Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ssd: 03.12.2023 16:04Действовал исключительно через указанный выше PBO setting. У меня на AsRock B650M-HDV/M.2 это выглядит так:
Это готовые профили и они не всегда стабильны и оптимальны, у меня была такая мать, там в другом меню есть ручная настройка курвы и пбо. Но если у вас всё ок и нет проблем - можно сильно не углубляться.
ssd
Member

Повідомлення

Grava: 03.12.2023 16:45 Завжди користувався prime95, не пам'ятаю щоб десь осст для цього рекомендували. З виходом 7ххх щось змінилося?
Да я его, прайм95, что-то не совсем понял сходу. Там всё на английском, надо въезжать.
Вопрос не понял. Если вы за ОССТ, то пользуюсь 11 и 12-й версией. 12-ю сильно перепилили в интерфейсе, пропал русский язык.

Отправлено спустя 2 минуты 24 секунды:
Prescott: 03.12.2023 16:45 Это готовые профили и они не всегда стабильны и оптимальны, у меня была такая мать, там в другом меню есть ручная настройка курвы и пбо. Но если у вас всё ок и нет проблем - можно сильно не углубляться.
Спасибо за совет. Я аккуратно посмотрел и не нашёл. Но да, если возникнут проблемы, то углубляться придётся. Уж очень комфортно на низких оборотах вентилятора иметь низкие температуры в моём душном корпусе.
Vigоr
Junior

Повідомлення

ssd
А з режиму сна виходить нормально?
unique-neon
Member

Повідомлення

ssd: 03.12.2023 16:04На текущий момент результат: слишком хорошо, чтобы быть правдой. Возможно где-то что-то да вылезет боком.
ssd: 03.12.2023 16:04Сначала поставил -30мВ, при Тмакс = 75. Потом решил не мелочится и поставил -40мВ при Тмакс = 75.
-30 і беруть тільки добірні чіпи. Решта може виглядати, що працює, але при цьому будуть радномні синьки чи ребути без навантаження.

Відправлено через 51 секунду:
З мого досвіду -25 ніби тягнуло на перший погляд, але коли почав специфічно тестувати по ночах і днях, то виявилось що не тягне проц і -5
Vigоr
Junior

Повідомлення

unique-neon
Так і є. На -30 працює норм. всі стрестести проходить, ігри не вилітають.
Але часто не виходить з режиму сна - вмикаєця і чорний екран, далі тільки перезагрузка. Можливо це також показник "стабільності розгону"
abcdeyka
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

На 7800x3d тесты проходит на -40 и последнее ядро на -18, но протестировав простыми тестам типа гикбенч6, julia в aida64 и тестам на одно ядро в occt, оставил на -20, последнее -18.
Но в прайме95 и на этих настройках ребут на одном ядре. Пока посмотрим как будет в быту. Из сна нормально выходит
ssd
Member

Повідомлення

В прайм95 верно выставил настройки для теста ЦП 7500f на -40мВ?
спойлер
Зображення
Отправлено спустя 6 минут 36 секунд:
Vigоr: 04.12.2023 21:13 ssd
А з режиму сна виходить нормально?
Да.
И без нагрузки. Потом загнал 20ГБ ОЗУ и 5ГБ ВРАМ (не знаю как это влияет) - тоже нормально вышел.
Отправлено спустя 5 минут 24 секунды:
unique-neon: 04.12.2023 22:28 З мого досвіду -25 ніби тягнуло на перший погляд, але коли почав специфічно тестувати по ночах і днях, то виявилось що не тягне проц і -5
Интересный опыт.
А на деле, если не загонять ЦП в специфичные состояния, как эти -40мВ могут навредить процессору (памяти, ещё чему-то) в долгосрочной перспективе?
unique-neon
Member

Повідомлення

ssd: 05.12.2023 11:16А на деле, если не загонять ЦП в специфичные состояния, как эти -40мВ могут навредить процессору (памяти, ещё чему-то) в долгосрочной перспективе?
Прикол в тому що один зі специфічних станів виглядає наступним чином:
Працюю за пк, вирішую відпочити, йду попити чаю, вертаюсь - комп ребутнувся

Це якраз проявляється при легких навантаженнях
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Тут йдеться не про те, що воно може якось нашкодити, а про те, що нема стабільності.
В мене, наприклад, комп проходить години сінебенчу і прайму95 і при -50, але одразу видає синій екран якщо переключатись між юзерами у вінді, або якщо вставляти великий об'єм даних у ексель.
Testmem5 мій проц проходить при FCLK 2200, але є артефакти зі звуком в колонках, і доводиться скидувати до 2133.
Словом, треба юзати комп, і якщо є рандомні зависання, то відповідно додавати потроху mV. Я вже зрозумів, що на AM5 проходження стрес-тестів зовсім не означає що все буде стабільно.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Piter Cantrope: 05.12.2023 12:02 В мене, наприклад, комп проходить години сінебенчу і прайму95 і при -50, але одразу видає синій екран якщо переключатись між юзерами у вінді, або якщо вставляти великий об'єм даних у ексель.
Testmem5 мій проц проходить при FCLK 2200, але є артефакти зі звуком в колонках, і доводиться скидувати до 2133.
Словом, треба юзати комп, і якщо є рандомні зависання, то відповідно додавати потроху mV. Я вже зрозумів, що на AM5 проходження стрес-тестів зовсім не означає що все буде стабільно.
АМ5 як і її попередник має складний механізм бусту в залежності від таявного навантаження і які ядра задіяні.
Протестивши і стабілізувавши проц у важкому багатопотоку багато хто забуває про 100500 проміжних варіантів проца коли умовно вінда у простої ... легке навантаження на 1-2 ядра ... навантаження на всі ядра. Доречі в залежності від задач проц по різному бустить і багатопоток.
А ще мілівольти яки можна зкинути з курви залежать від температури камінця. Тобто при виході з якогось важкого стресстесту можна спіймати зависон бо на моменті температура ще велика, а навантаження є на 1 ядро (яке хоче бустанути на всі гроші).
abcdeyka
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Запустите Прайм 95 на одно ядро. И станет ясно). В диспетчере задач можно выставить какой ядро прайму использовать. В предпоследней вкладке где процессы.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

abcdeyka: 05.12.2023 18:37 Запустите Прайм 95 на одно ядро. И станет ясно). В диспетчере задач можно выставить какой ядро прайму использовать. В предпоследней вкладке где процессы.
это не даст результата. у меня один 7900 есть. так он только -5 по курве живет. любые тесты проходит, одно, много поточные и т.д.
а вот когда нагрузка типа брайзер ютуб и т.д. просто может поймать синьку. рендерить может хоть 5 суток. и т.д.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Timedemo: 07.12.2023 13:31
abcdeyka: 05.12.2023 18:37 Запустите Прайм 95 на одно ядро. И станет ясно). В диспетчере задач можно выставить какой ядро прайму использовать. В предпоследней вкладке где процессы.
это не даст результата. у меня один 7900 есть. так он только -5 по курве живет. любые тесты проходит, одно, много поточные и т.д.
а вот когда нагрузка типа брайзер ютуб и т.д. просто может поймать синьку. рендерить может хоть 5 суток. и т.д.
Хтось зовсім не зрозумів що йому пропонують :gigi:
А саме - протестувати навантаження кожного ядра складною задачею окремо від інших.
Якраз синьки "у простої" ловляться від того що навантаження припадає на 1-2 ядра які бустить максимально можливо (що вимагає доволі високого вольтажу).
Якщо ви курвою занадто сильно його зкинули - буде синька.

Рандомний однопоточний тест у вас навантажить ліпше ядро і ви фактично тестите лише його.
А що там на другому, третьому і т.п. ядрах у вас тестування не було.
Якщо ж тестування зробити ручками, як радили вище, то ви якраз ізольовано протестуєте кожне ядро я це має вам дати стабільність в усіх типах навантаження.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

a_z_z_y: 07.12.2023 19:48
Timedemo: 07.12.2023 13:31

это не даст результата. у меня один 7900 есть. так он только -5 по курве живет. любые тесты проходит, одно, много поточные и т.д.
а вот когда нагрузка типа брайзер ютуб и т.д. просто может поймать синьку. рендерить может хоть 5 суток. и т.д.
Хтось зовсім не зрозумів що йому пропонують :gigi:
А саме - протестувати навантаження кожного ядра складною задачею окремо від інших.
Якраз синьки "у простої" ловляться від того що навантаження припадає на 1-2 ядра які бустить максимально можливо (що вимагає доволі високого вольтажу).
Якщо ви курвою занадто сильно його зкинули - буде синька.

Рандомний однопоточний тест у вас навантажить ліпше ядро і ви фактично тестите лише його.
А що там на другому, третьому і т.п. ядрах у вас тестування не було.
Якщо ж тестування зробити ручками, як радили вище, то ви якраз ізольовано протестуєте кожне ядро я це має вам дати стабільність в усіх типах навантаження.
в тому і справа, що наприклад курва -15 буде працювать і на 1му ядрі і на 12му ядрі. це не важко протестувать. і тести проходять.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Timedemo: 07.12.2023 19:57 в тому і справа, що наприклад курва -15 буде працювать і на 1му ядрі і на 12му ядрі. це не важко протестувать. і тести проходять.
Так підберу курву індивідуальну під кожне ядро. Дохіба роботи але якщо треба результат краще ніж -5 AllCore, то можна напрягтися :shuffle:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

a_z_z_y: 07.12.2023 22:21
Timedemo: 07.12.2023 19:57 в тому і справа, що наприклад курва -15 буде працювать і на 1му ядрі і на 12му ядрі. це не важко протестувать. і тести проходять.
Так підберу курву індивідуальну під кожне ядро. Дохіба роботи але якщо треба результат краще ніж -5 AllCore, то можна напрягтися :shuffle:
я цілком згоден. я хотів просто донести, що поядерне тестування, не дає гарантіі стабільності.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Не надо поядерно тестить, ещё и курву для каждого ядра подбирать, всё одно процессор будет работать по самому худшему ядру в 99% приложений и игр, просто надо набраться терпения, после прогона всевозможных бенчей и игр найти курву, а время покажет насколько она стабильна в простое, ютубе и т.п повседневных задачах, в случае синек или вылетов снижаем курву на все ядра одновременно, -3 или -5, на усмотрение и дальше наблюдаем, толку от того что одно ядро будет -40 , а другое -10 нет, в любой игре частота процессора будет соответствовать курве -10
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

:up: :up: :up:
Vigоr
Junior

Повідомлення

А що стосовно частого невиходу з режиму сна (вмикаєця і чорний екран, далі тільки перезагрузка) на w10 та w11(з нуля). Все інше стабільно при курві -30.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Какой из процессоров будет наиболее производительным (и в играх и не в играх) при использовании Windows 10 без дополнительных амд драйверов и софта? В играх понятно 7800X3D и как я понимаю вышеперечисленное его никак не ограничивает, а вот все процы Ryzen 9 уже требуют особого и без всего этого будут работать медленнее?
Krovatka: 30.08.2023 01:45 На мой взгляд, как-то все муторно сделано у 9 рязани, нужны драйвера, хбокс гейм бар который решает игра / не игра, и т.д.
Відповісти