Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 22:09Виглядає непогано, в мене обсяг приблизно 7500 конектів з сервака+ті хто в домашній мережі
Зображення Зображення Зображення

Докинув спеціально торрентів....
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 22:17 ну і проблема що в сервак не тикнеш ще одну мережеву
усі USB закінчилися?
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

artko: 05.05.2025 22:21
AFU_power: 05.05.2025 22:17 ну і проблема що в сервак не тикнеш ще одну мережеву
усі USB закінчилися?
Нє, usb це поганенька затія, вони мають властивість отвалюватись, я не хочу потім дзвінків від дружини, що малий плаче бо мультики не показує, давайте сервер тримати окремо :gigi:

Відправлено через 5 хвилин 47 секунд:
strang: 05.05.2025 22:19
AFU_power: 05.05.2025 22:09Виглядає непогано, в мене обсяг приблизно 7500 конектів з сервака+ті хто в домашній мережі
Зображення Зображення Зображення

Докинув спеціально торрентів....
Тут би роутер з 256 рами сразу отлетів, значить залишився Linksys що рекомендували вище, або взяти з запасом Gateway Ultra, який щей потягне vpn на собі
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 22:50
artko: 05.05.2025 22:21
усі USB закінчилися?
Нє, usb це поганенька затія, вони мають властивість отвалюватись, я не хочу потім дзвінків від дружини, що малий плаче бо мультики не показує, давайте сервер тримати окремо :gigi:
останні півроку - інтернет обслуговувається домашнім серваком, де лінк на прова та лінк на всю мережу - усб адаптери. трафік ~1tb +/- на місяць, коли як, та локальний (бекапи і т.п., теж кілька тб). жодного розриву (с) :)
не бачу причин, чому pci-e адаптер не буде відвалюватись, а усб (теж serial шина) - повинен відвалитися...
спойлер
[ 1] local 192.168.2.153 port 5001 connected with 192.168.2.100 port 37268 (icwnd/mss/irtt=87/8948/88)
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 1] 0.0000-10.0128 sec 2.88 GBytes 2.47 Gbits/sec

# lsusb
Bus 002 Device 004: ID 0bda:8153 Realtek Semiconductor Corp. RTL8153 Gigabit Ethernet Adapter
Bus 002 Device 003: ID 0bda:8156 Realtek Semiconductor Corp. USB 10/100/1G/2.5G LAN
Connected: 20d 8h 45m 59s
▲ 349.6 GiB
▼ 726.0 GiB
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

artko: 05.05.2025 23:00
AFU_power: 05.05.2025 22:50
Нє, usb це поганенька затія, вони мають властивість отвалюватись, я не хочу потім дзвінків від дружини, що малий плаче бо мультики не показує, давайте сервер тримати окремо :gigi:
останні півроку - інтернет обслуговувається домашнім серваком, де лінк на прова та лінк на всю мережу - усб адаптери. трафік ~1tb +/- на місяць, коли як, та локальний (бекапи і т.п., теж кілька тб). жодного розриву (с) :)
не бачу причин, чому pci-e адаптер не буде відвалюватись, а усб (теж serial шина) - повинен відвалитися...
спойлер
[ 1] local 192.168.2.153 port 5001 connected with 192.168.2.100 port 37268 (icwnd/mss/irtt=87/8948/88)
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 1] 0.0000-10.0128 sec 2.88 GBytes 2.47 Gbits/sec

# lsusb
Bus 002 Device 004: ID 0bda:8153 Realtek Semiconductor Corp. RTL8153 Gigabit Ethernet Adapter
Bus 002 Device 003: ID 0bda:8156 Realtek Semiconductor Corp. USB 10/100/1G/2.5G LAN
Connected: 20d 8h 45m 59s
▲ 349.6 GiB
▼ 726.0 GiB
Суть не в шині, а у виконанні, всі китайські адаптери барахло, стараюсь уникати
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 22:56 Тут би роутер з 256 рами сразу отлетів, значить залишився Linksys що рекомендували вище, або взяти з запасом Gateway Ultra, який щей потягне vpn на собі
не факт. 256мб наче пише (якщо опенврт) ~16000 конектів запасу, поточна віртуалка з 512мб - 30720 конектів дозволено.

Відправлено через 34 секунди:
AFU_power: 05.05.2025 23:02 Суть не в шині, а у виконанні, всі китайські адаптери барахло, стараюсь уникати
ну... працюють :) але брав не самі дешманьскі.
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

artko: 05.05.2025 23:02
AFU_power: 05.05.2025 22:56 Тут би роутер з 256 рами сразу отлетів, значить залишився Linksys що рекомендували вище, або взяти з запасом Gateway Ultra, який щей потягне vpn на собі
не факт. 256мб наче пише (якщо опенврт) ~16000 конектів запасу, поточна віртуалка з 512мб - 30720 конектів дозволено.

Відправлено через 34 секунди:
AFU_power: 05.05.2025 23:02 Суть не в шині, а у виконанні, всі китайські адаптери барахло, стараюсь уникати
ну... працюють :) але брав не самі дешманьскі.
Та вже пізно, я замовив Ubiquity Cloud Gateway Ultra з Польщі новенький на їх сторі, старий роутер стане просто в режим точки доступу
Holdyfolds
Member

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 22:09
strang: 05.05.2025 22:07
ту на форумі продають 2200грн

зараз

але бачив 6000+
Виглядає непогано, в мене обсяг приблизно 7500 конектів з сервака+ті хто в домашній мережі
7.5к конектів потягнуть усі вище згадані роутери, якщо тільки не буде правил firewall з таблицею mangle чи перенасищення правил в nat, і тому подібне. Обісраний кінетик у мого знайомого тримає приблизно 12к конектів, але там прям ліміт вже по оперативці в 256mb.
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Holdyfolds: 05.05.2025 23:29
AFU_power: 05.05.2025 22:09
Виглядає непогано, в мене обсяг приблизно 7500 конектів з сервака+ті хто в домашній мережі
7.5к конектів потягнуть усі вище згадані роутери, якщо тільки не буде правил firewall з таблицею mangle чи перенасищення правил в nat, і тому подібне. Обісраний кінетик у мого знайомого тримає приблизно 12к конектів, але там прям ліміт вже по оперативці в 256mb.
7.5к це мінімум буде :gigi:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

artko: 05.05.2025 23:02256мб наче пише
У меня так пишет при 256Мб ОЗУ:
спойлер
Зображення
Видно это просто стандартные значения для определённого количества оперативки.
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

AFU_power
скрин
Зображення
при 10 и 4000 конектах але при закачці через торент оператива майже не використовуеться тільки проц завантажуеться, чи я щось плутаю? бо й при 32к конектах завантаженість оперативи на то му же рівні залишилась
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

WaRMacTep
Дело в том, что тут надо понимать, что KeeneticOS действует чуток по-другому, чем другие операционки и прошивки в роутерах. Поэтому и получается, что сравнение голого железа не совсем корректно, а всё идёт в комплексе. Ну мне так лично кажется. Так как на одном и том же железе разные роутеры ведут себя по-разному - один дохнет при более мощном железе, а другой, при более слабом себя прекрасно чувствует - лично наблюдал. Но там же не торрент сверху обсуждался, а что-то другое... Так и не понял что, не сисадмин. :)
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

Bruno Banani: 04.05.2025 21:21
MW124: 04.05.2025 18:57 на офтопили капець, по факту переїзд вийшов швидший і не заходив.

Отже, зараз підведено 100мб, буде заведена оптика з 1 гб.
Стіни бетон. майже всі споживачі будуть по віфі, по мережі буде 2-3.

WaRMacTep
поставив і забув.

Бюджет до 3000 грн, так як обєкт тимчасовий. Бачив на лох.уа бе6500 за 2700 - дивлюсь на нього.
Альтернатива?
Даже за трешку нет альтернатив be6500, отличный аппарат, очень сильное покрытие у него.
Бо там трушні друковані антени в цій лінійці be роутерів, єдиний мінус - діаграма направленості, краще покриття буде попереду або позаду.

Отправлено спустя 3 минуты 56 секунд:
AFU_power: 05.05.2025 21:23 Який роутер порадите щоб витримував велику кількість конектів? Крім мікротіка, асуса, тплінк і сяомі
Cisco, Apple, Ubiquity, Netgear, Linksys...

Отправлено спустя 8 минут 28 секунд:
AFU_power: 05.05.2025 21:57
Хороший роутер, але мало оперативи, можливо не вистачить
Було б непогано використати апаратне прискорення, але треба чітко розуміти умови, вимоги та обмеження, бо необхідність QoS унеможливіть використання цієї опції скоріше за все (наприклад).

Отправлено спустя 5 минут 51 секунду:
AFU_power: 05.05.2025 23:03 Та вже пізно, я замовив Ubiquity Cloud Gateway Ultra з Польщі новенький на їх сторі, старий роутер стане просто в режим точки доступу
:up:

Отправлено спустя 1 минуту 50 секунд:
Avenger80: 06.05.2025 09:36 WaRMacTep
Дело в том, что тут надо понимать, что KeeneticOS действует чуток по-другому, чем другие операционки и прошивки в роутерах.
Це не чудодійна KeeneticOS, це звичайний HWNAT :)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ra1n: 06.05.2025 11:56Це не чудодійна KeeneticOS, це звичайний HWNAT :)
Буду знать. Только почему некоторые роутеры не используют HWNAT тогда или используют все без исключения, я уже запутался... Мне как обычному обывателю как-то всё равно - главное конечный результат, как работает.

В общем, как я понял, для HWNAT нужны драйвера и процессор, который поддерживает HWNAT, а эти драйвера бывают встроенные в систему (тогда это всё таки ОС) или не встроены в систему или надо встраивать самому с танцами с бубном.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80: 06.05.2025 12:46
Ra1n: 06.05.2025 11:56Це не чудодійна KeeneticOS, це звичайний HWNAT :)
Буду знать. Только почему некоторые роутеры не используют HWNAT тогда или используют все без исключения, я уже запутался... Мне как обычному обывателю как-то всё равно - главное конечный результат, как работает.

В общем, как я понял, для HWNAT нужны драйвера и процессор, который поддерживает HWNAT, а эти драйвера бывают встроенные в систему (тогда это всё таки ОС) или не встроены в систему или надо встраивать самому с танцами с бубном.
тому що у дешевих роутерів - прошивку виробник зібрав як дав розробник чипсету і не запарювався з налаштуваннями.. а де хоч трохи переймались налаштуванням - там hwnat вмикнули та інше.. все що може чипсет вичавлюють
crumd
Member

Повідомлення

Avenger80: один дохнет при более мощном железе, а другой, при более слабом себя прекрасно чувствует
Вера в чудо-прошивку, превращающую чахлое железо в гипердрайв - есть только у владельцев роутеров Кинетик. Впрочем неудивительно, ведь это центральный тезис маркетологов Кинетика, поясняющих почему роутеры Кинетик на чахлом железе дороже в 2-3 раза более мощных роутеров других брендов.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

crumd: 06.05.2025 16:29Вера в чудо-прошивку, превращающую чахлое железо в гипердрайв - есть только у владельцев роутеров Кинетик.
Та нет никакой чудо прошивки, есть просто качественная прошивка, которая выжимает и задействует все функции и возможности конкретного железа. И по фиг на бренд, если эта прошивка качественная. :)
BorisBrejcha
Member
Звідки: Odessa

Повідомлення

AFU_power: 05.05.2025 21:23 Який роутер порадите щоб витримував велику кількість конектів? Крім мікротіка
PC-based
x86
PFSsence
https://www.pfsense.org/download/
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Пьєр Долінг
Valdey377
Member

Повідомлення

Avenger80: 06.05.2025 16:38
crumd: 06.05.2025 16:29Вера в чудо-прошивку, превращающую чахлое железо в гипердрайв - есть только у владельцев роутеров Кинетик.
Та нет никакой чудо прошивки, есть просто качественная прошивка, которая выжимает и задействует все функции и возможности конкретного железа. И по фиг на бренд, если эта прошивка качественная. :)
Согласен, нормальный производитель старается поддерживать устройство на уровне, обычно на старте, не все так гладко, поэтому со временем достигается то что нужно, а е ть производители которые выскакивают за счет цены или агрессивной рекламы
Відповісти