Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 18:51А що так? Вам же подобалась його адмінпанель
Хочется чего-то нового, лучшего. Да, удобно, классно, но приелось, та и вообще после начала войны осадок есть, конечно.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 18:31 Кожне береться під свою задачу, тому ідеально універсального нічого немає (принаймні за ціну в 5-6 тисяч)
ультракомпактний комп + будь яка AP. (ну або якщо один диапазон влаштує, то просто комп з роутерним ПЗ)
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Gold_Star: 01.07.2025 18:31
Avenger80: 01.07.2025 18:18 даже если и калькулятор, если этот калькулятор выполняет функции Core I5 в аналогичной другой модели
Ну тут трошки перегиб
Драйверами наприклад не дотягнеш швидкість VPN, бо вона залежить тільки від самого процесора (до 300 мбіт Wireguard на 820 і до 900 мбіт на 830). Це також стосується і обвішування фонових задач і сценаріїв користування, докерів, торрентів, адблокерів і всього іншого, також не без допомоги більшої оперативки. Що вже казати про MU-MIMO 4x4 на обох діапазонах на Флінті :) Кожне береться під свою задачу, тому ідеально універсального нічого немає (принаймні за ціну в 5-6 тисяч)
WireGuard таки 500-550Мбит примерно на Filogic 820 и около 600мбит на MT7622 (речь про локально поднятый сервис по тестам itdog с хабра).. ну тут другое интересно - на OpenWRT есть тема про OpenVPN на MT7621 плюс его разгон. И внезапно там интересный результат ))
https://forum.openwrt.org/t/mt7621-oc-and-vpn/225139/
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

uncle joseph: 29.06.2025 20:32 Попросили вибрати роутер для однокімнатної квартири для двох пенсіонерів та внука, де буде три смарти і десктоп...
....ASUS, який боготворить Адмін (а це буде початкова модель), Mikrotik....
...щоб стабільно на 1-кімнатну квартиру 500Мб/с роздавало? Дякую!
Так, з точки зору безпеки/надійності/підтримки - Asus та Mikrotik є гарним вибором.
Для однокімнатної квартири достатньо внутрішніх антен Mikrotik або доступного Asus AX53U. Цей Asus на не новій, але надійній платформі (можливий перехід на OpenWRT за необхідності), відчутно дешевше актуального Mikrotik AX2, забезпечить DoT, QoS, може бути точною в разі майбутнього розширення мережі.

PS Ви б не питали на цьому форумі, якби Вас влаштувало будь-яке китайське лайно, наприклад tp-link, то не купуйте його. :)
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

vdemeshko: 01.07.2025 20:41
Gold_Star: 01.07.2025 18:31
Ну тут трошки перегиб
Драйверами наприклад не дотягнеш швидкість VPN, бо вона залежить тільки від самого процесора (до 300 мбіт Wireguard на 820 і до 900 мбіт на 830). Це також стосується і обвішування фонових задач і сценаріїв користування, докерів, торрентів, адблокерів і всього іншого, також не без допомоги більшої оперативки. Що вже казати про MU-MIMO 4x4 на обох діапазонах на Флінті :) Кожне береться під свою задачу, тому ідеально універсального нічого немає (принаймні за ціну в 5-6 тисяч)
WireGuard таки 500-550Мбит примерно на Filogic 820 и около 600мбит на MT7622 (речь про локально поднятый сервис по тестам itdog с хабра).. ну тут другое интересно - на OpenWRT есть тема про OpenVPN на MT7621 плюс его разгон. И внезапно там интересный результат ))
https://forum.openwrt.org/t/mt7621-oc-and-vpn/225139/
Я просто розбив, що опенвпн займається сервак, йому це як два пальці об асфальт, в вайргард займається Ubiquity gateway

Відправлено через 1 хвилину 17 секунд:
artko: 01.07.2025 18:53ультракомпактний комп + будь яка AP. (ну або якщо один диапазон влаштує, то просто комп з роутерним ПЗ)
Все-таки краще щоб була точка, а не консумер вайфай карта в режимі AP. Набагато краще та економніше, якщо самому платити за електрику. Навіть мочний шлюз на арм та точка менше беруть чим один комп з роутерним ПЗ
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Avenger80: 01.07.2025 18:39
Gold_Star: 01.07.2025 18:31Ну тут трошки перегиб
Да, вы правы, не спорю. Выбирать надо именно под конкретные задачи. Ну вот мой конкретный пример. Я пользуюсь USB (да, такой извращенец :) ) и вот, собрался менять свой KN1010 на Asus TUF AX3000V.2, а потом стоп - что за фигня со скоростями на NTFS - я же сразу это замечу. Нет, к сожалению не подходит. Но хочу Asus... И что Asus мимо в цену около 5000грн?.. Жаль... Что ещё Флинт 2... Так хочется что-то по-местному, с гарантией и с похожим функционалом... Но правда и мой пока работает, но если сдохнет... ему уже скоро 6 лет будет. В общем, везде нюансы, но Кинетик уже не хочу, хочу подобное, но не Кинетик. :gigi:
Ну если брать ASUS то хотя бы TUF AX4200 на Filogic 830… но цена то совсем рядом с Flint 2, которой поинтересней будет по ТТХ, к с другой стороны за 2600 же ASUS AX58U на 4 ядерном Броадком если так хочется эту платформу… по тестам Админа кстати у ASUS на MTK 23dbm против 19dbm на Broadcom - то есть сигнал ощутимо мощнее.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Avenger80: 01.07.2025 18:52Хочется чего-то нового, лучшего. Да, удобно, классно, но приелось, та и вообще после начала войны осадок есть, конечно.
Ну є варіант, який точно не гірше буде за кінетік. Але тут реально прийдеться до нового звикати.
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

crumd: 30.06.2025 13:17 Зайдите на сайты национальных интернет провайдеров (Киевстар, Водафон) и провайдеров областных центров. И посмотрите какие роутеры они предлагают клиентам.
Кто больше "заносит", то и предлагают.
Tp-link тратит на маркетинг гораздо больше конкурентов. Может себе позволить, продавая хлам без поддержки за оверпрайс. Не говоря уже о субсидиях от государства и нечестной конкуренции, благодаря чему захватываются рынки, а компартия получает доступ к данным по всему миру (у китайских компаний нет секретов от государства).
Прилавки магазинов ломятся от китайского хлама и это пытаются представить как доказательство качества товаров, но всё совсем наоборот, на качестве сэкономили в первую очередь. Или железа, или поддержки, а часто - и то, и другое.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Avenger80: 01.07.2025 18:52 та и вообще после начала войны осадок есть, конечно.
опа опа, а не вы ли тут некое время назад утверждали, что с этим нет никаких проблем? :insane:
Tesseract
Member

Повідомлення

По швидкостям WireGuard є ще така цікава табличка: https://forum.openwrt.org/t/a-wireguard ... -db/187586
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ra1n: 01.07.2025 21:36
crumd: 30.06.2025 13:17 Зайдите на сайты национальных интернет провайдеров (Киевстар, Водафон) и провайдеров областных центров. И посмотрите какие роутеры они предлагают клиентам.
Кто больше "заносит", то и предлагают.
Tp-link тратит на маркетинг гораздо больше конкурентов. Может себе позволить, продавая хлам без поддержки за оверпрайс. Не говоря уже о субсидиях от государства и нечестной конкуренции, благодаря чему захватываются рынки, а компартия получает доступ к данным по всему миру (у китайских компаний нет секретов от государства).
Прилавки магазинов ломятся от китайского хлама и это пытаются представить как доказательство качества товаров, но всё совсем наоборот, на качестве сэкономили в первую очередь. Или железа, или поддержки, а часто - и то, и другое.
Ну от знову колесо сансари дало оберт, знов почали з теорій змов та закінчимо ботнетами.
Gold_Star
Member

Повідомлення

AFU_power: 01.07.2025 22:43Ну от знову колесо сансари дало оберт, знов почали з теорій змов та закінчимо ботнетами.
Допоки не з'явиться якийсь mediatek666
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Хлопаки, не гадайте, купуйте Ubiquity, дорого, але працює ідеально, хотя би шлюз купіть в якості головного роутера, за точку можна залишити будь яке барахло з м'ясного ряду.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ortyomko: 01.07.2025 22:14опа опа, а не вы ли тут некое время назад утверждали, что с этим нет никаких проблем? :insane:
Нет, не я. :) Я просто писал, что сервера они перенесли в Европу. Есть действующая ещё лицензия - https://keenetic.ua/storage/uploads/cer ... 3b3230.pdf
Gold_Star
Member

Повідомлення

Ortyomko: 01.07.2025 22:14опа опа, а не вы ли тут некое время назад утверждали, что с этим нет никаких проблем?
Ех, колись давним-давно, ще коли Бахмут зеленів немов пляшка Артемівського на новорічному столі, тут прийнято було не тільки захищати Кінетік, а й насміхатися над тими, хто проводить паралелі між даним виробником і російськими спецслужбами... А тепер вже якось не до сміху, та й за святе зараз клюнути того, хто хоч щось має пов'язане з Кінетіком :dontknow:
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

AFU_power: 01.07.2025 22:49 Хлопаки, не гадайте, купуйте Ubiquity, дорого, але працює ідеально, хотя би шлюз купіть в якості головного роутера, за точку можна залишити будь яке барахло з м'ясного ряду.
Xiaomi AX3000T за 1000 грн с aliexpress, прошитый на ванильную openwrt 24.10.2 - наше все ;)
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bruno Banani: 01.07.2025 23:16
AFU_power: 01.07.2025 22:49 Хлопаки, не гадайте, купуйте Ubiquity, дорого, але працює ідеально, хотя би шлюз купіть в якості головного роутера, за точку можна залишити будь яке барахло з м'ясного ряду.
Xiaomi AX3000T за 1000 грн с aliexpress, прошитый на ванильную openwrt 24.10.2 - наше все ;)
Вже не варіант, вони на снепі, і в кожного продавця на олх, в той що знає що у нього медіатек версії підняв ціни до 1800, тому доцільніше купити e5450
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

AFU_power: 01.07.2025 23:18
Bruno Banani: 01.07.2025 23:16

Xiaomi AX3000T за 1000 грн с aliexpress, прошитый на ванильную openwrt 24.10.2 - наше все ;)
Вже не варіант, вони на снепі, і в кожного продавця на олх, в той що знає що у нього медіатек версії підняв ціни до 1800, тому доцільніше купити e5450
Ну можно сыграть в лотерею, если квалком - продать) До сих пор приходят и на медиатеке с правильной памятью ESMT или Winbond и датой производства 05.2025
Востаннє редагувалось 01.07.2025 23:24 користувачем Bruno Banani, всього редагувалось 1 раз.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Bruno Banani: 01.07.2025 23:16Xiaomi AX3000T за 1000 грн с aliexpress
Лафа закрита, тепер тільки EDUP, тільки хардкор :gigi:
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bruno Banani: 01.07.2025 23:23
AFU_power: 01.07.2025 23:18
Вже не варіант, вони на снепі, і в кожного продавця на олх, в той що знає що у нього медіатек версії підняв ціни до 1800, тому доцільніше купити e5450
Ну можно сыграть в лотерею, если квалком - продать)
Та вони майже всі лотерея, бо якщо медіатек, то ще треба гадати попався хороший чи поганий нанд, трохи обломчик :weep:
Відповісти