Windows 11

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

0F: 18.05.2024 20:05 Мені все одно взагалі на твій сценарій користування
У кожного він свій. Нащо мені ваш сценарій користування, а вам мій? Коли у мене були проблеми з материнкою (більше 4ГБ пам'яті не запускалося), то своп дуже допомагав. А коли доступно 12ГБ пам'яті - то своп мені не потрібен.
0F: 18.05.2024 20:05 Можна почати з того, щоб задавати правильні питання пошуковику:
https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... of-windows
Що на сторінці Майкрософт, що у RHEL написано, що розмір свопа унікальний і виставляється за потребами. Ніде не написано, що його не рекомендується вимикати.

Відправлено через 7 хвилин 24 секунди:
Donate: 18.05.2024 20:06 117ТБ при ресурсі в 600 ТБ і це тільки те що заявлено...
S: 18.05.2024 20:23 На среднестатистическом домашнем ПК своп ssd и за 10 лет не убьет. Но если сильно переживаете, то купите Enterprise ssd или вообще Optane.
Так, саме за час життя SSD хвилюватися немає сенсу. Я своп вимикаю 1) щоб зекономити місце на диску 2) щоб жодні дані туди не вивантажувалися і не треба було чекати, коли вони підвантажаться назад. На щастя розміру RAM вистачає.
0F
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 20:55 Ніде не написано, що його не рекомендується вимикати.
Я не буду коментувати це твердження, тому що воно демонструє некомпетентність.

https://access.redhat.com/solutions/15244
https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... -page-file
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 20:55 Ніде не написано, що його не рекомендується вимикати.
Some products or services require a page file for various reasons.
Page files can be used to "back" (or support) system crash dumps and extend how much system-committed memory
However, a page file or a dedicated dump file might still be required to back a system crash dump.
Якщо лінь читати, гугл підказує
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

AFU_power: 18.05.2024 21:46 Якщо лінь читати, гугл підказує https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... -page-file
Читаємо розділ Page files in Windows with large physical memory:

When large physical memory is installed, a page file might not be required to support the system commit charge during peak usage. For example, 64-bit versions of Windows and Windows Server support more physical memory (RAM) than 32-bit versions support. The available physical memory alone might be large enough.

However, the reason to configure the page file size hasn't changed. It has always been about supporting a system crash dump, if it's necessary, or extending the system commit limit, if it's necessary. For example, when a lot of physical memory is installed, a page file might not be required to back the system commit charge during peak usage. The available physical memory alone might be large enough to do this. However, a page file or a dedicated dump file might still be required to back a system crash dump.

Єдине для чого він потрібен - це дамп файла синього екрана смерті. А, ще для кривого серверного софта від Майкрософт, де вони прив'язалися до лічильників продуктивності, що працюють зі своп файлом :insane: Для десктопної системи він не потрібен.
Не можу прочитати, бо то контент тільки для RHEL підписників.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 23:18
AFU_power: 18.05.2024 21:46 Якщо лінь читати, гугл підказує https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... -page-file
Читаємо розділ Page files in Windows with large physical memory:

When large physical memory is installed, a page file might not be required to support the system commit charge during peak usage. For example, 64-bit versions of Windows and Windows Server support more physical memory (RAM) than 32-bit versions support. The available physical memory alone might be large enough.

However, the reason to configure the page file size hasn't changed. It has always been about supporting a system crash dump, if it's necessary, or extending the system commit limit, if it's necessary. For example, when a lot of physical memory is installed, a page file might not be required to back the system commit charge during peak usage. The available physical memory alone might be large enough to do this. However, a page file or a dedicated dump file might still be required to back a system crash dump.

Єдине для чого він потрібен - це дамп файла синього екрана смерті. А, ще для кривого серверного софта від Майкрософт, де вони прив'язалися до лічильників продуктивності, що працюють зі своп файлом :insane: Для десктопної системи він не потрібен.
Не можу прочитати, бо то контент тільки для RHEL підписників.
Серверний софт вказаний як приклад, апок та ігр, що очікують файл підкачки достатньо
0F
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 23:18 Читаємо розділ
Давай ти спочатку розберешся з might not be required, як тобі такий варіант?
А, згадав, в чому твоя проблема знайти документацію, а не коментувати посилання, які тобі надають?
SergiusTheBest: 18.05.2024 23:18 Не можу прочитати, бо то контент тільки для RHEL підписників.
Юзерам не-ентерпрайз дистрів не завезли документацію? Доречі, що там з приводу запуску пари десятків контейнерів, вивалювання в корку і повторення фрази "працює нормально"?
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 20:55
0F: 18.05.2024 20:05 Мені все одно взагалі на твій сценарій користування
У кожного він свій. Нащо мені ваш сценарій користування, а вам мій? Коли у мене були проблеми з материнкою (більше 4ГБ пам'яті не запускалося), то своп дуже допомагав. А коли доступно 12ГБ пам'яті - то своп мені не потрібен.
0F: 18.05.2024 20:05 Можна почати з того, щоб задавати правильні питання пошуковику:
https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... of-windows
Що на сторінці Майкрософт, що у RHEL написано, що розмір свопа унікальний і виставляється за потребами. Ніде не написано, що його не рекомендується вимикати.

Відправлено через 7 хвилин 24 секунди:
Donate: 18.05.2024 20:06 117ТБ при ресурсі в 600 ТБ і це тільки те що заявлено...
S: 18.05.2024 20:23 На среднестатистическом домашнем ПК своп ssd и за 10 лет не убьет. Но если сильно переживаете, то купите Enterprise ssd или вообще Optane.
Так, саме за час життя SSD хвилюватися немає сенсу. Я своп вимикаю 1) щоб зекономити місце на диску 2) щоб жодні дані туди не вивантажувалися і не треба було чекати, коли вони підвантажаться назад. На щастя розміру RAM вистачає.
Щоб зекономити що? 16-32ГБ не роблять взагалі нічого...
Якщо программа оптимізована як треба ви нічого не відчуєте, особливо з тими швидкостями які дає ССД.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Знайшом де була проблема, це глючний фаерфокс давав цю злощасну помилку в пам'яті. Отож файл підкачки далі йде лісом разом с фаерфоксом.

Отправлено спустя 41 секунду:
питання закрито.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

https://blogs.windows.com/windows-insid ... w-channel/

Дочекалися, майки пофіксили шахматку. 28 в ранньому доступі :gigi:
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 20.05.2024 03:19Дочекалися, майки пофіксили шахматку. 28 в ранньому доступі
This update addresses an issue that distorts parts of the screen. This occurs when you use a Chromium-based browser to play a video.
Мені чогось здавалося, що це глюк драйверу Nvidia, а воно ось що виявилось :lol:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Donate: 19.05.2024 02:43 Щоб зекономити що? 16-32ГБ не роблять взагалі нічого...
Якщо программа оптимізована як треба ви нічого не відчуєте, особливо з тими швидкостями які дає ССД.
Якщо SSD на 256ГБ або взагалі 128ГБ - то ще й як відчутно. Вас же ніхто не примушує вимикати своп, користуйтеся на здоров'я. А комусь, можливо, і знадобиться така можливість.

Відправлено через 8 хвилин 52 секунди:
0F: 18.05.2024 23:43 Давай ти спочатку розберешся з might not be required, як тобі такий варіант?
А, згадав, в чому твоя проблема знайти документацію, а не коментувати посилання, які тобі надають?
Може бути не потрібний, якщо достатньо пам'яті. Ось це і є might not be required. Скільки для вашого сценарія використання достатньо - знаєте тільки ви самі. Жодна документація про це не напише.
0F: 18.05.2024 23:43 Юзерам не-ентерпрайз дистрів не завезли документацію? Доречі, що там з приводу запуску пари десятків контейнерів, вивалювання в корку і повторення фрази "працює нормально"?
Вибачте, не можу прокоментувати статтю, доступ до якої закритий. Схоже, ви зовсім не розумієте, що таке контейнер. Це не віртуальна машина, і сам по собі він не вижирає пам'ять.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke: 20.05.2024 09:27
Donate: 20.05.2024 03:19Дочекалися, майки пофіксили шахматку. 28 в ранньому доступі
This update addresses an issue that distorts parts of the screen. This occurs when you use a Chromium-based browser to play a video.
Мені чогось здавалося, що це глюк драйверу Nvidia, а воно ось що виявилось :lol:
Десь місяці два-три тому вилізла нвідіа і сказала що це не вони це МС і що вони зробили їм багрепорт :gigi:
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

До речі, у мене ця шахматка взагалі у хромі під час перегляду сторінок з'являється, не тільки під час відео :shuffle:
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

На ноуті стоіть, куплена разом із ноутом, Windows 10. Свого часу, в оновленнях вилізла пропозиція(голубенька така) оновитися до Windows 11. Тоді від неї відмовились натиснувши "Залишитись на Windows 10". Пропозиція зникла. Як її повернути?

Дякую.
:shuffle:
KeXXUA
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

VovaII: 20.05.2024 16:23 На ноуті стоіть, куплена разом із ноутом, Windows 10. Свого часу, в оновленнях вилізла пропозиція(голубенька така) оновитися до Windows 11. Тоді від неї відмовились натиснувши "Залишитись на Windows 10". Пропозиція зникла. Як її повернути?

Дякую.
:shuffle:
https://www.microsoft.com/uk-ua/softwar ... /windows11 помічник з інсталяії
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KeXXUA: 20.05.2024 17:30помічник з інсталяії
— Тобто він не банер той повертає, а зразу інсталяцію пропонує запустити.
Дякую!
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VovaII: 20.05.2024 17:40
KeXXUA: 20.05.2024 17:30помічник з інсталяії
— Тобто він не банер той повертає, а зразу інсталяцію пропонує запустити.
Дякую!
Можеш хоч начисто ставити, ключі підходять від 10 без питань :laugh:
Alpesyn
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

SergiusTheBest
Имея 64Гб оперативки включать файл подкачки, что бы винда всегда могла телеметрию туда писать, нет уж увольте
0F
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 20.05.2024 10:04 Може бути не потрібний, якщо достатньо пам'яті. Ось це і є might not be required. Скільки для вашого сценарія використання достатньо - знаєте тільки ви самі. Жодна документація про це не напише.
В обидвох посиланнях вказано рекомендовані значення, але ти все ще стверджуєш, що може бути не потрібний.
SergiusTheBest: 20.05.2024 10:04 Вибачте, не можу прокоментувати статтю, доступ до якої закритий. Схоже, ви зовсім не розумієте, що таке контейнер. Це не віртуальна машина, і сам по собі він не вижирає пам'ять.
Да, ок, ти краще знаєш, що таке контейнер. То ти запустиш 10-20 докер-контейнерів на 12 ГБ ОЗП і розкажеш про результати чи так і будеш тут оцінювати хто що розуміє?
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

0F: 23.05.2024 01:28 В обидвох посиланнях вказано рекомендовані значення, але ти все ще стверджуєш, що може бути не потрібний.
Звісно, що стверджую. Своп - це продовження оперативної пам'яті, більш дешеве і значно повільніше. Якщо оперативної пам'яті достатньо - він не потрібен (окрім збору дампа пам'яті при синьому екрані, і то тільки повного дампу або дампу ядра - а це корисно тільки для розробників, а мінідамп працює і він є значенням за замовченням). Про що і пише документація. Скільки саме "достатньо" - залежить від сценарію використання.
0F: 23.05.2024 01:28 Да, ок, ти краще знаєш, що таке контейнер. То ти запустиш 10-20 докер-контейнерів на 12 ГБ ОЗП і розкажеш про результати чи так і будеш тут оцінювати хто що розуміє?
Ну не ганьбіться з цими контейнерами. Це те саме, що сказати "запусти 10-20 аплікейшенів". Важливий не факт наявності контейнеру, а що саме в ньому запускається. Може бути щось маленьке - і тоді цих контейнерів можна запустити тисячі, а може щось велике, і тоді навіть один не запустиш, навіть зі свопом, бо тупо не вистачить наявної RAM.
Відповісти