Сліпе тестування показало, що DLSS 4.5 подобається користувачам більше за FSR і нативний формат із TAA

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Georgin
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Пропоную обговорити Сліпе тестування показало, що DLSS 4.5 подобається користувачам більше за FSR і нативний формат із TAA

Продублюю мою думку з іншої теми:
"Ну якщо комусь Native гірший за апскейлер - це вже до окуліста (проблеми із зором)."
Хоча сліпе тестування це цікаво - завжди бувають неочікуванні результати :)
Інша справа якщо хтось свідомо, на повному серйозі публічно просуває точку зору, що Native гірший за апскейлери - тоді це вже не до окуліста, це вже до психолога (фанатство і критична вразливість до маркетингового буллшіта)
unique-neon
Member

Повідомлення

Georgin
То ж не лише апскейлер, а й гідний антиаліасинг. Та і апскейлер частина, це не просто збільшення кадра, а з відновленням деталей з попередніх кадрів. Там навіть при статичній картинці камера на кожен кадр трохи зміщується в сторони для цього.
denizen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

пара па-па пам, все :D
вже давно не граю в нативі, повністю задоволений DLSS, завжди є достатньо інстурментів налаштувати під себе.
Востаннє редагувалось 18.02.2026 11:46 користувачем denizen, всього редагувалось 1 раз.
1234waltz
Member

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 11:31 "Ну якщо комусь Native гірший за апскейлер - це вже до окуліста (проблеми із зором)."
Хоча сліпе тестування це цікаво - завжди бувають неочікуванні результати :)
Та як сказати. ТАА настільки жахливий, що мені в деяких іграх комфортніше було грати з FSR та XeSS в Quality/Native AA та Ultra Quality замість нього. Тим паче, що такі пресети не передбачають апскейл, там нативна роздільна здатність із заміною ТАА на алгоритми FSR/XeSS/DLSS. Особливо боляче було дивитись на ТАА в Lords of the fallen 2.0 - там воно просто жахливо реалізовано, і краще юзати сглажування апскейлерів.
Reinmar
Member

Повідомлення

Ще коли пару років тому грав у Форзу хорайзон 5, звістно фпс на ультрі і так був 120, тому потреби в длсс не було, та і віра в якість святого натива не давала його вмикати. Але якось захотів глянути, що воно таке - вмикнув на ДЛСС якість і о, диво! а картинка красивіше стала і фпс +. В підсумку розібрався, що таке DLAA і поставив його - взагалі шик. Але повторюсь, DLSS якість була краще, ніж викручене сглажування. А там задається їх два метода навіть було. І таке бачив і в інших іграх потім.
Georgin
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

1234waltz
Та я скоріше кажу про чистий Native з максимальним відключенням будь-якого апскейлінгу та антіалайсінгу.
Іноді правда це настілько вшито у ігровий рушій, що фіг той TAA повністю відключиш.
Ну і щє є багато ігор на UE5 - але це окремий термінальний випадок, там без "шумодаву" Native дійсно виглядає не дуже через "шуми".
Sunrise007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Тому що разом з DLSS автоматично працює DLAA тому і здається що краще.
fan-zp
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Слепое тестирование очень много факторов
причем в любом виде тестирования, зрение, слух, вкус
вот например слух:
Аудиофилы в слепом тесте не смогли отличить музыку, пропущенную через медный провод, банан и грязь
denizen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fan-zp: 18.02.2026 11:45 Слепое тестирование очень много факторов
причем в любом виде тестирования, зрение, слух, вкус
вот например слух:
Аудиофилы в слепом тесте не смогли отличить музыку, пропущенную через медный провод, банан и грязь
мабуть, дісно немає ніякої різниці, це дорогі дроти, банан, чи мокра земля, якщо ти не знаєш це наперед
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 11:41Та я скоріше кажу про чистий Native з максимальним відключенням будь-якого апскейлінгу та антіалайсінгу.
А оце вже точно до окуліста. Натив без антиаліасингу увесь в ступеньках і мерехтить як зараза. Непомітити дуже складно.
DLSS на quality як заміна повноекранного згладжування це найкраще що ставало з картинкою за останні роки.
Востаннє редагувалось 18.02.2026 11:53 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
fan-zp
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

denizen
ну, с таким подходом вы провода с бескислородной меди не продадите :)
VladimirV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Якщо є dlss то є і dlaa(це взагалі то згладжування), яке і рендерить в нативі(термін "натив" особисто для мене - це резолюція, рідна роздільна здатність монітору), і застосовує найкраще на сьогодні згладжування dlaa.
Не знаю як там у крутих користувачів з 4к моніторами та ВК "ада" та "блеквелл", на моїй 3060 і моніторі 2560x1080,у hogwarts i last of us, різниця між длсс кваліті і длаа колосально ріже очі в мерехтінні на сітках, драбинах, дверях, краях об'єктів. Я краще знижу в моїй персональній ситуації налаштування , але залишу натив+длаа, картинка виглядає значно ціліснішою.
Georgin
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Scoffer
Серйозно? Ви ніколи не чули про таку штуку, як щільність пікселя відносно діагоналі монітора?
Ось саме це якраз і впливає на "ступєнькі" :)

FullHD на екрані 14' у ноутбуці як приклад - і Ви не знайдете ніяких "ступенек" без мікроскопа.

P.S. А про окремий "важкий випадок" UE5 я і так згадував раніше - не треба його брати як норму.
Востаннє редагувалось 18.02.2026 12:14 користувачем Georgin, всього редагувалось 1 раз.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 11:31 Пропоную обговорити Сліпе тестування показало, що DLSS 4.5 подобається користувачам більше за FSR і нативний формат із TAA

Продублюю мою думку з іншої теми:
"Ну якщо комусь Native гірший за апскейлер - це вже до окуліста (проблеми із зором)."
Хоча сліпе тестування це цікаво - завжди бувають неочікуванні результати :)
Інша справа якщо хтось свідомо, на повному серйозі публічно просуває точку зору, що Native гірший за апскейлери - тоді це вже не до окуліста, це вже до психолога (фанатство і критична вразливість до маркетингового буллшіта)
Таа на столько мусор, что хуже чем апскейл
Georgin
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

DuckRider
Про TAA теж написав - якщо можна відключити, то треба відключати це мило.
Archer
Member
Аватар користувача
Звідки: Шахтарськ Україна

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 11:31 Пропоную обговорити Сліпе тестування показало, що DLSS 4.5 подобається користувачам більше за FSR і нативний формат із TAA

Продублюю мою думку з іншої теми:
"Ну якщо комусь Native гірший за апскейлер - це вже до окуліста (проблеми із зором)."
Хоча сліпе тестування це цікаво - завжди бувають неочікуванні результати :)
Інша справа якщо хтось свідомо, на повному серйозі публічно просуває точку зору, що Native гірший за апскейлери - тоді це вже не до окуліста, це вже до психолога (фанатство і критична вразливість до маркетингового буллшіта)
А вам власне що? С gtx 1650 ніякого тобі маркетингового буллшіта під назвою апскейлери, тільки святий натив на мінімалках.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 12:15 DuckRider
Про TAA теж написав - якщо можна відключити, то треба відключати це мило.
Обычно рядом с таа идёт только фхаа, который такой же конченый. И разрабы сейчас на столько дауны, что как скофер написал, даже текстуры белым мигают без сглаживания. В целом таа - это дикая победа куртки, который продвигал это убожество и теперь продает всем не мыльный длаа
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 12:08Серйозно? Ви ніколи не чули про таку штуку, як щільність пікселя відносно діагоналі монітора?
Я взагалі-то колись викладував сюди на форум калькулятор роздільних здатностей моніторів відносно гостроти зору, так що трішки в курсі. А ще в курсі що щоб не бачити ступеньки треба приблизно 6к з типових відстаней до моніторів тому що оку чхати на щільність, у нього роздільна здатність в кутових секундах, а не пікселях, і то що у тебе ноут фхд зато ближче в два рази за монітор повністю нівелює ефект.
І 8к якщо гострота зору більше 1, таке теж буває.
unique-neon
Member

Повідомлення

Georgin: 18.02.2026 12:08FullHD на екрані 14' у ноутбуці як приклад - і Ви не знайдете ніяких "ступенек" без мікроскопа.
32" 4K, щільність ледь менша, але практично така сама. Видно і сходинки і як вони живуть своє окреме життя в мінімальних рухах.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Тоже мне новость. Длсс давным давно по качеству не отличить от натива, а с 4.0 даже лучше, не говоря уже про 4.5
Фср4 бультыхается на уровне длсс3 что неплохо, но до трансформерных не дотягивает. Старые же фср программные это мыло мыльное.
Відповісти