Intel не планує випускати конкурента для платформи AMD Ryzen AI Max

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

daesz
Ще один :facepalm: Відкрий хотлайн і подивись на вартість ноутів з AMD Ryzen AI Max+ 395. А тоді ще раз гарно подумай хто кому і де конкурент.
Це ноути одної цінової категорії з 5070Ti, а місцями і 5080.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

про амд, як про мерця: можна тільки хороше, або нічого! на цьому форумі :lol:
max1996
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 21:04 daesz
Ще один :facepalm: Відкрий хотлайн і подивись на вартість ноутів з AMD Ryzen AI Max+ 395. А тоді ще раз гарно подумай хто кому і де конкурент.
Це ноути одної цінової категорії з 5070Ti, а місцями і 5080.
Ну що поробиш дійсно швидше, але там память 9600 проти 7500. Тому такі ноути будуть стояти як з AI MAX
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Ріст цін на память в 5 раз все змінив.
надалі проци з припаяною памяттю будуть вигідні лише при ціні в магазині знаачно нижче ніж з окремою
все таки заплатити величезні гроші за память і в разі поломки системи втрати можливість її перепродати це солідний пункт. Особливо коли це китайський варіант.
також LPDDR знааачно повільніша за ddr саме для проца - наприклад в StrixHalo з теоретичних 260 Гбайт/с проц в тесті памяті Stream на всі 16 ядер/32потоки може витянути лише 120-130, при цьому затримка сягає 125+ нс, тоді як з ddr5@6400 90 Гбайт/с і 70нс. І це при 16+64 МБ кешу в проці.
+ Неможливість легко, без перепайки, добавити память чи замінити браковану
Ну і ціна за припаяну память, яку AMD/Apple закупляють оптом гігатськими партіями, і яку знаачно легше розвести на платі і розпаяти ніж ddr5, чомусь виходить неймовірно дорого. Ще за дешевих часів різниця між варіантом з 32 ГБ і 128 ГБ (+96 ГБ) була 500-600 доларів мінімум, тобто вже тоді 5-6 доларів/ГБ, в 2 рази дорожче за ddr5 на той час. Зараз незнаю, може ddr5 вже перегнала, але все одно чіпи lpddr5 на 128 ГБ будуть оптом мінімум 1500 доларів, неменьше, тож АМД прийдеться щось придумати.
Востаннє редагувалось 27.01.2026 23:07 користувачем ronemun, всього редагувалось 1 раз.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

daesz: 27.01.2026 20:42
Scoffer: 27.01.2026 12:06 Xe3 обганяє вбудовану графіку RDNA 3.5
спойлер
Зображення
Зображення
Де? :think:
У АІ мах нема конкуренції. Навіщо щось випускати, коли конкурент відстає вдвічі, можна взяти цей час та розробити щось таке, що конкурент в 2029 знову буде відставати вдвічі, якщо не втричі.
Скажу більше - вони 146% мають краще рішення, просто немає сенсу його випускати бо конкурент і близько нічого немає подібного, плюс грає в гру "не будемо випускати аналог". Не те щоб це було якимось блефом і інтел, несподівано, через півроку випускає щось набагато потужніше, просто дійсно вони не мають змоги запхати щось пристойне на підложку з процом. Але побажаємо інтелу успіху аби амд також не зкотилося в болото +5% на покоління :rotate:
unique-neon
Member

Повідомлення

max1996: 27.01.2026 22:50
Scoffer: 27.01.2026 21:04 daesz
Ще один :facepalm: Відкрий хотлайн і подивись на вартість ноутів з AMD Ryzen AI Max+ 395. А тоді ще раз гарно подумай хто кому і де конкурент.
Це ноути одної цінової категорії з 5070Ti, а місцями і 5080.
Ну що поробиш дійсно швидше, але там память 9600 проти 7500. Тому такі ноути будуть стояти як з AI MAX
Зусім не факт, що там пам'ять дорожча за 7500. Наприклад маю 8700g який жене до 9000 МГц. Так ось - дорожчі модулі (і заодно mdie) їдуть там до 9000, і дешевші (adie, expo 6400) їдуть 8800. Я до того, що пам'ять можна і не бінити під 9600, імовірно то більше від контроллера залежить.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AntonyKandaurov: 27.01.2026 23:00
daesz: 27.01.2026 20:42
спойлер
Зображення
Зображення
Де? :think:
У АІ мах нема конкуренції. Навіщо щось випускати, коли конкурент відстає вдвічі, можна взяти цей час та розробити щось таке, що конкурент в 2029 знову буде відставати вдвічі, якщо не втричі.
Скажу більше - вони 146% мають краще рішення, просто немає сенсу його випускати бо конкурент і близько нічого немає подібного, плюс грає в гру "не будемо випускати аналог". Не те щоб це було якимось блефом і інтел, несподівано, через півроку випускає щось набагато потужніше, просто дійсно вони не мають змоги запхати щось пристойне на підложку з процом. Але побажаємо інтелу успіху аби амд також не зкотилося в болото +5% на покоління :rotate:
Надіюсь, буде більше компаній по типу мінісфоруму в майбутньому, щоб випускати ці аі макси на мітх дошках для десктопного сегменту. Взагалі, було б чудово, якщо б амуде почала ставити 8060с в десктопні ПК. Було б ультимативним рішенням для саб 5л збірок без дискретки.
max1996
Member

Повідомлення

ronemun: 27.01.2026 22:52 Зараз незнаю, може ddr5 вже перегнала, але все одно чіпи lpddr5 на 128 ГБ будуть оптом мінімум 1500 доларів, неменьше, тож АМД прийдеться щось придумати.
Скажу вам по секрету ноути з цією встройкою всі будуть на lpddr5
isusik63
Member
Аватар користувача
Звідки: Волчанск, Харьков,Ч.Тишки,Лахти.

Повідомлення

yuriy_dd: 27.01.2026 15:37 а щось з швидким одно-потоком - планують? ну на рівні хоч би М4
Scoffer: 27.01.2026 12:28В однакових умовах треба порівнювати
це стосується лише коли з Інтелом? а якщо з М4 - без охолодження та від батареї? будемо в однакових умовах тестувати?
:lol: :lol: :lol: тут сравнивают топовые iGPU Интела и АМД и аналоги по производительности GPU. ;)
Какой М4,одно поток,охлаждение,батарея ....
Вроде бы ещё не весна , обострения не должно быть. :-/

И понеслось: исправить карму, открыть чакры
Почистить ауру, энергия космоса, «Летит комета —
Погибнет планета», — секта какая-то... :)
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

AntonyKandaurov: 27.01.2026 23:00Скажу більше - вони 146% мають краще рішення, просто немає сенсу його випускати бо конкурент і близько нічого немає подібного, плюс грає в гру "не будемо випускати аналог". Не те щоб це було якимось блефом і інтел, несподівано, через півроку випускає щось набагато потужніше, просто дійсно вони не мають змоги запхати щось пристойне на підложку з процом. Але побажаємо інтелу успіху аби амд також не зкотилося в болото +5% на покоління :rotate:
1) Сенс є. Конкурент АМД - не тільки інтел, а й нвідіа і навіть місцями епл.
2) Питання не лише в "чи можуть", а й в рентабельності проєкту.
3) В390 це дуже пристойна графіка.
unique-neon
Member

Повідомлення

Є і ціни на це чудо. Не найгірші білди з 358h (також з b390) коштують по 1300$
https://www.phoronix.com/news/MSI-Core- ... -358H-1299

А то в різних місцях зустрічав підозру, що ціна як в хало, де лише материнка з цпу і рам 1500 коштує
max1996
Member

Повідомлення

unique-neon: 28.01.2026 10:00 Є і ціни на це чудо. Не найгірші білди з 358h (також з b390) коштують по 1300$
https://www.phoronix.com/news/MSI-Core- ... -358H-1299

А то в різних місцях зустрічав підозру, що ціна як в хало, де лише материнка з цпу і рам 1500 коштує
Ну більш меньш, але ясно діло що я за такі гроші не куплю. Тут або вибір більш менш норм встройкою на ryzen 5, ноут з дискреткою або вже MacBook. Залежить від задач купівлі
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

max1996: 28.01.2026 01:14
ronemun: 27.01.2026 22:52 Зараз незнаю, може ddr5 вже перегнала, але все одно чіпи lpddr5 на 128 ГБ будуть оптом мінімум 1500 доларів, неменьше, тож АМД прийдеться щось придумати.
Скажу вам по секрету ноути з цією встройкою всі будуть на lpddr5
тоді їм тре зробити як Nvidia - SOCAMM2 - відразу 128 біт, 1 планка на 4 чіпа і нічого паяти не тре.
Надіюсь колись допруть робити сокети під память відразу на сокеті проца, щоб не множити лишніх посередників-паразитів
Dilfin
Member

Повідомлення

Барбарис: 27.01.2026 15:48 Dilfin, а можна після джеміні хоч трохи текст міняти?
Можна, можна ще пів дня шукати потрібну інформацію, досконало вивчити граматику і письмо, міняти всі слова на вичурні і писати мелодійною солов'їною мовою, але це не змінить суті, ми читаємо цілими словами і не звертаємо уваги на помилки, ну хіба хочемо до чогось придертись і показати свою зверхність, показати що ми кращі за інших, що ми не такі, ми особливі.)
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Dilfin, зверхність? Який же корок, просто від того стилю мозок ламається :laugh:
Dilfin
Member

Повідомлення

Барбарис: 30.01.2026 13:43 Dilfin, зверхність? Який же корок, просто від того стилю мозок ламається :laugh:
Мозок ламається вд теперішнього ціноутворення, вже в 4 рази підняли ціни на пам'ять, а люди проковтнули, як загіпнотизовані змітають оперативку з прилавків, бо потім ж ще дорожче буду.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Dilfin, :facepalm:
Таке ціноутворення від будь-якого кіпішу? Хіба хтось заставляє купувати? А от перебороти себе та не писати фігню цілком можливо, тим більше текст від ші не мав там ніякого сенсу.
Відповісти