Новини
Останні статті і огляди
Огляд та тестування материнської плати ASUS ROG Strix B850-G Gaming WiFi для платформи Socket AM5
-
FastBullet
Member
Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати ASUS ROG Strix B850-G Gaming WiFi для платформи Socket AM5
Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема, наче ж заявлено і 5 ГГц і 6 ГГц, то мабуть повинна бути і MLO (одночанса передача трафіку через 5 ГГц та 6 ГГц)
Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема, наче ж заявлено і 5 ГГц і 6 ГГц, то мабуть повинна бути і MLO (одночанса передача трафіку через 5 ГГц та 6 ГГц)
-
pawn
Member
Ну в себе я витаскував 5 гбіт. Я думаю що віфі модулі там однакові, шо в мене шо в сабжі.FastBullet: ↑ 12.11.2025 14:45Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема
-
Vermeer
Member
- Звідки: Харьков
Asus, привезите уже B850M AYW
Yurius
почему не зашло?
Yurius
почему не зашло?
-
Yurius
Member
- Звідки: Запоріжжя
25l не моє,часто тусую залізо.
-
FastBullet
Member
Ну це прям гарно )) А з MLO чи без ? А скільки сам роутер видає?pawn: ↑ 12.11.2025 15:06Ну в себе я витаскував 5 гбіт. Я думаю що віфі модулі там однакові, шо в мене шо в сабжі.FastBullet: ↑ 12.11.2025 14:45Так як є вже тут WiFi7 непогано б було побачити на що він здатен, чи є там 10 Гігабіт/с по повітрю чи нема
-
pawn
Member
Звісно з MLO, принаймні ввімкнено:)FastBullet: ↑ 12.11.2025 19:39А з MLO чи без ?
От тут не дивився. Це я собі придбав Asus ZenFi BT10 і на ньому тестував, але напевно буду міняти.FastBullet: ↑ 12.11.2025 19:39А скільки сам роутер видає?
5 гбіт - це з інета, торрент, стім, бо в мене тариф тільки на 5гбіт. Всередині може й більше б було.
-
ronemun
Advanced Member
1. гарна стаття
подобались детальні фотки, особливо без радіаторів - око тішить краса і порядок на чистому білому текстоліті, все рівне і продумане. Також вражає вид слотами памяті вперед на фото спочатку статті, відчувається потужність і ціна - 4 планки по 48 ГБ зараз 1кілоєвро буде
2. незнаю як AIDA міряла швидкість запису в память 110 Гбайт/с, якщо в теорії на 2 чіплета можлива швидкість 2*2,2ГГц*16 Байт/Гц=70,4 Гбайт/с. Тому що IF шина в сторону від чіплета має ширину всього 16 Байт. Можливо кеш сильно задіяний?
Звичайно, сама память на 7600 може в теорії 121 Гбайт/с, HWinfo під час тесту Linpack показує 63(читання)+29(запис)=92, але тут передача в обидва напрямки, читання в чіплет йде окремим каналом 32 байт/такт
2. незнаю як AIDA міряла швидкість запису в память 110 Гбайт/с, якщо в теорії на 2 чіплета можлива швидкість 2*2,2ГГц*16 Байт/Гц=70,4 Гбайт/с. Тому що IF шина в сторону від чіплета має ширину всього 16 Байт. Можливо кеш сильно задіяний?
Звичайно, сама память на 7600 може в теорії 121 Гбайт/с, HWinfo під час тесту Linpack показує 63(читання)+29(запис)=92, але тут передача в обидва напрямки, читання в чіплет йде окремим каналом 32 байт/такт
-
pawn
Member
Я на 8200с32 вище 108 не бачив в себе, та і у інших людей більше 110 бачив тільки на 8600-8800.ronemun: ↑ 12.11.2025 22:25Звичайно, сама память на 7600 може в теорії 121 Гбайт/с, HWinfo під час тесту Linpack показує 63(читання)+29(запис)=92, але тут передача в обидва напрямки, читання в чіплет йде окремим каналом 32 байт/такт
- спойлер

-
ronemun
Advanced Member
pawn
запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
-
pawn
Member
ronemun
Відправлено через 27 секунд:
Відправлено через 34 секунди:
Потужне твердження. Це ви самі придумали, чи є якісь пруфи?ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
Відправлено через 27 секунд:
Так завжди, бо сумуються обидва чіплети.ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
Відправлено через 34 секунди:
ClamBenchmark показує приблизно ті самі значення. Він набагато більш точніший і дотошніший.ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
-
Alanis
Member
- Звідки: Славянск
А ведь действительно получилась экспериментальная, упитанная full-ITX плата. Тут редкий случай, когда есть топовые звук и wifi, куча М.2 и pcie слоты действительно тут лишние. Лично мне 2 sata маловато да и хотелось бы USB Type‑C помощнее чем 15 Вт, но должен признать-плата в своём формфакторе конфетка.
-
ronemun
Advanced Member
чому відразу придумав? я це давно знаю і просто аналізуюpawn: ↑ 12.11.2025 23:36Потужне твердження. Це ви самі придумали, чи є якісь пруфи?ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18Очевидно, дані тесту запису сильно кешуються в L3, чого, якщо чесно тестувати, не має бути, інакше який же це запис в DRAM в реалі? Це відтермінований запис.
пруф цей, і на тому сайті маса статей аналізу
- спойлер

- спойлер

я і привів дані для 2х чіплетів, у формулі цифра 2. Тому 68 у вас має бути для 2х IF які є у IO чіпа.pawn: ↑ 12.11.2025 23:36Так завжди, бо сумуються обидва чіплети.ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18а Aida наміряла запис 108, навіть більше ніж читання - 102
якраз ClamBenchmark це доказує - див. тест 9800x3dpawn: ↑ 12.11.2025 23:36ClamBenchmark показує приблизно ті самі значення. Він набагато більш точніший і дотошніший.ronemun: ↑ 12.11.2025 23:18запис має бути у вас меньше 2*16*2,11=67.5, в реалі через втрати 10-20% <55-60
- спойлер

-
pawn
Member
Ви пишете про запис і показуєте графік читання, ще й не вірно проведений тест на 1 потоці.
Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
Ні.ronemun: ↑ 13.11.2025 00:43Тому 68 у вас має бути для 2х IF які є у IO чіпа.
Просте питання, яка пропускна здатність RAM на частоті 8200?
-
ronemun
Advanced Member
pawn
а, дійсно, для запису там має бути в 2 рази меньше тому що АМД в десктопах (GMI Narrow) для 1 чіплета не реалізувала 2*16, тільки в серверах (GMI Wide) див. графік під спойлером. Але для 2х чіплетів, як у вас, як приклад швидкості 2 каналів 2*16=32 байт якраз підходить - тест тре провести для блоку 1+ Гбайт, краще 3. Як можна проведіть і викладіть сюди
на картинках вище є схема - де чітко видно 16 байт/такт шини IF (FCLK), тобто 2 ГГц у Zen5, розгін у вас 2.11
ЗВичайно, ще у память напряму може звертатись відеокарта інтегрована в IOхаб, медіакодер, всі пристрої PCIe, в т.ч. відеокарта дискретна, але там тре все ж таки DMA і масу умов, і то PCIe ще те щастя
Відправлено через 8 хвилин 28 секунд:
ще про обмеження GMI ось ця класна стаття
а, дійсно, для запису там має бути в 2 рази меньше тому що АМД в десктопах (GMI Narrow) для 1 чіплета не реалізувала 2*16, тільки в серверах (GMI Wide) див. графік під спойлером. Але для 2х чіплетів, як у вас, як приклад швидкості 2 каналів 2*16=32 байт якраз підходить - тест тре провести для блоку 1+ Гбайт, краще 3. Як можна проведіть і викладіть сюди
- спойлер

ram в теорії 2*8*8.200=131, але реально це якщо ядра туди зможуть звертатись напряму, а в АМД є вузьке місце між ним - IF шина між чіплетом/IOхабpawn: ↑ 13.11.2025 00:51 Просте питання, яка пропускна здатність RAM на частоті 8200?
на картинках вище є схема - де чітко видно 16 байт/такт шини IF (FCLK), тобто 2 ГГц у Zen5, розгін у вас 2.11
ЗВичайно, ще у память напряму може звертатись відеокарта інтегрована в IOхаб, медіакодер, всі пристрої PCIe, в т.ч. відеокарта дискретна, але там тре все ж таки DMA і масу умов, і то PCIe ще те щастя
Відправлено через 8 хвилин 28 секунд:
ще про обмеження GMI ось ця класна стаття
-
white_noise
Member
- Звідки: Київ
я так розумію для білої плати покласти у комплект білі стяжки і білі ж САТА кабелі мізкив не вистачило? чи зекономили на сірниках?
-
Alekss
Member
Совсем не радует: Слотів PCI-E 16x -1 шт. В остальном - отличный обзор и материнская плата.