Lenovo показала 96-гігабайтний модуль пам’яті Samsung LPCAMM2 зі швидкістю 9600 МТ/с

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

Пропоную обговорити Lenovo показала 96-гігабайтний модуль пам’яті Samsung LPCAMM2 зі швидкістю 9600 МТ/с

Власники Lenovo Thinkpad P1 Gen8 можуть знайти їй застосування вже
спойлер
Зображення
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

А 128-192 модуль и чтобы CL26 или CL24 было?
Mozdev
Member

Повідомлення

І коштує цей модуль більше за ноутбук. :gigi:
unique-neon
Member

Повідомлення

Inqizitor2022: 13.02.2026 15:19А 128-192 модуль и чтобы CL26 или CL24 было?
Та xmp модулі в ноути зазвичай не завозять, тим більше з вольтажами 1.45 плюс.

Втім нещодавно бачив вже є hynix b-die з суттєво зниженими таймінгами
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

Той випадок коли важливіший об'єм памяті для роботи, а не таймінги.
Demedik
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Mozdev: 13.02.2026 15:39 І коштує цей модуль більше за ноутбук. :gigi:
Так он и не нужен большинству. А тем кому нужен - это уже профессия и расходы. Даже мои 64 гб для большинства это перебор(я их использую к ВРАМ для локальных моделей ИИ).
Так что отвалить солидный куш за то, что используешь в работе - это нормально. Это из серии когда мастер покупает себе инструменты. Хотя сейчас цена...(тут должен быть очень грубый мат уровня - сапожник покраснел).
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

На мій погляд, професійні ноутбуки морально застаріють швидше, ніж 96 Гб стануть реальним стандартом. Звісно, є хлопці, яким і 128 зараз замало, але це вузький сегмент під ШІ чи важку віртуалізацію.
Коли (і якщо) софт майбутнього реально вимагатиме сотню гігабайт, простіше буде замінити один модуль, ніж у сьогоденні переплачувати за "запас", який може ніколи не знадобитися.
Хоча, як я розумію - ніхто не питає B-)
waylander
Junior

Повідомлення

для розробки софта, час від часу треба багато. вилазив за 32 гіга на робочому ноуті, встиг на початку вересня взяти 64 гіга в ноут за 7к, постійну юзаю 35-45 гб. Тому насправді багато кому треба 64+ гігів для роботи, не тільки тим хто з графікою.
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

waylander: 13.02.2026 18:15 для розробки софта, час від часу треба багато. вилазив за 32 гіга на робочому ноуті, встиг на початку вересня взяти 64 гіга в ноут за 7к, постійну юзаю 35-45 гб. Тому насправді багато кому треба 64+ гігів для роботи, не тільки тим хто з графікою.
Та звісно, що людей багато, робот та завдань. Але ж багато хто користується саме ПК. Як он у пана Demedik - ноутбук коштує стільки, шо Mammа Mіa! Можна два непоганих системника зібрати, ще й на крісло залишиться.
Ми усі, все розуміємо - справа у грошах. Якби той модуль коштував 100$, то й питань не було, дайте два.
Доречі, хто знає, скільки коштують ті 96 Гб?
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

coffeeman: 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
Пан, в мене вже вік, розумієте?
Не можна таке писати без попередження прийняти хочаб Корвалол.
yariksom
Member

Повідомлення

Таку купити та за сапфірове скло в золоту рамку, рамка зі склом дешевше буде. :idea:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

coffeeman: 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більше
виходить решту сума - за текстоліт і сокет з 600+ дууже простих контактів
+ копійчане живлення за 2 долари
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Demedik: 13.02.2026 17:09
Так он и не нужен большинству. А тем кому нужен - это уже профессия и расходы. Даже мои 64 гб для большинства это перебор(я их использую к ВРАМ для локальных моделей ИИ).
Так что отвалить солидный куш за то, что используешь в работе - это нормально. Это из серии когда мастер покупает себе инструменты. Хотя сейчас цена...(тут должен быть очень грубый мат уровня - сапожник покраснел).
ну просто я купив 64гб комплект за десь за 130 баксів, зараз такий коштує 350+. Риночок порішав звісно, але чому це "професійний інструмент"? Це звичайний не ECC комплект, розширеної гарантії на нього нема, спеціального ПЗ чи якихось сертифікацій також.
Я розумію коли грошей хотять за Quadro - там спецдрайвер, були якійсь аппаратні зміни, ЕСС пам'ять, сертифікації. Також я розумію коли за якийсь посилений електроінструмент беруть більше грошей ніж за умовний зелений бош чи за комерційний бусик чи пікап - посилена ходова, двигун, більш зносостійки матеріали салону наприклад.
А що такого в звичайному ссд чи пам'яті крім об'єму?
yurius_r
Member

Повідомлення

Оце б такі роз'єми в планшетах і у всіх ноутах замість розпаяної пам'яті.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

ronemun: 13.02.2026 20:59
coffeeman: 13.02.2026 19:13 Ціна - мінімум x3 від ціни 64Gb, яка в свою чергу коштує (мінімально) 666 EUR. Тому ціна такого модуля 1900 EUR + (2 x 48 GB SODIMM в Європі 1600 EUR)
А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більше
виходить решту сума - за текстоліт і сокет з 600+ дууже простих контактів
+ копійчане живлення за 2 долари
А він не двосторонній?
Це виходить, що стандартний домашній 16-чіповий модуль може бути 384 ГБ?
Demedik
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

rjavyi_pastor: 13.02.2026 20:59 ну просто я купив 64гб комплект за десь за 130 баксів, зараз такий коштує 350+. Риночок порішав звісно, але чому це "професійний інструмент"? Це звичайний не ECC комплект, розширеної гарантії на нього нема, спеціального ПЗ чи якихось сертифікацій також.
Я розумію коли грошей хотять за Quadro - там спецдрайвер, були якійсь аппаратні зміни, ЕСС пам'ять, сертифікації. Також я розумію коли за якийсь посилений електроінструмент беруть більше грошей ніж за умовний зелений бош чи за комерційний бусик чи пікап - посилена ходова, двигун, більш зносостійки матеріали салону наприклад.
А що такого в звичайному ссд чи пам'яті крім об'єму?
Вы купили когда рынок был в другом кризисе. Был кризис перепроизводства.

Профессиональный инструмент это потому, что в обычной жизни для пользователя который не зарабатывает на своем компе такой объем просто не нужен. 32 гб сейчас за глаза. Но если у Вас есть работа или хобби которое требует столько - то да, это уже к проф. инструментам. 64 гб будет нужно обычно пользователю ближе к переходу ДДР6, если не позже.

По памяти нечего, по ссд - кеширование и очень часто надежность(включая сохранности данных) насколько помню.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Ray2000gt: 13.02.2026 21:43Це виходить, що стандартний домашній 16-чіповий модуль може бути 384 ГБ?
Це LPDDR5X - там кожен чіп з 32-бітною шиною, а не 8-бітною як на типовому десктопі
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Ray2000gt: 13.02.2026 21:43
ronemun: 13.02.2026 20:59

А по суті 4 чіпа по 24 ГБ коштує зараз 1000-1200 доларів, не більше
виходить решту сума - за текстоліт і сокет з 600+ дууже простих контактів
+ копійчане живлення за 2 долари

Це виходить, що стандартний домашній 16-чіповий модуль може бути 384 ГБ?
1. це LPDDR, не DDR, яка норма в десктопах. Але 384 ГБ планки вже є, див. п.5.
LPDDR відпочатку розроблені для смартфонів/планшетів/слабих проців на 16/32біт шину памяті, а потім їх почали освоювати AMD/Intel з їх стандартними 64 біт на канал, а тепер любий проц може кратно 32біт.
такі чіпи відразу на 16-32-64 біт, що достатньо для середнього/потужного смартфона, особливо для графіки (для DDR норма 4-16 біт, рідко 32)
тому вони відразу розробляються на максимальний обєм, щоб 1-2 чіпів хватило, а це вимагає багато кристалів на 1 чіп
поки що максимально 12 кристалів зєднаних наскрізь, але вже готові до випуску на 16 кристалів
самі кристали стандартно вміщають зараз 2 або 3 ГБайт, і вже йде запуск на 4 ГБ.
ТОму і чіп на 24, вже йде гонка на 36 і до 64 (16х4)
2. але суть що вони завжди припаювались на плату, тільки зараз придумали їм планки
3. 16 чіповий модуль LPDDR5 крім великого обєму мав би і шину 16х32 біт=512 біт, а якщо вполовину шини - мінімум 16 чіпів х16 біт=256 біт, шо явно забагато для 1 плагки десктора на 64 біт
Тому поки що стандарт - просто 128 біт, а кому тре візьме більше планок, як Нвідія у своїх процах Grace
4. для десктопа чи сервера може бути і 32 чіпа на канал. Див. поняття Ранк. По суті це коли чіпи ddr зєднані паралельно. LPDDR такого не вміють, але вони можуть іншу круту річ - давати доступ до всього обєму чіпа через половину шини. Це дозволяє на 1 канал 32 біт підключати 2 чіпа через 16 біт кожний. ddr так не вміє - це автоматично обріже і дані наполовину
5. чіпи ddr теж роблять на 8/12 ГБайт, що при 32 чіпах дасть 256-384 ГБ на стандартну планку 64 біт. Але вони дуууже дорогі в перерахунку за 1 ГБ, хоча по суті знаааачно простіші за LPDDR відповідного обєму. Це тому що в ddr при стандартних 64 біт на канал для великого обєму планки відразу розраховують мінімум 16 чіпів, і тому для 64 біт хватає/бажано всього 4 біт на чіп. 4 біт не тільки простіше ніж 8, а навіть краще, адже тоді не тре буде зєднувати чіпи паралельно щоб вкластися в 64 біт, адже накладання призводить до шуму і погіршення якості сигналу, що в свою чергу заставлє понижувати частоту.
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Demedik: 13.02.2026 21:46
Вы купили когда рынок был в другом кризисе. Был кризис перепроизводства.

Профессиональный инструмент это потому, что в обычной жизни для пользователя который не зарабатывает на своем компе такой объем просто не нужен. 32 гб сейчас за глаза. Но если у Вас есть работа или хобби которое требует столько - то да, это уже к проф. инструментам. 64 гб будет нужно обычно пользователю ближе к переходу ДДР6, если не позже.

По памяти нечего, по ссд - кеширование и очень часто надежность(включая сохранности данных) насколько помню.
ну тобто крім аргументу "объем просто не нужен" нічого не буде.ще раз говорю - об'єм не показник. від того що людина купила собі умовний віто він не став професійним кур'єром і не заробляє на цьому.
Відповісти