Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Vlaad13: 08.12.2023 19:03 Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
І чим так вражає 3080ті? Ціни за нормальний варіант лишень трохи дешевші за ту ж 3090, а то й вищі...
Єдиний нормальний варіант це 3090ті, так як вони фізично не встигли пограти в майнінг. Одна лишень проблема, їх і не продає ніхто...
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou,
записав 15 хв біготні біля всіх водопадів які зміг пригадати, а як виявилось - амуде адреналін не хоче показувати на записаному відео власний оверлей, незнаю як це фіксити :gigi:
Тільки що також звернув увагу, що відео записує в 1080р, при тмоу що віртуал супер резолюшн ввімкнений і розширення в самій грі 4к, пропелери на мінімумі крутились весь час (570 об/хв то найменше що бачив на цьому найтро+, нижче починається фанстоп), в той час як в хонкаї 1.5к були в 4к і все вправо :think:
Йду тестити чи будуть креші сіджа на старому драйвері, щоб оприділити чи проблема з новим, чи то всетаки черговий шедевральний адрейт від юбі, але хочете ще якихось тестів, то геншин поки ще є на хдд, там потабатись на робочий стіл, позгортати всі вікна і тд :)
https://mega.nz/file/VLRwACgB#YnosxdXP7 ... fDrvJSfkiI
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz
Дякую. Та мабуть досить. Якщо ці проблеми і є, то не постійно і відловити їх буде важко. Мені треба все це обдумати і самому прийняти рішення, щоб потім не жалкувати. Поки помоніторю ціни на Hellhound RX 7700 XT, чомусь із 7700 XT вона мені найбільше сподобалась. Правда підсвітка мені не потрібна, бо корпус без вікна і взагалі стоїть під столом.
formazon
Member

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 18:31
formazon: 08.12.2023 18:28

А не будет Ryzen'а 5 5600x маловато для 6800 ?Тут ещё вопрос про БП 550 ВТ...
От БЖ, швидше за все буде мало, а ЦП точно достатньо, особливо для 2к :)
Вот с этим вообще непонятно. Проц 65, мать на допустим 50, ещё 15 на ссд. Ну 150... В итоге по идее с видиком 300Ватт ещё зазор будет в 100Ватт. Разве что конкретно по какой-то линии будет нехватать...
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

formazon: 08.12.2023 19:55
daesz: 08.12.2023 18:31
От БЖ, швидше за все буде мало, а ЦП точно достатньо, особливо для 2к :)
Вот с этим вообще непонятно. Проц 65, мать на допустим 50, ещё 15 на ссд. Ну 150... В итоге по идее с видиком 300Ватт ещё зазор будет в 100Ватт. Разве что конкретно по какой-то линии будет нехватать...
В 6900/6950 бувають скачки до 600Вт (тільки ВК), але чт таке є в 6800/хт - безпоняття :)
Kirakishou: 08.12.2023 19:50 daesz
Дякую. Та мабуть досить. Якщо ці проблеми і є, то не постійно і відловити їх буде важко. Мені треба все це обдумати і самому прийняти рішення, щоб потім не жалкувати. Поки помоніторю ціни на Hellhound RX 7700 XT, чомусь із 7700 XT вона мені найбільше сподобалась. Правда підсвітка мені не потрібна, бо корпус без вікна і взагалі стоїть під столом.
Там є режим голубенька, бірюзова та виключити :)
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Kirakishou: 08.12.2023 19:50Дякую. Та мабуть досить. Якщо ці проблеми і є, то не постійно і відловити їх буде важко. Мені треба все це обдумати і самому прийняти рішення, щоб потім не жалкувати. Поки помоніторю ціни на Hellhound RX 7700 XT, чомусь із 7700 XT вона мені найбільше сподобалась. Правда підсвітка мені не потрібна, бо корпус без вікна і взагалі стоїть під столом.
Якщо вже готові на б/у і водночас готові на 7700, то чому не взяти б/у 6800?
Kirakishou
Member

Повідомлення

lewerlin: 08.12.2023 21:01Якщо вже готові на б/у і водночас готові на 7700, то чому не взяти б/у 6800?
Тому що я її по адекватній ціні на форумі зараз не знаходжу, а на олх брати не хочу. На форумі є 6800 за 15к у користувача RunR і як на мене за такі гроші вона не цікава, бо тут по 16к були 3080 в гарному стані у того ж WoTniK. У мене товариш буквально на днях хотів купити Xbox Series X на олх і розповідав, що з семи дзвінків по оголошенню п’ять були шахраї, в підсумку придбав в ретромагазі. Тому я на ту помийку навіть не хочу заходити. Ну і мене не покидає думка, що вживана карта від амд обов’язково нахитнеться. Дурня, знаю. Бо вживана нвідія точно так же може нахитнутися. Але все одно чомусь ця думка засіла в голові, що вживану нвідію брати можна, а амд не варто. Нічого не можу зробити з цим.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Що зараз э найкращим варіантом бюджетної відяхи з NVIDIA я маю на увазі щось з ліги 1660-3060, от прям топ за свої гроші?
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

spoglyadach
4060 без варіантів!
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

spoglyadach

4060 норм вариант для 1080р с возможностью повышения кадров (FG) как раз в тех играх где их не хватает.
RunR
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou: 08.12.2023 21:18 вживана карта від амд обов’язково нахитнеться

Рекомендую все ж таки наважитися і спробувати б/в АМД. У мене легка рука (та й карти свіженькі), тому впевнений що все буде добре :beer: що до ціни, так це можна узгодити у приватних повідомленнях
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

Коли Чак пише що в нього легка рука - це верняк!
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bucho: 08.12.2023 19:20
Vlaad13: 08.12.2023 19:03 Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
І чим так вражає 3080ті? Ціни за нормальний варіант лишень трохи дешевші за ту ж 3090, а то й вищі...
Єдиний нормальний варіант це 3090ті, так як вони фізично не встигли пограти в майнінг. Одна лишень проблема, їх і не продає ніхто...
Так оно все немного дешевле или немного дороже
3080ти 21
3090 25
4070 26
4070ти 31
Но как по мне уж лучше 7800 хт чем бу 3080-3090, там хоть какая та перспектива получить технологии( хоть и весьма призрачная :laugh: )
Kirakishou
Member

Повідомлення

RunR: 08.12.2023 22:08Рекомендую все ж таки наважитися і спробувати б/в АМД. У мене легка рука (та й карти свіженькі), тому впевнений що все буде добре :beer: що до ціни, так це можна узгодити у приватних повідомленнях
Дякую, але мені треба переночувати з цією думкою. Сьогодні забагато подій для мене. Я паралельно з цим форумом ще почитую реддіт, офіційний форум амд і дискорд-конференцію по грі Genshin Impact, в яку я, власне, постійно граю, і задля якої хочу оновити відеокарту, щоб грати вже в 4К. І щось отакі от теми
спойлер
2023-12-08_224725.jpg
і мій досвід, який я отримав на комп’ютері сина колеги, коли у мене Genshin Impact двічі крашнувся на 6750ХТ, коли я згортав гру на панель завдань і альт+табався говорять мені, щоб я гарно подумав. За три роки гри на моїй 1660Ті гра жодного разу не крашнулась. Жодного. Я постійно згортаю її, щоб почитати форум чи подивитися гайди по проходженню певних моментів в самій грі. Можна звичайно списати на те, що ті люди не знають, що таке Display Driver Uninstaller, але все одно 16к для мене доволі вагома сума — це більше, ніж моя заробітна плата. Тому я не буду гнати коней і добре все обдумаю. Дякую за пропозицію.
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Kirakishou: 08.12.2023 22:58люди не знають, що таке Display Driver Uninstaller,
Я, коли міняв карту, спробував(ледащо) нічого не чистити. Такого атракціону трешу, я не бачив ні до, ні після.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Melofon: 08.12.2023 21:49 4060 норм вариант для 1080р с возможностью повышения кадров (FG) как раз в тех играх где их не хватает.
Маю монітор 2160p нажаль. Правда варыант юзати другий монік який 1080р для ігорєй теж розглядається.
А якесь 1660 Super або Ті то опше не варіант вже?

p.s: в мене PCIe 3.0
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

spoglyadach: 08.12.2023 23:31А якесь 1660 Super або Ті то опше не варіант вже?
Це жарт?
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

SergN: 08.12.2023 23:47 Це жарт?
:) це коли не цікавився новими відюхами 2-3 роки то виходять такі жарти
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

spoglyadach
Тоді краще вказувати бюджет і нова/вживана.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Розглядаю вживані бюджет мабуть до 10к, хотів взагалі брати 3080 восени, але радий що не взяв бо майже не граю зараз
Відповісти