Огляд та тестування материнської плати ASUS ROG Strix B850-G Gaming WiFi для платформи Socket AM5

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
FastBullet
Member

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати ASUS ROG Strix B850-G Gaming WiFi для платформи Socket AM5

Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема, наче ж заявлено і 5 ГГц і 6 ГГц, то мабуть повинна бути і MLO (одночанса передача трафіку через 5 ГГц та 6 ГГц)
pawn
Member
Аватар користувача

Повідомлення

FastBullet: 12.11.2025 14:45Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема
Ну в себе я витаскував 5 гбіт. Я думаю що віфі модулі там однакові, шо в мене шо в сабжі.
Vermeer
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Asus, привезите уже B850M AYW

Yurius
почему не зашло?
Yurius
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Vermeer: 12.11.2025 15:18 Asus, привезите уже B850M AYW

Yurius
почему не зашло?
25l не моє,часто тусую залізо.
FastBullet
Member

Повідомлення

pawn: 12.11.2025 15:06
FastBullet: 12.11.2025 14:45Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема
Ну в себе я витаскував 5 гбіт. Я думаю що віфі модулі там однакові, шо в мене шо в сабжі.
Ну це прям гарно )) А з MLO чи без ? А скільки сам роутер видає?
pawn
Member
Аватар користувача

Повідомлення

FastBullet: 12.11.2025 19:39А з MLO чи без ?
Звісно з MLO, принаймні ввімкнено:)
FastBullet: 12.11.2025 19:39А скільки сам роутер видає?
От тут не дивився. Це я собі придбав Asus ZenFi BT10 і на ньому тестував, але напевно буду міняти.

5 гбіт - це з інета, торрент, стім, бо в мене тариф тільки на 5гбіт. Всередині може й більше б було.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

1. гарна стаття :up: подобались детальні фотки, особливо без радіаторів - око тішить краса і порядок на чистому білому текстоліті, все рівне і продумане. Також вражає вид слотами памяті вперед на фото спочатку статті, відчувається потужність і ціна - 4 планки по 48 ГБ зараз 1кілоєвро буде :rotate:
2. незнаю як AIDA міряла швидкість запису в память 110 Гбайт/с, якщо в теорії на 2 чіплета можлива швидкість 2*2,2ГГц*16 Байт/Гц=70,4 Гбайт/с. Тому що IF шина в сторону від чіплета має ширину всього 16 Байт. Можливо кеш сильно задіяний?
Звичайно, сама память на 7600 може в теорії 121 Гбайт/с, HWinfo під час тесту Linpack показує 63(читання)+29(запис)=92, але тут передача в обидва напрямки, читання в чіплет йде окремим каналом 32 байт/такт
pawn
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun: 12.11.2025 22:25Звичайно, сама память на 7600 може в теорії 121 Гбайт/с, HWinfo під час тесту Linpack показує 63(читання)+29(запис)=92, але тут передача в обидва напрямки, читання в чіплет йде окремим каналом 32 байт/такт
Я на 8200с32 вище 108 не бачив в себе, та і у інших людей більше 110 бачив тільки на 8600-8800.
спойлер
Зображення
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

pawn
запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
pawn
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun
ronemun: 12.11.2025 23:18Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
Потужне твердження. Це ви самі придумали, чи є якісь пруфи?

Відправлено через 27 секунд:
ronemun: 12.11.2025 23:18а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Так завжди, бо сумуються обидва чіплети.

Відправлено через 34 секунди:
ronemun: 12.11.2025 23:18запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
ClamBenchmark показує приблизно ті самі значення. Він набагато більш точніший і дотошніший.
Alanis
Member
Аватар користувача
Звідки: Славянск

Повідомлення

А ведь действительно получилась экспериментальная, упитанная full-ITX плата. Тут редкий случай, когда есть топовые звук и wifi, куча М.2 и pcie слоты действительно тут лишние. Лично мне 2 sata маловато да и хотелось бы USB Type‑C помощнее чем 15 Вт, но должен признать-плата в своём формфакторе конфетка.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

pawn: 12.11.2025 23:36
ronemun: 12.11.2025 23:18Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
Потужне твердження. Це ви самі придумали, чи є якісь пруфи?
чому відразу придумав? я це давно знаю і просто аналізую
пруф цей, і на тому сайті маса статей аналізу
спойлер
Зображення
спойлер
Зображення
pawn: 12.11.2025 23:36
ronemun: 12.11.2025 23:18а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Так завжди, бо сумуються обидва чіплети.
я і привів дані для 2х чіплетів, у формулі цифра 2. Тому 68 у вас має бути для 2х IF які є у IO чіпа.
pawn: 12.11.2025 23:36
ronemun: 12.11.2025 23:18запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
ClamBenchmark показує приблизно ті самі значення. Він набагато більш точніший і дотошніший.
якраз ClamBenchmark це доказує - див. тест 9800x3d
спойлер
Зображення
, він має 1 чіплет, але він приєдний через 2 IF, тому формула таж сама 2*16* що в 9950.. . В графіку чітко видно падіння швидкості з 105 до 59-66 Гбайт/с при блоці 500+ Mбайт - очевидно 96 МБ L3 вже не помагає
pawn
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun: 13.11.2025 00:43якраз ClamBenchmark це доказує - див. тест 9800x3d
спойлер
Ви пишете про запис і показуєте графік читання, ще й не вірно проведений тест на 1 потоці.

Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
ronemun: 13.11.2025 00:43Тому 68 у вас має бути для 2х IF які є у IO чіпа.
Ні.
Просте питання, яка пропускна здатність RAM на частоті 8200?
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

pawn
а, дійсно, для запису там має бути в 2 рази меньше тому що АМД в десктопах (GMI Narrow) для 1 чіплета не реалізувала 2*16, тільки в серверах (GMI Wide) див. графік під спойлером. Але для 2х чіплетів, як у вас, як приклад швидкості 2 каналів 2*16=32 байт якраз підходить - тест тре провести для блоку 1+ Гбайт, краще 3. Як можна проведіть і викладіть сюди
спойлер
Зображення
Відправлено через 11 хвилин 31 секунду:
pawn: 13.11.2025 00:51 Просте питання, яка пропускна здатність RAM на частоті 8200?
ram в теорії 2*8*8.200=131, але реально це якщо ядра туди зможуть звертатись напряму, а в АМД є вузьке місце між ним - IF шина між чіплетом/IOхаб
на картинках вище є схема - де чітко видно 16 байт/такт шини IF (FCLK), тобто 2 ГГц у Zen5, розгін у вас 2.11
ЗВичайно, ще у память напряму може звертатись відеокарта інтегрована в IOхаб, медіакодер, всі пристрої PCIe, в т.ч. відеокарта дискретна, але там тре все ж таки DMA і масу умов, і то PCIe ще те щастя

Відправлено через 8 хвилин 28 секунд:
ще про обмеження GMI ось ця класна стаття
white_noise
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

я так розумію для білої плати покласти у комплект білі стяжки і білі ж САТА кабелі мізкив не вистачило? чи зекономили на сірниках?
Alekss
Member

Повідомлення

Совсем не радует: Слотів PCI-E 16x -1 шт. В остальном - отличный обзор и материнская плата.
Відповісти