Выбор HDD

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

maroders2: 16.04.2024 15:15 Вітаю,
Є тут користувачі коробочки під назвою WD My Book Duo? Цікавить чи можна там просто вставити два диски і щоб вони працювали без режиму рейд 0.
Мені просто потрібно щоб воно працювало у режимі "проста зовнішня кишеня" на два хдд...
Відповідаю сам собі, або може хтось ще захоче таке чудо придбати.
В плані заліза це приємна штука. Активне охолодження, класна біла підсвітка.
Місця для жорстких дисків небагато, моя версія 12ТБ йшла в комплекті з двома WD60EFAX, мій профільний WD80EFZX трошки товщий, вліз зі скрипом.
В плані софту мені не сподобалось. Так, коробка може працювати в режимі двох незалежних дисків, але умовного хот-свапу між пристроєм та пк не буде, бо пристрій просить форматуватись після пк і навпаки. Довбані WD зі своїм шифруванням?:)
Також пристрій не може нормально форматувати диски сам по собі, у мене постійно вибивало помилку в самому кінці процесу, але диски було видно в Управлінні дисками на пк і після форматування там все працювало нормально.

По факту не отримав того що хотів, буду продавати. Якщо когось цікавить - пишіть. Пристрій новий, на дисках 7 годин напрацювання. Продам значно дешевше ринку, бо і мені він дістався по приємній ціні.


Тепер цікавить питання по кишені WD Easystore. Там таке саме шифрування чи ні? На Mybook точно є, а ось Easystore під питанням...
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

А кто где смотрит какой винт CMR или SMR и есть ли гелий внутри? Поскольку не всегда понятно какое оно там.
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

S
спойлер
https://rml527.blogspot.com/?m=1
maroders2: 08.05.2024 14:15 Тепер цікавить питання по кишені WD Easystore. Там таке саме шифрування чи ні? На Mybook точно є, а ось Easystore під питанням...
Знайшов відповідь, може комусь знадобиться
спойлер
https://support-ru.wd.com/app/answers/d ... /a_id/8755
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Там в основном старый хлам. Например Seagate Exos заканчивается на 5E8 который снят с производства давно.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

А кто что думает по поводу корпоративных дисков Toshiba? По даташитам характеристики у них неплохие.
https://storage.toshiba.com/enterprise- ... e-capacity
seagle
Member

Повідомлення

S: 09.05.2024 03:42 А кто где смотрит какой винт CMR или SMR и есть ли гелий внутри? Поскольку не всегда понятно какое оно там.
Я дивлюсь тут https://nascompares.com/answer/list-of- ... rives-hdd/

Може хто в курсі чому на Алі такі дешеві диски від Сігейта https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... ry_from%3A?

WD навіть трохи дорожче ніж брати у нас
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

seagle: 20.07.2024 12:42 Може хто в курсі чому на Алі такі дешеві диски від Сігейта https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... ry_from%3A?
Забейте на wd и сигейт берите корпоративную sas тошибу на ebay, sas контроллер стоит копейки там же.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Треба порада, бо в цій темі трохи не варився раніше. Треба гвинтік на 14-18тб у NAS під всякий хлам/домашній архів щоб забути про нестачу місця взагалі. Планую щось б/в взяти.
На що звертати увагу в першу чергу? Може є якісь 100% гарні варіанти?
Заздалегідь дякую.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ortyomko: 10.10.2024 21:14 Треба порада, бо в цій темі трохи не варився раніше. Треба гвинтік на 14-18тб у NAS під всякий хлам/домашній архів щоб забути про нестачу місця взагалі. Планую щось б/в взяти.
На що звертати увагу в першу чергу? Може є якісь 100% гарні варіанти?
Заздалегідь дякую.
Я б розглядав для архіва тільки рейд, якщо там цінна інформація. Навіть надійні драйви час від часу дивували. Це вже не кажучи про бекап.

Одного разу в рейді майже одночасно вийшло з ладу 2 Seagate однієї серії. А в драйвах такого великого розміру як ви шукаєте тут може і не бути надійної статистики використання.

Згадав де раніше дивився статистика надійності драйвів - https://www.backblaze.com/blog/backblaz ... r-q2-2024/
Востаннє редагувалось 10.10.2024 22:48 користувачем Bender911, всього редагувалось 1 раз.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Bender911: 10.10.2024 22:45
Ortyomko: 10.10.2024 21:14 Треба порада, бо в цій темі трохи не варився раніше. Треба гвинтік на 14-18тб у NAS під всякий хлам/домашній архів щоб забути про нестачу місця взагалі. Планую щось б/в взяти.
На що звертати увагу в першу чергу? Може є якісь 100% гарні варіанти?
Заздалегідь дякую.
Я б розглядав для архіва тільки рейд, якщо там цінна інформація. Навіть надійні драйви час від часу дивували. Це вже не кажучи про бекап.

Одного разу в рейді майже одночасно вийшло з ладу 2 Seagate однієї серії. А в драйвах такого великого розміру як ви шукаєте тут може і не бути надійної статистики використання.
це вже трохи дорогувато для мене. Для бекапа планую просто флешку на 1ТБ з ссд, куди будуть перекидуватись фоточки/відосіки з малим, а все інше то вже не критично буде
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ortyomko
Тоді по тій таблиці, що я додав можна пошукати такі, яких було хоча б декілька тисяч і середній час життя побільше. Бо там є такі у яких середній час життя 3,6 місяці - це лякає:)

Update: я може не так сприйняв значення про середній вік, то напевно показує в якому віці вони потрапили в аналіз. Давно не дивився на ці таблиці. Але без них взагалі не зрозуміло як обирати:)
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ortyomko: це вже трохи дорогувато для мене. Для бекапа планую просто флешку на 1ТБ з ссд, куди будуть перекидуватись фоточки/відосіки з малим, а все інше то вже не критично буде
Якщо не критично, може дійсно RAID0 з менших дисків? У мене напевне максимально ненадійний варіант 4шт х 3ТB Skyhawk VX009 CMR в RAID0 :gigi: , але по-справжньому цінні файли на резервному диску, а на рейді усілякий хлам типу торрентів, кіно. Якщо якийсь диск крякне, то й фіг з ним B-) Зате лінійні трансфери непогані ~700МБ/с :up:
Вкладення
RAID_speed.png
Востаннє редагувалось 17.10.2024 22:25 користувачем Yaroslav, всього редагувалось 1 раз.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Yaroslav: 17.10.2024 22:22
Ortyomko: це вже трохи дорогувато для мене. Для бекапа планую просто флешку на 1ТБ з ссд, куди будуть перекидуватись фоточки/відосіки з малим, а все інше то вже не критично буде
Якщо не критично, може дійсно RAID0 з менших дисків? У мене напевне максимально ненадійний варіант 4шт х 3ТB Skyhawk VX009 CMR в RAID0, але по-справжньому цінні файли на резервному диску, а на рейді усілякий хлам типу торрентів, кіно. Якщо якийсь диск крякне, то й фіг з ним B-) Зате лінійні трансфери непогані ~700МБ/с :up:
та я надибав за 73$ на ібей HGST DC HC520 12TB реф. Вже летить сюди. Має підійти) Ціна наче непогана
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ortyomko: та я надибав за 73$ на ібей HGST DC HC520 12TB реф. Вже летить сюди. Має підійти) Ціна наче непогана

О, непогано ! навіть не думав, що так дешево можна взяти :up:
Відповісти