Огляд та тестування материнської плати ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI для платформи LGA 1700. Готуємось до 14-го покоління

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
doc-oc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI для платформи LGA 1700. Готуємось до 14-го покоління
Линейка TUF самая привлекательная со стороны дизайна! Сдержанно, местами даже брутально и без лишних свистоперделок. Главное, чтоб качество не роняли. Да и поменьше этих надписей... Be the last one...
До сих пор в полном здравии имею TUF Sabertooth P67, на АМ4 также TUF и карта RTX3080 самая кошерная из всех по соотношению цены, дизайна, охлаждения именно TUF :super:
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

"Готовимся к 14-му поколению" - да чего там готовиться, 13-ое брать надо со скидкой если есть. Тупо то же самое в играх. Кому каптить - есть 13900K.
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 17.10.2023 16:2913-ое брать надо со скидкой если есть. Тупо то же самое в играх. Кому каптить - есть 13900K.
А кому не "каптить" (14700K), тому что из 13-го брать?
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

Rucha: 17.10.2023 18:19А кому не "каптить" (14700K), тому что из 13-го брать?
Intel - 13600K, AMD - 7800X3D. Второй вариант значительно лучше в играх.
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

doc-oc, у мене таф на ам5, трошки зудить індиктивностями, але дизайн гарніший ніж на платформі інтел, радіатор чіпсета так взагалі пушка, "БРУСОЧОК"
mat-s
Member

Повідомлення

doc-oc: 17.10.2023 16:07 Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI для платформи LGA 1700. Готуємось до 14-го покоління
Линейка TUF самая привлекательная со стороны дизайна! Сдержанно, местами даже брутально и без лишних свистоперделок. Главное, чтоб качество не роняли. Да и поменьше этих надписей... Be the last one...
До сих пор в полном здравии имею TUF Sabertooth P67, на АМ4 также TUF и карта RTX3080 самая кошерная из всех по соотношению цены, дизайна, охлаждения именно TUF :super:
Ну , а чем ROG не угодил ?
AlexanderRio
Junior

Повідомлення

Как я понимаю купив такую материнку и проц 14700К, без обновления БИОС система не заведётся.
Нужен временный донор процессора 12го или 13го поколения?
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

AlexanderRio, ні, можна материнку і без процессора взагалі біос заапдейтити.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

AlexanderRio: 17.10.2023 19:15Как я понимаю купив такую материнку и проц 14700К, без обновления БИОС система не заведётся.
Эта мат. плата уже поддерживает 14-ое. Обновить без процессора биос нельзя: сзади и на плате нет кнопок для этого. Биосы без процессора можно обновлять только на платах серии ROG.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Интел 226. Ну шо, ждем массовых жалоб
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Питання до автора :beer:
5800 на якії напрузі вдалося взяти? Вцілому, кристали краще не стали відносно "попередників"? 5500~5600 на якій напрузі можна взяти? Хоча від плати це також залежить.
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Yaroslav: 17.10.2023 20:09 Питання до автора :beer:
5800 на якії напрузі вдалося взяти? Вцілому, кристали краще не стали відносно "попередників"? 5500~5600 на якій напрузі можна взяти? Хоча від плати це також залежить.
Я просто покажу ось це, що заплановано на огляд окремо 14700К:
Абсолютно все теж саме, просто +1 кластер дали і сказали купувати (та ще й невдалий екземпляр).
13.png
Robostyle
Member

Повідомлення

StingerYar
В рамках тестов нового поколения, гляньте Dying Light 2 с разнымы LOD Multipler и разными процами. Судя по всему дикий ботлнек в процы
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Robostyle: 17.10.2023 21:55 StingerYar
В рамках тестов нового поколения, гляньте Dying Light 2 с разнымы LOD Multipler и разными процами. Судя по всему дикий ботлнек в процы

Нового поколения уже нет в моих руках. У Dying Light 2 не репетативный бенчмарк, не использую его в стандартной тестовой методике (в каждой сцене творятся уникальные события), для себя обозначил fps cap вот на этом рубеже:
спойлер
2023061020200412.png
bayta
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

115 градусів під чіллером) Амд як тобі?)
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

bayta: 17.10.2023 22:23 115 градусів під чіллером) Амд як тобі?)
Без Direct Die там буде абсолютно ідентична ситуація, кришка теж паршива :gigi: :laugh:
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 17.10.2023 19:34Биосы без процессора можно обновлять только на платах серии ROG
Я правильно понял, плата за 15к не умеет обновлять биос без проца?
Утерянные технологии времён ам4 или раньше, когда всякие мси за 100$ так умели :rotate:
Keyser Soze
Member

Повідомлення

Надо брать :gigi: :up: :
спойлер
intel.jpg
Автору надо было память брать на 7600MHz и выше, смысл было брать на 6000MHz? :gigi: :up:
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 17.10.2023 18:40 Intel - 13600K, AMD - 7800X3D. Второй вариант значительно лучше в играх.
В играх значительно лучше консоль.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

StingerYar: Я просто покажу ось це, що заплановано на огляд окремо 14700К:
Абсолютно все теж саме, просто +1 кластер дали і сказали купувати (та ще й невдалий екземпляр).
Цікава статистика :beer:
Я сподівався, що все-ж через рік щось "підкрутять" з техпроцесом й буде цікавіше з розгоном, а тут таке :insane:
Дуже крутий у вас 13700К - ~5800@1,3V :eek: Це відбірний камінець? Такі екземпляри здається, попадаються лише у 13900KS. Мій 13700K здатен лише на 5500@1,3V як і цей 14700К.
Мені свого часу повезло з 9900К - проходив важкий лінкс на 5000@1,16V, але треба охолоджувати.
Востаннє редагувалось 17.10.2023 23:10 користувачем Yaroslav, всього редагувалось 2 разів.
Відповісти