Флагманським процесорам Intel Nova Lake‑S приписується пікове енергоспоживання понад 700 Вт

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Флагманським процесорам Intel Nova Lake‑S приписується пікове енергоспоживання понад 700 Вт

16 потужних ядер це вже цікаво, особливо після невдалої 1800сок платформи.
Але і споживання теж....потужне :insane:
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Уффф... дійсно, потужно.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Как то пофиг на PL4/TAU, сколько там PL2 то будет ? Больше 300вт или меньше.
Вот это интересно мне, когда процы в 100% нагрузке по ~40 часов в неделю ))
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Earanak: 10.02.2026 13:23Как то пофиг на PL4/TAU, сколько там PL2 то будет ? Больше 300вт или меньше.
Вот это интересно мне, когда процы в 100% нагрузке по ~40 часов в неделю ))
Як то кажуть Ласкаво просимо в клуб водянщиків ;)
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Sanьka, так у меня и так на компах 420мм водянки стоят ))
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

спойлер
fine.jpg
Що тут ще скажеш...
Kullerok
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

:gigi: :gigi: тепленький видимо. Надо брать зимы нынче холодные
yariksom
Member

Повідомлення

напихують ядер як в АРМ вже, і все одно слабенькі, давай вже 2-3 кіловата, тоді щастя буде.
Bukakanga
Member

Повідомлення

это для тех, кто считает, что 5090 скучно в корпусе одной 600 ватт жрать
Robostyle
Member

Повідомлення

Earanak: 10.02.2026 13:26 Sanьka 420мм водянки ))
То для лохов.
Начинай смотреть видео как гнуть акриловые трубки :gigi:
yuriy_dd
Member

Повідомлення

готуються змагатисьз М5 Про М5 Мах
але все одно не вийде
в одно-потоці - тим більше
yariksom: 10.02.2026 13:48напихують ядер як в АРМ вже, і все одно слабенькі, давай вже 2-3 кіловата, тоді щастя буде.
в М5 - надвзичайно швидкі ядра, і їх лише 4 Р
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Це більше вимога до розв'язки VRM, ніж до реального споживання. Якщо загальна площа кристалів буде великою (300мм2+) - взагалі не проблема, від тредріперів 400 ватт на повітрі легко відводили. Бажаючі завжди можуть обмежити PL1/PL2/IccMax і отримати енергоефективну систему
yariksom
Member

Повідомлення

yuriy_dd: 10.02.2026 14:34 готуються змагатисьз М5 Про М5 Мах
але все одно не вийде
в одно-потоці - тим більше
yariksom: 10.02.2026 13:48напихують ядер як в АРМ вже, і все одно слабенькі, давай вже 2-3 кіловата, тоді щастя буде.
в М5 - надвзичайно швидкі ядра, і їх лише 4 Р
Вам особисто, як експерту, довіра більша чим до інших, яку материнку під м5 краще взяти?
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Тут на форумі рідкісний зовнішній радіатор продавався - треба брати наперед.
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Я просто нагадаю всім панікерам, що той же 7980XE на якихось жалюгідних 4.2 ГГц й AVX-512 з'їдає всі 800 Вт в піку (~400 в середньому). Не в магії цифр споживання справа (VRM файних плат витягне і 1 КВт++), а в тому як те тепло процесора відвести. У 7980 техпроцес більший, глухого кремнію більше, фізичні розміри кристала більші, з ним можна впоратись. А Nova Lake і цей буде самокоптитись сам в собі, і те тепло не відвести нормально, відповідно дуля там, а не розгін без чилерів :gigi: :laugh:
yurius_r
Member

Повідомлення

Robostyle: 10.02.2026 13:58 Начинай смотреть видео как гнуть акриловые трубки :gigi:
Це не стильно, в пацани гнуть мідь

Відправлено через 1 хвилину 16 секунд:
StingerYar: 10.02.2026 15:24 ним можна впоратись
Ага, тільки скальп треба, щоб жуйку прибрати. Тут скоріш за все direct die водоблок теж впорається.
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

StingerYar
Arrow Lake+ легше охолодити ніж Raptor Lake через меншу товщину Compute Tile, якщо і тут нормально відполірують то і 500 відведуть
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ну если 700Вт будет у 52 ядерника - тогда где чиллеры можно купить для охлаждения? Пока выглядит как мусор какой-то.
Robostyle
Member

Повідомлення

yurius_r
Да ладно фору даешь - только стекло, только хардкор :super:
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Inqizitor2022: 10.02.2026 16:06 Ну если 700Вт будет у 52 ядерника - тогда где чиллеры можно купить для охлаждения? Пока выглядит как мусор какой-то.
В новости речь идет про PL4, это зашитый верхний лимит кратковременных импульсов.
Это грубо говоря то же самое что у RTX 5090 - 1200вт лимит по ATX 3.1 стандарту.
Хотя 5090 жрет 600вт а пики эти и до 900вт не всегда доходят, пример грубый, просто для понимания.

А вот PL2, это тот лимит который будет при 100% нагрузке на все ядра с дефолтными настройками турбобуста.
Но он вот как раз и неизвестен пока что, неясно будет оно выше 300вт или ниже 300вт. Скорее будет где-то рядом.
Непонятно почему PL4 настолько задрали, может для того что бы повысить требования к спекам VRM плат :think:
Відповісти