У цьому кварталі 75% усіх поставок відеокарт GeForce RTX 50 припадає на три моделі

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 13:42 Ладно, все одно 8гб у 2026 це мало.

Я сам сидів на 3060 ті. Вона нормально тягнула Кіберпанк у 1440р, якщо погратися з налаштуваннями. Але достатньо трох посунути вправо, коли 8гб стає недостатньо і гра переходить в режим слайд шоу. Навіть не слайд шоу, наче фпс норм цифра, а лагає конкретно

Тобто через рік-два, деякі проекти будуть чи на мінімалках чи вилітати. Якось не круто для карти за 400$+. Тоді вже бв 3070 буде те саме пальто
спойлер


Та звісно, що ніхто з мозгами її купляти не буде, бо це дійсно ну дуже суперечливий продукт. Це як до доволі потужного двигуна встановити бак на 20 літрів пального - їхати можна, але :censoured: на сто дурних.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Подивився ціни.

5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро :lol:

Це взагалі неадекватно.
KPAH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 14:30 5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро :lol:

Це взагалі неадекватно.
Через пару месяцев люди в соседней теме будут страдать и жалеть что не успели взять по такому низкому прайсу.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 14:30 Подивився ціни.

5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро :lol:

Це взагалі неадекватно.
хоч шось в нас дешевше :laugh:

Зображення
Mozdev
Member

Повідомлення

zalizo_org: 31.01.2026 14:19
dead_rat: 31.01.2026 14:13А є ще клоуни, що пишуть системні вимоги
Для них в пеклі окремий казан ;)

Особливо подобається коли пишуть туди неіснуючі залізки
О так нещодавно було у одній грайці 32GB RAM системних вимог. ;)

Отправлено спустя 2 минуты 22 секунды:
S0N1C: 31.01.2026 14:47
dead_rat: 31.01.2026 14:30 Подивився ціни.

5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро :lol:

Це взагалі неадекватно.
хоч шось в нас дешевше :laugh:

Зображення
Це не надовго :D
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

угу, витрачати зараз 16 гіг гддр7 на таке - це просто якась мєрзость :laugh: (в очах нвідії)
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 13:57Апсеейлер і сам по собі потребує під гігабайт памʼяті
спойлер
Screenshot 2026-01-31 151644.png
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

5060ti зараз по ціні 5070 і от дійсно нафіг їй ті 16 гіг розкішної гддр7, але хуаніто знає, що 5070ті сама себе не продасть :gigi:
Востаннє редагувалось 31.01.2026 16:00 користувачем Filabatya, всього редагувалось 2 разів.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Filabatya: 31.01.2026 15:55 5060ti зараз по ціні 5070 і от дійсно нафіг їй ті 16 гіг розкішної гддр7, але хуаніто знає, що 5070ті сама себе не продасть :gigi:
Ти хотів сказати 5080 сама себе не продасть. Бо 5070 ті скорочують чисто продати відбраковку.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 13:57під гігабайт памʼяті
Меньше 400 мб в 4к на новых моделях
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

kairo
erkins007
Окей, дяки за поправку, мабуть переплутав з замірами длсс+генератор
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

erkins007
Вам там на 5090 не по іксу скільки воно жре :rotate:
Eternal_SF
Junior

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 09:56
Eternal_SF: 31.01.2026 01:59

Не позорься - це гарна порада. Особливо коли не розумієш, як працює памʼять і порівнюєш відеокарти по ГБ, як флешки з Аліка.
Ну так поясни, коли в карти 8 гб, а грі для рендеру зображення треба текстур на 12 гб, куди записуються оті 4гб?

О, ви там про швидкість ще написали, ану просвітіть нас швидкістю передачі даних 128 біт ддр7 (як у 5060 ті) проти 256 біт ддр 6(радеон 9070)
спойлер

Зображення
По-перше. Нікуди ці зайві 4 ГБ не записуються. 12 ГБ у більшості ігор - це алокація, а не активний робочий сет. Частина текстур і буферів це кеш про запас, який рушій займає, бо є місце. Якщо active set < 8 ГБ, ніякого свопу в RAM не відбувається - зайве просто не тримається у VRAM через систему пріоритетів. Своп починається лише при реальному overflow, а не тому, що оверлей показав велику цифру. Оверлеї усіх тест програм показують allocated VRAM, а не active VRAM. Саме тому швидка пам'ять важливіша. Вона дозволяє агресивно чистити потрібний кеш і швидко підтягувати потрібні дані. Виняток це системи типу Lumen/Nanite, які реально можуть забивати кеш під зав'язку, але це окремі кейси, а не норма.

По-друге. 128-bit GDDR7 (5060 Ti) vs 256-bit GDDR6 (RX 9070). Так, нас цікавить підсумковий bandwidth: ~448 ГБ/с у 5060 Ti проти ~640 ГБ/с у 9070. На папері 9070 мала б рвати в дребезги цих зелених, але цього не відбувається. І тут ключовий момент, який багато хто ігнорує: у RDNA (9060/9070) значно вища частота звернень до VRAM через організацію кешів і контролерів памʼяті, по системі хардкоду я не знаю що роблю, але воно працює. В 1080p і часто в 1440p робочий сет невеликий, але GPU AMD частіше ходить у памʼять, тому великий обʼєм VRAM не реалізується - він просто слугує страховкою під ці чисельні повторні звернення. У NVIDIA інша модель роботи з кешем, менше повторних запитів - тому менший, в їх кейсі, але швидший VRAM працює ефективніше, ніж якби вони поставило більше VRAM, але повільнішу. Великий VRAM у AMD реально мав би починати грати роль вже в 4K/Ultra, але навіть там часті звернення душать перевагу. І ні, 9070 - це не карта під 4K, як би це не намагались продати червоні своїм наївним фанатам через маркетинг більше = краще.

По-третє. Про реальну продуктивність і сегмент. 8 ГБ у 2026 це не на виріст, сигли , але більш ніж достатньо для комфортного геймінгу тут і зараз як в 1080р так і в 1440р. А тут і зараз це ще ~2 роки. За 200 баксів чого ще можна бажати? 5060 Ti у своєму сегменті коштує аналогічно AMD і обʼєктивно перемагає 9060 XT 16 ГБ на +-13% у чистих тестах у 1080p, 1440p і навіть у 4K, плюс краща ціна за кадр. А RX 9070 взагалі дивно тут згадувати, коли її прямий конкурент 5070 рве її без дискусій при схожій ціні, включно з 4K.
Горе технарям просто не поняти що - VRAM не магічна цифра. Важливі архітектура, кеші, реальний патерн доступу до памʼяті та загальний баланс між усіми компонентами карти. Саме тому 5060 Ti - вдала карта для свого сегмента, а великий VRAM у AMD у більшості 1080p/1440p сценаріїв та навіть 4к - це не перевага, а компенсація їхніх архітектурних особливостей, які переслідують їх роками.

П.С. Я не фанат нікого, але в сучасному поколінні у AMD взагалі вдалих карт немає, на відміну від Нвідіі. Всі програють своїм прямим конкурентам як в софті так і в по факту. У Intel зате є чудові представники бюджетного сегменту)
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Eternal_SF
Літер багато, а толку мало.
Нікуди ці зайві 4 ГБ не записуються. 12 ГБ у більшості ігор - це алокація, а не активний робочий сет.
Якби це було так, то продуктивність 8гб карт би не падала. Ви можете самі погуглити порівняння 5060 ті 8 проти 16 і побачити падіння продуктивності. Не позортеся.
128-bit GDDR7 (5060 Ti) vs 256-bit GDDR6 (RX 9070). Так, нас цікавить підсумковий bandwidth: ~448 ГБ/с у 5060 Ti проти ~640 ГБ/с у 9070. На папері 9070 мала б рвати в дребезги цих зелених, але цього не відбувається
І знову соромно. 9070 набагато швидша за 5060 ті.
9070 взагалі дивно тут згадувати, коли її прямий конкурент 5070 рве її без дискусій при схожій ціні, включно з 4K.
Медицина безсильна.
спойлер
Зображення
Я не фанат нікого
Дядьку, пожалій, горло болить і реготати боляче
спойлер
Вона дозволяє агресивно чистити потрібний кеш і швидко підтягувати потрібні дані.
Тут просто фейспалм. Як же швидка памʼять підтягне текстури, якщо вони на ссд і ми будемо казати про 1 гб/сек?
І навіть з рами швидко не вийде бо pci-e 5.0 x8 це 31 гб/с.
Чим тобі допоможе швидка памʼять карти?
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

erkins007
.Было лучше в нулевых когда видяха через год в утиль шла? Кончайте уже эту клоунаду
Если перечитать, внимательно, сей форум, не ветку, а форум,то можно увидеть на что сетует народ, когда хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год. Так что про клоунаду, мимо кассы. Вам просто яйца другой стороной повернули, а вы и рады подмахивать. B-)
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Firebrand: 31.01.2026 17:33хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год.
Radeon RX 9060 (8 GB)
Radeon RX 9060 XT (8 GB)
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

kairo: 31.01.2026 17:54
Firebrand: 31.01.2026 17:33хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год.
Radeon RX 9060 (8 GB)
Radeon RX 9060 XT (8 GB)
9060 8гб це оем карта.
Mozdev
Member

Повідомлення

Eternal_SF
По-третє. Про реальну продуктивність і сегмент. 8 ГБ у 2026 це не на виріст, сигли , але більш ніж достатньо для комфортного геймінгу тут і зараз як в 1080р так і в 1440р. А тут і зараз це ще ~2 роки. За 200 баксів чого ще можна бажати?
Якби ж вона реально коштувала 200 баксів, а не 500+ тоді і розмов би про 8Gb не було б зовсім...
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Eternal_SF: 31.01.2026 16:48 програють своїм прямим конкурентам
Прямі конкуренти, це, звісно ж, - карти з подібною ціною? :popcorn:
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

dead_rat: 31.01.2026 17:569060 8гб це оем карта.
https://telemart.ua/products/asus-radeo ... 5QEALw_wcB
https://ktc.ua/goods/videokarta_gigabyt ... LhEALw_wcB
https://hard.rozetka.com.ua/ua/videocar ... imEALw_wcB

Підозрюю, що більша частина 5060 йде в готові збірки.
Відповісти