Та звісно, що ніхто з мозгами її купляти не буде, бо це дійсно ну дуже суперечливий продукт. Це як до доволі потужного двигуна встановити бак на 20 літрів пального - їхати можна, алеdead_rat: ↑ 31.01.2026 13:42 Ладно, все одно 8гб у 2026 це мало.
Я сам сидів на 3060 ті. Вона нормально тягнула Кіберпанк у 1440р, якщо погратися з налаштуваннями. Але достатньо трох посунути вправо, коли 8гб стає недостатньо і гра переходить в режим слайд шоу. Навіть не слайд шоу, наче фпс норм цифра, а лагає конкретно
Тобто через рік-два, деякі проекти будуть чи на мінімалках чи вилітати. Якось не круто для карти за 400$+. Тоді вже бв 3070 буде те саме пальто
- спойлер
Новини
Останні статті і огляди
У цьому кварталі 75% усіх поставок відеокарт GeForce RTX 50 припадає на три моделі
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Подивився ціни.
5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро
Це взагалі неадекватно.
5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро
Це взагалі неадекватно.
-
KPAH
Member
Через пару месяцев люди в соседней теме будут страдать и жалеть что не успели взять по такому низкому прайсу.
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
хоч шось в нас дешевшеdead_rat: ↑ 31.01.2026 14:30 Подивився ціни.
5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро![]()
Це взагалі неадекватно.

-
Mozdev
Member
О так нещодавно було у одній грайці 32GB RAM системних вимог.zalizo_org: ↑ 31.01.2026 14:19Для них в пеклі окремий казанdead_rat: ↑ 31.01.2026 14:13А є ще клоуни, що пишуть системні вимоги![]()
Особливо подобається коли пишуть туди неіснуючі залізки
Отправлено спустя 2 минуты 22 секунды:
Це не надовгоS0N1C: ↑ 31.01.2026 14:47хоч шось в нас дешевшеdead_rat: ↑ 31.01.2026 14:30 Подивився ціни.
5060 ті 8гб по 400-450 євро
На 16 гб вже 600-650 з однією пропозицією на 550(схоже що хтось сайт не оновив)
5060 ті 16 гб вантуз 3х - 705 євро![]()
Це взагалі неадекватно.![]()
![]()
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
угу, витрачати зараз 16 гіг гддр7 на таке - це просто якась мєрзость
(в очах нвідії)
-
kairo
Member
- Звідки: Україна
dead_rat: ↑ 31.01.2026 13:57Апсеейлер і сам по собі потребує під гігабайт памʼяті
- спойлер
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Ти хотів сказати 5080 сама себе не продасть. Бо 5070 ті скорочують чисто продати відбраковку.Filabatya: ↑ 31.01.2026 15:55 5060ti зараз по ціні 5070 і от дійсно нафіг їй ті 16 гіг розкішної гддр7, але хуаніто знає, що 5070ті сама себе не продасть![]()
-
erkins007
Member
Меньше 400 мб в 4к на новых моделяхdead_rat: ↑ 31.01.2026 13:57під гігабайт памʼяті
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
kairo
erkins007
Окей, дяки за поправку, мабуть переплутав з замірами длсс+генератор
erkins007
Окей, дяки за поправку, мабуть переплутав з замірами длсс+генератор
-
Filabatya
Member
- Звідки: Івано-Франківськ
erkins007
Вам там на 5090 не по іксу скільки воно жре
Вам там на 5090 не по іксу скільки воно жре
-
Eternal_SF
Junior
По-перше. Нікуди ці зайві 4 ГБ не записуються. 12 ГБ у більшості ігор - це алокація, а не активний робочий сет. Частина текстур і буферів це кеш про запас, який рушій займає, бо є місце. Якщо active set < 8 ГБ, ніякого свопу в RAM не відбувається - зайве просто не тримається у VRAM через систему пріоритетів. Своп починається лише при реальному overflow, а не тому, що оверлей показав велику цифру. Оверлеї усіх тест програм показують allocated VRAM, а не active VRAM. Саме тому швидка пам'ять важливіша. Вона дозволяє агресивно чистити потрібний кеш і швидко підтягувати потрібні дані. Виняток це системи типу Lumen/Nanite, які реально можуть забивати кеш під зав'язку, але це окремі кейси, а не норма.dead_rat: ↑ 31.01.2026 09:56Ну так поясни, коли в карти 8 гб, а грі для рендеру зображення треба текстур на 12 гб, куди записуються оті 4гб?Eternal_SF: ↑ 31.01.2026 01:59
Не позорься - це гарна порада. Особливо коли не розумієш, як працює памʼять і порівнюєш відеокарти по ГБ, як флешки з Аліка.
О, ви там про швидкість ще написали, ану просвітіть нас швидкістю передачі даних 128 біт ддр7 (як у 5060 ті) проти 256 біт ддр 6(радеон 9070)
По-друге. 128-bit GDDR7 (5060 Ti) vs 256-bit GDDR6 (RX 9070). Так, нас цікавить підсумковий bandwidth: ~448 ГБ/с у 5060 Ti проти ~640 ГБ/с у 9070. На папері 9070 мала б рвати в дребезги цих зелених, але цього не відбувається. І тут ключовий момент, який багато хто ігнорує: у RDNA (9060/9070) значно вища частота звернень до VRAM через організацію кешів і контролерів памʼяті, по системі хардкоду я не знаю що роблю, але воно працює. В 1080p і часто в 1440p робочий сет невеликий, але GPU AMD частіше ходить у памʼять, тому великий обʼєм VRAM не реалізується - він просто слугує страховкою під ці чисельні повторні звернення. У NVIDIA інша модель роботи з кешем, менше повторних запитів - тому менший, в їх кейсі, але швидший VRAM працює ефективніше, ніж якби вони поставило більше VRAM, але повільнішу. Великий VRAM у AMD реально мав би починати грати роль вже в 4K/Ultra, але навіть там часті звернення душать перевагу. І ні, 9070 - це не карта під 4K, як би це не намагались продати червоні своїм наївним фанатам через маркетинг більше = краще.
По-третє. Про реальну продуктивність і сегмент. 8 ГБ у 2026 це не на виріст, сигли , але більш ніж достатньо для комфортного геймінгу тут і зараз як в 1080р так і в 1440р. А тут і зараз це ще ~2 роки. За 200 баксів чого ще можна бажати? 5060 Ti у своєму сегменті коштує аналогічно AMD і обʼєктивно перемагає 9060 XT 16 ГБ на +-13% у чистих тестах у 1080p, 1440p і навіть у 4K, плюс краща ціна за кадр. А RX 9070 взагалі дивно тут згадувати, коли її прямий конкурент 5070 рве її без дискусій при схожій ціні, включно з 4K.
Горе технарям просто не поняти що - VRAM не магічна цифра. Важливі архітектура, кеші, реальний патерн доступу до памʼяті та загальний баланс між усіми компонентами карти. Саме тому 5060 Ti - вдала карта для свого сегмента, а великий VRAM у AMD у більшості 1080p/1440p сценаріїв та навіть 4к - це не перевага, а компенсація їхніх архітектурних особливостей, які переслідують їх роками.
П.С. Я не фанат нікого, але в сучасному поколінні у AMD взагалі вдалих карт немає, на відміну від Нвідіі. Всі програють своїм прямим конкурентам як в софті так і в по факту. У Intel зате є чудові представники бюджетного сегменту)
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Eternal_SF
Літер багато, а толку мало.
Літер багато, а толку мало.
Якби це було так, то продуктивність 8гб карт би не падала. Ви можете самі погуглити порівняння 5060 ті 8 проти 16 і побачити падіння продуктивності. Не позортеся.Нікуди ці зайві 4 ГБ не записуються. 12 ГБ у більшості ігор - це алокація, а не активний робочий сет.
І знову соромно. 9070 набагато швидша за 5060 ті.128-bit GDDR7 (5060 Ti) vs 256-bit GDDR6 (RX 9070). Так, нас цікавить підсумковий bandwidth: ~448 ГБ/с у 5060 Ti проти ~640 ГБ/с у 9070. На папері 9070 мала б рвати в дребезги цих зелених, але цього не відбувається
Медицина безсильна.9070 взагалі дивно тут згадувати, коли її прямий конкурент 5070 рве її без дискусій при схожій ціні, включно з 4K.
Дядьку, пожалій, горло болить і реготати болячеЯ не фанат нікого
- спойлер
-
Тут просто фейспалм. Як же швидка памʼять підтягне текстури, якщо вони на ссд і ми будемо казати про 1 гб/сек?Вона дозволяє агресивно чистити потрібний кеш і швидко підтягувати потрібні дані.
І навіть з рами швидко не вийде бо pci-e 5.0 x8 це 31 гб/с.
Чим тобі допоможе швидка памʼять карти?
-
Firebrand
Member
- Звідки: Киев
erkins007

Если перечитать, внимательно, сей форум, не ветку, а форум,то можно увидеть на что сетует народ, когда хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год. Так что про клоунаду, мимо кассы. Вам просто яйца другой стороной повернули, а вы и рады подмахивать..Было лучше в нулевых когда видяха через год в утиль шла? Кончайте уже эту клоунаду
-
kairo
Member
- Звідки: Україна
Radeon RX 9060 (8 GB)Firebrand: ↑ 31.01.2026 17:33хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год.
Radeon RX 9060 XT (8 GB)
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
9060 8гб це оем карта.kairo: ↑ 31.01.2026 17:54Radeon RX 9060 (8 GB)Firebrand: ↑ 31.01.2026 17:33хуанг отсыпает мало памяти,что в итоге приводит к обсуждениям той или иной модели, в роли тыквы, как раз через год.
Radeon RX 9060 XT (8 GB)
-
Mozdev
Member
Якби ж вона реально коштувала 200 баксів, а не 500+ тоді і розмов би про 8Gb не було б зовсім...Eternal_SF
По-третє. Про реальну продуктивність і сегмент. 8 ГБ у 2026 це не на виріст, сигли , але більш ніж достатньо для комфортного геймінгу тут і зараз як в 1080р так і в 1440р. А тут і зараз це ще ~2 роки. За 200 баксів чого ще можна бажати?
-
Геральт
Member
- Звідки: з Рівії
Прямі конкуренти, це, звісно ж, - карти з подібною ціною?Eternal_SF: ↑ 31.01.2026 16:48 програють своїм прямим конкурентам
-
kairo
Member
- Звідки: Україна
https://telemart.ua/products/asus-radeo ... 5QEALw_wcBdead_rat: ↑ 31.01.2026 17:569060 8гб це оем карта.
https://ktc.ua/goods/videokarta_gigabyt ... LhEALw_wcB
https://hard.rozetka.com.ua/ua/videocar ... imEALw_wcB
Підозрюю, що більша частина 5060 йде в готові збірки.

