Если бюджет ограничен лучше всегда вкладывать больше в видяху это аксиома. Но вот только это работает на 5070/5070ти и картах младше где упор будет в видяху даже на бюджетном проце. А на 5090 упор в проц даже на 9800х3д совсем не единичное явление. На 9600 там упор в проц и вовсе бы был в каждой второй игре.kyon: ↑ 30.01.2026 03:55Я весной брал сборку, 5070Ти+9600X, за те же деньги можно было взять 5070+9800х3д
Новини
Останні статті і огляди
Стартували продажі AMD Ryzen 7 9850X3D. Найкращий ігровий процесор доступний й в Україні
-
erkins007
Member
-
Intel74320ASuperFin+
Member
- Звідки: Intel "7" 10nm++
Зачем нужна эта 8 ядерная затычка под сокет? Где 9950х3д2?
Покажи где горели х3д камни? У владельцев убогих досок от Асуса и Эссрока? Знающие сидят на МСИ и горя не знают.
9800х3д под затычку 5070? Поражаюсь с таких сборщиков. Взял бы 9700х и 5070 ти.kyon: ↑ 30.01.2026 03:55 Я весной брал сборку, 5070Ти+9600X, за те же деньги можно было взять 5070+9800х3д, но однозначно лучше было взять первый вариант, а я х3д даже не рассматривал к покупке - стремное оно как и деградирующие 14000е, только не 3Д процы, а 3д оставим экстремалам которым не жалко заменить сгоревший проц пару раз, были такие уникумы.
Покажи где горели х3д камни? У владельцев убогих досок от Асуса и Эссрока? Знающие сидят на МСИ и горя не знают.
-
Alcostoper
Junior
По-моему мудрость твоего решения в том, что в следующем году ддр6 должна объявиться. А не вот это вот всё, что ты описал.kyon: ↑ 30.01.2026 03:55 Я весной брал сборку, 5070Ти+9600X, за те же деньги можно было взять 5070+9800х3д, но однозначно лучше было взять первый вариант
-
den888
Member
100%erkins007: ↑ 29.01.2026 22:11Та хрен с ней с памятью. Ссд на 2тб не хотели за 17к? Год назад 4700 стоил.Kullerok: ↑ 29.01.2026 21:39Согласен. У меня память стоит уже дороже моего 9800x3d
походу HDD повертається
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
і досі вірять в байки про AsrockIntel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01Знающие сидят
P.S. пишу повідомлення із обгорілого асроку і 9800x3d
- спойлер

і слухають як пищать дроселі на платі і наводки в вбудованій звуковій через гівняне екранування (мав X570 Unify - думав що купив річ - а по факту оверпрайс дешман підвальний)Intel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01на МСИ и горя не знают
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
Как то много тут на форуме чувствительных неженок... Только их любимую железяку поругают, так все, сразу разбухают как рыба фугу стараясь уколоть в ответ. Ну, впрочем это достаточно потешно 
-
Artem_M
Member
А зараз за ті гроші можна взяти 5060Ті і 7500F, в кращому випадку...kyon: ↑ 30.01.2026 03:55 Я весной брал сборку, 5070Ти+9600X, за те же деньги можно было взять 5070+9800х3д, но однозначно лучше было взять первый вариант...
-
Piter Cantrope
Member
- Звідки: Калуш
Ну задля справедливості, наводки в мене були і на MSI, і на ASRock (двох різних платах), і на gigabyte (двох різних платах). Але я навчився з тим боротись.alexeygalas: ↑ 30.01.2026 09:23 і слухають як пищать дроселі на платі і наводки в вбудованій звуковій через гівняне екранування (мав X570 Unify - думав що купив річ - а по факту оверпрайс дешман підвальний)
І обидві плати gigabyte пищали дроселями, одна аж свистіла. І одна мсі теж шуміла добряче, звук був схожий до головки харда.
Так що то таке. У всіх проблеми. І на платах за $100, і на платах за $400.
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Згоден, може мені і щастило. Але поряд з юніфаєм в той же час був itx b450 fatality - то там навіть на 60% гучності преамп видавав мертву тишу. Вище звичайно вже THD з*являлись у вигляді шипіння. Але писку не було. Аналогічно на b650i lightning. Єдиний докір до лайтнінга - преамп у нього слабенький порівняно до плат попередніх поколінь по гучності.Piter Cantrope: ↑ 30.01.2026 09:54Так що то таке. У всіх проблеми. І на платах за $100, і на платах за $400.
За асусами теж завжди все ідеально було. А з платами від гіги у мене за весь мій комп*ютерний досвід було найбільше гемору. Тому гіги обходжу 10ю дорогою.
-
Kullerok
Member
- Звідки: Київ
Не знаю что у тебя за ссд мой Кингстон фури на 2 Тб подорожал с весны на на 300 грн.На днях видел в розетке. Сейчас уже правда нетerkins007: ↑ 29.01.2026 22:11Та хрен с ней с памятью. Ссд на 2тб не хотели за 17к? Год назад 4700 стоил.Kullerok: ↑ 29.01.2026 21:39Согласен. У меня память стоит уже дороже моего 9800x3d
-
SKYJAKER
Member
- Звідки: м Камянське
Так , минулого січня взяв ссд м2 патріот P320 на 2тб за 4600 з доставкоюerkins007: ↑ 29.01.2026 22:11Та хрен с ней с памятью. Ссд на 2тб не хотели за 17к? Год назад 4700 стоил.Kullerok: ↑ 29.01.2026 21:39Согласен. У меня память стоит уже дороже моего 9800x3d
-
unique-neon
Member
Про дроселі та звук в MSI нз, використовую зовнішній інтерфейс, але біос в advanced секції дуже лімітований. Наприклад не має меню amd cbs, де багато цікавих оверклокерських налаштувань. Був здивований таке побачити. Хоча у всьому іншому плата поки подобається, b850mpoweralexeygalas: ↑ 30.01.2026 09:23і досі вірять в байки про AsrockIntel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01Знающие сидят
P.S. пишу повідомлення із обгорілого асроку і 9800x3dВідправлено через 3 хвилини 22 секунди:
- спойлер
і слухають як пищать дроселі на платі і наводки в вбудованій звуковій через гівняне екранування (мав X570 Unify - думав що купив річ - а по факту оверпрайс дешман підвальний)Intel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01на МСИ и горя не знают
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Це вже нажаль всюдисуща проблема. Станом на 2026 в нових продуктах вони вже тріщать і в Lenovo та Macbook-ах за $3000 і навіть у готових ПКunique-neon: ↑ 30.01.2026 10:24Про дроселі
(Купував нещодавно Thin-ITX пк від HP знайомому лікарю на оновлення hp mini g1a. Сиджу налаштовую ОС, вентилятор замовк і я чую крихтіння, яке у мене викликає флешбек із 2006, коли в лептопах ще стояли HDD. Але думаю, стоп. Які HDD. 2026 же. Присуваю до вуха і розумію що це тріщать катушки)
Мабуть якісні катушки на землі закінчились або їх дуже дуже мало в світі лишилось. І без великого блату їх не дістати.
Не здидований, бо бачив таке ще на mortar b450. MSI дуже вільно ріже опціїі в UEFI в платах середнього (за їх класифікацією, хоча mortar як на мене це сильна m-atx сестра томагавку) класу.unique-neon: ↑ 30.01.2026 10:24Наприклад не має меню amd cbs, де багато цікавих оверклокерських налаштувань. Був здивований таке побачити.
-
premyer
Junior
Intel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01 Зачем нужна эта 8 ядерная затычка под сокет? Где 9950х3д2?
9800х3д под затычку 5070? Поражаюсь с таких сборщиков. Взял бы 9700х и 5070 ти.kyon: ↑ 30.01.2026 03:55 Я весной брал сборку, 5070Ти+9600X, за те же деньги можно было взять 5070+9800х3д, но однозначно лучше было взять первый вариант, а я х3д даже не рассматривал к покупке - стремное оно как и деградирующие 14000е, только не 3Д процы, а 3д оставим экстремалам которым не жалко заменить сгоревший проц пару раз, были такие уникумы.
Покажи где горели х3д камни? У владельцев убогих досок от Асуса и Эссрока? Знающие сидят на МСИ и горя не знают.
-
unique-neon
Member
Чи знає хто про наступне?
Подивившись на оверклокінг пам'яті в 9850x3d на різних ресурсах, зрозумів що він нічим не кращий ніж на решті Ryzen 9xxx. 8200-8400 МГц. Стало цікаво, що ж там на інтелах, і завітав у відповідну гілку на overclock.net.
Так ось - там стверджують, що відтюнентй раптор лейк менше статерить ніж різени і має кращі fps low. Цікаво чи справді так?
Подивившись на оверклокінг пам'яті в 9850x3d на різних ресурсах, зрозумів що він нічим не кращий ніж на решті Ryzen 9xxx. 8200-8400 МГц. Стало цікаво, що ж там на інтелах, і завітав у відповідну гілку на overclock.net.
Так ось - там стверджують, що відтюнентй раптор лейк менше статерить ніж різени і має кращі fps low. Цікаво чи справді так?
-
hohlid19
Member
1 чиплетная компоновка? Не, впадлу
-
unique-neon
Member
Я все-одно дивуюсь після асроків. Власне єдина причина чого взяв плату від мсі, це притомна двослотова м-атх плата. Рідкісний звір на амд. Так ось, з того що на асроках бачу - в них там один і той же біос між усіма платами, з дрібними розбіжностями як то бекграунд картинка. Що ж msi тоді заважає так само робити?!alexeygalas: ↑ 30.01.2026 10:42Не здидований, бо бачив таке ще на mortar b450. MSI дуже вільно ріже опціїі в UEFI в платах середнього (за їх класифікацією, хоча mortar як на мене це сильна m-atx сестра томагавку) класу.
Хоча мені здається, що тієї менюшки, CBS, і на топових msi нема, з того що гуглив
-
hohlid19
Member
Кластеры из М1 Maxstakanctl: ↑ 29.01.2026 15:16 Юра, какой сетап на арм лучше делать, чтобы было в 3 раза эффективнее?
Відправлено через 3 хвилини 18 секунд:
Чёт на уровне "сижу на 5090 с АТХ 3.0 БП и разъем у меня не плавится"alexeygalas: ↑ 30.01.2026 09:23і досі вірять в байки про AsrockIntel74320ASuperFin+: ↑ 30.01.2026 07:01Знающие сидят
P.S. пишу повідомлення із обгорілого асроку і 9800x3d
-
Artem_M
Member
Один мій кореш з 9800х3д повернувся на 14600к тому що поначитувався тих форумів і ютубів. І стверджував вже зі свого опиту, що 1 та 0,1 там дійсно краще при належних налаштуваннях таймінгів.unique-neon: ↑ 30.01.2026 11:00 Чи знає хто про наступне?
...
Так ось - там стверджують, що відтюнентй раптор лейк менше статерить ніж різени і має кращі fps low. Цікаво чи справді так?
В подробиці не вдавався, але вірю, оскільки він в тому трохи шарить.
-
Intel74320ASuperFin+
Member
- Звідки: Intel "7" 10nm++
Зачем мне твоя б650 итх? Именно они не палили процы в отличие от 800 плат.
Мальчик, твоего Асуса нет в QVL листах с 256 гиговыми китами. Нитро паз это очередной маркетинг?