Деградация и внезапное отбрасывание копыт процов от Интел 13-14го поколений

Обсуждение всего, что связано с CPU
Автор
Повідомлення
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AndP: 21.09.2024 14:56
GreenMile: 21.09.2024 14:49 ще й вели лог результатів, таких одиниці.
Лог не веду, кое какие скрины сохраняю. Показатели только улучшаются. Один проц 1,5 года, второй 9 месяцев.
:lol: :lol: :lol: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Езжу на машине - через полтора года езды машина стала лучше новой
Но вы там это - будьте поокуратнее, вдруг ваши процессоры настолько улучшаться что восстание машин поднимут
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Vlaad13
а ржем то чего?
Первый скрин февраль 2024 года, второй 21 сентября 2024 года.
Выслушаю все твои фантазии. Поржем вместе.

https://ibb.co/1MKnPsP

https://ibb.co/9bgrCNb

Відправлено через 2 хвилини 42 секунди:
Проц тот же, мать та же, память даже не перетыкалась.

Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
Биос обновляется с каждым релизом. Виндовс, вместе с безопасностью, обновляется еженедельно, если есть что, то обновляется ежедневно.
SERGBILL
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Vlaad13: 20.09.2024 14:49 При разгоне процессор, в среднем,теряет около 5% продуктивности за год
Sandy/Ivy уже живых не должно тогда существовать
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

del
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SERGBILL: 21.09.2024 16:44
Vlaad13: 20.09.2024 14:49 При разгоне процессор, в среднем,теряет около 5% продуктивности за год
Sandy/Ivy уже живых не должно тогда существовать
Все зависит от силы разгона, охлаждения, лотереи кремния и прочих нюансов, от разгона теряют все, просто кто то больше кто то меньше
MSiAventador
Junior
Аватар користувача
Звідки: Гонолула

Повідомлення

Sashr: 20.09.2024 12:05
Vlaad13: 20.09.2024 11:37
и сколько Латенси? и какие тесты в Аиде если не секрет?
Зображення
Artem_K: 20.09.2024 11:45 Sashr
Можно перевірити напругою. В мене через 2,5 роки стали з'являтися помилки, накинув + 0,01В на пам'ять й все ОК.
Пробував навіть 1.5в на память та 1.3 на sa. Стабільності не дало все одно. Тому сиджу на 3900.
Печалька.
6-ой год моя ДДР4 апнутая на 4ГГц и все ОК.
https://imgbox.com/gallery/edit/TZW3XQC ... PYlVdrTV8o
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Sashr: Пробував навіть 1.5в на память та 1.3 на sa. Стабільності не дало все одно. Тому сиджу на 3900.
VDDQ TX скільки? Для 4000+ іноді потрібно 1,5V+. В мене плата саме стільки ставить автоматом, і при меншій напрузі стабільності немає. Н?а буржуйський форумах вичитав, що 1,5V відносно безпечно, аж до 1,6 можна.

А загалом, DDR4 для рапторів - це шляпа. В деяких іграх типу СР2077 DDR4-4000 17-21-21-40 слабша від налаштованої DDR5-6400 CL30 на 15~20% по фпс. А це немало :insane:
Протестував на профільному залізі.
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

На всяк випадок від гріха подалі,зробив андервольт на стокові частоті 5.1ггц адаптив мод -0.0700в вийшло щось 1.14-1.16в.робоча напруга.
Температури в сінебенч 70град пік.
Думаю може на постоянку лишити андервольт на 5.3ггц
також через адаптів стабільно тримає 1.18в.Температури 74-76у сінебенч,та стрес тесті аіди.
Чи краще 5.1ггц лишити,щоб напевно вже виключити цю деградацію?
Проц по прогнозах самої материнки може 6ггц..в принципі для нього 5.3ггц не так в тяжко,вольтаж невеличкий,температури ок.не знаю як краще.. :think:
Rex
Member

Повідомлення

У православного АМУде такого не відбувається :rotate:
спойлер
:lol:
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

SVVAT
Саме вірне рішення - зафіксувати частоти та вольтажі(розгін по старому). Або ж оновити біос до в 129 мікрокодом і надіятись, що там нема косяків. Працювати через оффсет таке собі. Якщо код запросить 1.6в, то оффсетом ви просто понизите вольтаж до 1.53в. Нема нічого кращого, ніж повністю ручні налаштування.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

SVVAT: На всяк випадок від гріха подалі,зробив андервольт на стокові частоті 5.1ггц адаптив мод -0.0700в вийшло щось 1.14-1.16в.робоча напруга.
Температури в сінебенч 70град пік.
Думаю може на постоянку лишити андервольт на 5.3ггц
також через адаптів стабільно тримає 1.18в.Температури 74-76у сінебенч,та стрес тесті аіди.
Чи краще 5.1ггц лишити,щоб напевно вже виключити цю деградацію?
Проц по прогнозах самої материнки може 6ггц..в принципі для нього 5.3ггц не так в тяжко,вольтаж невеличкий,температури ок.не знаю як краще.. :think:
В тебе дуже крутий екземпляр, особливо як для 13600К :eek: Плата така як і в мене - спробуй SVID Behaviour на Best Case Scenario, які вольтажі будуть :up: З LLC можна погратися ще. А загалом, все що нижче 1,4V не повинно хвилювати взагалі :up:

Відправлено через 2 хвилини 49 секунд:
Bomchik: Саме вірне рішення - зафіксувати частоти та вольтажі(розгін по старому). Або ж оновити біос до в 129 мікрокодом і надіятись, що там нема косяків. Працювати через оффсет таке собі. Якщо код запросить 1.6в, то оффсетом ви просто понизите вольтаж до 1.53в. Нема нічого кращого, ніж повністю ручні налаштування.
Можна ще Voltage Limit поставити наприклад на 1400mV (в мене так). Всі VID-запити вище будуть просто відсікатися.
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

Bomchik
Логічно.Якось навіть не задумувався.Дякую.
Але в мене непогана мп z690 Hero,вона не була помічена в непомірному накидуванні вольтажу.HW monitor на авто запуску і постійно висить в треї.Час від часу туди заглядаю.Якщо стоїть 1.15в на 5.1ггц то максимальне значення зафіксоване за день роботи 1.185в.що вона накидує.

Але я скористався вашою порадою та поставив 5.3ггц та 1.18в LLC6 в асуса це ближче до заданої напруги.Всі тести аіди та сінебенчу проходить при максимально зафіксовані температурі 76град.
Якщо без тестів,за день,іграшки робота..максимально що фіксує HW Info 61град.Так і лишу коротше.Заодне і побачу що зміниться за пів року,чи буде просити згодом більшої напруги.
З приводу біоса,не буду оновлювати.Йому рік,працює без нарікань.Притримуюся,якщо питаннь нема,то нічого туди і лізти.

Відправлено через 9 хвилин 15 секунд:
Yaroslav
Так,знаю..Материнка оцінює його "вдалість" sp94 це дуже не погано.
Але це не самий топ,я бачив в ютубі екземпляри й sp98
Чомусь завжди думав,що це відсотки,але бачив 13700-13900к й з sp107..
Хоча так проц вдалий..12600к в мене був sp67..середненький..він хоч і брав 5.2ггц,що також непогано..не всі 12600к так можуть,але з 1.28в..що в порівнянні з моїм 13600к дуже багато.
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

- тільки adaptive voltage + всі технології енергосбереження увімкнені
- вручну виставлені множники
- стокові ліміти (IccMax + PL1), IA VR Voltage Limit - тільки якщо множники на авто
- андервольт (ас ll + v/f offsets) + TVB Voltage Optimization для ще більшого зниження нагруги

Відповідно, жодних проблем зі стабільністю
Bomchik: 23.09.2024 15:45 Саме вірне рішення - зафіксувати частоти та вольтажі(розгін по старому). Або ж оновити біос до в 129 мікрокодом і надіятись, що там нема косяків. Працювати через оффсет таке собі. Якщо код запросить 1.6в, то оффсетом ви просто понизите вольтаж до 1.53в. Нема нічого кращого, ніж повністю ручні налаштування.
Це найшкідливіша порада, яку можна дати для сучасних ЦП: запит на 1.6в робить ЦП, а не "код" - значить йому так потрібно для заданої частоти, офсетом ви зменшуєте цю напругу за рахунок стабільності (грубо), тобто в ручному режимі вам також потрібно буде встановити напругу на рівні стабільности (1.53в умовно), але без навантаження в ручному режимі на ЦП також буде 1.53в - що вб'є його в рази швидше через відсутність vdroop, при adaptive/offset без навантаження буде мінимальна частота/мінімальна напруга (0.7в)
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

dext
Я навіть не знаю, як коментувати :spy:
Якщо я виставляю руками 1.2в, то яким боком я маю отримати шкідливі 1.6в? Ви взагалі знаєте, скільки вольтажу, в середньому по лікарня, потрібно 13/14 поколіню, щоб взяти 5.0-5.2?
І яким боком постійний струм в 1.2в має вбити процесор? Чи сучасні процесори відрізняються на рівні фізичних законів?
І стосовно коду. Якщо запит на вольтаж робить процесор, то як через оновлення біоса(мікрокода 129) зменшується вольтаж?
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Bomchik: 26.09.2024 13:10 Я навіть не знаю, як коментувати :spy:
Якщо я виставляю руками 1.2в, то яким боком я маю отримати шкідливі 1.6в? Ви взагалі знаєте, скільки вольтажу, в середньому по лікарня, потрібно 13/14 поколіню, щоб взяти 5.0-5.2?
І яким боком постійний струм в 1.2в має вбити процесор? Чи сучасні процесори відрізняються на рівні фізичних законів?
І стосовно коду.
- якщо ви виставите 5.2GHz + 1.2 вручну - отримаєте ~1.1 навантаженні та 1.2 в idle
- якщо ви виставите 5.2GHz + підберете offset - отримаєте ті ж самі 1.1 в навантаженні та 0.7 в idle
- відповідно, якщо захочете щось побільше 5.2 - без adaptive отримаєте 1.3..1..4 в idle - саме це буде вбивати ЦП
Bomchik: 26.09.2024 13:10 Якщо запит на вольтаж робить процесор, то як через оновлення біоса(мікрокода 129) зменшується вольтаж?
eTVB коректно тротлить ЦП, тобто скидує частоти/напруги, всі останні виправлення це активація тротлінгу (eTVB,CEP) тим чи іншим чином, я не користують "Intel Profile" - тож не маю жодних змін на 0x129 для своїх (виключно ручних) налаштувань
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

Я спробував вчора оновити біос до пропатченого інтелом серпневого оновлення для проців 13-14ген...в асуса це 38/08..це тіпа той,що всі чекали,який повинен виправити всі трабли пов'язані зі скандалом навколо цієї теми..Інтел там писав,що все виправив..всі вильоти,та ребути с зависаннями пофікшені..

Що можу сказати.Не знаю хто там в них що курить але..
На мойому старому біосі за замовчуванням,по дефолту мп завжди подавала 1.23в максимально..середньо те що в біосі відображається 1.163в..для 5.1ггц

З новим біосом стало 1.43в :censoured:
Для ай5 та частоти 5.1ггц. :eek:
Просто нема слів..
Хм..на якій напрузі швидше сдохне проц.? :think: На 1.2,чи на 1.43на постоянку....треба подумати..
Адаптів мод з офсетом -0.100в картину не змінює..під нагрузкою вольтаж може й падає,не втикав..але максимально зафіксоване все одно 1.43в.
В сінебенчі за пару секунд одразу 84градуси..в мене таких температур не було і при 5.8ггц на старому біосі.
В осст одразу 100град напевно за хвилину набрало би..
І це і5 у стоці...дибіли.
Пробував гратися лоад лайн калібрешн,щоб не так накидувало..ніфіга.
Пункт для встановлення фіксованих частот All cores ,або любий інший..не працюють.Пишеизверніться на сторінку Інтел. :insane:
Тобто розгін за замовчуванням вони заблокували.Накинули кінського вольтажу,як для і9..щоб стабільно було мабуть..
А ну і паверліміти поставили в 180вт,замість 4096...
Короче повернув свій старий біос за вересень минулого року.
Виставив вручну паверліміти в 181вт..
Все стало на свої місця.
Нормальні напруги,нормальні температури.
Дякую Інтел..
Тільки не дуже зрозуміло..а нафіга тоді купувати К проти,якщо розгін тепер поза законом? :think:
Це пипець..нема слів. :banghead:
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Тут інтел ще одне оновлення мікрокоду викатує

Intel has discovered what actually caused its top gaming chips to break and is rolling out another fix
https://www.pcgamer.com/hardware/proces ... other-fix/
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

dext: 26.09.2024 14:17
- якщо ви виставите 5.2GHz + 1.2 вручну - отримаєте ~1.1 навантаженні та 1.2 в idle
- якщо ви виставите 5.2GHz + підберете offset - отримаєте ті ж самі 1.1 в навантаженні та 0.7 в idle
- відповідно, якщо захочете щось побільше 5.2 - без adaptive отримаєте 1.3..1..4 в idle - саме це буде вбивати ЦП
Bomchik: 26.09.2024 13:10 Якщо запит на вольтаж робить процесор, то як через оновлення біоса(мікрокода 129) зменшується вольтаж?
eTVB коректно тротлить ЦП, тобто скидує частоти/напруги, всі останні виправлення це активація тротлінгу (eTVB,CEP) тим чи іншим чином, я не користують "Intel Profile" - тож не маю жодних змін на 0x129 для своїх (виключно ручних) налаштувань
А як зробити,щоб під час простою вольтаж падав?
В мене на адаптів оффсеті вольтаж усе одно постійно крутиться біля значення заданого мною..тобто якщо плата сама ставить 1.23в,ставлю -0.700,-0.850в, то в срu z, без навантаження напруга крутиться 1.14-1.167в..а нижче 1в не падає взагалі..
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

SVVAT: 27.09.2024 11:18 В мене на адаптів оффсеті вольтаж усе одно постійно крутиться біля значення заданого мною..тобто якщо плата сама ставить 1.23в,ставлю -0.700,-0.850в, то в срu z, без навантаження напруга крутиться 1.14-1.167в..а нижче 1в не падає взагалі..
вольтаж в adaptive виставляє ЦП автоматично для певної частоти, тож якщо частота ЦП не знижується (через відключення speedstep/с-states та ін. в біос та/або використання performace power plan у windows) - то і напруга може не знижуватись, наведіть скріни hwinfo64 з частотами/vid щоб було зрозуміліше
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

dext: 27.09.2024 15:59
SVVAT: 27.09.2024 11:18 В мене на адаптів оффсеті вольтаж усе одно постійно крутиться біля значення заданого мною..тобто якщо плата сама ставить 1.23в,ставлю -0.700,-0.850в, то в срu z, без навантаження напруга крутиться 1.14-1.167в..а нижче 1в не падає взагалі..
вольтаж в adaptive виставляє ЦП автоматично для певної частоти, тож якщо частота ЦП не знижується (через відключення speedstep/с-states та ін. в біос та/або використання performace power plan у windows) - то і напруга може не знижуватись, наведіть скріни hwinfo64 з частотами/vid щоб було зрозуміліше
Це зрозуміло.Виходить шо проц завжли у турбобусті.
Частоти проц не скидує,тому й не падає напруга.Але я скільки дивився різноманітних обзорів,наших та закордонних,на 12,13,14ген..скрізь проци тримали стабільно частоти та вольтаж.Чому й запитав,як ви зробили,що напруга падає на 0.7в.. :puzzle:

А от на другому скріні після тесту сінебенча..
фіксована чатота 5.3Ггц та вольтаж у 1.15в..під нагрузкою показує як треба,а от без навантаження все одно 1.19в..Тобто теж більше коли проц гуляє,аніж коли працює..

Відправлено через 22 хвилини 6 секунд:
Ось ще стаття про новий мікрокод,та біос що має незабаром з'явитися..вони нарешті знизять напругу в простої.. :laugh:
https://mezha.media/2024/09/26/intel-pa ... 13-14-gen/
Коротше,мені хвилюватися нічого..судячи з цих двох статей.
Температури в нормі,вольтаж маленький,дере мало..
Єдине що,це проц не скидує частоту та вольтаж у простої..пункт 3 зі статті..але в мене це не критично.бо більше 61град за день роботи компа,на проці не буває.
Але новий біос почекаю,та спробую.хочаб заради скидання частоти та напруги.
Вкладення
Снимок экрана (319).png
Снимок экрана (318).png
Відповісти