Один монітор на всі випадки життя — що дає Dual mode у моніторі?

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Vladys77: 24.06.2026 02:02 Ну таке. 50к за 32" монітор. Але ідея звісно хороша. Але аби було QHD і 4к, тоді б будо оптимально. Бо FullHD вже малувато.
Лише я не розумію кому і для чого треба 240 Гц і більше?
кіберкотлетам усіляким
хоча в такому разі треба 800 на 600 в 600+ гц, бо часто в кс та валорант саме в 4 на 3 грають...
бачив збоченців що в варзон та батлфілд так грають.
Vladys77
Member

Повідомлення

Reinmar: 23.06.2026 14:22 Пропоную обговорити Один монітор на всі випадки життя — що дає Dual mode у моніторі?
Цікаво, ніколи не пробував, але чув, що коли ставити не рідну роздільну здатність, то зображення пливе. А тут виходить це обійшли. Мені наприклад було б цікаво купити 4к, але в важких іграх перемикати до 2к.
В таких моніторах якраз підбирають щоб кількість пікселів була кратна. Тобто в 4к один піксель відповідає за колір, а в FullHD 4 пікселі обєднують в один і вони можуть відображати одночасно лише один колір.
Через це і обмеження стосовно підтримуваних роздільних здатностей.

Бо дійсно на відміну від моніторів з Електронно-Променевою Трубкою, рідкористалічні чи ті ж OLED погіршують зображення при пониження роздільної здатності. Воно стає менш чітким через неспівпадіння пікселів.

Мені наприклад на 2к моніторі краще понизити якість графіки і грати ніж, перейти на FullHD з вищими налаштуваннями графіки. Бо в 2к зображення все одно виглядатиме якісніше.

Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:
kabostebeztak: 24.06.2026 02:08
Vladys77: 24.06.2026 02:02 Ну таке. 50к за 32" монітор. Але ідея звісно хороша. Але аби було QHD і 4к, тоді б будо оптимально. Бо FullHD вже малувато.
Лише я не розумію кому і для чого треба 240 Гц і більше?
кіберкотлетам усіляким
хоча в такому разі треба 800 на 600 в 600+ гц, бо часто в кс та валорант саме в 4 на 3 грають...
бачив збоченців що в варзон та батлфілд так грають.
Та про кіберкотлет зрозуміло. Але ж їх відсоток невеликий, а нам парять все вищі частоти, як щось дійсно потрібне.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Vladys77: 24.06.2026 02:11 Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:
kabostebeztak: 24.06.2026 02:08

кіберкотлетам усіляким
хоча в такому разі треба 800 на 600 в 600+ гц, бо часто в кс та валорант саме в 4 на 3 грають...
бачив збоченців що в варзон та батлфілд так грають.
Та про кіберкотлет зрозуміло. Але ж їх відсоток невеликий, а нам парять все вищі частоти, як щось дійсно потрібне.
Маркетологи вважають інакше.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Reinmar: 23.06.2026 14:22 Пропоную обговорити Один монітор на всі випадки життя — що дає Dual mode у моніторі?
Цікаво, ніколи не пробував, але чув, що коли ставити не рідну роздільну здатність, то зображення пливе. А тут виходить це обійшли. Мені наприклад було б цікаво купити 4к, але в важких іграх перемикати до 2к.
Все дуже просто - на меншому розширенні воно просто об'єднує 4 пікселі в 1 :)
Vladys77
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 24.06.2026 02:14
Vladys77: 24.06.2026 02:11 Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:


Та про кіберкотлет зрозуміло. Але ж їх відсоток невеликий, а нам парять все вищі частоти, як щось дійсно потрібне.
Маркетологи вважають інакше.
Маркетологам завжди треба втгадати доя чого купувати новий продукт.

Як з телевізорами. Кожні кілька років треба впарювати такий самий телевізор, але з більшою діагонналю інколи з більшою рлздільною здатністю.

Що зараз можна дивитись на 8к 85" телевізорі за ціною авто? Якщо контент максимум у 4к, а часто у FullHD.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Vladys77: 24.06.2026 02:47
kabostebeztak: 24.06.2026 02:14

Маркетологи вважають інакше.
Маркетологам завжди треба втгадати доя чого купувати новий продукт.

Як з телевізорами. Кожні кілька років треба впарювати такий самий телевізор, але з більшою діагонналю інколи з більшою рлздільною здатністю.

Що зараз можна дивитись на 8к 85" телевізорі за ціною авто? Якщо контент максимум у 4к, а часто у FullHD.
8к же ж згортають виробництво
і контенту мало
і ігри в 8к НІЩО адекватно не тягне
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

kabostebeztak
Rx6800 тяне :gigi:
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Reinmar: 23.06.2026 14:22 Пропоную обговорити Один монітор на всі випадки життя — що дає Dual mode у моніторі?
Цікаво, ніколи не пробував, але чув, що коли ставити не рідну роздільну здатність, то зображення пливе. А тут виходить це обійшли. Мені наприклад було б цікаво купити 4к, але в важких іграх перемикати до 2к.
4K - FHD це ж просто 4-ри пікселі одним кольором, звісно круто що тут додають частоту оновлення при цьому, але нащо FHD у 27" для дому? :spy:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

Alligator: 24.06.2026 08:23нащо FHD у 27"
а FHD в 32"?
"очень плавно" движущиеся пиксели размером с кулак - это ж примерно как твоя аватарка
:D
интересно, а перепрошить монитор можно под двухрежимный?
я так понимаю, матрица используется одна для однорежимного и двухрежимного
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Melki: 24.06.2026 08:51
Alligator: 24.06.2026 08:23нащо FHD у 27"
а FHD в 32"?
"очень плавно" движущиеся пиксели размером с кулак - это ж примерно как твоя аватарка
:D
интересно, а перепрошить монитор можно под двухрежимный?
Віндовс -> налаштування -> роздільна здатність
Поміняти 4к на фуллХд
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

dead_rat: 24.06.2026 08:58Поміняти 4к на фуллХд
делал так? как тебе?
Kypatop01
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Vladys77: 24.06.2026 02:11
Reinmar: 23.06.2026 14:22 Пропоную обговорити Один монітор на всі випадки життя — що дає Dual mode у моніторі?
Цікаво, ніколи не пробував, але чув, що коли ставити не рідну роздільну здатність, то зображення пливе. А тут виходить це обійшли. Мені наприклад було б цікаво купити 4к, але в важких іграх перемикати до 2к.
В таких моніторах якраз підбирають щоб кількість пікселів була кратна. Тобто в 4к один піксель відповідає за колір, а в FullHD 4 пікселі обєднують в один і вони можуть відображати одночасно лише один колір.
Через це і обмеження стосовно підтримуваних роздільних здатностей.

Бо дійсно на відміну від моніторів з Електронно-Променевою Трубкою, рідкористалічні чи ті ж OLED погіршують зображення при пониження роздільної здатності. Воно стає менш чітким через неспівпадіння пікселів.

Мені наприклад на 2к моніторі краще понизити якість графіки і грати ніж, перейти на FullHD з вищими налаштуваннями графіки. Бо в 2к зображення все одно виглядатиме якісніше.

Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:
kabostebeztak: 24.06.2026 02:08

кіберкотлетам усіляким
хоча в такому разі треба 800 на 600 в 600+ гц, бо часто в кс та валорант саме в 4 на 3 грають...
бачив збоченців що в варзон та батлфілд так грають.
Та про кіберкотлет зрозуміло. Але ж їх відсоток невеликий, а нам парять все вищі частоти, як щось дійсно потрібне.
Судя по статистике вы не правы.
спойлер
Зображення
Rex
Member

Повідомлення

Звучить непогано. Але є таке питання - що відбувається при зміні режиму з точки зору ОС?
В моєму розумінні, ОС "думає", що до неї фізично підключили інший монітор, з іншою роздільною здатністю, і автоматично виставляє "рідну" розподільчу здатність для "нового" монітора.
Припустимо ми переключились з 4K в FHD, і система фізично не може виводити сигнал у більшій ніж ФХД здатності. Але ж в налаштуваннях ігр (особливо старих), розподільча здатність може бути явно прописана в конфіг файлах або в реєстрі і автоматично воно не переключиться. Або наприклад за допомогою стороннього ПЗ встановили непідтримуєму розподільчу здатність.
Поправте мене, якщо воно не так працює
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Melki: 24.06.2026 09:08
dead_rat: 24.06.2026 08:58Поміняти 4к на фуллХд
делал так? как тебе?
Ти гадаєш, воно може якось інакше працювати? Хоча фуллХд фільми на 4к телеку - прекрасно
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

denizen: 23.06.2026 14:47нашо воно треба, якщо є DLSS?
Та навіть нашо воно треба якщо скейлінг зображення на відеокарті працює набагато краще, ніж на моніторі.
Vladys77
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 24.06.2026 04:07
Vladys77: 24.06.2026 02:47

Маркетологам завжди треба втгадати доя чого купувати новий продукт.

Як з телевізорами. Кожні кілька років треба впарювати такий самий телевізор, але з більшою діагонналю інколи з більшою рлздільною здатністю.

Що зараз можна дивитись на 8к 85" телевізорі за ціною авто? Якщо контент максимум у 4к, а часто у FullHD.
8к же ж згортають виробництво
і контенту мало
і ігри в 8к НІЩО адекватно не тягне
В дійсності і 4к ігри без генератора кадрів нічого не тягне :D

Відправлено через 3 хвилини 38 секунд:
Kypatop01: 24.06.2026 09:28
Vladys77: 24.06.2026 02:11
В таких моніторах якраз підбирають щоб кількість пікселів була кратна. Тобто в 4к один піксель відповідає за колір, а в FullHD 4 пікселі обєднують в один і вони можуть відображати одночасно лише один колір.
Через це і обмеження стосовно підтримуваних роздільних здатностей.

Бо дійсно на відміну від моніторів з Електронно-Променевою Трубкою, рідкористалічні чи ті ж OLED погіршують зображення при пониження роздільної здатності. Воно стає менш чітким через неспівпадіння пікселів.

Мені наприклад на 2к моніторі краще понизити якість графіки і грати ніж, перейти на FullHD з вищими налаштуваннями графіки. Бо в 2к зображення все одно виглядатиме якісніше.

Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:


Та про кіберкотлет зрозуміло. Але ж їх відсоток невеликий, а нам парять все вищі частоти, як щось дійсно потрібне.
Судя по статистике вы не правы.
спойлер
Зображення
Дехто все життя в контру грає. Але ця людина повний нуль для ігрової індустрії, бо він лише одну гру за все життя і купив.
Kypatop01
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Vladys77
Согласен что это возможно, но факт есть факт, киберкотлет много.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Vladys77: 24.06.2026 12:32 Відправлено через 3 хвилини 38 секунд:
Kypatop01: 24.06.2026 09:28

Судя по статистике вы не правы.
спойлер
Зображення
Дехто все життя в контру грає. Але ця людина повний нуль для ігрової індустрії, бо він лише одну гру за все життя і купив.
Але не для виробників периферії! "Змагальні" гравці маму продадуть за зниження затримки будь-чого на 0.000000000001%
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Melki: 24.06.2026 09:08
dead_rat: 24.06.2026 08:58Поміняти 4к на фуллХд
делал так? как тебе?
Как в сабже но частота не меняется :rotate:

Відправлено через 5 хвилин 25 секунд:
kabostebeztak: 24.06.2026 13:11Але не для виробників периферії! "Змагальні" гравці маму продадуть за зниження затримки будь-чого на 0.000000000001%
Ага, так цікаво дивитись за цією різницею у категорії ІГРОВИХ Bluetooth-мишок, клав та Wi-Fi роутерах. Змінити їх на провідні і не один ІГРОВИЙ wi-fi роутер по затримці не дожене. :gigi:
denizen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fhntv_smart: 24.06.2026 01:26
denizen: 23.06.2026 14:47 нашо воно треба, якщо є DLSS?
О, підкажіть по опиту використання dlss.
Я таки його спробував, та не дуже зрозумів.
Ну, тобто, в 1080 гра тягне на 120 фпс. Мене все влаштовує, все дуже швидко/плавно.
Включаю 1440p. Падає до 90, більш менш плавно.
А ось на 2160p падає прям до 50-60 і якоїсь некомфортно. Включаю dlss, піднімаєтся до 75 і все одно якось не дуже. Включаю самий всратий режим графіки, щось типа 720p->2160p. Отримую десь 85 fps та по комфортності якось не дуже.

Тобто це питання, це гра така, чи у всих так?
Бо виходить що на моєму лептопі з 5070 комфортнніше грати в 1440р без dlss.
не зрозуміло, що значить комфортно, не комфортно. я користуюсь DLSS в 4к для більшості ігр режим quality, все комфортно та красиво.
скоріш за все не вистачає потужності вашого лептопу, але дивна дивина, коли 1440р норм, а 4к DLSS не комфортно
Відповісти