Фіксуються нові випадки вигоряння роз’єму 12V-2X6 на відеокартах Radeon RX 9070 XT

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 02:01Якщо перехідник якісний, то не гірший за прямий кабель.
Вы же понимаете что физика так не работает? Любое дополнительное соединение это точка роста сопротивления. Не говоря уже о том что функции 12v2x6 не работают если подключение идёт через переходник. Т.е. подаётся только питание.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 26.01.2026 22:40 те, що воно у вас не горіло не значить, що воно ні в кого не горіло :dontknow:
Ще скажи то фарт.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve: 27.01.2026 02:10 він нормально працює, доки...
і тут 10 пунктів, як треба підключати божественний 12пін, щоб не поплавило.
саме так, у мене 5070ті в 12-літровому корпусі і все ок, в планах переїхати в 9-літровий
під 3 роз'єми треба довший текстоліт, відповідно коротких зелених карт суттєво більше асортимент, ніж коротких червоних
так фактично тут так і зроблено, тільки перейшли на термінали з кроком 3мм замість 4.2мм
400Вт в 9 літрах :facepalm: Ну, успіхів, а я буду вибирати карту навпаки: чим більша СО, тим краще.
erkins007: 27.01.2026 06:02 Вы же понимаете что физика так не работает? Любое дополнительное соединение это точка роста сопротивления. Не говоря уже о том что функции 12v2x6 не работают если подключение идёт через переходник. Т.е. подаётся только питание.
Модульний кабель сам по-собі — з'єднання. Повернемось в старі часи, коли з блока йшов жмут дротів?
Фізика працює так, що замість 9пін в 3х незалежних одна від одної групах для 450Вт я маю задовільнитись 6 пінами в одній групі. І ні відяха ні БЖ знати не знають, що там з тими пінами. А "функції 12v2x6"— це всього лиш спроба компенсувати вбогий дизайн роз'єму.
Хтось може дати посилання
на отаку
Зображення
приблуду для 8пін? Ото ж бо.
MaKCuMyC
Member
Аватар користувача
Звідки: Сіверодонецьк, Нідерланди

Повідомлення

erkins007: 27.01.2026 06:02Вы же понимаете что физика так не работает?
А як вона працює? Поясніть, як збільшення опору перед роз'ємом відеокарти може погіршити опір у самому роз'ємі?
erkins007: 27.01.2026 06:02Не говоря уже о том что функции 12v2x6 не работают если подключение идёт через переходник.
Які функції? Ви читали специфікацію цього стандарту?
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 10:43
oversteve: 27.01.2026 02:10 він нормально працює, доки...
і тут 10 пунктів, як треба підключати божественний 12пін, щоб не поплавило.
по великому рахунку тільки 1 - не гнути перехідник біля роз'єму, але шось не у всіх виходить, комусь ширини корпуса не вистачає, у когось просто руки-крюки :dontknow:
Геральт: 27.01.2026 10:43
саме так, у мене 5070ті в 12-літровому корпусі і все ок, в планах переїхати в 9-літровий
під 3 роз'єми треба довший текстоліт, відповідно коротких зелених карт суттєво більше асортимент, ніж коротких червоних
так фактично тут так і зроблено, тільки перейшли на термінали з кроком 3мм замість 4.2мм
400Вт в 9 літрах :facepalm: Ну, успіхів, а я буду вибирати карту навпаки: чим більша СО, тим краще.
тримайте 600вт в 9 літрах :gigi:
https://www.reddit.com/r/sffpc/comments ... ete_later/
загалом в таких сендвічах з відводом тепла все ок, карта сидить в своїй ніші, втягує свіже повітря через боковину і видуває гаряче повітря через дно і кришу
(тут правда 5090 з наскрізним продувом :gigi: , але то вже інше питання, більшість карт з наявним відводом по боках)
Востаннє редагувалось 27.01.2026 11:07 користувачем oversteve, всього редагувалось 1 раз.
Oikek
Junior

Повідомлення

Як добре що на моїй 9070 старі добрі 2*8 пін
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

MaKCuMyC: 27.01.2026 10:48
erkins007: 27.01.2026 06:02Вы же понимаете что физика так не работает?
А як вона працює? Поясніть, як збільшення опору перед роз'ємом відеокарти може погіршити опір у самому роз'ємі?
не в роз'ємі, збільшується опір всієї лінії => напруга троха просідає => карта починає тягнути більший струм, щоб добрати необхідну потужність
але загалом там такі значення опору, що великої ролі не грає і просадка дуже незначна, доки перехідник не пошкоджений і працює штатно
hohlid19
Member

Повідомлення

erkins007: 26.01.2026 18:29
hohlid19: 26.01.2026 17:23Почему тогда старые 8 пин нормально через переходники от производителя ВК работали?
Старые 8 пин подключались напрямую и тоже иногда горели. Погуглите по фразу pcie melted там куча фоток будет. Просто это было не так хайпово.
Горели 8 пиновые либо из-за крайне дешман БП по типу геймакс, либо крайне дешёвых переходников. Блоки питания по типу ФСП уже нормально держали, хотя они не стоили как 1/2 от карты. Те переходники, что клали производители, имели нормальное качество и пробег до сих пор идёт.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 10:43 Хтось може дати посилання
на отаку
Зображення
приблуду для 8пін? Ото ж бо.
https://global.microless.com/product/th ... g-wv-p28n/
Vladys77
Member

Повідомлення

kairo: 26.01.2026 14:35
Sanьka: 26.01.2026 13:22Не не, ви що, це точно не через по...й роз'єм який пропхнув Хуанг
Хуанг вже як та невістка з анекдота, винний у всіх бідах індустрії.
Не у всіх, а лише в подорожчанні карт для споживчого ринку, бо йому ринок Китаю та ШІ важливіший за геймерів.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 10:43приблуду для 8пін? Ото ж бо.
Отож шо? То что тогда не было хайпа на эту тему? Или то что на хайпе решили заработать на бесполезных вещах?
MaKCuMyC: 27.01.2026 10:48Які функції? Ви читали специфікацію цього стандарту?
А вы читали? У 12v2x6 помимо силовых есть ещё и сигнальные кабели, что они делают можете погуглить. У нормальных БП ещё и напряжение мониторится на этом разъёме и при его просадке происходит увеличение напряжения, а не ампертажа.
У переходников этого всего по понятным причинам нет. БП просто подаёт на входе 12v, а чё там на выходе и чё там с мощностью и состоянием видяхи его уже не волнует.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Vladys77: 27.01.2026 12:55Не у всіх, а лише в подорожчанні карт для споживчого ринку, бо йому ринок Китаю та ШІ важливіший за геймерів.
Хуанг бізнесмен. Як і Ліза, Бу Тан та усі інші.
Аціо
Member
Аватар користувача
Звідки: Poltava s.

Повідомлення

kairo: 27.01.2026 13:54
Хуанг бізнесмен. Як і Ліза, Бу Тан та усі інші.
Ох рожеве поні ви наше, ну потанцюйте з дріадами та заспівайте з єдинорогами.
Одна з народних Китайських промовок - пам'ятай ти передусім Китаєць, ти передусім раб свого клану та країни, а вже потім лікар, селянин чи менеджер, пам'ятай або помри.
І це я переклав концепцію ну дуже м'яко.
От тому я і кажу - жодного шансу.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Аціо: 27.01.2026 15:01Ох рожеве поні ви наше, ну потанцюйте з дріадами та заспівайте з єдинорогами.
Шиза. Хуанг все своє свідоме життя прожив в США. Батьки його з Тайваню, для якого КНР, як для нас рашка. Він капіталіст, якому важливі прибутки, а не якісь ефемерні цінності комуняцької автократії .
Аціо
Member
Аватар користувача
Звідки: Poltava s.

Повідомлення

kairo: 27.01.2026 15:25
Шиза. Хуанг все своє свідоме життя прожив в США. Батьки його з Тайваню, для якого КНР, як для нас рашка. Він капіталіст, якому важливі прибутки, а не якісь ефемерні цінності комуняцької автократії .
Ага звичайно шиза в мене, тому росіяни що не бачили Сраліна - кричать слава Сраліну. Тому росіяни що вже у 3му поколінні виросли у Польщі ходять з радянськими прапорами та тримають плакати гвалтуй Українок.
Кажу - це поні рожеве і немає ніяких шансів.
Можна витягнути Китайця чи росіянина з РФ чи Китаю, але Китай чи РФ ви ніколи не витягнете з них, ОТ НІКОЛИ І НЕ ЯК.
Навіть чого далеко ходити - 90% складу працівників ТЦК це росіяни як етнічні так і ментальні зі Сраліном у голові.
inquisition
Member
Звідки: Днепр

Повідомлення

oversteve: 27.01.2026 11:06
MaKCuMyC: 27.01.2026 10:48 А як вона працює? Поясніть, як збільшення опору перед роз'ємом відеокарти може погіршити опір у самому роз'ємі?
не в роз'ємі, збільшується опір всієї лінії => напруга троха просідає => карта починає тягнути більший струм, щоб добрати необхідну потужність
але загалом там такі значення опору, що великої ролі не грає і просадка дуже незначна, доки перехідник не пошкоджений і працює штатно
Именно в разъёме и вся боль. Никакая вся линия нигде больше не сопротивляется. Вы же говорите все за деформацию и изгибы причём даже незначительные с виду сыграли свою роль. Происходит рост именно контактного сопротивления, всё остальное уже потом. Контакт - ботлнэк всей цепи. По вашей теории и фотографиям погорельцев это же очевидно. Перекосили пин(ы), более менее равномерный прижим исчез, микроточек соприкосновения стало меньше многократно, контакное сопротивление в гору, дальше уже просто каскад - кому-то из большой пачки пинов стало очень плохо, он сильно "вспотел", пластик размяк, прижим стал ещё хуже, то жалкое количество оставшихся после деформации/перегиба микроточек/мостиков соприкосновения вообще почти исчезло, сопротивление в полку, топка жарит во всю быстрей и быстрей. Тепло не уходит в шнурок, оно уходит в пластик конектора. Очень часто все видят на фото очаги у 1-3 пинов, остальные оплавлены вторично, потому что первым умирает именно тот, у кого условия ухудшились, а не те, куда ток пересел, чтоб карте было чё пожрать, исходя из её спек. По-этому всратый во всей этой истории именно коннектор. То, что где-то когда-то в определённых случаях юзер чё-то перекосил, недовтычил и т.д. концептуально ничего не меняет. Когда в группе балуются все, а выругали одного "самого тупого или балованного", лещей раздать надо всё равно всем.
Старые 8-пиновые в любом случае значительно устойчивее к одним и тем же условиям эксплуатации. Тот линк на пришлёбку для старого конектора, что вы дали - https://global.microless.com/product/th ... g-wv-p28n/, имеет Date first available 23 July, 2025, что говорит о том, что эту пришлёбку сделали тупо "под шумок/за компанию". 99% юзеров, судя по всему, даже думать не могли про такое, что для старого коннектора существует какая-то чепуха подобного рода.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Аціо: 27.01.2026 15:58Можна витягнути Китайця чи росіянина з РФ чи Китаю, але Китай чи РФ ви ніколи не витягнете з них, ОТ НІКОЛИ І НЕ ЯК
За вашою логікою українці, це насправді росіяни і завжди хотітимуть бути з рашкою. В світі, до речі, багато хто саме так і бачить нас.
Maxim0529
Member

Повідомлення

Цікаво, який недоумок спроектував та виготовив цей роз'єм? Хуанг той маркетолог ладно...
Аціо
Member
Аватар користувача
Звідки: Poltava s.

Повідомлення

kairo: 27.01.2026 16:07 За вашою логікою українці, це насправді росіяни і завжди хотітимуть бути з рашкою. В світі, до речі, багато хто саме так і бачить нас.
За вашою виключно, не приписуйте своє рожеве світоуявлення іншим.
А то дивно у вас вийшло - ви полюбляєте помаранчі от вам часник, їжте.
Ні дякую облиште собі.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Maxim0529: 27.01.2026 16:29Цікаво, який недоумок спроектував та виготовив цей роз'єм? Хуанг той маркетолог ладно...
PCI-SIG

Відправлено через 6 хвилин 11 секунд:
Аціо: 27.01.2026 16:32За вашою виключно, не приписуйте своє рожеве світоуявлення іншим.
А то дивно у вас вийшло - ви полюбляєте помаранчі от вам часник, їжте.
Ні дякую облиште собі.
Так це ви тут видаєте "потужну" геополітичну аналітику, що насправді Тайванці хоче бути з КНР. Рівно так само більша частина світу донедавна вважала українців росіянами, які рано чи пізно повернуться до рашки. При цьому Тайвань, як Республіка Китай, вже існує більш як сто років, і на відмінну від українців, вони активно вкладаються в оборонку, розуміючи небезпеку комуняк, в той час, як українці збирались жарити шашлики напередодні повномасштабки. Ще можна згадати, як половина українців, вважала, що з руснею можна домовитись "посерединке" та "какая разница".
Відповісти