Sony запропонує 27-дюймовий ігровий WQHD-монітор для PlayStation 5 і ПК

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
_Andrik_
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук-PL

Повідомлення

Пропоную обговорити Sony запропонує 27-дюймовий ігровий WQHD-монітор для PlayStation 5 і ПК

27 дюймів, хмм , а то думав що консолі для теліка в більшості випадків. Ще й ІПС з типо HDR :laugh: , ще не зустрічав ІПС з добре працючим ХДР . Може щось упустив і вже це запрацювало :dontknow:
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1080Р и 4К? Зачем вам эти крайности, откройте для себя идеал - 1440р для PS5, - так могла бы звучать эта реклама :D
Gold_Star
Member

Повідомлення

_Andrik_: 12.11.2025 13:56Ще й ІПС з типо HDR , ще не зустрічав ІПС з добре працючим ХДР
Що таке добре працюючий хдр?
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Gold_Star: 12.11.2025 14:12
_Andrik_: 12.11.2025 13:56Ще й ІПС з типо HDR , ще не зустрічав ІПС з добре працючим ХДР
Що таке добре працюючий хдр?
Це коли обіцяні яскравість і контраст у зображенні монітора, а не лише рекламних слоганах.
Gold_Star
Member

Повідомлення

dead_rat: 12.11.2025 14:23Це коли обіцяні яскравість і контраст у зображенні монітора, а не лише рекламних слоганах.
А це якось стосується типу матриці? Поламаний EOTF може бути й на оледах до прикладу
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Gold_Star: 12.11.2025 14:32
dead_rat: 12.11.2025 14:23Це коли обіцяні яскравість і контраст у зображенні монітора, а не лише рекламних слоганах.
А це якось стосується типу матриці? Поламаний EOTF може бути й на оледах до прикладу
Звичайно стосується, бо є обмеження технологій вище яких принципово не стрибнеш:
У 6-бітній TN не може бути нормальних кольорів
У іпс практично неможливо досягти контрасту більше 1000:1 та глибокого чорного кольору
І так далі.

Реальні колір/яскравість/контраст до вимог хдр досягаються лише на хороших олед
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Хіба PS5 виводить в 1440р, я щось пропустив?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

kairo: 12.11.2025 15:36Хіба PS5 виводить в 1440р, я щось пропустив?
На цей монік точно виводить )
Gold_Star
Member

Повідомлення

dead_rat: 12.11.2025 15:08Звичайно стосується, бо є обмеження технологій вище яких принципово не стрибнеш:
У 6-бітній TN не може бути нормальних кольорів
У іпс практично неможливо досягти контрасту більше 1000:1 та глибокого чорного кольору
І так далі.

Реальні колір/яскравість/контраст до вимог хдр досягаються лише на хороших олед
Тобто ви не в курсі як працює HDR, зрозуміло
Олед не врятує 1500 чи більше пікових ніт в HDR, якщо крива EOTF в прошивці монітору/телевізору не співпадає з інформацією про тонмаппінг з метаданних. В підсумку маємо дещо крашнуті деталі в темних участках і навпаки пересвіт на хайлайтах з максимальною яскравістю. Додайте ще до цього рівень чорного на QD-OLED в 3 ніти в приміщенні з освітленням 1000 люкс, і таким чином отримуємо контрастність 500:1. Не вражає, правда?
При цьому всьому, чи заважає IPS відповідати наступним вимогам для стандарту HDR10 - 10 біт (або 8+FRC), DCI-P3 ≥98%, яскравість понад 1000 кд в 100% білого? Зовсім ні. Про контрастність говорити нічого - професійні IPS монітори вже давно мають статичну контрастність 2000:1 та більше
Polyaan
Member

Повідомлення

Хе хе, я помню на первых версиях PS 5 была гордая надпись 8К.
Ахаа :lol:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Gold_Star
Хороша маніпуляція, друже.

Почнемо з простого.
1000 lux is equivalent to the brightness of a typical overcast day
Тобто це рівень освітлення в яскравий день. І при цьому контраст залишився аж 500:1, коли під сонцем на мобілці ще спробуй щось роздивитися.

Ще й докопався до якоїсь конкретної qd oled моделі від МСІ, яка по тесту виглядає прямо дуже погано в порівнянні з іншими моніторами. Я ж не казав, що на олед не буває поганих моніторів.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Не знаю, як там на інших ІПС панелях, але на моєму Dell G3223Q реалізація ХДР просто жахлива. Сюди ще треба додати традиційно вбогу роботу Віндоуз із ХДР.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Gold_Star: 12.11.2025 15:44 яскравість понад 1000 кд в 100% білого?

професійні IPS монітори вже давно мають статичну контрастність 2000:1 та більше
Але не одночасно, правда ж? :laugh:
Denverson
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Аж 120Гц ого, оце так новина, тільки зважаючи скільки він буде коштувати, краще вже придбати нормальний на 240Гц, а на ті шо лишаться щось придбати необхідне. У 2025 коли і 4К и 240Гц давно є, вихвалятися 120Гц OMG
Gold_Star
Member

Повідомлення

dead_rat: 12.11.2025 15:53Ще й докопався до якоїсь конкретної qd oled моделі від МСІ
Це не стосується МСІ, а результат наявності антиблікового шару у всіх QD-OLED. У WOLED з цим буде трішки краще, оскільки там використовується поляризатор, але по яскравості (принаймні до Tandem OLED) він не дотягує до QD-OLED, тому плюс-мінус результат буде той же в однакових умовах

Отправлено спустя 2 минуты 34 секунды:
dead_rat: 12.11.2025 15:58Але не одночасно, правда ж?
Не одночасно, з іншої сторони і на оледах мало хто працює при піковій яскравості в 1000 і більше ніт
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Gold_Star
Хдр це ж для кіно та ігр, очевидно що хто його для цього купив - той буде юзати. І він захоче мати і яскравість і контраст одночасно.

Я не розумію до чого ти докопався?

На іпс при великій яскравості чорний буде світло сірим(ну може просто сірим)
Gold_Star
Member

Повідомлення

dead_rat: 12.11.2025 16:04Хдр це ж для кіно та ігр, очевидно що хто його для цього купив - той буде юзати. І він захоче мати і яскравість і контраст одночасно.

Я не розумію до чого ти докопався?

На іпс при великій яскравості чорний буде світло сірим(ну може просто сірим)
Ми не знаємо нічого про реалізацію HDR в сабжі як і про рівень чорного у його конкретній матриці, а враховуючи що це все ж Соні - можна навіть розраховувати на мінімальну калібровку :)
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Максимально странный монитор.
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ніхто не звернув увагу на дешеву ПС5
.Тим часом Sony також представила новий варіант PlayStation 5 Digital Edition для домашнього ринку, чиєю особливістю стала на 25% менша ціна. В Японії пристрій буде доступний приблизно за 355 дол. США. На ігровій консолі буде доступна тільки японська мова, до того ж підтримуються тільки місцеві акаунти PlayStation Network.
Зараз всі захочуть приставку "тільки під свій ринок" з -25% ціни
Також перекупи не зможуть втриматись щоб не продати її по повній ціні тим хто не шарить :gigi:
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanьka: 12.11.2025 16:18 Зараз всі захочуть приставку "тільки під свій ринок" з -25% ціни
Також перекупи не зможуть втриматись щоб не продати її по повній ціні тим хто не шарить :gigi:
А японська мова only?
Відповісти