Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS ROG Rapture GT-BE19000. Вибір справжнього ентузіаста

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Liam: 28.01.2026 13:40 Хоча, може чогось не розумію.
як мінімум, тут 10гбіт сітка. не можна таке порівнювати.
(так, це оверпрайс, я знаю)
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

За огляд дякую. А сабж, з якого боку не дивись, а дуже погано. Починаючи від розміру та зовнішнього вигляду, закінчуючи "залізякою", функціоналом і цінником. Де в цьому зламку бодай щось що буде спонукати до купівлі?
GiPoPo
Junior
Звідки: Toronto

Повідомлення

quppeq: 28.01.2026 12:43 Думаю якби мав нахаляву такий, не юзав би бо всеодно не дуже розумно в наших умовах такий роутер в дім. 15-30вт..
Мені мій флінт 2 з 10Вт і більше вже напряжно юзати
Хто шарить, туди без кастомних прошивок хоч можна накрутити докер, хом асістанс?
Бо здається краще купити тупіший роутер і мікрокомп на N100. І дешевше, і потужніше, і можливостей більше і навіть споживання однакове буде

Відправлено через 4 хвилини 40 секунд:
erkins007: 28.01.2026 12:16
Эт перебор. Если нужен wifi7 есть от того же асуса ROG Tuf be 9400 за 170$ Где 2.5 три диапазона, юсб и прочее. Я вообще на ROG gs ax3000 сижу уже лет 5 и не вижу смысла обновляться так как wifi6 даже для VR гарнитур хватает с головой, а больше гигабита тарифы у провайдеров идут крайне редко и по конской цене
Ну в мого провайдера 2.5Гб йде на 50 грн дорожче. Але ви самі сказали за VR, це для багатьох клієнтів і локальної мережі прикольно.
Але в мене wifi6 (навіть не 6е на 6ггц) в 4х4 обіцяє 4.8Гб що вже з головою. Вистачає стрімити блюрей ріпи по 80гб на тєлік і добре
можеш просто купити мікрокомп з n100 і 4ма 2.5G аплінками і віртуалізувати на ньому і роутер до прикладу pfsense або ж навіть краще - ломаний Fortigate VM (https://github.com/rrrrrrri/fgt-gadgets) і це вже буде ентерпрайз, щоправда доведеться точку доступу для роздачі віфі прикупити - ті ж від фортінета стартують від 20 баксів на ібеї
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Працює, як мінімум при обміні даними між двома клієнтамт Wi-Fi 7. Там робота MLO прямо помітна

Відправлено через 1 хвилину 20 секунд:
Jaa: 28.01.2026 12:26 Дякую Асусу, що замовляють вам оце, а ви маєте змогу тішити нас дійсно цікавими оглядами.
Будь ласка, читайте на здоров'я. Для вас і страраємося :kbd:

Відправлено через 3 хвилини 18 секунд:
Liam: 28.01.2026 13:40 Три кімнати, TP-LINK Archer C80. Швидкість по хаті (Wi-Fi) - 750-1000 Мбіт/с, перевіряв за допомогою iperf на ноутбуках.
Ціна на Rozetka - 1800 грн.
Хоча, може чогось не розумію.
Вибачте, але це брехня. 802.11AC не вміє більше 650 Мбіт/с навіть при прямій видимості. Я знаю про що кажу, бо протестував за останні 7 років зо три десятки самих різних роутерів...

Відправлено через 5 хвилин 29 секунд:
quppeq: 28.01.2026 15:48
erkins007: 28.01.2026 12:47
Конечно нет. В стоковых прошивках этого нет и не будет, потому что людям это не нужно. Там есть торентокачалка, ВПН и прочие фичи, но вот докер и прочее это уже в кастом.
Просто я не розумію хто наважиться віддати 30к і для чого?
Єдина думка - ентузіасти. Але можна тоді окремий мінікпомп..
Щиро цікаво, якщо хтось підкаже
Все просто: в людини є кошти, в нього є все: ноутбук асус РОГ з RTX5090 mobile, десктоп крутий, купа "яблук". Ну не буде така людина купляти ще й мінікомп, окремо замовляти на e-bay точки доступу, налаштовувати це все, комутувати, заживлювати купу окремих дивайсів. Він просто піде і купить самий дорогий роутер в магазині. Ось такий портрет, на мою думку

Відправлено через 2 хвилини 46 секунд:
s1nedus: 28.01.2026 17:10 Что мешало 10 Гбит проверить?
Завадила відсутність мережевої карти
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

master: 28.01.2026 22:19
Вибачте, але це брехня. 802.11AC не вміє більше 650 Мбіт/с навіть при прямій видимості. Я знаю про що кажу, бо протестував за останні 7 років зо три десятки самих різних роутерів...
вот блин... а я работал на MB Pro 15 c Intel процом и WiFi 3x3 MIMO (PHY rate of 1.3Gbps ) модулем в паре с роутером умеющим 3х3 и был не в курсе все эти годы (казалось бы причем тут TP Link Archer C80 3x3) :gigi: это еще шо... у меня лежит тут в загашниках роутер AC (Netgear R7800) умеющий 160MHz (PHY rate of 1.73Gbps) :gigi: и к нему свежий макбук c WiFi6 2x2 таки конектится на 160MHz и упирается в мой 1Гбит канал по воздуху :gigi: а так в целом да.. 2х2 клиенты с AC роутерами на 80MHz ширине упираются в 600-700Мбит (PHY rate of 866Mbps) конечно :) Да вот собственно как выглядит AC роутер при конекте на 160MHz (картинка из интернета про R7800 с Intel WiFi AX картой)
спойлер
R7800.png
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

vdemeshko: 29.01.2026 01:05
master: 28.01.2026 22:19
Вибачте, але це брехня. 802.11AC не вміє більше 650 Мбіт/с навіть при прямій видимості. Я знаю про що кажу, бо протестував за останні 7 років зо три десятки самих різних роутерів...
вот блин... а я работал на MB Pro 15 c Intel процом и WiFi 3x3 MIMO (PHY rate of 1.3Gbps ) модулем в паре с роутером умеющим 3х3 и был не в курсе все эти годы (казалось бы причем тут TP Link Archer C80 3x3) :gigi: это еще шо... у меня лежит тут в загашниках роутер AC (Netgear R7800) умеющий 160MHz (PHY rate of 1.73Gbps) :gigi: и к нему свежий макбук c WiFi6 2x2 таки конектится на 160MHz и упирается в мой 1Гбит канал по воздуху :gigi: а так в целом да.. 2х2 клиенты с AC роутерами на 80MHz ширине упираются в 600-700Мбит (PHY rate of 866Mbps) конечно :) Да вот собственно как выглядит AC роутер при конекте на 160MHz (картинка из интернета про R7800 с Intel WiFi AX картой)
спойлер
R7800.png
Шановне панство, я точно не бажав брехати, але так вийшло. :-/ Вибачте старого, не все пам'ятаю.
Купував людині два роутера - TP-Link Archer C80 й TP-Link Archer AX53 AX3000 у липні та жовтні відповідно. Один він брав для хати, а другий у маєток за межами міста. А потім, ми їх ще раз переставили та чомусь я запам'ятав С80 у нього в хаті.
Як виглядає все насправді:
Хата, три кімнати, Archer AX53 AX3000 - 750-1000 Мбіт/с
Маєток, дві кімнати на першому поверсі, дві на другому, TP-Link Archer C80 - 400-550 Мбіт/с (1 поверх), 200-250 Мбіт/с (2 поверх).
Дякую, що помітили мою помилку.
Але, враховуючи ціни на TP-Link Archer C80 (1800 грн.) та TP-Link Archer AX53 AX3000 (2300 грн.) - вважаю їх значно більш обгрунтованою покупкою (у реаліях й вимогах більшості користувачів) ніж роутери з 128 антенами, щоб на все життя, до останнього подиху... Амінь.

P.S. Подивився, що в мене за звір - тєж С80! А я чомусь гадав що С6... Дива.
MVE
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернігів

Повідомлення

Куди це одоробло можна поставити? В який інтерʼєр?
MSiAventador
Member
Аватар користувача
Звідки: Гонолула

Повідомлення

Брутальний роутер за брутальні гроші.
Добре що я взяв TUF BE3600 , 7-8Вт проти 15-30(60)Вт у цього Раптора - рішають при блекаутах і живленні від мініУПСа. B-)
supernova2000
Junior

Повідомлення

Я читаю інколи цей форум, як люди сваряться про архітектуру процесорів і якісь супер складні речі, я був впевнений що вдома у кожного з вас opnsense з енкрипшином всього трафіку затюнений по самі вуха. Але виходить, що не так?
не знаю, для чого купувати цей асус після того, як наче ж у них був жосткий секюріті косяк з їх роутерами.
Якщо ви всі збираєте компи — чому ж ви роутер не збираєте? Це ж одне і те ж
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Дичина звичайно.

Відправлено через 37 секунд:
supernova2000: 29.01.2026 10:30Якщо ви всі збираєте компи — чому ж ви роутер не збираєте? Це ж одне і те ж
лінь
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

supernova2000: 29.01.2026 10:30 Я читаю інколи цей форум, як люди сваряться про архітектуру процесорів і якісь супер складні речі, я був впевнений що вдома у кожного з вас opnsense з енкрипшином всього трафіку затюнений по самі вуха. Але виходить, що не так?
не знаю, для чого купувати цей асус після того, як наче ж у них був жосткий секюріті косяк з їх роутерами.
Якщо ви всі збираєте компи — чому ж ви роутер не збираєте? Це ж одне і те ж
Багато людей вважає, зробити щось складне та круте за купу грошей - показати свою майстерність. Та, звісно, отримати більше грошей, за ту, занадту "майстерність". А як повиїжджали з країни, запрошують люди на об'єкт, бо інтернет не працює... А там майстер був.
Ставлю той самий С80, за 1800 грн., налаштовую усе за годину, дві, три - у замовника все працює, у мене гроши.
Ніколи не розумів - навіщо усе ускладнювати? Мабуть вільного часу багато.
quppeq
Member

Повідомлення

vdemeshko: 29.01.2026 01:05
master: 28.01.2026 22:19
Вибачте, але це брехня. 802.11AC не вміє більше 650 Мбіт/с навіть при прямій видимості. Я знаю про що кажу, бо протестував за останні 7 років зо три десятки самих різних роутерів...
вот блин... а я работал на MB Pro 15 c Intel процом и WiFi 3x3 MIMO (PHY rate of 1.3Gbps ) модулем в паре с роутером умеющим 3х3 и был не в курсе все эти годы (казалось бы причем тут TP Link Archer C80 3x3) :gigi: это еще шо... у меня лежит тут в загашниках роутер AC (Netgear R7800) умеющий 160MHz (PHY rate of 1.73Gbps) :gigi: и к нему свежий макбук c WiFi6 2x2 таки конектится на 160MHz и упирается в мой 1Гбит канал по воздуху :gigi: а так в целом да.. 2х2 клиенты с AC роутерами на 80MHz ширине упираются в 600-700Мбит (PHY rate of 866Mbps) конечно :) Да вот собственно как выглядит AC роутер при конекте на 160MHz (картинка из интернета про R7800 с Intel WiFi AX картой)
спойлер
R7800.png
Якщо цікаво, мій ipad m4 від gl.inet flint 2 4x4 на 160Мгц через 2 стіни в мене має швидкість інтернету 900Мб, скільки до роутера не міряв. Але тут ще думаю роутер з підвохом по потужності, зараз на не стоковій прошивці менше

Відправлено через 12 хвилин 13 секунд:
Тоді якщо ніша не ентузіасти, а буквально люди з зайвими грошима - не так цікаво. Ну швидкий, і що. Мені (особисто) менш цікаво за що марнотрати платять х4, що навіть в інтер'єр не вписується.
Мені цікавіше за що ентузіасти платять х4
Бо тут цінник ніразу не виправданий
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

quppeq
Не интересно так как у меня есть Flint 2 с iPhone 17 что бы самому посмотреть на это, но то уже после блэкаутов будет на постоянку ))

Отправлено спустя 3 минуты 21 секунду:
MSiAventador: 29.01.2026 10:24 Брутальний роутер за брутальні гроші.
Добре що я взяв TUF BE3600 , 7-8Вт проти 15-30(60)Вт у цього Раптора - рішають при блекаутах і живленні від мініУПСа. B-)
7-8Вт это жЫрно я бы даже сказал в блэкауты )) мой основной роутер Linksys E8450(OpenWRT) кушает у меня 6-7Вт в паре с PoE инжектором для ONUшки
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

vdemeshko: 29.01.2026 11:36 quppeq
Не интересно так как у меня есть Flint 2 с iPhone 17 что бы самому посмотреть на это, но то уже после блэкаутов будет на постоянку ))

Отправлено спустя 3 минуты 21 секунду:
MSiAventador: 29.01.2026 10:24 Брутальний роутер за брутальні гроші.
Добре що я взяв TUF BE3600 , 7-8Вт проти 15-30(60)Вт у цього Раптора - рішають при блекаутах і живленні від мініУПСа. B-)
7-8Вт это жЫрно я бы даже сказал в блэкауты )) мой основной роутер Linksys E8450(OpenWRT) кушает у меня 6-7Вт в паре с PoE инжектором для ONUшки
MikroTik hAP lite RB941-2nD-TC - 5V 0.17А (~0.9W)
Якщо знизити ядро до 400 MHz - взагалі 5V 0.12A (~0.6W)
Мені та дружині вистачає повністю. Його мабуть взагалі можна до кошки підключити й буде працювати.
MSiAventador
Member
Аватар користувача
Звідки: Гонолула

Повідомлення

vdemeshko
Liam
Ну все, починаємо шикування у кого від хомячка працюватиме. :gigi:
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків; Слов'янськ

Повідомлення

Ціна професійного Мікротика, для великої компанії :laugh:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

vdemeshko: 29.01.2026 01:05
master: 28.01.2026 22:19
Вибачте, але це брехня. 802.11AC не вміє більше 650 Мбіт/с навіть при прямій видимості. Я знаю про що кажу, бо протестував за останні 7 років зо три десятки самих різних роутерів...
вот блин... а я работал на MB Pro 15 c Intel процом и WiFi 3x3 MIMO (PHY rate of 1.3Gbps ) модулем в паре с роутером умеющим 3х3 и был не в курсе все эти годы (казалось бы причем тут TP Link Archer C80 3x3) :gigi: это еще шо... у меня лежит тут в загашниках роутер AC (Netgear R7800) умеющий 160MHz (PHY rate of 1.73Gbps) :gigi: и к нему свежий макбук c WiFi6 2x2 таки конектится на 160MHz и упирается в мой 1Гбит канал по воздуху :gigi: а так в целом да.. 2х2 клиенты с AC роутерами на 80MHz ширине упираются в 600-700Мбит (PHY rate of 866Mbps) конечно :) Да вот собственно как выглядит AC роутер при конекте на 160MHz (картинка из интернета про R7800 с Intel WiFi AX картой)
спойлер
R7800.png
Ну чудово, mimo 3x3 дає 433х3 = 1299 Мбіт/с, от тільки клієнтів з mimo більше ніж 2x2 важко знайти. І я ж написав, що не бачив, це не означає, що "не існує".
А про 160 MHz я знаю один адаптер, що таке підтримує - Intel AC 9260 і жодного роутера, навіть ROG Rapture GT-AC5300 - самий "крутий" серед Wi-Fi 5 роутерів ASUS таке не вміє.
Так шо ваш коментар - більше про теорію, а я на практиці дійсно не бачив 802.11ac швидше 650-700 Мбіт/с
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

supernova2000: 29.01.2026 10:30я був впевнений що вдома у кожного з вас opnsense з енкрипшином всього трафіку затюнений по самі вуха. Але виходить, що не так?
Ну в мене таке, але на час відключень переїхав на cudy wr3000h з openwrt, бо споживання меньше. :rotate:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Liam: 29.01.2026 05:17
vdemeshko: 29.01.2026 01:05

вот блин... а я работал на MB Pro 15 c Intel процом и WiFi 3x3 MIMO (PHY rate of 1.3Gbps ) модулем в паре с роутером умеющим 3х3 и был не в курсе все эти годы (казалось бы причем тут TP Link Archer C80 3x3) :gigi: это еще шо... у меня лежит тут в загашниках роутер AC (Netgear R7800) умеющий 160MHz (PHY rate of 1.73Gbps) :gigi: и к нему свежий макбук c WiFi6 2x2 таки конектится на 160MHz и упирается в мой 1Гбит канал по воздуху :gigi: а так в целом да.. 2х2 клиенты с AC роутерами на 80MHz ширине упираются в 600-700Мбит (PHY rate of 866Mbps) конечно :) Да вот собственно как выглядит AC роутер при конекте на 160MHz (картинка из интернета про R7800 с Intel WiFi AX картой)
спойлер
R7800.png
Шановне панство, я точно не бажав брехати, але так вийшло. :-/ Вибачте старого, не все пам'ятаю.
Купував людині два роутера - TP-Link Archer C80 й TP-Link Archer AX53 AX3000 у липні та жовтні відповідно. Один він брав для хати, а другий у маєток за межами міста. А потім, ми їх ще раз переставили та чомусь я запам'ятав С80 у нього в хаті.
Як виглядає все насправді:
Хата, три кімнати, Archer AX53 AX3000 - 750-1000 Мбіт/с
Маєток, дві кімнати на першому поверсі, дві на другому, TP-Link Archer C80 - 400-550 Мбіт/с (1 поверх), 200-250 Мбіт/с (2 поверх).
Дякую, що помітили мою помилку.
Але, враховуючи ціни на TP-Link Archer C80 (1800 грн.) та TP-Link Archer AX53 AX3000 (2300 грн.) - вважаю їх значно більш обгрунтованою покупкою (у реаліях й вимогах більшості користувачів) ніж роутери з 128 антенами, щоб на все життя, до останнього подиху... Амінь.

P.S. Подивився, що в мене за звір - тєж С80! А я чомусь гадав що С6... Дива.
Та всяке буває, просто 750-1000 Мбіт/с на TP-Link Archer C80 - виглядає неправдоподібно.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Liam: 29.01.2026 12:52MikroTik hAP lite RB941-2nD-TC
ну мне же интересно на актуальных для гигабит скоростях оставаться )) но у меня есть и Beryl AX который ~3Вт кушает при AX стандарте, но там портов на 1 меньше чем мне нужно минимально что бы не перетыкать его туда сюда ))

Отправлено спустя 48 секунд:
master: 29.01.2026 15:50 на TP-Link Archer C80 - виглядає неправдоподібно
так роутер как раз 3х3 (PHY up to 1.3Gbps) - вопрос в клиентах чтобы умели 3х3 тоже :) например старые макбуки (мак мини и тд) на интеловских процах до M-поколения... конечно в большей массе они 2х2 или вообще 1х1 на бюджетных смартфонах :)
Відповісти