yuriy_dd: ↑
15.04.2025 20:49на скільки ви не праві
і чому М1 став революцією
і так швидко вони вирішили зробити своє, то скільки часу Інтел не могла задовільнити
Але скільки б не співали оди Apple Silicon, треба дивитись на речі тверезо - Apple взагалі не має мети "задовільняти" користувача. Це не їхня гра. Це гра "у закриту екосистему", де ти або приймаєш правила, або проходиш повз.
От якби умовно якась інша компанія викотила такий самий чіп, назвавши його, скажімо, "Н4", і можна було б купити, протестувати, поставити куди хочеш - без питань. А так маємо черговий "революційний" девайс, який існує тільки в рамках святого купертінівського Писання.
Я десь ще бачив що ви писали що якщо би в епл були би проблеми то вони би їх швидко вирішили. Ось список список всіх "гейтів" Apple за останні 15 років.
iGate: Apple edition
Flexgate (2016–2018) – макбуки з тачбаром, де шлейф екрану ламався від відкривання-закривання. В результаті екран або мерехтів, або просто ставав чорним. Вирішили… збільшенням шлейфа на 2 мм в нових моделях.
Butterfly Keyboard Gate (2015–2019) – клавіатура-"метелик", яка забивалась пилом швидше, ніж ти встигаєш розлочити свій мак, а кнопки або залипали, або переставали натискатися. Ремонт клави? Міняємо весь топкейс!
Staingate (2012–2017) – антирефлект покриття дисплеїв MacBook Pro, яке облазило, ніби дешева китайська плівка. Виглядало так, ніби ти поливав екран соляною кислотою.
Bendgate (2014) – iPhone 6 Plus, який можна було зігнути в кишені без всяких зусиль. Люди просто сиділи з телефоном у джинсах, вставали, а у них iPhone уже під кутом 30°.
Touch Disease (2016) – iPhone 6 і 6 Plus, у яких дохнув контролер сенсора через те, що телефон гнувся. В результаті – глюки сенсора або повна його смерть.
Antennagate (2010) – легендарний iPhone 4, який втрачав мережу, якщо тримати його "не так". Стів Джобс тоді сказав: "You're holding it wrong". В результаті – купа мемів, а Apple довелось роздавати чохли.
Thermal Throttling Gate (2018) – MacBook Pro з i9, який тротлив сильніше, ніж твій старий Core 2 Duo. Apple "по фіксили" прошивкою, але все одно перетворили топовий ноут у тепловий обігрівач.
Chargegate (2018) – iPhone XS, який іноді не заряджався, поки ти не розблокував екран. Був такий мем "заряджати треба під правильним кутом".
Batterygate (2017) – Apple спіймали на тому, що вони штучно занижували продуктивність старих айфонів, якщо батарея зношена. Спочатку заперечували, потім довелося давати знижки на заміну акумуляторів.
Stage Light Effect (2018) – майже родич Flexgate. Підсвітка екрану MacBook Pro починала виглядати так, ніби це театральні софіти, бо шлейфи підсвітки теж ламались.
SSD Wearout Gate (2021) – M1 Mac'и, у яких система могла випалити 10% ресурсу SSD за пару місяців через активний своп.
Vibrationgate (2021) – iPhone 13, який міг втратити стабілізацію камери після поїздки на мотоциклі через вібрації.
RAM Swapgate (2020) – MacBook на M1, де 8 ГБ RAM = майже постійний своп на SSD, що знову ж таки з’їдало ресурс накопичувача.
M2 Heating Gate (2022) – MacBook з M2, який грівся так, ніби в ньому стоїть RTX 4090, бо Apple вирішили поставити радіатор розміром з ніготь.
Crackgate (2020–2023) – MacBook Air M1/M2, де екран міг тріснути буквально сам по собі.
Це тільки найжирніші гейти, я персонально стикався з Flexgate, Butterfly Keyboard Gate, Staingate, Thermal Throttling Gate але на і7
в друга був Stage Light Effect