять в дебільні теорії змов :facepalm:

Читай:
https://github.com/NVIDIA/DLSS/blob/mai ... elease.pdf
Зображення

Демедж контрол, май есс...

Ага, розробники нвідії в січні місяці побачили, як некомпетентні дурні пишуть про те, що використовують для DLSSQ моделі, призначені для DLSSP та DLSSUP, повернулись у часі на місяць назад і випустили офіційний гайдлайн, в якому прямим текстом чорним по білому написали так не робити.
Зображення
bombeybox
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fantomrulezz: 13.01.2026 13:16недолугі ідіоти в шапочках з фольги, що вірять в дебільні теорії змов
Ось приклад демедж контроля, про який я говорив, "недолугий ідіоте"..
https://videocardz.com/newz/nvidia-want ... ir-rtx-gpu

А не "гайд для розробників", в якому ПРОСТО НАПИСАНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ і по якому Не працює сама ж аппка Нвідії і кожному ЮЗЕРУ ставить автоматом важку модель.
Розмова закінчена.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

bombeybox: 13.01.2026 14:08сама ж аппка Нвідії і кожному ЮЗЕРУ ставить автоматом важку модель.
Лол, критично-наслідковий зв'язок вийшов з чату.
По замовчуванню автоматом апка нвідії не обирає модель взагалі.
По замовчуванню модель обирається розробником гри з тих длл-ок, які він виклав разом з грою.
Які він обирає саме по гайдлайну нвідії з посилання.
І там апріорі неможлива повністю штучна описана криводупими журналістами ситуація.
Щоб таке отримати треба саме а) вручну зайти в апку; б) вручну обрати налаштування конкретної гри; в) вручну примусово обрати "latest" модель.
Але так, було б добре, щоб апку ще доробили і там з'явилась окрім "latest" опція "optimal".
bombeybox: 13.01.2026 14:08Розмова закінчена.
Та я знаю, Еллочка, що в тебе словниковий запас на два речення :laugh:
Востаннє редагувалось 13.01.2026 14:22 користувачем fantomrulezz, всього редагувалось 2 разів.
Відповісти