Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

GreenMile: 08.12.2023 15:05
Bucho: 08.12.2023 14:46 А 100500 ФПС і статтери - це звичайно прорив від Хуанга.
Таке собі майбутнє для обрубків 4070/ті...
Зважаючи на те, що в мене 258 годин награно в КП2077 на "обрубку", думаю, що в мене трохи більший досвід в цьому, ніж у вас, тому про статери можете розповісти комусь іншому :rotate:
Про статтери я написав для майбутніх проектів.
Я радий за Вас, що вашої 4070ті поки ще хватає на гру, яка вийшла через пару місяців після презентації Амперів :lol:
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

GreenMile: 08.12.2023 14:58На відміну від вас, я отримав чудові враження від "тесту тензорів для ШІ" на прикладі КП 2077 :) Як би ви там не старались жовчно коментувати, але те, що воно виглядає на голову красивіше ніж без нього - факт. Ви звісно можете далі голосувати гаманцем проти променів і ШІ, але це нічого не змінить, вектор розвитку уже задали, але це трохи виходить за обговорення обсягу ВРАМ :)
Я не голосую проти променів, читайте уважніше.
І ще подумайте, скільки транзисторного бюджету пішло на тензори, і скільки замість них можна було би насипати ПП/РТ блоків, аби отримати результат апскейлу+фг В НАТИВІ. Хуанг міг без тензорів, видати карту для "чистого" РТ.
Замість цього нас нагодували бета-тестом інстинктів. Та тупо треба не мати елементарної самоповаги, аби захищати подібне лайно.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergN: 08.12.2023 14:59
daesz: 08.12.2023 14:43Я звідтіля й брав.
От якщо брав, то тоді це:
daesz: 08.12.2023 14:02Різниця між 7900хт і 4070тіай - 20Вт, між 7900хтх та 4080 - 30Вт.
- свідома брехня, бо твої цифри занижені вдвічі. По графіку видно різницю.
daesz: 08.12.2023 14:43В мене найтро+ з андервольтом і +15% павер ліміта їсть 310. Думаю говорити на скільки вона буде потужніша, ніж умовний стоковий 4070 не потрібно
Знову низькосортна маніпуляція. Обидві в стоці досліджуються, і результати наведені на відомому сайті по одній методиці. А якщо розглядається вправа андервольту, то для кожного з учасників, а не маніпулюючи з тюнінгом лише одного. І виміри - девайсом.
Відповідно, всі ці "а я..., а моя..." - це просто типова людська риса по сліпому виправданню своєї покупки, але аж ніяк не є об'єктивним поглядом на речі. Тому ще раз: енергоефективність для різних карт, що виміряна по одній методиці, наведена під останнім спойлером в моєму пості вище. Картинка достатньо показова.
От вам маніпуляції з вашого сайту, приємного ознайомлення :
Зображення
Зображення

А якщо туго з математикою, то за вас і порахували :
Зображення

А якщо зовсім зовсім туго, то
ЗображенняЗображенняЗображення
5% і 13% відповідно, думаю, зможете приплюсувати, щоб отримати продуктивність в андервольті/оверклоці для порівняння ;)

І відповідно споживання я брав із даних заявлених виробником, тому на умовну 4070 тіай фаундерс у ТПА огляду немає, а що АІВ там на розганяв - це вже якраз-таки згадані вами маніпуляції.
Зображення
Востаннє редагувалось 08.12.2023 15:28 користувачем daesz, всього редагувалось 1 раз.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Не розумію, навіщо Ви тут виправдовуєте жлобство Куртки?
Хіба картка ціною в ~900 баксів повинна бути хоча б у чомусь обрубком?
А він ще хотів її 4080 назвати...
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

lewerlin: 08.12.2023 15:19
GreenMile: 08.12.2023 14:58На відміну від вас, я отримав чудові враження від "тесту тензорів для ШІ" на прикладі КП 2077 :) Як би ви там не старались жовчно коментувати, але те, що воно виглядає на голову красивіше ніж без нього - факт. Ви звісно можете далі голосувати гаманцем проти променів і ШІ, але це нічого не змінить, вектор розвитку уже задали, але це трохи виходить за обговорення обсягу ВРАМ :)
Я не голосую проти променів, читайте уважніше.
І ще подумайте, скільки транзисторного бюджету пішло на тензори, і скільки замість них можна було би насипати ПП/РТ блоків, аби отримати результат апскейлу+фг В НАТИВІ. Хуанг міг без тензорів, видати карту для "чистого" РТ.
Замість цього нас нагодували бета-тестом інстинктів. Та тупо треба не мати елементарної самоповаги, аби захищати подібне лайно.
Я вас, мабуть, здивую, але мені, як і 90% геймерів, тупо начхати, що там і хто там міг зробити, але не зробив і переливати із пустого в порожнє з цього приводу. Тим паче, когось там захищати, а ви вдаєтесь до маніпуляції свідомістю ;) Я виходжу виключно зі свої власних бажань, потреб і того, що ми маємо на ринку, власне тому у мене 2 ПК зовсім різних таборів. Стосовно відях особисто мені подобається, як виглядають ігри з променями, а в онлайн я не граю і 1005000 натівних ФПС не потребую, тому вибір був очевидний. Просто продукт від зелених краще підійшов під мої вимоги, наступний цілком можливо буде від червоних.

Відправлено через 5 хвилин 52 секунди:
Bucho: 08.12.2023 15:17
GreenMile: 08.12.2023 15:05 Зважаючи на те, що в мене 258 годин награно в КП2077 на "обрубку", думаю, що в мене трохи більший досвід в цьому, ніж у вас, тому про статери можете розповісти комусь іншому :rotate:
Про статтери я написав для майбутніх проектів.
Я радий за Вас, що вашої 4070ті поки ще хватає на гру, яка вийшла через пару місяців після презентації Амперів :lol:
Це із серії "нащо ти б'єш татуху, представ як вона буде виглядати коли тобі буде 60" :gigi:
Ви знаєте, завтра в мій будинок може прилетіти кацапська ракета і не буде жодного майбутнього, тому обирати річ яка гірше для мене зараз, але можливо (і це не факт) буде краще потім - дуже сумнівна перспектива ;)
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 15:23А якщо туго з математикою, то за вас і порахували :
От якраз коли людина свідомо маніпулює, то у неї і математика 319-277 дає не 42Вт, а 20Вт, чи ж так само 364-316 = вже не 48Вт, як на калькуляторах у нормальних людей, а свої 30Вт. Просто комусь так дуже хочеться маніпулювати, що відверта брехня виходить.
спойлер
Зображення
daesz: 08.12.2023 15:23А якщо зовсім зовсім туго, то
Я бачу зовсім туго у маніпуляторів чи брехунів, у кого 42Вт = 20Вт, тож там якраз для таких "математиків" і порахували відразу енергоефективність, про яку і ведеться мова:
спойлер
Зображення
чи ж зворотній вимір:
Зображення
Бачу, когось дуже образила невиграшна позиція своєї купленої карти, що треба було кинутися в дискусію по її захисту, надаючи свідомо брехливі дані, коли прямо наведені незалежні розрахунки.

І ще раз: порівнювати андервольт однієї карти по відношенню до стоку іншої - абсолютне невігластво.
Бо іншу теж можна андервольтити, наприклад:
спойлер
Зображення
Тільки от порівнювати треба за однією методикою, тобто по єдиному набору тестових вправ на одній системі, виміри - одним фізичним девайсом. Тоді в тебе і в чисельник попаде взаємно порівняне число, і в знаменник.
А всі ці дорахунки +13, +5% - це залишимо у фантазії того мозку, який нарахував, що 319-277 буде 20Вт. :lol:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не виграшна позиція? Це яка? 12 гб врами? Чи вже продуктивно слабший чіп? :facepalm:
Що ви з чим порівнюєте? Огляду на 4070 тіай фаундерс немає, порівнювати навіть умовний таф 7800 з тафом 4070 не доречно, бо вони не йдуть в стокових конфігураціях?
Чукча нє чітатєль, чукча гуманітарій.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 15:58 Не виграшна позиція? Це яка? 12 гб врами? Чи вже продуктивно слабший чіп? :facepalm:
Читати, бачу, також чукча нє чітатєль..
Я ж бачу, що обіженка проступає через всю дискусію. :lol:
Для чукчі-"пісатєля": ти вступив в дискусію про енергоефективність! Були тут сподівання, що читати вмієш краще, аніж рахувати, але бачу, що ні :laugh: . Причому поставлено було питання про енергоефективність всієї 4000 серії, а не купленої тобою карти. Так що не хвилюйся, поки не підставився зі свідомою брехнею в арифметиці, ніхто в сторону твого вибору поганого слова не казав.
Про об'єм "врами" і т.д. - то вже в інших срачах накинеш, не зі мною.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Зображення
З розряду - сам придумав, сам обідився.
Доречі, 4060 енергоефективніша ніж 4090, вибір тепер очевидний що радити в цій темі всім і вся.
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 16:10Доречі, 4060 енергоефективніша ніж 4090, вибір тепер очевидний що радити в цій темі всім і вся.
Знати б іще, що вона гарантовано потягне геншин в 4К. Взяв би її і був би щасливий, вона смішні гроші коштує порівняно з рештою відеокарт. У мене вже відчай від цієї теми. Оця фішка з енергоефективністю мене вибила із колії, я не звертав уваги на те, що 4060Ті-4070 відчутно менше споживають порівняно зі своїми конкурентами. Вже дістав із загашника останні гроші, завтра думаю піти обміняти їх. Бо відчуваю, що я до нового року з розуму зійду, якщо не візьму зараз собі відеокарту.
спойлер
1.jpg
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Енергоефективність то така штука, я мишкою провів по курві у Афтебернері й карта стала на 20% енергоефективнішою нічого не втративши у продуктивності)
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Я вчора після сесії довжиною +-3 години думав у мене проявились всі ці славно звісні проблеми амуде драйверів з чорними екранами (спочатку екран чорнів на 2с після альт табів в/з гри - виявилось що забув відключити віртуальний супер резолюшн, потім 2 рази гра з чорним екраном закрешилась і я через це програв обидві гри, потім гра закрешилась на початку 1 раунду й моя команда закенселила матч (в сіджі таке можна без втрати іло, але тільки якщо це відбулось на 1 раунді), а як виявилось то просто classic ubisoft experience for you :lol:
спойлер
Kirakishou,
я б не спішив, я місяць моніторив ціни на 7800, перед тим як взяв :gigi:
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 16:53я б не спішив, я місяць моніторив ціни на 7800, перед тим як взяв :gigi:
Я можу так намоніторити, що візьму 4070 у гарному виконанні, бо під новий рік буде зарплата і так звана тринадцята зарпалата і я матиму на руках під 40 тисяч, це не враховуючи цих 300 долларів. Або впаде клямка і візьму з рук 3070, як власне і хотів до того, як заліз в цю тему з вибором відеокарт.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou,
:gigi:
Варіант з 6700 не буду пропонувати, бо на ній у вашого колеги крашить геншин на альт табі, можливо це щось хардверне в 6000 серії :dontknow:

Ввечері, якщо апдейтів по сіджа не викотять, то потещу гру в казуальному режимі на 23.11.1, бо на 23.12.1 якраз і мав ті чорні екрани, які я думав через драйвер амуде, а то як виявилось на нвідіях лайно від юбі крашить..
formazon
Member

Повідомлення

Камрады, проапгрэйдил мать проц, сейчас имею Ryzen 5600x + 32GB RAM старушка 1060/6GB просится под замену.
Играю на телеке, поэтому играю сейчас FullHD, но, наверное, захочется ж 2K.
Бюджет до около 15К. Т.е. либо новая RX 6700-6750 XT или имеет смысл искать "не майненую" 3070-3070TI?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

formazon,
за 15к можна й 6800/хт взяти майнену :)
6700 для фхд нормальний варіант, для 2к буде вже слабо.

Відправлено через 8 хвилин 51 секунду:
Kirakishou,
в любому випадку потещу р6 на 23.11.1, щоб виключити проблему зі сторони драйвера для себе, а потім спробую для вас знайти якісь більш важкі місця в геншині. Ще по якихось не зрозумілих причинах геншин не показує оверлей з аіди64 в грі, тільки на загрузочному екрані, тому або брати віконний режим, або табатись в нього щоб провіряти зарантаження карти :)

І ще тим часом :
спойлер
formazon
Member

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 17:55 formazon,
за 15к можна й 6800/хт взяти майнену :)
6700 для фхд нормальний варіант, для 2к буде вже слабо.
А не будет Ryzen'а 5 5600x маловато для 6800 ?Тут ещё вопрос про БП 550 ВТ...
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

formazon: 08.12.2023 18:28
daesz: 08.12.2023 17:55 formazon,
за 15к можна й 6800/хт взяти майнену :)
6700 для фхд нормальний варіант, для 2к буде вже слабо.
А не будет Ryzen'а 5 5600x маловато для 6800 ?Тут ещё вопрос про БП 550 ВТ...
От БЖ, швидше за все буде мало, а ЦП точно достатньо, особливо для 2к :)
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz: 08.12.2023 17:18Варіант з 6700 не буду пропонувати, бо на ній у вашого колеги крашить геншин на альт табі, можливо це щось хардверне в 6000 серії :dontknow:
То не колега, а син колеги. Школяр. Я їм комп недавно збирав, але в старий корпус зі старим блоком живлення і відеокартою. А потім вони вже самі купували блок живлення і відеокарту (по-моєму, у когось знайомого з рук) і я в телефонному режимі пояснив, як це підключити. Хоча зараз вже думаю, що то навряд чи проблема з залізом, там мабуть з драйверами щось, але все одно RX6700 брати не хочу. Зараз вивчаю барахолку, у користувача WoTniK є в продажу Zotac GAMING GeForce RTX 3070 Twin Edge OC White Edition в гарному стані за 11400 гривень. Знати б на 100%, що вона тягне Genshin Impact в 4К, то взяв би та заспокоївся. Бо реально так прикидаю, крім Genshin Impact і Honkai Star Rail я ні в що грати не буду, бо думаю не про якісь нові ігри, а про нових персонажів, яких нам анонсували. Ну або дійсно візьму HellHound 7700ХТ. Треба з цією думкою переночувати, бо в мене вже дах їде. Насправді відеокарта за 25к для мене дорого, навіть коли під кінець місяця матиму на руках 40, їх можна направити в інше русло, мені бойлер треба на кухню поставити і т.д. З іншої сторони брати вживане теж якось страшнувато, я коли і брав у людей тут на форумі, то нові речі. Ось і виходить, що 7700ХТ найоптимальніший варіант. Була б 4060Ті трохи дешевше, мабуть і не думав би. Вона точно Genshin Impact тягне в 4К, на ютубі відео є.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 08.12.2023 14:20
GreenMile: 08.12.2023 14:06Уже зараз 4070ті/12 = 3090/24 і далі буде гірше для 3090, бо ГПУ - все, ФГ не вміє, і шо далі робити з тими гігабайтами?
Пользоваться. Что 3090, что 4070ti есть тупиковые. Ни то, ни другое не получит дальнейшего развития. Цена/производительность решает. Здесь и сейчас. Это когда на 4060 лепят 16 Гб памяти, чип которой не может её полноценно утилизировать, то в случае 3090 там мощности хоть отбавляй. На 10 тысяч дешевле более современного конкурента с куцей памятью. Я себе буду брать 3000-ю серию карт для 1440р монитора. Из-за цены и объёма памяти.
Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
Відповісти