Windows 10 набирає популярність, тоді як частка Windows 11 потроху знижується

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
VirusikZloy
Member

Повідомлення

proos: 28.01.2026 16:18 Резик 9 будет требовать минимум 11, капец :mad:
А максимум ? 13 :lol: все будет идти на 10ке тоже не очкуй
МОНАХ
Member
Аватар користувача
Звідки: Український Шаолінь

Повідомлення

waryag: 28.01.2026 17:05 Він10 не може поставлятися з новими пристроями через брак підтримки і при нормальній ситуації ії частка повинна потроху падати.
► Це - якщо купується з встановленою ліцензією "вінди", за що доплачується зверху "заліза" встановлена сума ліцензії. Але я за останні років 5 тільки двічі був свідком як по місцевих організаціях та установах в порядку якоїсь випадковості в прайсах на замовлення фігурувала ліцензія "вінди" - в основному якісь лінукси, як базова ОС, але в абсолютній більшості збірок - "голе залізо", часом з пропозицією: "накотити щось" :gigi: чи самі "накотите"? А як хто собі додому збирає - нууууу... самі розумієте :) .
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

dead_rat
А чому власне ні? Зрештою використовується не система, а прикладний софт який встановлений, а від системи тільки потрібна підтримка роботи цього софту на ній. Тому поки система дозволяє запускати робочий софт, байдуже, що за система Windows/Linux/macOS, все підходить.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Ekz0rcyst: 28.01.2026 17:22 dead_rat
А чому власне ні? Зрештою використовується не система, а прикладний софт який встановлений, а від системи тільки потрібна підтримка роботи цього софту на ній. Тому поки система дозволяє запускати робочий софт, байдуже, що за система Windows/Linux/macOS, все підходить.
Особливо коли все більше робочих інструментів у браузері чи терміналі
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

dead_rat
Ну є таке, уніфікація як не як, має як переваги так і недоліки. Мабуть це взагалі ідеальний момент, коли "не прив'язаний" до котроїсь конкретної платформи і можна обрати те, що більше подобається або зручніше. Тільки це геть не відміняє моїх попередніх слів.
Pro100SSK
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Цікаво бачити цю статтю після того як вчора три ноути своєю родини перевів назад на віндовс 10))
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Ekz0rcyst: 28.01.2026 17:28 dead_rat
Ну є таке, уніфікація як не як, має як переваги так і недоліки. Мабуть це взагалі ідеальний момент, коли "не прив'язаний" до котроїсь конкретної платформи і можна обрати те, що більше подобається або зручніше. Тільки це геть не відміняє моїх попередніх слів.
Більше того, не привʼязаний навіть до залізяки. Якщо ноут навернеться, то взяти новий і накатити все що було це лише пачка скриптів
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

dead_rat
В мене на такий випадок є резервні копії.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Как брал себе 13900KF так сразу поставил Win11, вот за ~3.5 года никаких проблем, в том числе и на компе с 9950X3D, и рабочий софт и игрульки норм себе бегают. На 13900KF ставил Win11 из за планировщика, на 9950X3D потому что там у Win11 24H2 был какой то буст производительности у Райзенов, судя по новостям. Апдейты ставлю все как выходят, каждый раз читаю все эти страшилки про кривые апдейты которые у кого то там что-то ломают и диву даюсь, видимо исключительно под меня делают какие то другие, беспроблемные апдейты :laugh: То что там Copilot всунули везде где можно вообще не парит, прост им не пользуюсь и пофиг как то :dontknow: Вот третий месяц как сижу с 25H2, полёт нормальный ;)
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

До оновлювалися :D Таке вчудити може лише Мікрософт, щоб старіший продукт був надійніший ніж новіший :lol:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Хех, якщо не придумають якийсь черговий DirectX, то народ ще більше повтікає
спойлер
6 років з виключеними оновленнями :-/
Зображення
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

МОНАХ: 28.01.2026 17:14► Це - якщо купується з встановленою ліцензією "вінди", за що доплачується зверху "заліза" встановлена сума ліцензії. Але я за останні років 5 тільки двічі був свідком як по місцевих організаціях та установах в порядку якоїсь випадковості в прайсах на замовлення фігурувала ліцензія "вінди" - в основному якісь лінукси, як базова ОС, але в абсолютній більшості збірок - "голе залізо", часом з пропозицією: "накотити щось" :gigi: чи самі "накотите"? А як хто собі додому збирає - нууууу... самі розумієте :) .
Більша частина ринку - ноути, і вони стандартно йдуть з віндою. Готові ПК теж доволі часто поставляються з нею.
Наша країна - не показник.
LordTornado
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Геральт: 28.01.2026 19:22 Хех, якщо не придумають якийсь черговий DirectX, то народ ще більше повтікає
спойлер
6 років з виключеними оновленнями :-/
Зображення
6? У меня Вин 7 проработала 13 лет без единой переустановки, пережив при этом 2 апгрейда...
GiPoPo
Junior
Звідки: Toronto

Повідомлення

друзі - майки ніколи особливо не заробляли на вінді, основний їхній прибуток від бізнес клієнтів за корпоративні рішення - особливо хмарні - коли до прикладу моя контора платить тільки орієнтовно 20к в місяць тільки за ліцензування юзерів - тому їм пофіг на хто яку вінду юзає в приватному секторі
Rosberg
Member
Аватар користувача
Звідки: Файне місто Тернопіль

Повідомлення

Бо Win 10 швидше працює. А АI асистент нафіг не потрібен. Переходити заради новішого інтерфейсу але з фрізами, таке собі задоволення.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

Rosberg
Windows 10 швидше працює? А в чому це проявляється? Бо "на око" різниці я не бачу, плавно і швидко, що 10, що 11.
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

понадобился ноут на винде для работы, взял асус на ryzen 5 340 - его 11 25h2 винда просто съедает, стартеры просто задолбали. Поставил 10 - просто идеально работает без всяких ИИ фич которые мне и не нужны в принципе. Начал искать в чем проблема на 11 - там какой то жруший дефендер, какие то обновления после которых ничего не запускается и все такое - большинству этот геморрой вообще не надо .
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

bes
Windows defender є і на Windows 10, і теж не безкоштовно по ресурсам працює, і copilot теж є, як і onedrive як і ms store. І те, що ви не користуєтесь ними не означає, що цього немає або ці речі непотрібні. Та якщо для вас це кращий вибір, то не бачу проблеми.
saaber_aero
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Если выпилить весь AI мусор, то 11 вполне юзабельна. Делал на клиентском ноуте по этому гайду
спойлер
По сравнению со стоковой виндой просто небо и земля. Но, сам все равно останусь на десятке :gigi:
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

Ekz0rcyst
спасибо что ты не увидел проблем что я пользуюсь тем чем мне удобней
Відповісти