Выбор наушников

Звуковые карты, акустика, гарнитуры
Відповісти
Автор
Повідомлення
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Rucha: 15.10.2024 13:30Питання було стосовно первинного матеріалу
У студіях пишуть з бітрєйтом вище 16/44
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Radio Bay: 15.10.2024 14:18 У студіях пишуть з бітрєйтом вище 16/44
Як воно до слухачів потрапляє? Студії власноруч викладають на Spotify?
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Rucha: 15.10.2024 14:31Студії власноруч викладають на Spotify?
Ні, студія та стримінг не будуть самі, там правами все закрито, такі студії та сервіси швидко закриються по банкротству, бо не зможуть виплатити судові позови, там зовсім не іграшки з цим. Якось покопаюсь, самому стало цікаво. До речі, стара музіка типа "Лед Зепелін" в хайрезі мені зустрічалась тільки у отцифровках з вінілу, вона ж ще на стрічку писалась, але бувають ремастери, японські особливо цікаві, але все рівно 16/44
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Radio Bay: 15.10.2024 15:27
Rucha: 15.10.2024 14:31Студії власноруч викладають на Spotify?
Ні, студія та стримінг не будуть самі, там правами все закрито, такі студії та сервіси швидко закриються по банкротству, бо не зможуть виплатити судові позови, там зовсім не іграшки з цим. Якось покопаюсь, самому стало цікаво. До речі, стара музіка типа "Лед Зепелін" в хайрезі мені зустрічалась тільки у отцифровках з вінілу, вона ж ще на стрічку писалась, але бувають ремастери, японські особливо цікаві, але все рівно 16/44
От на що я і натякав. У вільному доступі ніякого хайрезу, окрім кустарних оцифровок вінілу не буває (ну можливо, якісь виключення зустрічаються, але суть не змінюють). Тому порівнювати "HiRes" з CD - марна справа.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Rucha: 15.10.2024 15:33Тому порівнювати "HiRes" з CD - марна справа
Порівнювать щось можна на одному тракті, тому їх не можна порівнювати навіть з того, що це будуть різні девайсі, можна порівнювати 16/44 проти 24/44 проти 24/96 і так далі. В мене є 24/96, але щоб я так проникся не скажу, так почище але не вау. Тут хто б 16/44 нормально відіграв. В мене взагалі зараз Spotify - Electro Dub Tango грає и чудово грає, а то я якось з'ясую де вони ті хайрези беруть, самому стало цікаво. Цей стрімігн то ж ціла індустрія
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Rucha: 15.10.2024 14:31Як воно до слухачів потрапляє? Студії власноруч викладають на Spotify?
Є стандарт SACD. Частенько Studio master релізять офіційно в цифрі. По факту студія працює якраз з хайрезом, потім вже результат опускається 16/44.1. Але хайрез матеріал нікуди не дівається, ніхто не заважає загнати його споживачу в SACD/цифрі.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

lewerlin: 15.10.2024 18:21По факту студія працює якраз з хайрезом
Так, я цікавився цим, писати у 24/96+ то норм, писати та обробляти, а потім вже готують під носій/формат
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Radio Bay: 15.10.2024 18:13В мене є 24/96, але щоб я так проникся не скажу, так почище але не вау. Тут хто б 16/44 нормально відіграв.
Це залежить від роботи звукорежа. Daft Punk - Random Access Memories(Studio Мaster 24/88.2) навіть на Люмії можна було відрізнити від 16/44.1 версії. Але часто ніхто не париться і просто "роздуває" CD до SACD. Тут точно без різниці(або взагалі в мінус, якщо ресемплер гівняний)
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

lewerlin: 15.10.2024 18:26Але часто ніхто не париться і просто "роздуває" CD до SACD
Ну, той SACD особливо нікому не потрібен. Хайп буд, але не злетіла тема. Багатоканальний звук? Замахаєшся гроші листати, та ще й приміщення треба окреме. Матеріалу практично нему. Та і залишилось розвагою для невеличної кількості ентузіастів по світу
l-m
Member

Повідомлення

Yaroslav308: 13.10.2024 12:52 А байки он любит. То в слепом тесте 10 раз из 10 отличил аудио CD от его копии, а это, на секундочку, цифровой формат. То у него разные USB-порты одного ПК звучат по-разному, как и USB-кабели меняют звучание.
При цьому акустичні кабелі рекомендує китай з алі :rotate:

Відправлено через 10 хвилин 56 секунд:
Rucha: 15.10.2024 15:33 У вільному доступі ніякого хайрезу, окрім кустарних оцифровок вінілу не буває (ну можливо, якісь виключення зустрічаються, але суть не змінюють).
Це, м'яко кажучи, не так.
Колись випускали на SACD/DVD/Blu-ray, це була рідкість, однак була.
Зараз же у веб-магазинах для нових релізів доволі часто є варіанти краще ніж 44.1/16, вже навіть не назвеш це рідкістю.
Ось тільки один з сервісів - https://www.qobuz.com/us-en/quality/HD- ... ing-albums
Ostin
Member

Повідомлення

Формально, хайрез - це просто аудіо з характеристиками вище 16\44. І напряму на якість сприйняття звуку ця різниця в цифрах впливає дуже і дуже мало. Як правило, весь той так званий хайрез, який викладається в 24\96 - абсолютно ідентичний тому, що звучить із CD носія.
Ріп з вінілу - так, він звучить по-іншому, але не обов'язково краще. І по-іншому не через циферки, а через спосіб запису, мастеринг. І це не хайрез в буквальному розумінні, бо це самопал. А хайрез - це студійний запис.
Якщо слухати оцифрування SACD в DSD64 напряму через підходящий цап - він може звучати трохи по-іншому, за CD. Я особисто вважаю, що різниця з тієї причини, що дельтасигма по своїй суті трохи краще обробляє однобітовий потік високої щільності, ніж PCM. Тому і вся різниця звуку. А не з причини, що сакд приніс більше інформації чи ще щось. Але різниця трохи є. І вона відчутніша, ніж 16\44 проти 24\96 одного і того ж матеріалу.

Відправлено через 4 хвилини 42 секунди:
lewerlin: 15.10.2024 18:2624/88.2 навіть на Люмії можна було відрізнити від 16/44.1 версії
Це швидше свідчить про те, що фактично викладено різний матеріал для CD і для хайрезу. Тобто було зроблено два різних кінцевих результата для різних носіїів. І це виключення з правил. Бо станом на сьогодення один і той же хайрез просто тиражується з різними цифрами.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

l-m: 15.10.2024 22:36При цьому акустичні кабелі рекомендує китай з алі
Никогда не рекомендовал пользоваться этой помойкой и сам не пользуюсь. По Украине iProstir, дальше eBay, Thomann или Audiophonics.fr по ассортименту и ценам, более того всегда чморил, кто купил там, а прихало фуфло, что бывает регулярно. О, образовалась бригадка фейкометов :D
l-m: 15.10.2024 22:36Зараз же у веб-магазинах для нових релізів доволі часто є варіанти краще ніж 44.1/16, вже навіть не назвеш це рідкістю.
Ага, читаешь источник - Qobuz, рез - 24/96, смотришь в спектрограмму, а там полка на 16кГц, значит пережатка из МП3 даже не 320, у 320 полка но 20кГц. Спрашиваешь у релизёра WTF, друг купил, прислал, хотя может врёт

Відправлено через 2 хвилини 9 секунд:
Ostin: 16.10.2024 11:10Це швидше свідчить про те, що фактично викладено різний матеріал для CD і для хайрезу. Тобто було зроблено два різних кінцевих результата для різних носіїів
Але мастер там один, 2 рази писати навряд будуть
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Ostin: 16.10.2024 11:10Це швидше свідчить про те, що фактично викладено різний матеріал для CD і для хайрезу. Тобто було зроблено два різних кінцевих результата для різних носіїів. І це виключення з правил. Бо станом на сьогодення один і той же хайрез просто тиражується з різними цифрами.
Так а я про що?
lewerlin: 15.10.2024 18:26Це залежить від роботи звукорежа.
В студії ж не просто "академічно" зводять до купи, а й нерідко адаптують релізний матеріал під кінцевого слухача. А то в студійних баєрах воно грає, а в студентських затичках за 3$ - ножем по жесті. Масовий 16/44.1 має грати притомно скрізь, а от до хайрезу таких вимог вже немає - його купуватиме вже хтось з більш менш пристойними девайсами.
Як приклад невдалого 16/44.1 згадаю альбомчик DJ Shah, з ніби то кліпінгом. На папері масовий 16/44.1, а по факту треба були аж SRH440, щоб воно грати почало, а не клацати(240им Шурам все ще не вистачало діапазону :eek: ). При тому в Radio Edit, ті ж треки грали вже взагалі на всьому.
Від мастеринга багато залежить і хайрез дуже навіть має сенс, коли робився окремо.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

lewerlin: 16.10.2024 14:55При тому в Radio Edit, ті ж треки грали вже взагалі на всьому
Радио едіт для того і робиться, щоб грало усюди
lewerlin: 16.10.2024 14:55і хайрез дуже навіть має сенс, коли робився окремо
До речі так, бо слухач може бути більш вибагливим, тема стає все глибшою )
SERGBILL
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Rucha
розберись як небудь сам, бо серйозно, ледь не мінуснув
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Radio Bay: 16.10.2024 16:38Радио едіт для того і робиться, щоб грало усюди
На всьому має грати і CDDA, але як виявилось, буває і зворотна лінь :laugh: .
SERGBILL: 17.10.2024 01:48розберись як небудь сам, бо серйозно, ледь не мінуснув
По перше, це треба самому слухати і на чому не-будь краще, за дефолт. По друге, треба таки бути меломаном, бо до мас-попси навряд знайдеш нормальний хайрез, а не апсемпл CDDA(хоча здавалось б, викладіть студійний мастер і не морочте голову).
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

lewerlin: 17.10.2024 08:23На всьому має грати і CDDA, але як виявилось, буває і зворотна лінь
Не зовсім так, проблема була і у тому, що одні записи грали тихіше за інші, тобто менш запам'ятаються слухачу, а від цього залежить місце у чартах. Більш якісні записи писали тихіше, щоб запобігти проблемі кліпінгу в той час, як попсі було пофіг не кліпінг, там була задача, щоб це кричало гучніше усюди.
Rucha: 15.10.2024 15:33Тому порівнювати "HiRes" з CD - марна справа
Сам спробуй, в чому проблема, не слухав, але маю думку? Цікавій власний досвід, а не теоретичні думки, та висновки з відосиків з тіктоку :)

Відправлено через 11 хвилин 42 секунди:
Мій довід: це проти це чистіше, але не вау, залишив 24/96, хоча й 16/41 відчував себе норм
Ostin
Member

Повідомлення

Radio Bay: 17.10.2024 11:47залишив 24/96, хоча й 16/41 відчував себе норм
Якщо є ще можливість позрівнювати, то пропоную додатковий експеримент - сконвертувати 24\96 в 24\48 і в 16\44 будь-яким не найгіршим конвертером (типу SoX чи SSRC) і порівняти чотири екземпляри однієї пісні. А саме, чи сконвертований варіант з джерела 24\96 буде відрізнятись від студійного CD і в чию користь? А також, чи є різниця між 24\48 та 24\96 одного і того ж мастерингу?
я розумію, це трохи клопоту, але сама конвертація - це секунди, а от кілька хвилин на слухання треба виділити, так...
Yaroslav308
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SERGBILL: 15.10.2024 11:47
Yaroslav308: 13.10.2024 12:52 отличил аудио CD от его копии
реально такое утверждал?
Radio Bay: 15.10.2024 12:10 Да, вообще без проблем, штамповка и качество копий отличается, а самописанки и подавно, учите матчасть. Проблема в качестве считывания, в т.ч. в разной голубине, забыл, как эти метки называются, "питы" кажись
Radio Bay: 15.10.2024 13:04
SERGBILL: 15.10.2024 12:51було б цікаво провести сліпий тест)
От я і робив, міняв ні я. Різниця може бути на рівні "є глибокий бас", "а де бас?", там дійсно не треба мати золоті вуха. Я взагалі такі теми нюансів не обговорюю, тільки очевидне
Как жаль, что мы живем в аналоговую эру и человечество ещё не придумало способ хранения и передачи данных, который бы обеспечивал абсолютную идентичность "копии" и "оригинала". Ах да... всё-таки кое-что уже и придумали. 😉
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Ostin: 17.10.2024 12:35Якщо є ще можливість позрівнювати, то пропоную додатковий експеримент - сконвертувати 24\96 в 24\48 і в 16\44 будь-яким не найгіршим конвертером (типу SoX чи SSRC) і порівняти чотири екземпляри однієї пісні. А саме, чи сконвертований варіант з джерела 24\96 буде відрізнятись від студійного CD і в чию користь? А також, чи є різниця між 24\48 та 24\96 одного і того ж мастерингу?
я розумію, це трохи клопоту, але сама конвертація - це секунди, а от кілька хвилин на слухання треба виділити, так...
Дурний експеримент.
Це треба мати один і той же вихідний матеріал, однієї й тієї ж оброки, але в різній якості(хто вам таке гарантує?). Якщо далі по тексту - то ми фактично будемо вислуховувати якість нашого конвертера, в порівнянні з апаратурою конкретної студії.
Якщо тейк типу що умовно 24/88.2 не краще 16/44.1 - то розберіться, що таке РСМ і як воно кодується. У вас відразу всі питання відпадуть.
Відповісти