Знайдено потенційну причину проблем з 12V‑2×6 на топових відеокартах GeForce RTX. Перехідник з часом висовується з роз'єму

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Shaolin_Style
Member
Аватара пользователя
Откуда: Wakanda

Сообщение

Предлагаю обсудить Знайдено потенційну причину проблем з 12V‑2×6 на топових відеокартах GeForce RTX. Перехідник з часом висовується з роз'єму

переходники в принципе были злом изначально (как и сам разъем видимо), так что совет тут один если нашлись бабки на карту с 16-pin, найдите еще на блок питания с нормальным кабелем.
denizen
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

але ж там має бути засувка, яка має фіксувати положення. не розумію як це може бути. та і теорія про термічні розширення не витримує критики, оба роз'єми з ондакового матеріалу.
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

У старих 8пін, мало того що кабелі товще, так ще й фіксатор є, в новому напартачили всюди де можна.
П - покращення
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

denizen: 23.02.2026 10:44 але ж там має бути засувка, яка має фіксувати положення. не розумію як це може бути. та і теорія про термічні розширення не витримує критики, оба роз'єми з ондакового матеріалу.
Усе просто, гнуть того кабеля від місця підключення не витримуючі відстані навіть у 1,5см то і з часом вилізає, головне щоб виглядало охайно а інше то дрібязок :D У нвіді зазначено що для комплектного переходників відстань від підключення до місця згибу має бути 3,5см для бп з прямим підключенням 2,5см
Последний раз редактировалось man1242 23.02.2026 10:49, всего редактировалось 1 раз.
Ostin
Member

Сообщение

Від інженерів перехідників не чекаєш, звісно, якихось аерокосмічних складнощів у розробці. Але ось оце, коли публічно інженерну проблему обговорюють як "воно з часом трохи вилізло з роз'єму" - то це рівень якогось ранкового зібрання лінійного персоналу слюсарів десь на виробництві :insane:
hohlid19
Member

Сообщение

Но... Этот разъем же надёжнее 8 пин...
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Sanьka: 23.02.2026 10:45так ще й фіксатор є
В новом 12v2x6 фиксатор тоже есть. А кадров, которые берут 5090 и пихают ее через переходник не жалко
Shaolin_Style
Member
Аватара пользователя
Откуда: Wakanda

Сообщение

Sanьka: 23.02.2026 10:45 У старих 8пін, мало того що кабелі товще, так ще й фіксатор є, в новому напартачили всюди де можна.
П - покращення
фиксатор есть и там и там, проблема в том что 16пин нагревается гораздо сильнее чем дефолтные 6пин или 8пин, от сюда следует проблема не качественного пластика в переходниках, который под влиянием температур ослабляет защелку и в итоге кабель под собственным весом выходит из разъема (по крайней мере теория состоит именно в этом):
Untitled.jpg
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Shaolin_Style: 23.02.2026 11:27проблема не качественного пластика в переходниках, который под влиянием температур ослабляет защелку и в итоге выталкивает кабель
Фізика містика :insane:
Коли вже йдуть такі виправдання, значить у розєма проблеми ;)
Shaolin_Style
Member
Аватара пользователя
Откуда: Wakanda

Сообщение

Sanьka: 23.02.2026 11:30
Shaolin_Style: 23.02.2026 11:27проблема не качественного пластика в переходниках, который под влиянием температур ослабляет защелку и в итоге выталкивает кабель
Фізика містика :insane:
Коли вже йдуть такі виправдання, значить у розєма проблеми ;)
Я ж и не спорю даже что он кривой и не доработанный. Просто как по мне, переходник это еще один дополнительный фактор проблемы.
big_bang
Member
Аватара пользователя

Сообщение

один кабель наробив шуму більше ніж ші за останні півроку)))
кабель, шо зміг стати легендою !
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

При щільному підключенні жовтий наконечник не видно. Але один із користувачів виявив, що через деякий час його перехідник трохи виліз із роз’єму, що було видно по жовтій смузі. Він вставив його до упору, але через деякий час перехідник знову трохи змістився. Багато користувачів в обговоренні стали ділитися своїми фотографіями, де теж видно жовту смужку, що натякає на зміщення положення перехідника. Це свідчить про проблему перехідника, який з часом вилазить з роз’єму 12VHPWR.
Чим відрізняється перехідник від прямого кабелю за цим інвалідним стандартом - загадка :think:

Парадокс що в цьому прекрасному роз'ємі така проблема передбачена і не повинна існувати через фіксатор. Крутий дизайн, інженери потіли і пахали.
А найсмішніше, що навіть якщо фіксатор виламати то в роз'ємі є запобіжник проблем - додаткові 4 сенс-піна, котрих не було на оригінальному 12pin. Саме вони мають визначати що роз'єм не вставлено щільно і дозволяти відеокарті (!!! не БЖ) обмежувати або повністю зупиняти роботу.
Ці піни навіть видозмінували у 3й версії роз'єму, щоб вони краще визначали що роз'єм вставлено недостатньо щільно. Ефективність рішення - абсолютна :popcorn:
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

erkins007: 23.02.2026 11:12 А кадров, которые берут 5090 и пихают ее через переходник не жалко
Ну чого не шкода. Що поганого в тому, що людина хоче використовувати гарні кабелі для системи?
Просто перехідник/подовжувач 6/8пін то не проблема, втикай та й юзай головне щоб не якийсь підвал.
Denvys5: 23.02.2026 11:33 у 3й версії роз'єму
Ого. Я не слідкував особливо за цим, але 3тя ревізія .... Невже вони не могли бетатест провести ще в лабораторіях :insane:
n6407
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

нужно создать машину времени, переместится в прошлое и украсть тайну защёлки :learn: :gigi: :lol:
hohlid19
Member

Сообщение

erkins007: 23.02.2026 11:12
Sanьka: 23.02.2026 10:45так ще й фіксатор є
В новом 12v2x6 фиксатор тоже есть. А кадров, которые берут 5090 и пихают ее через переходник не жалко
Предлагаешь не использовать комплектный переходник?
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

hohlid19: 23.02.2026 12:06
erkins007: 23.02.2026 11:12
В новом 12v2x6 фиксатор тоже есть. А кадров, которые берут 5090 и пихают ее через переходник не жалко
Предлагаешь не использовать комплектный переходник?
Чому ні, знайомий придбав 5070 та грав 2 місяці з не вітканим до кінця 12hwpr та жалівся що відеокарта вимикажтся раз на тиждень :D
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

Там доволі якісний цей перехідник в 5070, тай 250ват то не 600 :D
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

hohlid19: 23.02.2026 12:06Предлагаешь не использовать комплектный переходник?
Естественно предлагаю использовать прямой кабель 12v2x6 и БП 3.1
Ни одного случая пока с ними не было. Ни одного
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Denvys5: 23.02.2026 11:33Ці піни навіть видозмінували у 3й версії роз'єму, щоб вони краще визначали що роз'єм вставлено недостатньо щільно. Ефективність рішення - абсолютна
Denvys5: 23.02.2026 11:33Крутий дизайн, інженери потіли і пахали.
АІшечку напрягли, а не потіли і пахали. Якби потіли і пахали, то сенс піни були б по краям роз'єму де відхилення максимальні, а не по центру де мінімальні.
По факту роз'єм як був лайном, так і залишився. Підозрюю що справжні інженери взагалі участі не брали в розробці. Максимум задіяли якихось індуських джунів на аутсорсі.

Відправлено через 4 хвилини 58 секунд:
Так само і фіксатор фіксує лише центр, та і то тільки з однієї сторони, а то шо роз'єм може перекоситись його не парить. Таких фіксаторів має бути два по боковим сторонам.
unlnu
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Shaolin_Style: 23.02.2026 11:27фиксатор есть и там и там, проблема в том что 16пин нагревается гораздо сильнее чем дефолтные 6пин или 8пин, от сюда следует проблема не качественного пластика в переходниках, который под влиянием температур ослабляет защелку и в итоге кабель под собственным весом выходит из разъема (по крайней мере теория состоит именно в этом):
А хто виготовляє ці конектори - вендор відеокарти чи якийсь загальний окремий виробник/постачальник існує?
Хіба не варто виробнику конекторів переглянути хімічну формулу під час виготовлення пластику або зробити його керамічним взагалі?
Ответить