А что у вас по 7800Х3Д получалось ? можете выложить ?
Вот что у меня:
- спойлер
Вчора біля expo побачив параметр optimized performance profile, тикнув в нього і там було або авто, або Hynix 16gb ddr6000. Ради інтересу я його увімкнув, запустив mt5 з конфігом extreme і о чудо моя озу пройшла 2 рази по півтори години тест і не викинуло помилку. При цьому spd hub навіть впав по температурі. Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35, vpp на 1.8. А з таймінгів він поставив tcl 30, trcd на 38, trp на 38 та tras на 98, вся решта таймінгів була в авто. Біос був скинутий до заводських, інтегрована графіка вимкнута, pbo вимкнуте. Скоріш за все дійсно VolandInferno був правий, що проблема в перегріві PMIC в моїй моделі, а a_z_z_y був правий що trp, trcd краще спробувати на 38. І виходить правда що 36 на trp на trcd мені не вдасться побачити на свої озу, тому що 1.35 для 38 мало, а якщо ставлю більше ніж 1.35 вже перегрівається pmic. Тому зараз я підлаштував все вручну як було в ZT при цьому чудо профілі і потихеньку вжимаю інші таймінги та тестую.STARL1GHT: ↑ 12.10.2025 06:37Хотілося б бачити при яких значеннях ви пробуєте запустити пам'ять.kaliyanschik: ↑ 12.10.2025 04:38 тестував ваші вольтажі, полетіли помилки, потім тестував 1.36, 1.37, 1.38, 1.39, 1.4 скрізь помилки
Умовно кажучи, ось на ~такому конфігу через мою мамку пройшли не мало 7500F, 7700 та зараз два 7800X3D.
- спойлер
- tRFC я б спробував 416
- спойлер
![]()
- 7800X3D
- ZenTimings_Screenshot.png
STARL1GHT: ↑ 12.10.2025 06:37 Спасибі , що поділились результатами, так ще й під мій 7700ий райзен. Таке ще питання, скільки часу ви проганяли mt5 та y crancher з налаштуваннями під 7700 та 7800х3д. Також не розумію чому ви поставили tras аж 30, я багато де прочитав що tras має бути trp + trcd. Також цікаво чому в zt з 7700 у вас trfc2 та trfcsb аж 123. В zt з 7800х3д бачу у вас trfc2, trfcsb наче в режимі авто (як і радять в інтернеті ставити ці два таймінги в авто). Також чому для trdrdsc, trdrdsd, trdrddd, twrwrsc, twrwrsd, twrwrdd поставили саме такі цифри? я що не гляну в інтернеті у всіх ці 6 таймінгів виставлені на 1. Можу щось не розуміти, прошу пояснити)
Звичайно.
VolandInferno: ↑ 11.10.2025 21:37 Є ось така табличка.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1452003792
Ну, насправді це скромні значення. Не рідко це 1.4. - 1.5v(і більше, якщо це екстрім оверклок).kaliyanschik: ↑ 13.10.2025 01:58 Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35
Скоріше всього мене можуть закидати помідорами, але нехай. Щоб не розписувати стіну тексту, з основами мені допомогла розібратись робота порталу i2HARD.STARL1GHT: ↑ 12.10.2025 06:37 Також не розумію...
STARL1GHT: ↑ 13.10.2025 03:57
Поки що такий результат, але ще буду пробувати піднімати trefi, можливо scl обидва до 5 занижу, потім ще спробую вольтажі понижувати і знову годинами тестувати), але я радий що хоча б вже озу працює стабільніше чим в expo та результати в aida кращі чим в expo навіть з первичками 36 які скоріш за все не візьме моя пам'ять.
- спойлер
я замітив що на скриншоті, на який ви відповіли що перегрів. В hwinfo пункт "перегрів pmic" пише що "ні". Ви мали наувазі перегрів чипів чи чогось іншого?VolandInferno: ↑ 11.10.2025 22:58 Ставлю літруху бедичівського - температура.

6200 cl30 краще буде ніж сл28 6000 у іграх? Бо сам не тестував різницю, тільки ужав до сл28 та треф пожав трохи.STARL1GHT: ↑ 13.10.2025 03:57Звичайно.Єдиний момент, з моменту того скріна і цього, я змінив значення tREFi з 384 на 372.
- спойлер
- Знімок екрана 2025-10-13 022351.png
Чисто подивитись на зміни. Керуючись згаданою таблицею:VolandInferno: ↑ 11.10.2025 21:37 Є ось така табличка.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1452003792Ну, насправді це скромні значення. Не рідко це 1.4. - 1.5v(і більше, якщо це екстрім оверклок).kaliyanschik: ↑ 13.10.2025 01:58 Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35
Скоріше всього мене можуть закидати помідорами, але нехай. Щоб не розписувати стіну тексту, з основами мені допомогла розібратись робота порталу i2HARD.STARL1GHT: ↑ 12.10.2025 06:37 Також не розумію...
Вона є також у форматі відео. Слід попередити що портал - російський.
Там якраз практично роз'яснюється робота з DDR5 на AM5, значення таймінгів \ вольтажів та їх співзалежність, а також приведений кінцевий результат.
Для притомного тюнінгу пам'яті - цієї роботи буде більш ніж досить на мою суб'єктивну думку.
Аналагичная ситуация. 3600 запускается и всё что до 5600, тупо не проходит загрузку.Earanak: ↑ 22.10.2025 12:39
Может есть у кого идеи почему на одних и тех же настройках память работает без проблем и без ошибок на 5600/6000/6200Mhz, но вот 4000/4400/4800/5200 не стартуют, никак, а старт есть только на 3600. Что за АМуде колдунство ?
Можливо система опори міняє залежно від частот, зокрема деякі умовно "приховані" в CBS>UMC меню - ck/cs/ca group a/b. Або свічає інші параметри тренування, DFE наприклад.AndP: ↑ 30.11.2025 02:283600 запускается и всё что до 5600, тупо не проходит загрузку.
У меня все настройки памяти что на моем скрине выставлены руками. Ничего в Авто не оставлял. Если хотя бы 2-3 тайминга в Авто остаются, комп периодически при включении залипает на 15-ом посткоде, и 3-4 минуты делает ретренинг, вне зависимости от настройки Memory Context Restore, так что выставил все руками и проблема прошла, в том числе Command Rate 1T. Кстати если 2 плашки оставляю вместо 4 то такого не происходит.AndP: ↑ 30.11.2025 02:28Смотрю у тебя тоже Command rate 1Т. Руками ставил или сейчас такие установки в биосе? У меня автоматом стало. Ищу информацию, как лучше пользовать.
спробувати покрутити VDDG напруги. Мій екземпляр 5900х теж вище стокових 1800 не хотів.man1242: ↑ 05.12.2025 22:39 5600х не стартує з фабрікою 1866, є поради чи хаки для даного випадку ? Бо ще ніколи не бачив 5000 камня щоб не підтримував 3733 пам'ять.