Разгон памяти

Обсуждение оперативной памяти
Ответить
Автор
Сообщение
Jonny_Jedai
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

STARL1GHT
А что у вас по 7800Х3Д получалось ? можете выложить ?
Вот что у меня:
спойлер
cachemem2100.png
ZenTimings_Screenshot.png
kaliyanschik
Junior

Сообщение

STARL1GHT: 12.10.2025 06:37
kaliyanschik: 12.10.2025 04:38 тестував ваші вольтажі, полетіли помилки, потім тестував 1.36, 1.37, 1.38, 1.39, 1.4 скрізь помилки
Хотілося б бачити при яких значеннях ви пробуєте запустити пам'ять.
спойлер
tRFC я б спробував 416
Умовно кажучи, ось на ~такому конфігу через мою мамку пройшли не мало 7500F, 7700 та зараз два 7800X3D.
спойлер
Изображение
7800X3D
ZenTimings_Screenshot.png
Вчора біля expo побачив параметр optimized performance profile, тикнув в нього і там було або авто, або Hynix 16gb ddr6000. Ради інтересу я його увімкнув, запустив mt5 з конфігом extreme і о чудо моя озу пройшла 2 рази по півтори години тест і не викинуло помилку. При цьому spd hub навіть впав по температурі. Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35, vpp на 1.8. А з таймінгів він поставив tcl 30, trcd на 38, trp на 38 та tras на 98, вся решта таймінгів була в авто. Біос був скинутий до заводських, інтегрована графіка вимкнута, pbo вимкнуте. Скоріш за все дійсно VolandInferno був правий, що проблема в перегріві PMIC в моїй моделі, а a_z_z_y був правий що trp, trcd краще спробувати на 38. І виходить правда що 36 на trp на trcd мені не вдасться побачити на свої озу, тому що 1.35 для 38 мало, а якщо ставлю більше ніж 1.35 вже перегрівається pmic. Тому зараз я підлаштував все вручну як було в ZT при цьому чудо профілі і потихеньку вжимаю інші таймінги та тестую.

Відправлено через 23 хвилини 20 секунд:
STARL1GHT: 12.10.2025 06:37 Спасибі , що поділились результатами, так ще й під мій 7700ий райзен. Таке ще питання, скільки часу ви проганяли mt5 та y crancher з налаштуваннями під 7700 та 7800х3д. Також не розумію чому ви поставили tras аж 30, я багато де прочитав що tras має бути trp + trcd. Також цікаво чому в zt з 7700 у вас trfc2 та trfcsb аж 123. В zt з 7800х3д бачу у вас trfc2, trfcsb наче в режимі авто (як і радять в інтернеті ставити ці два таймінги в авто). Також чому для trdrdsc, trdrdsd, trdrddd, twrwrsc, twrwrsd, twrwrdd поставили саме такі цифри? я що не гляну в інтернеті у всіх ці 6 таймінгів виставлені на 1. Можу щось не розуміти, прошу пояснити)
STARL1GHT
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Jonny_Jedai: 12.10.2025 21:31 STARL1GHT
А что у вас по 7800Х3Д получалось? Можете выложить?
Звичайно.
спойлер
Знімок екрана 2025-10-13 022351.png
Єдиний момент, з моменту того скріна і цього, я змінив значення tREFi з 384 на 372.
Чисто подивитись на зміни. Керуючись згаданою таблицею:
kaliyanschik: 13.10.2025 01:58 Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35
Ну, насправді це скромні значення. Не рідко це 1.4. - 1.5v(і більше, якщо це екстрім оверклок).
STARL1GHT: 12.10.2025 06:37 Також не розумію...
Скоріше всього мене можуть закидати помідорами, але нехай. Щоб не розписувати стіну тексту, з основами мені допомогла розібратись робота порталу i2HARD.
Вона є також у форматі відео. Слід попередити що портал - російський.

Там якраз практично роз'яснюється робота з DDR5 на AM5, значення таймінгів \ вольтажів та їх співзалежність, а також приведений кінцевий результат.
Для притомного тюнінгу пам'яті - цієї роботи буде більш ніж досить на мою суб'єктивну думку.
kaliyanschik
Junior

Сообщение

STARL1GHT: 13.10.2025 03:57
Поки що такий результат, але ще буду пробувати піднімати trefi, можливо scl обидва до 5 занижу, потім ще спробую вольтажі понижувати і знову годинами тестувати), але я радий що хоча б вже озу працює стабільніше чим в expo та результати в aida кращі чим в expo навіть з первичками 36 які скоріш за все не візьме моя пам'ять.
спойлер
Снимок экрана 2025-10-13 051319.png
kaliyanschik
Junior

Сообщение

VolandInferno: 11.10.2025 22:58 Ставлю літруху бедичівського - температура.
я замітив що на скриншоті, на який ви відповіли що перегрів. В hwinfo пункт "перегрів pmic" пише що "ні". Ви мали наувазі перегрів чипів чи чогось іншого?
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

MSI X870E Edge Ti + 9950X3D + 192GB [F5-6400J3239F48GX2-RM5RW]

Может есть у кого идеи почему на одних и тех же настройках память работает без проблем и без ошибок на 5600/6000/6200Mhz, но вот 4000/4400/4800/5200 не стартуют, никак, а старт есть только на 3600. Что за АМуде колдунство ?

- Сопротивления, Тайминги, Вольтажи - выставлены руками. Пробовал Авто.
- FCLK/UCLK зафиксированы. Пробовал повышать-понижать, Авто.
- Memory Context Restore включал/отключал.
- Колдбуты делал, ждал Тренинга памяти (не спешил с 15-ым посткодом).
- Биос обновил до последней версии.
- На 6000Mhz уже как ~4 месяца без проблем отсидел.
Зачем мне это
Прост прикидываю себе ECO-Профиль под работу/игры с отключениями света. Хотел какой то более менее оптимальный вариант подкрутить и столкнулся с такой штукой )) Кстати между (3600Mhz/1800FCLK/0.9V SoC/DRAM 1.1V) и (6000Mhz/2133FCLK/1.23V SoC/DRAM 1.39V) намерял 60вт разницы. Вроде мелочь, но нюанс в том что даже в простое 50вт разницы выходит. Ну, прост 3600Mhz для DDR5 для меня это слишком уж 'ЭКО' :D
unique-neon
Member

Сообщение

Нових цяцьок нема, на горизонті теж не видно, тож вирішив подивитись потенціал чогось попростіше, що було під рукою.
8700g (кп підозрюю вище 9000 МГц не їде)
irdm 6400 1r a-die
b850i

Загалом хотів подивитись максимум частот, що можна вижати з простих планок на простому залізі. Таймінги не дожимав, з деяким запасом на 10к+, то вже справа механічна.
результат 8800 МГц, напруги актуальні
Изображение
Якщо порівнювати з gskill 8400 1r 3gb m-die. Вони беруть 9000 без тюнінгу опорів, далі ніяк не їдуть на цьому сетапі. Гудрами ж без тюнінгу опорів їдуть до 8400, з опорами вижав 8800. Вже не знаю чи це їх абсолютний ліміт, чи з кращим КП поїхали б більше.
IC9517
ATI&Vmod_fan
Аватара пользователя
Откуда: Баку Азербайджан

Сообщение

почти неделю мучаю комплект Juhor 5600 cl46 1.25V 2*16 на чипах Микрон, который успел выгодно урвать на али.
спойлер
Изображение
С конскими таймингами память запускалась вплоть до 7200МГц, естественно была нестабильна. Думал что можно достичь стабильности на 6800 cl44, но после 2-3 дней мытарств откатился на 6400 40-46. Trefi 65535 нестабильно, 44000 - стабильно, промежуток не тестировал. Нестабильность напряжений выше 1.25 получена при 6800 и требует уточнения.
Но самое странное что я наблюдаю на данной памяти это поведение tWTR_L и tWRWR_sg. tWTR_L на 24 сыпет ошибками, 32 стабильно, между не тестировал. tWRWR_sg на 24 вообще не стартует. Вот такая интересная китайская память :)
IC9517
ATI&Vmod_fan
Аватара пользователя
Откуда: Баку Азербайджан

Сообщение

a_z_z_y
Дякую!
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

STARL1GHT: 13.10.2025 03:57
Jonny_Jedai: 12.10.2025 21:31 STARL1GHT
А что у вас по 7800Х3Д получалось? Можете выложить?
Звичайно.
спойлер
Знімок екрана 2025-10-13 022351.png
Єдиний момент, з моменту того скріна і цього, я змінив значення tREFi з 384 на 372.
Чисто подивитись на зміни. Керуючись згаданою таблицею:
kaliyanschik: 13.10.2025 01:58 Прикол ще в тому, що цей профіль змінив з авто vdd, vddq, vddio на 1.35
Ну, насправді це скромні значення. Не рідко це 1.4. - 1.5v(і більше, якщо це екстрім оверклок).
STARL1GHT: 12.10.2025 06:37 Також не розумію...
Скоріше всього мене можуть закидати помідорами, але нехай. Щоб не розписувати стіну тексту, з основами мені допомогла розібратись робота порталу i2HARD.
Вона є також у форматі відео. Слід попередити що портал - російський.

Там якраз практично роз'яснюється робота з DDR5 на AM5, значення таймінгів \ вольтажів та їх співзалежність, а також приведений кінцевий результат.
Для притомного тюнінгу пам'яті - цієї роботи буде більш ніж досить на мою суб'єктивну думку.
6200 cl30 краще буде ніж сл28 6000 у іграх? Бо сам не тестував різницю, тільки ужав до сл28 та треф пожав трохи.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Earanak: 22.10.2025 12:39
Может есть у кого идеи почему на одних и тех же настройках память работает без проблем и без ошибок на 5600/6000/6200Mhz, но вот 4000/4400/4800/5200 не стартуют, никак, а старт есть только на 3600. Что за АМуде колдунство ?
Аналагичная ситуация. 3600 запускается и всё что до 5600, тупо не проходит загрузку.

Смотрю у тебя тоже Command rate 1Т. Руками ставил или сейчас такие установки в биосе? У меня автоматом стало. Ищу информацию, как лучше пользовать.
спойлер
[/img]
IMG_20251129_200557_655.jpg
[/img]
Graveworm
Member
Аватара пользователя
Откуда: in the woods somewhere

Сообщение

Гайс
А LPDDR5 ніхто не ганяв? Зокрема, конкретно Хюнікси на стімдеці :gigi:
unique-neon
Member

Сообщение

AndP: 30.11.2025 02:283600 запускается и всё что до 5600, тупо не проходит загрузку.
Можливо система опори міняє залежно від частот, зокрема деякі умовно "приховані" в CBS>UMC меню - ck/cs/ca group a/b. Або свічає інші параметри тренування, DFE наприклад.
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

AndP: 30.11.2025 02:28Смотрю у тебя тоже Command rate 1Т. Руками ставил или сейчас такие установки в биосе? У меня автоматом стало. Ищу информацию, как лучше пользовать.
У меня все настройки памяти что на моем скрине выставлены руками. Ничего в Авто не оставлял. Если хотя бы 2-3 тайминга в Авто остаются, комп периодически при включении залипает на 15-ом посткоде, и 3-4 минуты делает ретренинг, вне зависимости от настройки Memory Context Restore, так что выставил все руками и проблема прошла, в том числе Command Rate 1T. Кстати если 2 плашки оставляю вместо 4 то такого не происходит.
SKYJAKER
Member
Аватара пользователя
Откуда: м Камянське

Сообщение

Вітаю шановне панство оверклокерів, маю 2 різних комплекти(2х8гб) team group(Hunix C-Die CJR) та exeleram(Samsung C-die :D ) ,частота однакова XMP 3200мгц але таймінги 16-18-18 38(39 у exeleram) , все решта профільне, як краще їх виставити у материнці? Кожен комплект по кананалу(A1 A2 та інший комплект В1 В2) чи через один А1 В1 та А2 В2, чи це тільки методом тику? і чи взагалі можливий розгід до того який у мене зараз на exeleram 3600мгц?
МОНАХ
Member
Аватара пользователя
Откуда: Український Шаолінь

Сообщение

SKYJAKER, комплектами - через один слот: один комплект на 1-3, а другий комплект на 2-4. А, В і т.д. - в Вашому випадку вже не важливо, якщо дійсно парні (з "завода"), а не наборні (підібрані та куплені подібні планки в комплект, але окремо) кіти маєте. Як щось не піде - першим ділом поміняти кіти місцями, але також - через один. Після цього тільки, як щось і надалі не піде, уже й творити всяку "дічь".
спойлер
:D У мене на профільній DDR3 так 3-й, від сокета процесора, слот "вимахується" - доводиться спочатку ставити двоканал на 2 і 4 слотах одним комплектом пам'яті, а потім по одній планці втикати другий комплект, причому на даному етапі обов'язково запускати "комп" для тестування після кожної планки, бо, якщо другий комплект на 1-3 слоти поставити одночасно або в 3-й - раніше за 1-й, то у мене комп переходить в нескінченний ребут :rotate: .
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

5600х не стартує з фабрікою 1866, є поради чи хаки для даного випадку ? Бо ще ніколи не бачив 5000 камня щоб не підтримував 3733 пам'ять.
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

man1242: 05.12.2025 22:39 5600х не стартує з фабрікою 1866, є поради чи хаки для даного випадку ? Бо ще ніколи не бачив 5000 камня щоб не підтримував 3733 пам'ять.
спробувати покрутити VDDG напруги. Мій екземпляр 5900х теж вище стокових 1800 не хотів.
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Дивно, свою рам піджав(у профілі) до сл28-36-36-72-112 та треф 560, працює на 1.4в добре але температура цп у батлі виросла на 2 градуси, якщо не чіпати трефа то не росте :D Знову питання що то таке асус авто таймінг оптімайз ехро1, у кб77 без обмеження у гпу на ультрах, експо видає 194, експо1 асус оптімайз взагалі дивні цифри робить що бустить до 207-209фпс хоча мій твік з сл28 та трефом 560 тільки видає 201 :insane: Глянув та порівняв таймінги а вони ніяк не змінилися, що оптімайз експо що дефолт, питання чи є шанс впізнати або покращити таке явище ? пробував через руцями твікати асус отптімайз так отримав краш сл28 навіть з 1.45в хоча загальний твік працює без питань.
Ответить