Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

AFU_power: 01.07.2025 22:49 Хлопаки, не гадайте, купуйте Ubiquity, дорого, але працює ідеально, хотя би шлюз купіть в якості головного роутера, за точку можна залишити будь яке барахло з м'ясного ряду.
Тобто викинути роутер мікрот і точку рукус і купити убікюті? Впевнений? :)
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 23:24
Bruno Banani: 01.07.2025 23:16Xiaomi AX3000T за 1000 грн с aliexpress
Лафа закрита, тепер тільки EDUP, тільки хардкор :gigi:
Тут xiaomi называют плохими словами, а что такое edup я вот не не знаю :)
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

AlexKuzovkov: 01.07.2025 23:25
AFU_power: 01.07.2025 22:49 Хлопаки, не гадайте, купуйте Ubiquity, дорого, але працює ідеально, хотя би шлюз купіть в якості головного роутера, за точку можна залишити будь яке барахло з м'ясного ряду.
Тобто викинути роутер мікрот і точку рукус і купити убікюті? Впевнений? :)
Ну якщо є сили його пердолити, то в принципі викидати не треба, в мене просто з роками рівень ентузіазму для пердолінгу впав. Я в училищі як вчився на свому телефоні ті кастоми кожного тижня міняв, прям як снапдрегон666, всякі фікси там накатував, зараз не сильно хочеться вивчати мікротікі, мені роутерОС чужа.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Bruno Banani: 01.07.2025 23:25Тут xiaomi называют плохими словами, а что такое edup я вот не не знаю
:laugh: Тю, тут стільки разів про нього vdemeshko згадував, ще й недавно можна було урвати біля $20
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 23:29
Bruno Banani: 01.07.2025 23:25Тут xiaomi называют плохими словами, а что такое edup я вот не не знаю
:laugh: Тю, тут стільки разів про нього vdemeshko згадував, ще й недавно можна було урвати біля $20
По 20$/шт я себе взял парочку правильных ax3000t) как-то не хотелось связываться с этим брендом

Отправлено спустя 5 минут 32 секунды:
Посмотрел обзор Техносмак, так этот edup ещё и на снепшоте owrt, а не на финальной, тогда сразу мимо.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Bruno Banani: 01.07.2025 23:37этот edup ещё и на снепшоте owrt, а не на финальной
Оновлюється через sysupgrade на офіційну фінальну без пьєрдолінгу
Та новіша модель AX3000 так, ще поки що на снепшоті, але думаю це питання часу
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

del
Востаннє редагувалось 02.07.2025 00:55 користувачем vdemeshko, всього редагувалось 2 разів.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

del
шо за дичь с форумом.. то не отправляются сообщения то 3 штуки дублирует.
Востаннє редагувалось 02.07.2025 00:56 користувачем vdemeshko, всього редагувалось 2 разів.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 23:29
Bruno Banani: 01.07.2025 23:25Тут xiaomi называют плохими словами, а что такое edup я вот не не знаю
:laugh: Тю, тут стільки разів про нього vdemeshko згадував, ще й недавно можна було урвати біля $20
17.7 с купонами и американской вилкой у БП :shuffle:

Отправлено спустя 26 минут 21 секунду:
Bruno Banani
Посмотрел обзор Техносмак, так этот edup ещё и на снепшоте owrt, а не на финальной, тогда сразу мимо.
кто мешает поставить через sysupgrade image стабильную версию ? :) он уже на OpenWRT... и то старый обзор - новые идут на стабильной 23.05.05.. а так это примерный аналог ASUS AX1800, но в 3 раза дешевле :) там их много на Али под разными именами.. просто EDUP идет сразу с OpenWRT... да там заводская кастомизация имаджа - стоит Argon Theme, сразу активирован WiFi и задан пароль базовый и там еще какие то пакеты типа SQM и VPN стоят..
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ваші думки на рахунок модема Gl.inet xe300? Треба саме модем, прикалує що немала батарея, є лан(та навіть Ван) порти, модем в слоті м.2, що можна буде легко проапгрейдити наприклад коли 5g пошириться
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

vdemeshko: 02.07.2025 00:31шо за дичь с форумом.. то не отправляются сообщения то 3 штуки дублирует.
Крумд проник в умы админов датацентра и они тплинк вместо роутера поставили
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AFU_power: 01.07.2025 20:53
artko: 01.07.2025 18:53ультракомпактний комп + будь яка AP. (ну або якщо один диапазон влаштує, то просто комп з роутерним ПЗ)
Все-таки краще щоб була точка, а не консумер вайфай карта в режимі AP. Набагато краще та економніше, якщо самому платити за електрику. Навіть мочний шлюз на арм та точка менше беруть чим один комп з роутерним ПЗ
умови мінімального споживання не було, тільки універсальність. щодо споживання - профільний роутер (х86 3,6ггц х 4 + 32GB RAM + 2 x 3.5HDD + 2xNVME + 1x 2.5 SSD + ONU + switch) ~ 30вт від розетки в типовому стані. Ніяких проблем зі швидкістю USB, ніяких обмежень на швидкість VPN та інших мережевих завдань та сервісів.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 02.07.2025 07:44 ~ 30вт від розетки в типовому стані.
виходить на 20 вт більше за звичайний роутер. це на 62грн/міс більше. Або 744грн/рік.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ortyomko
"звичайний" роутер надає тільки один сервіс - інтернет. якщо це єдине що потрібно - так, можна економити. В моєму випадку це ще резервні копії інформації з домашньої мережі, автоматичне резервування контенту з телефонів (нагадайте, скільки коштує "хмара" під фото на пару терабайт у місяць?), домашні автоматизації, інші сервіси - те що типовий роутер надати просто не в змозі.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 02.07.2025 09:40 Ortyomko
"звичайний" роутер надає тільки один сервіс - інтернет. якщо це єдине що потрібно - так, можна економити. В моєму випадку це ще резервні копії інформації з домашньої мережі, автоматичне резервування контенту з телефонів (нагадайте, скільки коштує "хмара" під фото на пару терабайт у місяць?), домашні автоматизації, інші сервіси - те що типовий роутер надати просто не в змозі.
я так розумію, непоганий роутер з openWRT + docker вирішили б це питання залишаючись у межах 10Вт?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ortyomko: 02.07.2025 09:42 я так розумію, непоганий роутер з openWRT + docker вирішили б це питання залишаючись у межах 10Вт?
ні. швидкодії малувато. з усіма завантаженими сервісами споживання RAM близько 20ГБ. це ще не дивлячись що коли іде обробка фото нейромережею (смарт-пошук) роутер на армі невеликий скоріш за все зовсім відмовиться від повноцінної роботи.
Я тестував докер на Linksys MX4300. навіть один nextcloud вже його завантажує непогано, а в мене зараз 14 працюючих контейнерів, ще один в очікуванні (frigate, смарт NVR) та декілька віртуальних машин.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 02.07.2025 09:40 автоматичне резервування контенту з телефонів (нагадайте, скільки коштує "хмара" під фото на пару терабайт у місяць?)
Тільки хмара ще рятує від втрати локального бекапу: пожежа/шахеди/блискавка (особисто знаю людей у яких погоріло обладнання коли поряд з будинком в дерево вдарила).
Тому краще і локальний і хмара:)
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

роутеры.. ботнеты... мелочь все.. тв боксы :super: бот нет с 1 лямом девайсов :gigi:
спойлер
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

vdemeshko: 02.07.2025 11:06роутеры.. ботнеты... мелочь все.. тв боксы :super: бот нет с 1 лямом девайсов :gigi:
Та потому что не стоит всякую хрень ультрабюджетную на Али брать. Всякие X*** (не это не ругательное сокращение :gigi: , это сокращение всяких X86 и т.п. дешёвки) приставки.
Востаннє редагувалось 02.07.2025 11:44 користувачем Avenger80, всього редагувалось 1 раз.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Bender911: 02.07.2025 10:33
artko: 02.07.2025 09:40 автоматичне резервування контенту з телефонів (нагадайте, скільки коштує "хмара" під фото на пару терабайт у місяць?)
Тільки хмара ще рятує від втрати локального бекапу: пожежа/шахеди/блискавка (особисто знаю людей у яких погоріло обладнання коли поряд з будинком в дерево вдарила).
Тому краще і локальний і хмара:)
якщо до мене прилетить шахед чи щось такого типу, то втрата фоточок буде найменьшою проблемою, вважаю. щодо блискавки - все важливе розмазане вдома по физично 4-ма накопичувачам, ще і є один відімкнутий, куди інколи робиться копіювання. Хмари - теж горять, в комплекті з ДЦ :)
Відповісти