Минулого кварталу виторг виробників корпоративних SSD зріс більш ніж у півтора раза

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Пропоную обговорити Минулого кварталу виторг виробників корпоративних SSD зріс більш ніж у півтора раза
PCIe 6.0 та пристрої, оптимізовані спеціально для завдань штучного інтелекту.
Я вибачаюся, ну за кого нас тримають?
Псі6 щоб що? Ніби комусь не вистачає швидкості шини
Яка така оптимізація під АІ? В них нулі і одиниці інші?

Показилися
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

dead_rat: 13.03.2026 12:45Яка така оптимізація під АІ?
SLC или MLC кэш
DDR кэш при чём СДД так сделан что почти всегда успевает его сохранить при пропаже питания - что мониторит
продвинутый SMART - типо до поломки тревогу бьёт и почти всегда угадывает
ПО по продвинутому мониторингу
AI = дорого богато - экономить не будут

Это как просто НDD и серверный - там было пару ГБ ПО в комплекте по мониторингу и сбору статистики шло.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

За рахунок споживчого сегменту, який по суті переплачував. Корпорати же закупають по оптовим цінам.

Отправлено спустя 1 минуту 9 секунд:
dead_rat: 13.03.2026 12:45
PCIe 6.0 та пристрої, оптимізовані спеціально для завдань штучного інтелекту.
Я вибачаюся, ну за кого нас тримають?
Псі6 щоб що? Ніби комусь не вистачає швидкості шини
Яка така оптимізація під АІ? В них нулі і одиниці інші?

Показилися
можливо малось на увазі контролер, прошивка якого оптимізована під ШІ
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

AssayMAS: 13.03.2026 12:55
dead_rat: 13.03.2026 12:45Яка така оптимізація під АІ?
SLC или MLC кэш
DDR кэш при чём СДД так сделан что почти всегда успевает его сохранить при пропаже питания - что мониторит
продвинутый SMART - типо до поломки тревогу бьёт и почти всегда угадывает
ПО по продвинутому мониторингу
AI = дорого богато - экономить не будут
Все це є в кожному якісному ссд, що тут спеціально для АІ?

Відправлено через 2 хвилини 10 секунд:
KimRomik: 13.03.2026 13:25можливо малось на увазі контролер, прошивка якого оптимізована під ШІ
Чим? Модель крутиться у памʼяті відяхи чи на крайняк RAM. Сміття вона генерить не швидко, навіть хдд встигне його записувати, аби обʼєму вистачило
agarus
Member

Повідомлення

KimRomik: 13.03.2026 13:25 За рахунок споживчого сегменту, який по суті переплачував. Корпорати же закупають по оптовим цінам.
Мова наче тільки про «корпоративні ссд».
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

dead_rat: 13.03.2026 14:52є в кожному якісному ссд,
моделей раз два и обчёлся
серверный = спец ПО по мониторингу и предсказанию сбоев как в прошивках так и в ОС
АИ = серверный (ибо стандарты уже есть) + свои уникальные свистелки и перделки на которые ПОКА стандарта нет
вот я в Аиду64 10+летней давности зашел так у м2 сдд может быть 60+ свойств\технологий - так у моего Samsung 970 EVO всего 20+- поддерживаемых технологий из 60+-.
А у "АИ СДД" будут свои технологии...
Короче качай аида64 и смотри что в АИ может быть полезно из перечня технологий.
Reinmar
Member

Повідомлення

dead_rat
погоджуюсь повністю, реально приріст паперовий. Взагалі я навіть без тестів не те,щоб бачив досі приріст від NVMe над топовими SATA 3 SSD в повсякдених та ігрових задачах. Маю в двох компьютерах різні і можу порівнювати в реалі. У всякому випадку прирістом,який був від переходу з IDE на SATA чи від SATA 2 на SATA 3 і не пахне
kyon
Member

Повідомлення

А нам, наслаждайтесь
yariksom
Member

Повідомлення

kyon: 13.03.2026 20:19 А нам, наслаждайтесь
Тут напевно навіть не 0,001% таких збоченців як ми, і практично ніхто не розуміє, що таке "золотой дождь" :lol:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

dead_rat
Як на мене дивне питання. Це для домашнього ПК із типовим набором завдань як для домашнього ПК, принципової різниці між PCI-e 3 та 4 і 5 SSD не буде, хіба буде в цифрах у бенчмарку та й все.
Відповісти