Огляд та тестування процесорів AMD Ryzen 7 7800X3D та Ryzen 9 7950X3D. 3D Vertical Cache для геймінгу та роботи

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Імхо в 7900Х3Д і 7950х3Д змісту не багато. Бо 5800 мав лише 32мб кешу ,а 7900,7950 вже по 64мб. Ну тобто обєм кешу зростає лише в два рази.

Ну і ще момент, коли у тебе память 3600Мгц то додатковий кеш відчувається більше чим при памяті 5200-6000мгц.
Тому ІМХО 7900х3Д не повторить долю 5800Х3Д, не ті умови вже, ой не ті :) .
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

kalakawa: 18.04.2024 08:28Тому що це тест ЦП а не ГП
А твої полотна тексту не мають сенсу, бо, знову ж, це тест ЦП а не "ігрових збірок"
Так, але ні. Деякі техноблогери проводять таке тестування і в деяких випадках розклад сил між чіпмейкерами може змінюватися при зміні роздільної здатності.
Умовно, в 1080р велика перевага 7800 х3д, в 1440р вона менше, а в 4к вже невелика перевага інтелу. Або навпаки.

Відправлено через 4 хвилини 5 секунд:
erazel: 18.04.2024 09:04Імхо в 7900Х3Д і 7950х3Д змісту не багато. Бо 5800 мав лише 32мб кешу ,а 7900,7950 вже по 64мб. Ну тобто обєм кешу зростає лише в два рази.
Ні. Фактично, там не 64 МБ, 32х2 МБ. В межах чіплету Л3 залишається тим же, а ганяти дані між чіплетами надзвичайно невигідно через ріст затримок.
Саме тому молодший 7800х3д навіть при менших частотах у більшості ігор швидше за 7950х3д, а проміжна модель - аутсайдер через зменшення ядер у чіплеті з додатковим кешем.
Jay228
Member
Аватар користувача

Повідомлення

як це в х3д не ма сенсу . на мій погляд вони добре сбалансовані і продуктивні а споживання = тепловиділення ще додає плюс в їх користь
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 18.04.2024 08:28
creater_ua: 17.04.2024 23:31не дуже розумію чому тести всі в FHD
Тому що це тест ЦП а не ГП
А твої полотна тексту не мають сенсу, бо, знову ж, це тест ЦП а не "ігрових збірок"
вони не мають сенсу у Вашому розумінні, так, я з цим погоджусь. "Цей тест ЦП а не збірок", тобто людина купить лише ЦП і не буде збирати ПК? Круто, шах і мат мені. Давайте пройдемся по логіці. Для чого зроблений цей тест-стаття? Для людей, котрим 1) цікаво для загального розвитку і котрі НЕ будуть купувати процесор в блищому майбутньому. 2) люди, котрі БУДУТЬ купувати процесор в блищому майбутньому. Окей, якщо важливий варіант лише 1 і тільки 1, тоді так. Але я насмілився загадти за людей котрі будуть купувати процесор (бігом ставте мені мінус) Хто буде купувати процесор xxxxX3D? Ті що або створюють 3Д контент(меншість), або його споживають(більшість). Ті що споживають 3Д контент точно будуть розглядати 2,5К та 4К!!! Тоді чому ЗАБОРОНЕНО їм дізнатись те, що вони хочуть знати? Чому це погано і чому це псує "чистоту" теорії процесорних тестувань? Щодо ігор, Драгон Догма2, новинка котра супер популярна, і там доречі с процами все не однозначно, в тому числі на 2,5К і 4К. Можна звісно привести приклади 40 не актуальних ігор і типу там різниця менше 5 відсотків, але якщо брати актуальні на 2024 і новинки то різниця в 2,5К і 4К все таки буде і ця різниця буде насправді ВАЖЛИВОЮ для тих людей що справді планують вже купувати процесор 3Д по прямому його призначені. Така типова людська риса, забороняти те що не розумієш
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:18тобто людина купить лише ЦП і не буде збирати ПК?
Це тест ЦП а не збірки
HREN
Member
Аватар користувача
Звідки: Польша

Повідомлення

В принципе, толкавая статья автора, основные выводы уже давно всеми подтверждены. Пару моментов всего хотел бы добавить.
1. Не смотря на наличие в игровых тестах минималки 1%, вопрос не исследован полно. Основная проблема 78хх-79хх с 3Д кэшем в онлайн шутерах в ситуациях с плотной городской застройкой (аля PUBG, MW) и большим количеством игроков онлайн, когда эпизодически происходит срыв вниз фпс с комфортных условных 250 до 80-90фпс и иногда ниже. Чего нет у сообщества синих процессоров, там изменение фпс плавное без рывков и провалов. Это единственный крупный минус для игр у амд.
2. Все-таки с таким хорошим набором 14ххх камней, использовать память 6600 - значит запирать синих в бутылку, 14ххх (как и 13ххх) сильно лучше ведут себя и на минималках и по среднему при памяти 7800+. Для амд верх нормальный 6000с28, а для 14ххх в среднем 7800с34 вообще не проблема, а 8400с36 - средне удачливый результат на хорошей мамке аля Апекс. В графиках чуть было бы лучше на пару-тройку процентов.
3. У Линкс ошибка легко исправляется (больше 1000 гф) - хотя этот тест уже не так актуален.
4. Есть последний нюанс - проблемы аппаратные у амд с внезапной смертью процессоров при разгоне, а у синих вылеты из игр при разгоне на авто процессоров 13-14 серии (в ручном разгоне с подбором значений косвенных параметров по памяти, напряжениям и пр. таких проблем нет, но форумы пестрят хелпами) - здесь пусть знатоки меня поправят, мое личное имхо - нежность амд камней. Все-таки синие могут работать в существенных перегрузках кратных (в 2-3 раза) превышающих штатные, только отводи тепло. У амд все по-другому.
Всем спасибо за терпение при чтении)
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:18 тобто людина купить лише ЦП і не буде збирати ПК?
Тобто людина купить ЦП і буде знати як вони між собою співвідносяться. Бо відеокарта у людини буде не така як у тесті, память не така. Тому тестувати всю збірку на абсолютну швидкодію нема змісту, ботлнеки будуть зовсім інші. Тому й тестують в умовах коли упор йде саме в швидкодію процесора.
І так, згоден з людьми вище котрі писали що треба тестувати на максимальних налаштуваннях але мінімальному розширенні. Бо може мінятися густота натовпу, кількість обєктів в кадрі, ще якісь обрахунки котрі не вказуються явно(кількість дірок від куль і кількість уламків від попадання кулі). Тому зменшувати навантаження варто тим що ТОЧНО залежить лише від відеокарти - роздільною здатністю.
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 18.04.2024 10:38
creater_ua: 18.04.2024 10:18 тобто людина купить лише ЦП і не буде збирати ПК?
Тобто людина купить ЦП і буде знати як вони між собою співвідносяться. Бо відеокарта у людини буде не така як у тесті, память не така. Тому тестувати всю збірку на абсолютну швидкодію нема змісту, ботлнеки будуть зовсім інші. Тому й тестують в умовах коли упор йде саме в швидкодію процесора.
І так, згоден з людьми вище котрі писали що треба тестувати на максимальних налаштуваннях але мінімальному розширенні. Бо може мінятися густота натовпу, кількість обєктів в кадрі, ще якісь обрахунки котрі не вказуються явно(кількість дірок від куль і кількість уламків від попадання кулі). Тому зменшувати навантаження варто тим що ТОЧНО залежить лише від відеокарти - роздільною здатністю.
Я ні разу не спорив про те, що не доцільно використовувати дану методику тестування, в контексті акценту на максимальну різницю і розкриття в першу чергу ЦП. Та й взагалі, розширення 480р-720р ще краще проявить ЦП, можна взагалі в ФШД не тестувати. Тому Вам не потрібно пояснювати, чому саме були ті тести. Я лише хочу довести, що стаття мала би більшу інформативність і більше задовільняла потреби тих людей, що планують купувати ЦП (більшість тих людей не задовільняться лише ФШД). Є купа геймерів, котрим треба показати, що "ось такі процесори так себе поведуть з карткою 4090 чи 4080 в 2,5К і 4К, різниця буде ось така і така в нових іграх, тому думайте як витратити кожеш Ваш долар, ми надали Вам інформацію, а Ви самі вирішуйте чи брати 5700Х чи 7800х3Д". Те що Ви написали, це відповіді на питання одні, але в загальному кожен тест товару також має показувати його практичність в реальному світі і саме в тому місці, куди споживачі будуть спрямовувати той товар, а не тільки в синтетиці. Додавання тестів в 2,5К та 4К не знизило б якість цієї статті-тестування, це точно, тільки доповнило б її
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:18 будуть розглядати 2,5К та 4К!!! Тоді чому ЗАБОРОНЕНО їм дізнатись те, що вони хочуть знати?
А что там узнавать? Покупаешь видеокарту на все деньги что есть, проц по остатку что-то из современного на 6-8 ядер, вот дилема :-/ ...тест же в FHD более информативен, по нему видно проц ботлнечит с данной видеокартой или нет, снижая разрешение виявляется узкое место в системе, если при снижении разрешения растёт фпс то при апгрейде первоочерёдно меняем видеокарту, если фпс не меняется апгрейдим процессор, если fps дно в любом разрешении-меняем всё
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:18Можна звісно привести приклади 40 не актуальних ігор і типу там різниця менше 5 відсотків, але якщо брати актуальні на 2024 і новинки
Короче какой-то провокатор.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 10:18різниця в 2,5К і 4К все таки буде і ця різниця буде насправді ВАЖЛИВОЮ
Ааааааа, так он в чому справа :teacher:
Ти чомусь думаєш що ЦП мають різну продуктивність зі зміною роздільної здатності?
Пояснюю: ні, це не так. Будь то 720р чи 2160р - фпс буде однаковим. Тому тести ЦП й проводять лише в одній роздільній здатності. І чим вона менша, тим краще для об'єктивного тесту, бо зменшується ризик упора в відеокарту
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Дякую за огляд.
Оперативка у інтел нарешті не по джедек, на противагу амд де вона вручну налаштовувалась.
Але й частота 6600 - це парафія амд, а інтел себе добре масштабує на частотах значно вище, на апексах 8800+ показують результати.
Це все рівно що прихильники дизеля на перегонах вимагають опустити оберти бензинового двигуна до значень дизельного, де звісно дизель має незаперечну перевагу.
Так само як і були чисельні заяви власників амд цпу, що несправедливо оцінювати продуктивність цпу інтел на частотах вищих аніж у райзен та треадріппер, от до одного значення треба привести - тоді так як потрібно. А те що краще розганяються інтелівські до частот вищих аніж амд-ні цпу - то несправедливо і некоректно.
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 18.04.2024 11:11
creater_ua: 18.04.2024 10:18різниця в 2,5К і 4К все таки буде і ця різниця буде насправді ВАЖЛИВОЮ
Ааааааа, так он в чому справа :teacher:
Ти чомусь думаєш що ЦП мають різну продуктивність зі зміною роздільної здатності?
Пояснюю: ні, це не так. Будь то 720р чи 2160р - фпс буде однаковим. Тому тести ЦП й проводять лише в одній роздільній здатності. І чим вона менша, тим краще для об'єктивного тесту, бо зменшується ризик упора в відеокарту
Навіщо Ви(я на ти не переходив) мені це пояснюєте, думаю я б Вам тут більше пояснив, проте я із самого початку про зовсім інше. Ви так і не зрозуміли що я хотів донести.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 11:19Ви так і не зрозуміли що я хотів донести.
Та зрозуміло все. Але тести ігрових збірок непопулярні і на це є ряд причин, по тих же причинах принято тестувати окремо ЦП та окремо ВК - для об'єктивності
yariksom
Member

Повідомлення

kalakawa
спойлер
Будь то 720р чи 2160р - фпс буде однаковим. Тому тести ЦП й проводять лише в одній роздільній здатності. І чим вона менша, тим краще для об'єктивного тесту, бо зменшується ризик упора в відеокарту
Я по іншому зрозумів, схоже питання creater_ua в тому наскільки процесор розкриває потенціал тієї чи іншої відеокарти.
Маючи на увазі виключно ігри, який умовний процесор максимально розкриє умовну 4090 в 4К та утрах, тобто практична сторона при підборі комплекту для іграшок, тобто коли відеокарта впирається в процесор.
З цього огляду ми такого не побачимо, таким чином тест не дуже корисний в плані складання ігрового ПК на основі того чи іншого процесора бо розподільна здатність та ультра налаштування не використовувалися.
Цей тест просто інший.
mkx1234
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Тесты в фуллХД в 24 году, поставьте 2к, и хотябы средние настройки.,поглядим на разницу в кукурузных фпс
ZSX
Member

Повідомлення

kalakawa: 18.04.2024 10:25 Це тест ЦП а не збірки
Це як раз тест збірки. На графіках fps, це те що ВК малює. Скільки там підготував саме процесор - невідомо.
kalakawa: 18.04.2024 11:11 Пояснюю: ні, це не так. Будь то 720р чи 2160р - фпс буде однаковим.
Суто теоретично - можливо так. Як би ж оглядач зробив тести у 720р та 1080р і отримав однакові значення fps, то це було б доказом того, що це ті fps, які підготував процесор, а не ВК намалювала.
Навіть у 1080р мені ЦП рендер. малює різні значення в заленості від ВК та налаштувань графіки.
спойлер
https://imgur.com/a/9vo7rKA
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

7800X3D шикарний проц :up:
Однозначно найкращий вибір для геймерської топ збіркі :lick:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ZSX: 18.04.2024 12:17Це як раз тест збірки. На графіках fps, це те що ВК малює. Скільки там підготував саме процесор - невідомо.
Погоджуюсь. Намагатись зробити тест саме ЦП автори статті намагались, але про існування fsr/dlss поки що не здогадуються
ZSX
Member

Повідомлення

kalakawa: 18.04.2024 12:22
ZSX: 18.04.2024 12:17Це як раз тест збірки. На графіках fps, це те що ВК малює. Скільки там підготував саме процесор - невідомо.
Погоджуюсь. Намагатись зробити тест саме ЦП автори статті намагались, але про існування fsr/dlss поки що не здогадуються
Такий тест треба робити як роблять на Techspot:
- одна ВК RTX 4090, або найпотужніша, яка є у наявності;
- чотири процесори 7950X3D, 7950X, 7800X3D, 7700X без розгону, з однаковими налаштуваннями ОЗП;
- три роздільних здатності 1080р, 1440р, 2160р;
- два налаштування графіки мін. або серед. та макс;
- 8-10 різніх ігор;
- відсотковий аналіз по кожній роздільній здатності з конкретним налаштуванням графіки, тобто шість аналізів.
Потім вже можна робити висновки як саме впливає цей кеш за конкретних умов.
Я дуже сумніваюся, що тут знайдеться людина, яка не знає, що процесор з 3D кешем краще для ігор, ніж такий саме, але без кешу.
Формальна відповідь на поставлене запитання є, але аналіз би не завадив.
Відповісти