Разгон памяти

Обсуждение оперативной памяти
Відповісти
Автор
Повідомлення
VladimirV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rucha: 15.06.2026 21:46Профільний комп
А чого не спробуєте 6400? У вас гарна материнка. Так, пам'ять 2Rx8 двуранк, але це має робити. У вас в цілому занижені напруги (навіщо? там нічого не перегріється від напруг XMP)
Я просто розписав щоб я спробував би зробити.
6400@CL30
CPU core Voltage offset mode -0,1V (-100mV)
DRAM Reference Clock: 100
DRAM Freq: 6400
DRAM Mode: Gear 2

CPU_VDD (VDD2): 1.25~1.28
CPU VDDQ_TX: 1.2~1.23
CPU SA: 1.05~1.1

Dram VDD 1,35~1.4
Dram VDDQ 1.28~1.35
ост напр. авто

tCL 30
tCWL = tCL-2 = 28
tWR 48
tRTP = tWR/4 = 12
RCD = RP = 39 (можно пробовать 38 позже)
tRAS = tRCD+tRTP+8 = 39+12+8 = 59 (58 при RCD = 38)
tRASmin = 32ns, то есть (58 х 2000)/(Freq6400/2)= 36,25ns у нас
tRC=tRAS+tRP = 59+39 = 98 (или 58+38 = 96)
CR = 2

tRFC2 подбор - условно для 32GB двуранговых возьмем 200ns (по Jedec тут вообще 220ns норма)
tRFC2 = (200ns x Freq6400)/2000 = 640 (начать надо с 640, если стабильно спускать кратно 32, 640-32= 608 и т.д.)
tRFCpb = по Jedec 190ns, значит отношение по Jedec tRFCpb/tRFC2 = 190/220 =0.86
tRFCpb = 640 x 0,86 ~ 550, ищем ближайшее большее кратное 32, = 576 ( (576 х 2000)/6400 = 180ns )
Итого Стартовые tRFC2 = 640 TRFCpb = 576

RTL=частота памяти/800+tCL+19 = 6400/800 +30+19= 57. RTL (C1 A1) = RTL (C1 B1) = 57

FAW=32,
tCKE=12 (позже можно попробовать 10)

RRD_L= 10
RRD_S= 8

tREFI = 1) 65535 - тесты. если проблемы -> 2) 32767

далее третичные TAT тайминги, пережав которые можно легко наловить ошибок
нужно подобрать WTR_L и WTR_S Пусть будут как у вас 28 и 16.
tWRRD_sg=WTR_L+CWL+6 = 28+28+6 = 62
tWRRD_dg=WTR_S+CWL+6 = 16+28+6 = 50
на мой взгляд tRDRD_sg пережат (могут быть ошибки могут и не быть)
Начать с :
tRDRD_sg = 20 (если все стабильно понижать по -2)
tRDRD_dg = 8
tWRWR_sg = 32 (если все стабильно понижать по -2)
tWRWR_dg = 8
tRDWR_sg = 24 (если все стабильно понижать по -2 до 20)
tRDWR_dg = 24 ( если все стабильно понижать по -2 до 20)
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

VladimirV
Дякую за змістовну відповідь!
В 6400 я пробував - не пойшло. Та й задача наразі не 6400 досягти, а стабілізувати 6200.
Voltage offset mode -0,1V - не піде, бо в мене -0.08 і це не просто від балди поставлено - менше не тягне.
CPU SA: 1.05~1.1 також замало, наразі 1.12.
Зараз не маю стільки часу, щоб все це пробувати. Треба просто визначитись - чи є сенс примати CR 1.
VladimirV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rucha
Якщо коротко - ставте СR=2. СR =1 має дуже сумнівний профіт. І залишайте так, якщо вас все влаштовує.

Якщо розширено, - KF560C32RWK2-64 на картинці, яка літера в рожевому прямокутнику? Якщо там стоять Hynix, то з такою мамою 6400 мають їхати (дивно якщо ні), але треба посидіти позаморочуватись з тими напругами і таймінгами (почати з найвищих під спойлером), які під спойлером вище. Все останнє - чого під спойлером немає, все має бути в авто (мп сама їх вирахує).
+
06-16-2026_06.jpg
H - Hynix
K - ICs have been relabeled by Kingston
M - Micron (Spectek)
N - Nanya
S - Samsung
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

VladimirV
Hynix:
Hynix
Зображення
Дякую ще раз! Як буде час на натхнення - спробую 6400.
Гедоніст
Member
Аватар користувача

Повідомлення

На всякий випадок, може хто не знав, останні версії ZT вміють в телеметрію RAM, в тому числі показують IC Vendor/Revision. Не впевнений що для всіх чіпів, але для багатьох вже навчилась визначати.
спойлер
Зображення
Туда-Сюда
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ребята, имеется пара планок по 16гб DDR4 Crucial Ballistix Sport (white) XMP 2400. Хочу выжать чего-то больше на мамке гигабайт B760 (ddr4) с процом 12700KF. Накидайте пожалуйста рекомендаций по настройкам, ибо ни одна из рекомендаций нейронки не помогла и близко. С повышением напряжения удалось взять только 2600 и то один раз. Подозреваю, что надо трогать ещё какие-то вольтажи и тд.
спойлер
Зображення
a_z_z_y
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Туда-Сюда
Балістікси гарні коли вони 3000с15 чи 3200с16. Там гарні чіпи стоять :up:
А у ваших плашках перші ревізії мікронів. Вони дуже погано вміють в частоту.
Пробуйте щось типу 19-19-19 на частотах 2666-2800-2933-3000 при 1.3 чи 1.35в.
Навряд у вас вона швидше 3000 взагалі поїде.
Robostyle
Member

Повідомлення

У кого-то есть давний опыт с планками DDR4 Micron 8Gb B-die?
a_z_z_y
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Robostyle: 23.06.2026 14:16 У кого-то есть давний опыт с планками DDR4 Micron 8Gb B-die?
Плашки в студію!

Дивлячись, який то B-Die.
Якщо пізній 16гбіт, то він працює майже так само, як популярний E-die. На АМ4 все добре працює за калькулятором (якщо то плашки Ballistix).
Якщо то 8гбіт чіпи, то там все погано в плані частоти. У кращому випадку зможете отримати 3000–3200 МГц.
Robostyle
Member

Повідомлення

a_z_z_y
:gigi: надо было сфотать когда последний раз ковырял бук
ранние 8Гбит 2400МГц 2016 года в паре с 6700HQ и НМ170. Бонусом идет лок в 1.2В (я так думаю, ибо изменение напряжения ничего не дает и негде промониторить.
С полпинка завелись 3200C18, мемтест5 крутит часами без проблем но при реальной нагрузке может вывалится в синьку. Вот и интересно стало сколько их можно удавить
a_z_z_y
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Robostyle
3000 пробуйте, або 2800-2933.
Чим швидше знайдете той тест де стабільно вивалюється, тим легше підібрати частоту буде.
Таймінги: 18-20-20-40 або 16-18-18-36.

По пам'яті можна з CPU-Z інфу взяти. Тайфун прогнати на крайняк.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Яке максимальне vSOC на райзен 3000 (р5 3600)?
І як на лінуксі з MSI B550M PRO-VDH WiFi міряти цю напругу, щоб не спалити нічого?
Там же ж LLC існує...
Robostyle
Member

Повідомлення

a_z_z_y
А кстати где теперь тайфун брать?

Зображення

3200С16 не едут, бута нет. В бивисе есть настройка вольтажа для планок, но эффекта от принудительно 1.35В нет, поэтому исхожу из того что 1.2В намертво и 3200С18 потолок.

Сейчас я их подрасслабил и гружу под температурой... Хотя у доски MSI 16K2.1, слоты сдвинуты чуть вбок от пекла около проца и видяхи.

Трабла еще и в том, что ноут старенький, он в синьку может от чего угодно проваливаться, в том числе и в стоке :laugh:


P.S.
А это то что запустилось в первый раз
Зображення
Востаннє редагувалось 23.06.2026 16:29 користувачем Robostyle, всього редагувалось 1 раз.
Туда-Сюда
Member
Аватар користувача

Повідомлення

a_z_z_y: 19.06.2026 15:44 Туда-Сюда
Балістікси гарні коли вони 3000с15 чи 3200с16. Там гарні чіпи стоять :up:
А у ваших плашках перші ревізії мікронів. Вони дуже погано вміють в частоту.
Пробуйте щось типу 19-19-19 на частотах 2666-2800-2933-3000 при 1.3 чи 1.35в.
Навряд у вас вона швидше 3000 взагалі поїде.
Принял, спасибо!

Отправлено спустя 7 минут 24 секунды:
Есть ещё пара комплектов (2 по 8) вот таких:
спойлер
Зображення
Сейчас 2 планки из 4х стабильно работают 3200-16-17-17-37-1,35
Но сразу 4 так не получается. Что нужно подкрутить ?
QFlash
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Robostyle: 23.06.2026 14:16У кого-то есть давний опыт с планками DDR4 Micron 8Gb B-die?
DDR4 Micron 8Gb, яке там у них *-die я х/з.
viewtopic.php?p=4146054#p4146054
a_z_z_y
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Robostyle
Ви спочатку знайдіть робочу частоту на 18-20-20-40, а потім вже пробуйте притиснути таймінги.
Перший таймінг дуже від напруги залежить, то ж не сподівайтеся його сильно зменшити на стокових 1.2в.
Тобто 16-18-18 навряд піде, скоріше 18-18-18-38 буде ніж 16-20-20-38 :gigi:

Відправлено через 3 хвилини 49 секунд:
Туда-Сюда: 23.06.2026 16:30 Есть ещё пара комплектов (2 по 8) вот таких:
спойлер
Зображення
Сейчас 2 планки из 4х стабильно работают 3200-16-17-17-37-1,35
Но сразу 4 так не получается. Что нужно подкрутить ?
А яка система? Зазвичай 4х планки треба налаштовувати по частоті/таймінгам/вольтажу найгіршої з комплекту.
У вас всі 4 працюють окремо на заданих параметрах?
Зменшите частоту до 3000мгц, або таймінги 16-18-18-36 поставте, можє 1.38в напруги додати.
А може треба на контролер проца трішки долити :rolleyes:
Robostyle
Member

Повідомлення

a_z_z_y
Так я ж написал - 3200 и есть рабочий потолок, 3466 и выше не бутится. Изменения вольтажа промониторить никак, поэтому исхожу с того что 1.2В тоже потолок.
3200С16 не вариант, как и 18-18-18, tRCD/RP минимум 19, так шо вот-так-вот и жму из того что есть, ищу в интернетах инфу по ранним микронам которая поможет стабилизировать конфиг. Может вторичные пережимаю или еще что

Плюс еще подзабыл что у скайлейков с IMC, ибо свой кофейник продал давно - установил оффсет +0.1В для Uncore и Ring, и вот не помню нужно это кольцевой шине вообще или нет
Туда-Сюда
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А яка система? Зазвичай 4х планки треба налаштовувати по частоті/таймінгам/вольтажу найгіршої з комплекту.
сиcтема gyga B760M + 12700KF. На XMP все 4 планки норм стартуют. Они идентичны.
У вас всі 4 працюють окремо на заданих параметрах?
Каждая пара спокойно работает в разгоне.
a_z_z_y
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Robostyle: 23.06.2026 15:48С полпинка завелись 3200C18, мемтест5 крутит часами без проблем но при реальной нагрузке может вывалится в синьку.
У вас на 3200 не стабільне, так що ви ще не знайшли робочу стелю.
Я ж писав - пробуйте 18-20-20-40 на ваших 3200мгц, або навіть 20-22-22-44. Бо 1.2в не дасть розгулятися.

Туда-Сюда
Пробували на SA вольтаж піддати?
Туда-Сюда
Member
Аватар користувача

Повідомлення

a_z_z_y: 23.06.2026 18:15

Туда-Сюда
Пробували на SA вольтаж піддати?
пока не пробовал. По +0,1 добавлять ?
Відповісти