Огляд та тестування процесорів AMD Ryzen 7 7800X3D та Ryzen 9 7950X3D. 3D Vertical Cache для геймінгу та роботи

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

Нет 4090 в тестах? Зато целый чиллер под синий керогаз ;) .
HREN: 18.04.2024 10:35 В принципе, толкавая статья автора, основные выводы уже давно всеми подтверждены. Пару моментов всего хотел бы добавить.
1. Не смотря на наличие в игровых тестах минималки 1%, вопрос не исследован полно. Основная проблема 78хх-79хх с 3Д кэшем в онлайн шутерах в ситуациях с плотной городской застройкой (аля PUBG, MW) и большим количеством игроков онлайн, когда эпизодически происходит срыв вниз фпс с комфортных условных 250 до 80-90фпс и иногда ниже. Чего нет у сообщества синих процессоров, там изменение фпс плавное без рывков и провалов. Это единственный крупный минус для игр у амд.
2. Все-таки с таким хорошим набором 14ххх камней, использовать память 6600 - значит запирать синих в бутылку, 14ххх (как и 13ххх) сильно лучше ведут себя и на минималках и по среднему при памяти 7800+. Для амд верх нормальный 6000с28, а для 14ххх в среднем 7800с34 вообще не проблема, а 8400с36 - средне удачливый результат на хорошей мамке аля Апекс. В графиках чуть было бы лучше на пару-тройку процентов.
3. У Линкс ошибка легко исправляется (больше 1000 гф) - хотя этот тест уже не так актуален.
4. Есть последний нюанс - проблемы аппаратные у амд с внезапной смертью процессоров при разгоне, а у синих вылеты из игр при разгоне на авто процессоров 13-14 серии (в ручном разгоне с подбором значений косвенных параметров по памяти, напряжениям и пр. таких проблем нет, но форумы пестрят хелпами) - здесь пусть знатоки меня поправят, мое личное имхо - нежность амд камней. Все-таки синие могут работать в существенных перегрузках кратных (в 2-3 раза) превышающих штатные, только отводи тепло. У амд все по-другому.
Всем спасибо за терпение при чтении)
Дядя Гэлсингер в ушко эти пункты прошептал? Про лимиты озу посмеялся.
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Kashtan: 18.04.2024 11:16Але й частота 6600 - це парафія амд, а інтел себе добре масштабує на частотах значно вище, на апексах 8800+ показують результати.
HREN: 18.04.2024 10:352. Все-таки с таким хорошим набором 14ххх камней, использовать память 6600 - значит запирать синих в бутылку
Все находятся в равных условиях (кроме R5 7500 & 7600) и используют один и тот же кит памяти. Какой-то условный H24M-8800C38 сломает вводные, ибо Intel такое осилить еще кое-как может, а вот AMD (кроме Phoenix 8xxx) не сможет ну никак. А так у всех единые настройки, и немножко плавающая частота 6400-6600 в режиме разгона. JEDEC заводских 4800-5200-5600 нам особо не интересен
HREN: 18.04.2024 10:353. У Линкс ошибка легко исправляется (больше 1000 гф) - хотя этот тест уже не так актуален.
Из-за запаса телеметрии энергопотребления и стабильности за спиной - лично для меня актуален. Дайте ссылку или напишите как это исправляется, пожалуйста.
creater_ua: 18.04.2024 10:18Щодо ігор, Драгон Догма2, новинка котра супер популярна
Helldivers 2 "супер"-популярніше буде :banan:
У Догми відсутній інтегрований бенчмарк, білянульова репетативність, тобто пройде лише як RAW-Gameplay окремо від всього. Умовні 150 fps багато про що скажуть користувачу? Я думаю ні.
ZSX: 18.04.2024 12:59- чотири процесори 7950X3D, 7950X, 7800X3D, 7700X
ZSX: 18.04.2024 12:59- одна ВК RTX 4090, або найпотужніша, яка є у наявності;
Дайте 4090 напрокат, або подаруйте. Те саме стосується інших покемонів. Що потрапило в руки - те і відтестовано :)
Intel74320ASuperFin+: 18.04.2024 13:06Зато целый чиллер под синий керогаз
Без него невозможны серьезные оверклокерские эксперименты :learn:
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:57 Є купа геймерів, котрим треба показати, що "ось такі процесори так себе поведуть з карткою 4090 чи 4080 в 2,5К і 4К, різниця буде ось така і така в нових іграх
Не треба вважати людей настільки тупими :) . Тести процесорів показують скільки сцен в секунду може побудувати той чи інший процесор. Тести відеокарт показують скільки кадрів в секунду зможе "розфарбувати" та чи інша відеокарта в різних розширеннях. А далі вже людина зможе співставити собі оті значення і зрозуміти в що саме буде затик в потрібних їй іграх в цікавих їй роздільних здатностях.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 13:36
creater_ua: 18.04.2024 10:57 Є купа геймерів, котрим треба показати, що "ось такі процесори так себе поведуть з карткою 4090 чи 4080 в 2,5К і 4К, різниця буде ось така і така в нових іграх
Не треба вважати людей настільки тупими :) . Тести процесорів показують скільки сцен в секунду може побудувати той чи інший процесор. Тести відеокарт показують скільки кадрів в секунду зможе "розфарбувати" та чи інша відеокарта в різних розширеннях. А далі вже людина зможе співставити собі оті значення і зрозуміти в що саме буде затик в потрібних їй іграх в цікавих їй роздільних здатностях.
Чекай полотно тексту чому ти не правий
unique-neon
Member

Повідомлення

HREN: 18.04.2024 10:35 амд верх нормальный 6000с28
Не сильно змінює суть, але на нових біосах вже нормально 6400 працює
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ZSX: 18.04.2024 12:59 Я дуже сумніваюся, що тут знайдеться людина, яка не знає, що процесор з 3D кешем краще для ігор, ніж такий саме, але без кешу.
А я от сумніваюсь що абсолютно краще :gigi: . А якщо серйозно то просто друг недавно поміняв у себе проц на 5800х3Д з 3600 памятью(була у нього до того). У мене 5800Х з 3200 памятью. Ну і один раз цікавості раді запустили 3Дмарк TimeSpy. У мене CPU Test показав вищі результати, 12300 проти 11500 дуже приблизно :) . Ясно що то ніфіга не репрезентативно і в іграх 5800Х3Д кращий, але от буває і таке, коли гола частота краще.

Відправлено через 2 хвилини 53 секунди:
StingerYar: 18.04.2024 13:26 Все находятся в равных условиях (кроме R5 7500 & 7600) и используют один и тот же кит памяти. Какой-то условный H24M-8800C38 сломает вводные, ибо Intel такое осилить еще кое-как может, а вот AMD (кроме Phoenix 8xxx) не сможет ну никак. А так у всех единые настройки, и немножко плавающая частота 6400-6600 в режиме разгона
А що заважає людині купити потрібну память і розігнати під потрібні частоти? Тестувати треба все ж не те що система покаже в сферичних умовах, а те що система покаже у реального користувача з реально доступним залізом(звісно якщо ціна такої памяті не буде в 3-4 рази вища чим 6200Мгц модулів :) ) Бо так докотимось до того що й тестувати треба на АМДшних чіпсетах, бо АМД проц з інтеловським чіпсетом не запуститься :gigi: . Тобто ІМХО тестувати треба процесори з доступною для їх платформи обвіскою за +- ціни одного порядку. Або й взагалі без привязки до цін, просто вказувати - така то платформа вартуватиме стільки загалом. І вже людина собі вирішить чи хоче 150фпс за 500 баксів чи 190 за 900. Уравніловка то від лукавого, точніше від комунізму(що по суті те саме ).
GeForce
Junior

Повідомлення

Спасибо за труд в виде обзора. Не хочу поливать жидким, но немного критики выскажу - всего 4 игры, двум из которых стукнуло уже 6 и 9 лет...
Где хотя бы God of war, Cyberpunk, FarCry, Assasins Creed, COD Warzone 2, Red dead redemption 2 и прочие играемые сейчас игры?
В идеале для людей нужен обзор какой проц подойдет под их карту которые в большинстве RTX 2060 / 3060
amid
Junior

Повідомлення

Я не полоумный тестер)), но просто под рукой был super_pi_mod и решил прогнать свой 5600 и че-то у меня получилось мягко говоря лучше! 359с против 449с
спойлер
Безымянный1.jpg
ZSX
Member

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 13:53
ZSX: 18.04.2024 12:59 Я дуже сумніваюся, що тут знайдеться людина, яка не знає, що процесор з 3D кешем краще для ігор, ніж такий саме, але без кешу.
А я от сумніваюсь що абсолютно краще :gigi: . А якщо серйозно то просто друг недавно поміняв у себе проц на 5800х3Д з 3600 памятью(була у нього до того). У мене 5800Х з 3200 памятью. Ну і один раз цікавості раді запустили 3Дмарк TimeSpy. У мене CPU Test показав вищі результати, 12300 проти 11500 дуже приблизно :) . Ясно що то ніфіга не репрезентативно і в іграх 5800Х3Д кращий, але от буває і таке, коли гола частота краще.
Якщо взагалі, то краще)), але завжди є вийнятки.
Я для себе проводив аналіз чи є сенс поміняти 5800X на 5800X3D. Зробив висновки, що особисто для мене, сенс є лише за ціни 5000-6000 грн.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ZSX: 18.04.2024 14:20 Я для себе проводив аналіз чи є сенс поміняти 5800X на 5800X3D. Зробив висновки, що особисто для мене, сенс є лише за ціни 5000-6000 грн.
6000 то ціна заміни? а не задофіга? Воно типу у нового десь така ж різниця в цінах, якщо не менша. А якщо ви про ціну 5800х3Д то біс знає, ще довго до такого рівня дешевіти буде, вже буде резонніше взяти 9800Х в ті часи коли він так вартувати буде. Хіба що у вас памяті 128Гіг і жаба давить купляти 128ГБ ДДР5 7000 памяті :) .
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Годы идут а люди все спорят в каком разрешении и с какими настройками процы тестить. Единственное что среди всего я подметил это что кто-то писал что настройки графики выкручивать а разрешение уменьшать. Тут ведь дело какое, что и вправду в некоторых играх есть настройки которые повышают нагрузку на процессор и отрыв между разными архитектурами и моделями процов становиться более явным. Более того, далеко не всегда процессор просто формирует данные для отрисовки видеокартой, но в некоторых движках и сам процессор непосредственно рисует части кадра или отдельные рендер-элементы. Обычно это черно-белые 255-Маски, ZDepth/Stencil-Слои, но иногда например и контактные тени как в CryEngine может рисовать частично процом. И даже от части использовать данные для работы тамошнего GI (SVOGI). Ну еще часто в играх настройки физики, плотности травы, дальности отрисовки, количество транспорта и все это влияет на проц. Так что да... IMHO уж лучше настройки в максимум ну а разрешение в минимум.
ZSX
Member

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 14:29
ZSX: 18.04.2024 14:20 Я для себе проводив аналіз чи є сенс поміняти 5800X на 5800X3D. Зробив висновки, що особисто для мене, сенс є лише за ціни 5000-6000 грн.
6000 то ціна заміни? а не задофіга? Воно типу у нового десь така ж різниця в цінах, якщо не менша. А якщо ви про ціну 5800х3Д то біс знає, ще довго до такого рівня дешевіти буде, вже буде резонніше взяти 9800Х в ті часи коли він так вартувати буде. Хіба що у вас памяті 128Гіг і жаба давить купляти 128ГБ ДДР5 7000 памяті :) .
Ціни самого 5800X3D)). Пам'яті малувато, лише 64ГБ. Чекаю на 9800X3D та 256ГБ хочу.
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 13:36
creater_ua: 18.04.2024 10:57 Є купа геймерів, котрим треба показати, що "ось такі процесори так себе поведуть з карткою 4090 чи 4080 в 2,5К і 4К, різниця буде ось така і така в нових іграх
Не треба вважати людей настільки тупими :) . Тести процесорів показують скільки сцен в секунду може побудувати той чи інший процесор. Тести відеокарт показують скільки кадрів в секунду зможе "розфарбувати" та чи інша відеокарта в різних розширеннях. А далі вже людина зможе співставити собі оті значення і зрозуміти в що саме буде затик в потрібних їй іграх в цікавих їй роздільних здатностях.
Не витрачайте час на пояснення про бутлнек. Але та ж 4090(а це поки що еталон і мірило) при одних ігрових рушіях і конкретних сценах(а це співвідношення різних складових, деякі більш ЦП залежні, інші менш) перестане мати різницю в ФПС на різних ЦП після скажемо 3К, а в при інших - після 6К. Це не лінійно, і той же бутлнек наступить теж на різних етапах, це все по різному, і співставляти результати ФШД і по них бачити 2,5К і 4К - це задача не для простого геймера, бо невраховуються інші невідомі змінні. Тому ми бачимо в результатах одних що 4К всі процесори мають однаковий результат, а в інших різниця може бути 10-15 відсотків, в інших 5 відсотків, але ці відсотки не були такими при ФШД. І як оце має розуміти геймер? Геймер, якому те ФШД взагалі не актуальне. В нього що є математичний ряд-функція що опише залежність під кожну гру? Невже так складно визнати що тести в 2,5К і 4К все таки не погіршили б інформативності даної статті, а навпаки допомогли певному колу осіб (навіть значному по кількості) точно визначитись із покупкою. Ну що в цьому поганого?! Чому наскільки сильний опір, аби тільки не було 2,5К та 4К в додачу.

GPT-4 неочікувано втручається і ось що він каже : Обидва коментарі мають певну правду, але з різних точок зору.

Коментар 1 вірний в тому, що тести процесорів та відеокарт можуть дати загальне уявлення про продуктивність, і користувачі можуть співставити ці дані, щоб зрозуміти, як система може працювати в різних іграх та роздільних здатностях. Однак, це припущення базується на ідеї, що продуктивність лінійно масштабується з роздільною здатністю, що, як ви вже зазначили, не завжди є вірним.

Коментар 2 вірний в тому, що продуктивність в іграх може значно відрізнятися в залежності від роздільної здатності, ігрового двигуна, сцени та інших факторів. Це означає, що продуктивність не завжди лінійно масштабується з роздільною здатністю, і результати тестування в FHD не завжди точно передбачають продуктивність в 2,5K або 4K.

Таким чином, обидва коментарі правильні в своїх контекстах. Однак, як ви вже зазначили, для отримання найточнішої інформації про продуктивність в конкретних іграх та роздільних здатностях, було б доречно провести тести в 2,5K та 4K. Це допомогло б користувачам отримати більш точну інформацію про те, як система може працювати в їхніх конкретних сценаріях використання.

Ось Вам полотно тексту, думаю досить сперичатись :beer:
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 13:53реального користувача з реально доступним залізом (звісно якщо ціна такої памяті не буде в 3-4 рази вища чим 6200Мгц модулів )
то 5800X3D bclk на 550й дошці та 4000CL15 DR Bdie? :rotate:
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Earanak: 18.04.2024 15:05Так что да... IMHO уж лучше настройки в максимум ну а разрешение в минимум.
Тут з ФХД срач вже на 4 сторінки, а 720 все вправо переплюне 1.5 десятки сторінок.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ZSX: 18.04.2024 14:20Якщо взагалі, то краще)), але завжди є вийнятки.
Я для себе проводив аналіз чи є сенс поміняти 5800X на 5800X3D. Зробив висновки, що особисто для мене, сенс є лише за ціни 5000-6000 грн.
На алі 5700х3д вже 7к без купонів.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

creater_ua
Чудаче, чим більше розширення графіки тим більший вплив має відеокарта. Так це не лінійно, так і навантаження на ЦП збільшується. Але в 2к вже більше ваги буде мати ВК, а в 4К взагалі одиниці відномап дадуть нормальний фремрейт.
Тому у тесті ЦП намагаються зменшити до мінімуму вплив ВК, думаю і пан СтінгерЯр виклав би результати в 720р аби не тонни срачу потім.
В любому випадку ці тести умовні. До 100% навряд чи хто буде повторювати конфіг автора. Інша ДДР5 пам'ять може мати інші третичні таймінги які теж впливають, інша мат плата також виставить щось своє, інший БЖ десь знизить вимоги до ВК. ССД САТА і псі 5 десь дадуть 1-5% або і більше на різних платформах. І шо далі? Всі варіанти перетестувати?
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Pathfinder, вы наверное не так поняли мой посыл. Выкрученные настройки в упор компенсируют снижение разрешения. Хотя конечно тут уже могут возникнуть проблемы с утилизацией конвейера видеокарт. Но в то же время выкрученные настройки и сделают более наглядную разницу между процессорами (по крайней мере в части игр).
ZSX
Member

Повідомлення

waryag: 18.04.2024 15:48
ZSX: 18.04.2024 14:20Якщо взагалі, то краще)), але завжди є вийнятки.
Я для себе проводив аналіз чи є сенс поміняти 5800X на 5800X3D. Зробив висновки, що особисто для мене, сенс є лише за ціни 5000-6000 грн.
На алі 5700х3д вже 7к без купонів.
Вибачте, покупка на ALI це не моє. Я купую залізо через друга, що у магазині працює, саме через 100% гарантію, що все буде як мені треба.
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Pathfinder: 18.04.2024 15:53 creater_ua
Чудаче, чим більше розширення графіки тим більший вплив має відеокарта. Так це не лінійно, так і навантаження на ЦП збільшується. Але в 2к вже більше ваги буде мати ВК, а в 4К взагалі одиниці відномап дадуть нормальний фремрейт.
Тому у тесті ЦП намагаються зменшити до мінімуму вплив ВК, думаю і пан СтінгерЯр виклав би результати в 720р аби не тонни срачу потім.
В любому випадку ці тести умовні. До 100% навряд чи хто буде повторювати конфіг автора. Інша ДДР5 пам'ять може мати інші третичні таймінги які теж впливають, інша мат плата також виставить щось своє, інший БЖ десь знизить вимоги до ВК. ССД САТА і псі 5 десь дадуть 1-5% або і більше на різних платформах. І шо далі? Всі варіанти перетестувати?
Тобто пропозиція доповнити статтю тестами 2,5к та 4К, через те що є на це попит і людям було би це цікаво - це чудернацтво. Тобто задовільняти попит людей, вдосконалюючи продукт це чудернацтвро. І знову мені намагаються пояснити важливість тестів в низькому розширенні. Просто рука-обличчя. А я хоч раз казав щось протилежне цьому? Ви хоч розумієте взагалі про що мова? Є ВЕЛИЧЕЗНА КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ КОТРІ ХОЧУТЬ БАЧИТИ "А ЩО БУДЕ В 2,5К та в 4К", бо ці люди якраз і будуть збирати систему під 4К. Ця стаття це продукт, і окрім головного можна додати ще те що хоче масовий геймер. Звичайний геймер не дуже задумувається, він просто хоче побачити як буде саме втій ситуації, яка планується у нього. То що поганого в тому щоб йому показати. Я розумію ще адекватну відповідь: "немає 4090 картки на тесті і немає скільки ресурсів щоб зробити цю статтю більш ширшою і для більшої аудиторії, тому було протестовано саме головне" - і така відповідь цілком раціональна, ну але ж люди, чому постійно Ви хочете себе показати розумниками і когось робити дурником, невже інших способів самоствердження не можете придумати? Вам навіть вже ШІ відповідає що в тестах на 2,5К та 4К є сенс, але ж ні, їм нічого не доведеш. Все, дискусія закрита. Нафлудили тут на пару сторінок зі своїми запереченнями очевидного
Відповісти