Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 08.08.2013 19:31 користувачем ukrtel, всього редагувалось 4 разів.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

daesz

Вот тут видосы, тут очень доступно про фазы на двух каналах Ютуба что мне нравятся:


daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 06.09.2024 21:02 daesz

Вот тут видосы, тут очень доступно про фазы на двух каналах Ютуба что мне нравятся:


Ось відео про яке я говорив, їх було 2, але друге неможу знайти (там напевно назва була не зовсім про ВРМ, але про самі ВРМ там говориили, відповідно як знайти потрібне із сотні відео в історії незнаю) :)
Про зміщення довжини пульсу з певним кроком я зрозумів ще із відео Хартунга, але ж здвоєна фаза дозволяє поділити навантаження на 2, що мало б додати стабільності, ні?


Від себе додам тільки, що азрок зробити бімбу а не МП (в лиці А620і/В650і) з 8 фазами по 50А на проц при дуже демократичній ціні (як для мІТХ) :shuffle:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

daesz: 06.09.2024 21:52але ж здвоєна фаза дозволяє поділити навантаження на 2, що мало б додати стабільності, ні?
Нет, одна фаза удвоенная или утроенная просто может дать больше энергии и лучше распределяет выработанное тепло (потери в силовых транзисторах) на большее число мосфетов и они от этого меньше греются, но это никак не добавляет стабильности тому напряжению что создают все фазы, неужели там не достаточно понятно рассказано? каждая фаза дает импульс в промежутке времени, если этих импульсов будет больше то тем ровнее стабильность созданного импульсного напряжения, ведь все напряжения в компьютере импульсные, а все сложные микросхемы любят более стабильный ток и уж тем более в разгоне когда стабильность частоты сильнее зависит от стабильности тока.
Например четыре сдвоенные фазы конечно лучше чем просто четыре фазы т.к. у них выше мощность и они будут меньше греться но по стабильности они одинаковые, а к примеру четыре сдвоенные уже будут хуже по стабильности напряжения чем 6 простых фаз и т.д. и т.п.
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Melofon
как мне кажется, ты заблуждаешься. В даблере также имеется сдвиг по времени и все там стабильно подается.
AW
Junior

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD
Підкажіть, я правильно зрозумів, що на платі ASUS M4A88T-M для двоканалу память треба ставити не через один слот, а підряд - в два чорних (або синіх) слота?
Бо на руках є майже така сама ASUS M4A88TD-M - на ній треба через один ставить.
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt [UA]

Повідомлення

AW: 08.09.2024 13:01 я правильно зрозумів, що на платі ASUS M4A88T-M для двоканалу память треба ставити не через один слот, а підряд - в два чорних (або синіх) слота?
Ніт.
спойлер
ASUS M4A88T-M DDR3.jpg
AW
Junior

Повідомлення

Так ось як раз на тій картинці пропонується ставить підряд, а ось на іншій платі, майже близнючці, вже через один:

Зображення

Оце і мене заплутало. Нахіба робити таку плутанину зі слотами на однакових платах
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

AW

У твоей платы есть инструкция (если нет бумажной можно скачать пдф), и там должно быть написано в какие слоты ставить для двухканального режима, обычно А1 - В1, А2 - В2 , также в инструкции будет написано какие слоты выбирать в первую очередь.
luckygamerks
Member

Повідомлення

Доброго вечора. Перечитав з десяток останіх 10 сторінок і зрозумів, що якщо обмежений бюджет і потрібна плата, яка має основний набір портів та більш менш нормально потягне той же 7800x3d та новіші, то береться умовний ASRock B650M-HDV/M.2, хочеться краще береться ASRock B650M Pro RS, ну і так далі. Ця ASRock B650E PG Riptide WiFi взагалі мені свої набором під майбутній апгрейд подобається, але вже мінімальна ціна по хотлайну в такому собі магазині 8550.

Так як в мене корпус та блок живлення msi, хотілось би в першу роздивитися плату від цієї фірми. Наприклад MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi за 7300 на розетці. Що я в ній бачу цікавого.
1. Більш менш нормальний вигляд, достатня кількість сучасних розємів, вайфай та блютуз вже на борту, та й сьогоднішнього дня подарункова карту 20 баксів у стім, а це вже - 800 грн ще від плати і - 5% при оплаті правильною картою. І того вже можна вважати, що ціна 6135, що виглядає непогано.
ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 (з картою - 5%).

Що думаєте? Я так бачу на форумі цінують асрок та трохи гігабайт на АМ5, тому що вони першопочаткови вийшли найменш косячні, але може хто має досвід по МСІ?
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

luckygamerks
В мене MSI, плата мені подобається, біос хороший. Мені завжди асус і мсі подобались логічним розміщенням пунктів в біосі. Asrock вийшли вдалі на початку, і досі вдалі, Asrock загалом дуже вдалась AM5 платформа. Ця HDV ще цікава тим що має 2 слоти пам'яті замість 4, на ній легше розганяти пам'ять, якщо ручками це робити.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

luckygamerks

Берите ту плату которая вам больше подходит по вашим требованиям, типа разъемам сзади и т.д., дальше выбор по остальным критериям, но когда во главе выбора бюджет то там не особо то и большой выбор ;)
den55den
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

luckygamerks: 13.09.2024 20:40 Доброго вечора. Перечитав з десяток останіх 10 сторінок і зрозумів, що якщо обмежений бюджет і потрібна плата, яка має основний набір портів та більш менш нормально потягне той же 7800x3d та новіші, то береться умовний ASRock B650M-HDV/M.2, хочеться краще береться ASRock B650M Pro RS, ну і так далі. Ця ASRock B650E PG Riptide WiFi взагалі мені свої набором під майбутній апгрейд подобається, але вже мінімальна ціна по хотлайну в такому собі магазині 8550.

Так як в мене корпус та блок живлення msi, хотілось би в першу роздивитися плату від цієї фірми. Наприклад MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi за 7300 на розетці. Що я в ній бачу цікавого.
1. Більш менш нормальний вигляд, достатня кількість сучасних розємів, вайфай та блютуз вже на борту, та й сьогоднішнього дня подарункова карту 20 баксів у стім, а це вже - 800 грн ще від плати і - 5% при оплаті правильною картою. І того вже можна вважати, що ціна 6135, що виглядає непогано.
ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 (з картою - 5%).

Що думаєте? Я так бачу на форумі цінують асрок та трохи гігабайт на АМ5, тому що вони першопочаткови вийшли найменш косячні, але може хто має досвід по МСІ?
А це вже цікаво, прикро що немає акції на MSI PRO B650-S Wi-Fi ще б дешевше було б
ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 - це де така ціна є ?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

den55den: 14.09.2024 14:49 ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 - це де така ціна є ?
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asrock-b ... 395701506/
5069 -5% = 4815.55
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

luckygamerks
На мси будет скорее всего чуть дольше загрузка, и по дефолту платы вжарюют на проц выше вольтаж=чуть больший нагрев (фиксить курвой), скорее всего чуть хуже погонится память, а может и так-же, питальник на той плате уступает даже B650M-HDV/M.2, ибо у асрока 8 фаз дрмос, а тут 6х2 из гуана и палок, но для 8 ядер обеих вариантов за глаза. По поводу чего то серьезнее из косяков, чем пост по 15-20 сек и немного повышенного вольтаж на цп в дефолте - вряд ли встретите, брать в принципе можно, работать будет, просто чуть хуже асрока.
luckygamerks
Member

Повідомлення

Mixx: 14.09.2024 15:05 luckygamerks
На мси будет скорее всего чуть дольше загрузка, и по дефолту платы вжарюют на проц выше вольтаж=чуть больший нагрев (фиксить курвой), скорее всего чуть хуже погонится память, а может и так-же, питальник на той плате уступает даже B650M-HDV/M.2, ибо у асрока 8 фаз дрмос, а тут 6х2 из гуана и палок, но для 8 ядер обеих вариантов за глаза. По поводу чего то серьезнее из косяков, чем пост по 15-20 сек и немного повышенного вольтаж на цп в дефолте - вряд ли встретите, брать в принципе можно, работать будет, просто чуть хуже асрока.
Дякую, зрозумів.

Отправлено спустя 1 минуту 54 секунды:
den55den: 14.09.2024 14:49
luckygamerks: 13.09.2024 20:40 Доброго вечора. Перечитав з десяток останіх 10 сторінок і зрозумів, що якщо обмежений бюджет і потрібна плата, яка має основний набір портів та більш менш нормально потягне той же 7800x3d та новіші, то береться умовний ASRock B650M-HDV/M.2, хочеться краще береться ASRock B650M Pro RS, ну і так далі. Ця ASRock B650E PG Riptide WiFi взагалі мені свої набором під майбутній апгрейд подобається, але вже мінімальна ціна по хотлайну в такому собі магазині 8550.

Так як в мене корпус та блок живлення msi, хотілось би в першу роздивитися плату від цієї фірми. Наприклад MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi за 7300 на розетці. Що я в ній бачу цікавого.
1. Більш менш нормальний вигляд, достатня кількість сучасних розємів, вайфай та блютуз вже на борту, та й сьогоднішнього дня подарункова карту 20 баксів у стім, а це вже - 800 грн ще від плати і - 5% при оплаті правильною картою. І того вже можна вважати, що ціна 6135, що виглядає непогано.
ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 (з картою - 5%).

Що думаєте? Я так бачу на форумі цінують асрок та трохи гігабайт на АМ5, тому що вони першопочаткови вийшли найменш косячні, але може хто має досвід по МСІ?
А це вже цікаво, прикро що немає акції на MSI PRO B650-S Wi-Fi ще б дешевше було б
ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 - це де така ціна є ?
Мінус 5 відсотків можна отримати сплативши картами Mastercard Універсальна/Універсальна Gold від ПриватБанк, на період дії цієї акції у Розетці.
den55den
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

daesz: 14.09.2024 14:58
den55den: 14.09.2024 14:49 ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 - це де така ціна є ?
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asrock-b ... 395701506/
5069 -5% = 4815.55
Дякую, я це зрозумів, просто в мене не відобразилась спочатку акція)
luckygamerks
Member

Повідомлення

Що думаєте про цей ролик
На 46 хвилині про нагрів ВРМ? Чи якісь стрьомні тести?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

luckygamerks
може б ви дивилися канал, який проводив ці тести, а не якогось копіпастера?
в орігіналі це hardware unboxed, відомий канал про залізо.
спойлер
один іх тестів, щодо am5 платформи
luckygamerks
Member

Повідомлення

artko: 16.09.2024 10:27 luckygamerks
може б ви дивилися канал, який проводив ці тести, а не якогось копіпастера?
в орігіналі це hardware unboxed, відомий канал про залізо.
спойлер
один іх тестів, щодо am5 платформи
Я ж просто питав яка думка, можливо це тут вже обговорювалося. Звісно ж я зараз передивлюся це відео.
den55den
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

daesz: 14.09.2024 14:58
den55den: 14.09.2024 14:49 ASRock B650M-HDV/M.2 вийде 4816 - це де така ціна є ?
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asrock-b ... 395701506/
5069 -5% = 4815.55
Уже 5400 грн ціна
Відповісти