Власники Lenovo Thinkpad P1 Gen8 можуть знайти їй застосування вже
- спойлер


Та xmp модулі в ноути зазвичай не завозять, тим більше з вольтажами 1.45 плюс.Inqizitor2022: ↑ 13.02.2026 15:19А 128-192 модуль и чтобы CL26 или CL24 было?
Так он и не нужен большинству. А тем кому нужен - это уже профессия и расходы. Даже мои 64 гб для большинства это перебор(я их использую к ВРАМ для локальных моделей ИИ).
Та звісно, що людей багато, робот та завдань. Але ж багато хто користується саме ПК. Як он у пана Demedik - ноутбук коштує стільки, шо Mammа Mіa! Можна два непоганих системника зібрати, ще й на крісло залишиться.waylander: ↑ 13.02.2026 18:15 для розробки софта, час від часу треба багато. вилазив за 32 гіга на робочому ноуті, встиг на початку вересня взяти 64 гіга в ноут за 7к, постійну юзаю 35-45 гб. Тому насправді багато кому треба 64+ гігів для роботи, не тільки тим хто з графікою.
Пан, в мене вже вік, розумієте?coffeeman: ↑ 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більшеcoffeeman: ↑ 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
ну просто я купив 64гб комплект за десь за 130 баксів, зараз такий коштує 350+. Риночок порішав звісно, але чому це "професійний інструмент"? Це звичайний не ECC комплект, розширеної гарантії на нього нема, спеціального ПЗ чи якихось сертифікацій також.Demedik: ↑ 13.02.2026 17:09
Так он и не нужен большинству. А тем кому нужен - это уже профессия и расходы. Даже мои 64 гб для большинства это перебор(я их использую к ВРАМ для локальных моделей ИИ).
Так что отвалить солидный куш за то, что используешь в работе - это нормально. Это из серии когда мастер покупает себе инструменты. Хотя сейчас цена...(тут должен быть очень грубый мат уровня - сапожник покраснел).
А він не двосторонній?ronemun: ↑ 13.02.2026 20:59А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більшеcoffeeman: ↑ 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
виходить решту сума - за текстоліт і сокет з 600+ дууже простих контактів
+ копійчане живлення за 2 долари
Вы купили когда рынок был в другом кризисе. Был кризис перепроизводства.rjavyi_pastor: ↑ 13.02.2026 20:59 ну просто я купив 64гб комплект за десь за 130 баксів, зараз такий коштує 350+. Риночок порішав звісно, але чому це "професійний інструмент"? Це звичайний не ECC комплект, розширеної гарантії на нього нема, спеціального ПЗ чи якихось сертифікацій також.
Я розумію коли грошей хотять за Quadro - там спецдрайвер, були якійсь аппаратні зміни, ЕСС пам'ять, сертифікації. Також я розумію коли за якийсь посилений електроінструмент беруть більше грошей ніж за умовний зелений бош чи за комерційний бусик чи пікап - посилена ходова, двигун, більш зносостійки матеріали салону наприклад.
А що такого в звичайному ссд чи пам'яті крім об'єму?
Це LPDDR5X - там кожен чіп з 32-бітною шиною, а не 8-бітною як на типовому десктопіRay2000gt: ↑ 13.02.2026 21:43Це виходить, що стандартний домашній 16-чіповий модуль може бути 384 ГБ?
1. це LPDDR, не DDR, яка норма в десктопах. Але 384 ГБ планки вже є, див. п.5.Ray2000gt: ↑ 13.02.2026 21:43ronemun: ↑ 13.02.2026 20:59
А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більше
виходить решту сума - за текстоліт і сокет з 600+ дууже простих контактів
+ копійчане живлення за 2 долари
Це виходить, що стандартний домашній 16-чіповий модуль може бути 384 ГБ?
ну тобто крім аргументу "объем просто не нужен" нічого не буде.ще раз говорю - об'єм не показник. від того що людина купила собі умовний віто він не став професійним кур'єром і не заробляє на цьому.Demedik: ↑ 13.02.2026 21:46
Вы купили когда рынок был в другом кризисе. Был кризис перепроизводства.
Профессиональный инструмент это потому, что в обычной жизни для пользователя который не зарабатывает на своем компе такой объем просто не нужен. 32 гб сейчас за глаза. Но если у Вас есть работа или хобби которое требует столько - то да, это уже к проф. инструментам. 64 гб будет нужно обычно пользователю ближе к переходу ДДР6, если не позже.
По памяти нечего, по ссд - кеширование и очень часто надежность(включая сохранности данных) насколько помню.