Огляд та тестування 14″ бізнес-ноутбука ASUS ExpertBook Ultra B9406CAA на базі процесора Intel Core Ultra X7-358H та графіки Intel Arc B390

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Alexx-wisa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ціна космос, продуктивності немає, великий обсяг оперативи, незрозуміло для чого при такому залізі, але легкий і гарний, з класним єкраном.
Те що за такі гроші иожна купити дійсно продуктивне рішення, думаю вкотре писати не пторібно.
Загалом типовий Асус в якому дописали слово бізнес, щоб людям простіше з грошима розставатись було...
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: in the woods somewhere

Повідомлення

Я вже заплутався в сучасній номенклатурі процесорів...
zuk
Member

Повідомлення

трижды оверпрайснутая 14"

были же стандартные 15,6", но нет, зумерам и прочей молодой шушере нужно меньше, чтобы быстрее убить зрение, ещё и ублюдский олед, который схавает те 70вт*ч за 4 часа
ddO
Member

Повідомлення

Спасибі редакції за огляд.
Зазвичай я огляди на такі "вандервафлі" частенько пропускаю, тут мене просто цікавість глянути на ціну заманила ... і насправді було цікаво почитати про щось, що розробили не тільки маркетологи, але і десь там поряд проходив індженер. Можливо навіть не один :D
По темі: Ціна. Спеціально глянув - зараз в Україні огризок про 14 на м5 про 64Гб/ 2Тб ~ 180 тис, Так що ціна +- в ринку преміальних 14. При цьому огризок на півкіло важче, зате має кардрідер і 3шт type-c. В асус є USB-A, але навіщо аж два? Особливо коли один із type-c може бути занятий зарядкою. Блок живлення із незмінним кабелем type-c якось ... незнаю, могли б скопіювати епловську зарядку, яка вставляється одразу в розетку без додаткових кабелів. Для таких мобільних пристроїв мені здається так було б зручніше. Продуктивність при роботі від акумулятора - я не пригадаю де читав чи чув - була інформація, що із сучасних ноутбучних акумуляторів більше 50-80Вт постійного розряду не витягують, бо акумулятор сильно перегріватиметься та швидко деградує. Тому 40Вт процесори apple m pro працюють із однаковою швидкодією від акумулятора та від живлення, а ігрові ноутбуки на 140-120Вт (cpu+gpu) так сильно просідають в продуктивності при роботі від батареї. Думаю, саме тому що цей асус в стрес-тестах споживає 40-60Вт він і показує продуктивність без сильних просадок при відключені від мережі. По енергоефективності - я вже не в першому огляді чую, що нові чіпи інтел показують класну автономність - он недавно дивився тест нового зефіруса 14 на ultra9 386 - так там вони ютуб 20 годин крутили. Що получається інтел зміг в енергоефективність і тепер похорони х86 відкладаються? Ну новому snapdragon буде непросто конкурувати із такими чіпами.
Alexx-wisa
В сенсі
продуктивності немає
?
Ноутбук важить 1.1 (!!!) кг при цьому має активне охолодження та батарею на 70Вт і показує результати ~ 45Вт 13700h + 80Вт rtx2060. Продуктивність тут цілком собі хороша.
Обєктивно було б цікаво подивитись на такі чіпи в якихось, скажімо, вівобуках для простих смертних. А заодно і порівняти ціни - чи цей проц із такою інтеграшкою получиться дешевше звичайного чіпа + дискретної карти.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Алюмінієво-магнієвий сплав AZ31B з нанокерамічним покриттям 9H
+100 тис до ціни ;)
Alexx-wisa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ddO: 04.05.2026 15:37 Спасибі редакції за огляд.
Зазвичай я огляди на такі "вандервафлі" частенько пропускаю, тут мене просто цікавість глянути на ціну заманила ... і насправді було цікаво почитати про щось, що розробили не тільки маркетологи, але і десь там поряд проходив індженер. Можливо навіть не один :D
По темі: Ціна. Спеціально глянув - зараз в Україні огризок про 14 на м5 про 64Гб/ 2Тб ~ 180 тис, Так що ціна +- в ринку преміальних 14. При цьому огризок на півкіло важче, зате має кардрідер і 3шт type-c. В асус є USB-A, але навіщо аж два? Особливо коли один із type-c може бути занятий зарядкою. Блок живлення із незмінним кабелем type-c якось ... незнаю, могли б скопіювати епловську зарядку, яка вставляється одразу в розетку без додаткових кабелів. Для таких мобільних пристроїв мені здається так було б зручніше. Продуктивність при роботі від акумулятора - я не пригадаю де читав чи чув - була інформація, що із сучасних ноутбучних акумуляторів більше 50-80Вт постійного розряду не витягують, бо акумулятор сильно перегріватиметься та швидко деградує. Тому 40Вт процесори apple m pro працюють із однаковою швидкодією від акумулятора та від живлення, а ігрові ноутбуки на 140-120Вт (cpu+gpu) так сильно просідають в продуктивності при роботі від батареї. Думаю, саме тому що цей асус в стрес-тестах споживає 40-60Вт він і показує продуктивність без сильних просадок при відключені від мережі. По енергоефективності - я вже не в першому огляді чую, що нові чіпи інтел показують класну автономність - он недавно дивився тест нового зефіруса 14 на ultra9 386 - так там вони ютуб 20 годин крутили. Що получається інтел зміг в енергоефективність і тепер похорони х86 відкладаються? Ну новому snapdragon буде непросто конкурувати із такими чіпами.
Alexx-wisa
В сенсі
продуктивності немає
?
Ноутбук важить 1.1 (!!!) кг при цьому має активне охолодження та батарею на 70Вт і показує результати ~ 45Вт 13700h + 80Вт rtx2060. Продуктивність тут цілком собі хороша.
Обєктивно було б цікаво подивитись на такі чіпи в якихось, скажімо, вівобуках для простих смертних. А заодно і порівняти ціни - чи цей проц із такою інтеграшкою получиться дешевше звичайного чіпа + дискретної карти.
Орієнтир по ціні
i7-13700H + RTX 4060 (~80–140W) + 64 ГБ + 15" → ~ 80 000 – 100 000 грн
Тобто конфіг майже як у тебе (тільки замість 2060 — новіша 4060):
~80k грн (мінімум, якщо дешевша модель / акція)
~90k грн середньо
quppeq
Member

Повідомлення

Блін, дивлюсь на ціну і мені дуже боляче. Клятий бізнес сегмент, проклятий

Всі хто пишуть що за цю ціну можна купити потужніший ноут - певно не розуміють для чого ці ноути
Ви краще підкажіть які є дешевші ноути в цьому сегменті, бо мені не треба мобільні rtx4060 і i7 13700H
Мені вот треба тонкий, легкий, безшумний ноут, з неймовірною клавою і екраном. Ну і щоб просто не лагав

Для потужності в мене є ПК, в ноуті це від лукавого.
sergant2020
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Ноут топ, але ціна :mad: . Коли шукав собі ноут, то дивився на asus zenbook s 14 258v/32/1tb, але не зміг тоді знайти в наявності ;) (мо і краще). В результаті я взяв lenovo yoga pro 7 365/32/1tb - ноутом задоволений
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

На перший погляд все в цьому "виробі" добре, компактний, легкий і портативний, пристойна швидкодія, нормальна клавіатура, пристойний дисплей, певні натяки на нормальну автономність присутні, немає дискретної відеокарти, загалом все як має бути. Цінник... ну, а який він має бути? Єдине, що не дуже вселяє в надію на якість це виробник... Asus... ну, що тут скажеш, типовий дешевий шматок лайна як і acer, gigabyte, msi і тому подібні недовиробники які ніколи не вміли робити техніку.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Ноут хороший, заради такого можна навіть неугодні новини з ресурсу видаляти :rotate: :rotate: :rotate:
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Alexx-wisa: 04.05.2026 17:14
ddO: 04.05.2026 15:37 Спасибі редакції за огляд.
Зазвичай я огляди на такі "вандервафлі" частенько пропускаю, тут мене просто цікавість глянути на ціну заманила ... і насправді було цікаво почитати про щось, що розробили не тільки маркетологи, але і десь там поряд проходив індженер. Можливо навіть не один :D
По темі: Ціна. Спеціально глянув - зараз в Україні огризок про 14 на м5 про 64Гб/ 2Тб ~ 180 тис, Так що ціна +- в ринку преміальних 14. При цьому огризок на півкіло важче, зате має кардрідер і 3шт type-c. В асус є USB-A, але навіщо аж два? Особливо коли один із type-c може бути занятий зарядкою. Блок живлення із незмінним кабелем type-c якось ... незнаю, могли б скопіювати епловську зарядку, яка вставляється одразу в розетку без додаткових кабелів. Для таких мобільних пристроїв мені здається так було б зручніше. Продуктивність при роботі від акумулятора - я не пригадаю де читав чи чув - була інформація, що із сучасних ноутбучних акумуляторів більше 50-80Вт постійного розряду не витягують, бо акумулятор сильно перегріватиметься та швидко деградує. Тому 40Вт процесори apple m pro працюють із однаковою швидкодією від акумулятора та від живлення, а ігрові ноутбуки на 140-120Вт (cpu+gpu) так сильно просідають в продуктивності при роботі від батареї. Думаю, саме тому що цей асус в стрес-тестах споживає 40-60Вт він і показує продуктивність без сильних просадок при відключені від мережі. По енергоефективності - я вже не в першому огляді чую, що нові чіпи інтел показують класну автономність - он недавно дивився тест нового зефіруса 14 на ultra9 386 - так там вони ютуб 20 годин крутили. Що получається інтел зміг в енергоефективність і тепер похорони х86 відкладаються? Ну новому snapdragon буде непросто конкурувати із такими чіпами.
Alexx-wisa
В сенсі ?
Ноутбук важить 1.1 (!!!) кг при цьому має активне охолодження та батарею на 70Вт і показує результати ~ 45Вт 13700h + 80Вт rtx2060. Продуктивність тут цілком собі хороша.
Обєктивно було б цікаво подивитись на такі чіпи в якихось, скажімо, вівобуках для простих смертних. А заодно і порівняти ціни - чи цей проц із такою інтеграшкою получиться дешевше звичайного чіпа + дискретної карти.
Орієнтир по ціні
i7-13700H + RTX 4060 (~80–140W) + 64 ГБ + 15" → ~ 80 000 – 100 000 грн
Тобто конфіг майже як у тебе (тільки замість 2060 — новіша 4060):
~80k грн (мінімум, якщо дешевша модель / акція)
~90k грн середньо
орієнтир по ціні це різен 395+
при чому тут ноути з дискреткою? давай тоді стаціонар розглядати що можна за 40к такий зібрати
radeon5870
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Насправді у цього ноута базова ціна 60 000 грн.
Усе інше - націнка на ... колір :laugh: :rotate: :lol:
big_bang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

дорого, красиво, потужно і нікому не потрібно

Відправлено через 4 хвилини 6 секунд:
а, ви помітили, що в назві "AI" немає ?
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

мене завжди дивувало те що кабель живлення 220в від зарядки ультрабука важить більше за саму зарядку :-P
спойлер
Зображення
краще взяти з собою повербанк, і напряму від нього живити, так хоч ресурс внутрішнбої дорогої батареї економиться.
А сам повербанк легко зарядити всюди, навіть в автобусі
1234waltz
Member

Повідомлення

ddO: 04.05.2026 15:37 так там вони ютуб 20 годин крутили. Що получається інтел зміг в енергоефективність і тепер похорони х86 відкладаються
Ефективність апаратного відео-кодека та дисплею не равно енергоефективності CPU та GPU в реальних робочих завданнях. В мене планшет на Snapdragon ан Гелексі Табі може сутки крутити Ютьюб і шо.
ddO: 04.05.2026 15:37Ну новому snapdragon буде непросто конкурувати із такими чіпами.
Не через 20 годин на ютьюбчику, там Снапдрагон зробить і Інтел, і АМД. А от як дійде до workloads поза веб-мордою браузера - стухне без нативного софта.
Alekss
Member

Повідомлення

quppeq: 04.05.2026 19:27 Блін, дивлюсь на ціну і мені дуже боляче. Клятий бізнес сегмент, проклятий

Всі хто пишуть що за цю ціну можна купити потужніший ноут - певно не розуміють для чого ці ноути
Ви краще підкажіть які є дешевші ноути в цьому сегменті, бо мені не треба мобільні rtx4060 і i7 13700H
Мені вот треба тонкий, легкий, безшумний ноут, з неймовірною клавою і екраном. Ну і щоб просто не лагав

Для потужності в мене є ПК, в ноуті це від лукавого.
Выберите себе что-нибудь из этого.
14 ультрабук, Лагать не будет ничего, качественный экран (хороший sRGB). Объем оперативной памяти 16 ГБ+, долгое время работы на аккумуляторе.

https://ek.ua/ASUS-PM3406CKA-NZ0142X.htm
Вес 1.34 кг
Asus ExpertBook P3 PM3406CKA .png

https://ek.ua/DELL-GP8DT.htm
Вес 1.34 кг
Dell Latitude 14 5450.png
quppeq
Member

Повідомлення

Alekss: 07.05.2026 12:52
quppeq: 04.05.2026 19:27 Блін, дивлюсь на ціну і мені дуже боляче. Клятий бізнес сегмент, проклятий

Всі хто пишуть що за цю ціну можна купити потужніший ноут - певно не розуміють для чого ці ноути
Ви краще підкажіть які є дешевші ноути в цьому сегменті, бо мені не треба мобільні rtx4060 і i7 13700H
Мені вот треба тонкий, легкий, безшумний ноут, з неймовірною клавою і екраном. Ну і щоб просто не лагав

Для потужності в мене є ПК, в ноуті це від лукавого.
Выберите себе что-нибудь из этого.
14 ультрабук, Лагать не будет ничего, качественный экран (хороший sRGB). Объем оперативной памяти 16 ГБ+, долгое время работы на аккумуляторе.

https://ek.ua/ASUS-PM3406CKA-NZ0142X.htm
Вес 1.34 кг
Asus ExpertBook P3 PM3406CKA .png


https://ek.ua/DELL-GP8DT.htm
Вес 1.34 кг
Dell Latitude 14 5450.png
Дякую. Потрогаю цей Асус в магазині. Делл же.. в мене є старіший (5420 чи що) то він мені наніс купу травм своєю пластиковістю і тим який він неприємний(
Buldozer.
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Alexx-wisa: 04.05.2026 17:14
ddO: 04.05.2026 15:37 Спасибі редакції за огляд.
Зазвичай я огляди на такі "вандервафлі" частенько пропускаю, тут мене просто цікавість глянути на ціну заманила ... і насправді було цікаво почитати про щось, що розробили не тільки маркетологи, але і десь там поряд проходив індженер. Можливо навіть не один :D
По темі: Ціна. Спеціально глянув - зараз в Україні огризок про 14 на м5 про 64Гб/ 2Тб ~ 180 тис, Так що ціна +- в ринку преміальних 14. При цьому огризок на півкіло важче, зате має кардрідер і 3шт type-c. В асус є USB-A, але навіщо аж два? Особливо коли один із type-c може бути занятий зарядкою. Блок живлення із незмінним кабелем type-c якось ... незнаю, могли б скопіювати епловську зарядку, яка вставляється одразу в розетку без додаткових кабелів. Для таких мобільних пристроїв мені здається так було б зручніше. Продуктивність при роботі від акумулятора - я не пригадаю де читав чи чув - була інформація, що із сучасних ноутбучних акумуляторів більше 50-80Вт постійного розряду не витягують, бо акумулятор сильно перегріватиметься та швидко деградує. Тому 40Вт процесори apple m pro працюють із однаковою швидкодією від акумулятора та від живлення, а ігрові ноутбуки на 140-120Вт (cpu+gpu) так сильно просідають в продуктивності при роботі від батареї. Думаю, саме тому що цей асус в стрес-тестах споживає 40-60Вт він і показує продуктивність без сильних просадок при відключені від мережі. По енергоефективності - я вже не в першому огляді чую, що нові чіпи інтел показують класну автономність - он недавно дивився тест нового зефіруса 14 на ultra9 386 - так там вони ютуб 20 годин крутили. Що получається інтел зміг в енергоефективність і тепер похорони х86 відкладаються? Ну новому snapdragon буде непросто конкурувати із такими чіпами.
Alexx-wisa
В сенсі ?
Ноутбук важить 1.1 (!!!) кг при цьому має активне охолодження та батарею на 70Вт і показує результати ~ 45Вт 13700h + 80Вт rtx2060. Продуктивність тут цілком собі хороша.
Обєктивно було б цікаво подивитись на такі чіпи в якихось, скажімо, вівобуках для простих смертних. А заодно і порівняти ціни - чи цей проц із такою інтеграшкою получиться дешевше звичайного чіпа + дискретної карти.
Орієнтир по ціні
i7-13700H + RTX 4060 (~80–140W) + 64 ГБ + 15" → ~ 80 000 – 100 000 грн
Тобто конфіг майже як у тебе (тільки замість 2060 — новіша 4060):
~80k грн (мінімум, якщо дешевша модель / акція)
~90k грн середньо
Продам кабриолет лексус.

Да ну не гоните, вон можно новый трактор купить и годовой запас картошки.

когда люди поймут что есть разные слои населения с разными запросами и заработками.

Это как когда ко мне раньше подходили и спрашивали скок стоит мой мопед (сузуки 400сс) и услышав цену удивлялись,мол это ж ЛАЧЕТИ!!! можно купить как минимум,нафига он нужен... А мне не надо лачетти...

так и с этим ноутом.

Раз звезды зажигают,значит это кому-то надо (с)

но нет же, ДОРОГО,я ха эти деньги уууу :laugh:
Відповісти