Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gold_Star
Member

Повідомлення

uncle joseph: 29.06.2025 22:36Та от не хочеться ніби бути теж мережею ботнету, але Mercusys та Cudy кажуть теж якесь коріння мають від TP-Link (як їх в народі називають, що це TP-Link для бідних)
uncle joseph: 29.06.2025 23:08для OpenWRT потрібно крім підтримуваного проца MTK ще й достатньо RAM та ROM
uncle joseph: 29.06.2025 23:08радять мінімум 512 і 128
Чому би вам особисто не звернутись за порадою до людей, які усе це говорили? :laugh:

Отправлено спустя 3 минуты 33 секунды:
vdemeshko: 29.06.2025 23:09если цель сэкономить то берите Xiaomi AX3000T
Там запит був на гарантію, але сяомі не підходить, бо там є вбудований (напевно в процесор) китайський ботнет :lol:

Отправлено спустя 2 минуты 36 секунд:
crumd: 29.06.2025 22:14Cudy на форке опенврт - в Украине пока не выстрелил
Зате в тебе на родінє розкуповують як гарячі пиріжки
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Gold_Star
Да вроде же на розетке лежат глобальные версии AX3000T с местной гарантией - или ошибаюсь ? Хотя опять же если цель экономить то не проще ли взять EDUP 2960S сразу с Open WRT с Али. Да без гарантии (ну точнее там есть от продавца - но реализовать ее сложно), но цена ведь 23$ без купонов..
uncle joseph
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

vdemeshko: 29.06.2025 23:00 Как это не подходит? ASUS AX1800 как и его аналог TP Link AX23 по железу с MT7621 прекрасно поддерживаются Open WRT(Ruijie кстати на этой же платформе - вполне возможно так же поддерживается). Но какой смысл переплачивать за такую начинку если идентичный по сути по железу EDUP 2960S на Али по 18$ были на распродаже вот неделю назад :) AX3200 Xiaomi это чуть урезанный аналог Linksys E8450 по железу (MT7622) и тоже подходит под прошивку , хотя тут лучше последний будут так как больше оперативки в 2 раза. Просто какой смысл брать ASUS AX1800 или TP Link AX23 за цену того же Cudy WR3000H , который на уровень лучше по железу и так же поддерживается Open WRT. Аналог этого Cudy по железу является Xiaomi AX3000T при условии его правильной версии на MTK.
Сам маю Archer AX53 V1 - не ідеал, але й непоганий, про необхідність стільки RAM читав тут, але це може для особливої версії OpenWRT для Qualcomm.
https://forum.openwrt.org/t/add-support ... x53/190809
EvgeniyK86
Member

Повідомлення

Після перепрошивки гарантія мабуть все. Але якщо роутер з коробки працює нормально, то чи буває що потім здихає до гарантійного терміну? Я такого не зустрічав. Якщо якась гроза чи скачки напруги то це теж не гарантія. Тому не бачу сенсу в гарантії.

Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
uncle joseph
На сайті оврт є список підтримуваних пристроїв і там же написано що потрібно більше 16 мб здається.
Gold_Star
Member

Повідомлення

vdemeshko
Забийте. Людина наслухалась "лідерів думок" на ютубі, змішала увесь вінігрєт докупи і прийшла на форум для того, щоб тут усе це підтвердили :lol:

Отправлено спустя 2 минуты 47 секунд:
uncle joseph: 29.06.2025 23:30необхідність стільки RAM читав тут, але це може для особливої версії OpenWRT для Qualcomm
Тю. Є квалкомівські BE роутери, яким взагалі мінімум 1 гіг потрібен :rotate: Тому беріть для бабулі одразу з двома (але Linksys з такою пам'яттю вам (чи бабулі) не підходить :weep: )
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

uncle joseph
Для пенсіонерів вистачило би і старого доброго 841n перешитого на падавана чи опенврт. Або взагалі дір-300, це буде дешево і сердито, та інет буде норм робити :gigi:
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

vdemeshko: 30.06.2025 00:32 AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
Та то їх справа хто чим користується, але смішно як за доводи роутера для бабусі влетіли якісь безумні технології, можна таким чином дійти до меш систем вайфай7 зі шлюзом та свічем з рое :lol:
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

AFU_power: 30.06.2025 00:35
vdemeshko: 30.06.2025 00:32 AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
Та то їх справа хто чим користується, але смішно як за доводи роутера для бабусі влетіли якісь безумні технології, можна таким чином дійти до меш систем вайфай7 зі шлюзом та свічем з рое :lol:
Дедушка + бабушка + внук если верно помню указали число пользователей :shuffle:
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

vdemeshko: 30.06.2025 01:30
AFU_power: 30.06.2025 00:35

Та то їх справа хто чим користується, але смішно як за доводи роутера для бабусі влетіли якісь безумні технології, можна таким чином дійти до меш систем вайфай7 зі шлюзом та свічем з рое :lol:
Дедушка + бабушка + внук если верно помню указали число пользователей :shuffle:
Треба ставити стойку і сервак на пфсенс
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

AFU_power: 30.06.2025 00:35Та то їх справа хто чим користується, але смішно як за доводи роутера для бабусі влетіли якісь безумні технології, можна таким чином дійти до меш систем вайфай7 зі шлюзом та свічем з рое :lol:
Так это всегда так в любой теме, не только роутеры. Точно так и смартфоны и т.д. Просишь простую вещь - начинается купи то с Али, перепрошей. Или просишь смартфон подешевле - начинается куча споров про миллионы баллов в Антуту и т.д. В этом вся и сложность форума, если просишь совета. :) И такой уходишь с форума с кучей какого-то мусора в голове, а что-нибудь дельного и быстрого никто и не посоветовал в итоге.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

AFU_power: 30.06.2025 02:01
vdemeshko: 30.06.2025 01:30

Дедушка + бабушка + внук если верно помню указали число пользователей :shuffle:
Треба ставити стойку і сервак на пфсенс
Ну кому надо тот пусть ставит )) предложили роутеры в указанном бюджете под указанную ширину канала )) серверный шкаф с блейд севаком не думаю что влезть может в 2500 грн , хотя может найти можно конечно )) или думаешь вариант DIR-300 под 500Мбит на входе оптимальней будет ? :gigi:

Отправлено спустя 3 минуты 50 секунд:
Avenger80
Ну так были предложены варианты из Розетки - не устраивает чем то )) 2500 грн много ? Тогда указывают пусть другой бюджет и будем от него отталкиваться. Более того был предложен вариант на 700 грн дешевле указаного бюджета там же в розетке с гарантией )) но если кто то считает что под 500Мбит интернет нужно брать «100мбит роутер» аля DIR-300 то умываю руки )) рекомендации давались от вводных - входящий канал интернет и указанный бюджет ;)
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

vdemeshko: 30.06.2025 00:32 AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
Чем он плох? Год работает стабильно,ни разу не сталкивался с какими то глюками.Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 09:14Чем он плох? Год работает стабильно,ни разу не сталкивался с какими то глюками.Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Він поганий тим, що так вирішили місцеві адепти "OpenWRT" в кожну хату. На початку я також думав, що в цьому є сенс і сам зараз на етапі вибору бюджетного роутера під гігабіт, але чим більше читаю цю гілку і, зокрема, цих "експертів" - тим більше впевнююсь, що це таки балаболи... Вони всім серцем хейтять той TP-LINK, але впротивагу ставлять всякий шлак типу Xiaomi чи Cudi, ще і шити це після купівлі на OpenWRT і трястися над кожною новою версією прошивки, при цьому увесь негатив до тплінків висосаний із пальця і не має нічого спільного з реальністю. Зате Xiaomi із луайна і палок з OLX у Василя з Бердичева під збірку OpenWRT (яку ще потрібно умудритись поставити) - це круто, це лайк :gigi: Вишенка на торті - китайозні ноунейми з Алі, але під святим OpenWRT :lol: І після цього ці ікспьорди ще щось про ботнети на парі моделей тплінків кажуть.... Сміх та й годі :laugh:
Ну і по класиці форуму - кожен, чия думка не відповідає очікуванням цих "елітарних" снобів - підпадає під масову мінусацію ;)
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Crumd підтягнув колег з PR. Той питає пораду але тишком нишком через пості пише про туполінк. Цей з ноги обклав сяому і куді зхоча туполінк не краще, а те саме і гірше. :gigi:
Dremjke: 30.06.2025 09:33
snapdragon999: 30.06.2025 09:14Чем он плох? Год работает стабильно,ни разу не сталкивался с какими то глюками.Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Він поганий тим, що так вирішили місцеві адепти "OpenWRT" в кожну хату. На початку я також думав, що в цьому є сенс і сам зараз на етапі вибору бюджетного роутера під гігабіт, але чим більше читаю цю гілку і, зокрема, цих "експертів" - тим більше впевнююсь, що це таки балаболи... Вони всім серцем хейтять той TP-LINK, але впротивагу ставлять всякий шлак типу Xiaomi чи Cudi, ще і шити це після купівлі на OpenWRT і трястися над кожною новою версією прошивки, при цьому увесь негатив до тплінків висосаний із пальця і не має нічого спільного з реальністю. Зате Xiaomi із луайна і палок з OLX у Василя з Бердичева під збірку OpenWRT (яку ще потрібно умудритись поставити) - це круто, це лайк :gigi: Вишенка на торті - китайозні ноунейми з Алі, але під святим OpenWRT :lol: І після цього ці ікспьорди ще щось про ботнети на парі моделей тплінків кажуть.... Сміх та й годі :laugh:
Ну і по класиці форуму - кожен, чия думка не відповідає очікуванням цих "елітарних" снобів - підпадає під масову мінусацію ;)
Читати то явно не ваше і розуміти теж.
1 радили і Асус, плюс той же Куді зі стоком (просто сток в них на основі ОпенВрт)
2 не одноразово згадували шо у туполінка є непогані моделі але оверпрайс
3 всі косяки туполінка - обєктивні, хочеться це маркетингу чи ні. Відсутність оновлень, більше ніж пару штук, сильне розділення моделей по ринках, постійна зміна конфігурації моделі (сьогодні квалком ,завтра мтк в середу бродком) безліч дирок і закладок. Те що воно ткнув вів пароль і працює ніхто не оспорював (але часто буває не на довго).
Востаннє редагувалось 30.06.2025 09:46 користувачем Pathfinder, всього редагувалось 1 раз.
crumd
Member

Повідомлення

Avenger80: а что-нибудь дельного и быстрого никто и не посоветовал в итоге.
Потому что реальной альтернативы роутерам ТП-Линк не существует. Цифры 65% в США и 90% в Украине - они ведь не просто так образовались. Для этого есть объективные причины.
Если есть лишние деньги - можно посмотреть Асус если слово Тайвань нравится больше чем слово Китай. Или Кинетик если понимаешь зачем переплачиваешь за КинОС.
snapdragon999: Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Здесь сидят продаваны с olx и фанаты опенврт. Продаваны с olx советуют хлам с ali, которым торгуют. А искать здравый смысл в советах фанатов опенврт бессмысленно - для них главное накатить куда нибудь свой фетиш, хоть в утюг. Даже если оно никому не нужно.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 09:14
vdemeshko: 30.06.2025 00:32 AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
Чем он плох? Год работает стабильно,ни разу не сталкивался с какими то глюками.Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Балаболка з телефонів переключилася на роутери. Ну так, тут китайців більше. Туполінк, сяома, Куді, Нетіс і т.д.
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

crumd: 30.06.2025 09:46
Avenger80: а что-нибудь дельного и быстрого никто и не посоветовал в итоге.
Потому что реальной альтернативы роутерам ТП-Линк не существует. Цифры 65% в США и 90% в Украине - они ведь не просто так образовались. Для этого есть объективные причины.
Если есть лишние деньги - можно посмотреть Асус если слово Тайвань нравится больше чем слово Китай. Или Кинетик если понимаешь зачем переплачиваешь за КинОС.
snapdragon999: Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
Здесь сидят продаваны с olx и фанаты опенврт. Продаваны с olx советуют хлам с ali, которым торгуют. А искать здравый смысл в советах фанатов опенврт бессмысленно - для них главное накатить куда нибудь свой фетиш, хоть в утюг. Даже если оно никому не нужно.

Трепло, никаких доказательств этих цифр нет, это просто шум в твоей шизофренической голове. Писал бы уже 99,9%, если мечтать, то ни в чем себе не отказывать.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

crumd: 30.06.2025 09:46
Avenger80: а что-нибудь дельного и быстрого никто и не посоветовал в итоге.
Потому что реальной альтернативы роутерам ТП-Линк не существует. Цифры 65% в США и 90% в Украине - они ведь не просто так образовались. Для этого есть объективные причины.
Если есть лишние деньги - можно посмотреть Асус если слово Тайвань нравится больше чем слово Китай. Или Кинетик если понимаешь зачем переплачиваешь за КинОС.

Здесь сидят продаваны с olx и фанаты опенврт. Продаваны с olx советуют хлам с ali, которым торгуют. А искать здравый смысл в советах фанатов опенврт бессмысленно - для них главное накатить куда нибудь свой фетиш, хоть в утюг. Даже если оно никому не нужно.
:lol:
Потому что реальной альтернативы роутерам ТП-Линк не существует
Если есть лишние деньги - можно посмотреть Асус
Или Кинетик
Та ні немає альтернативи. То всьо хвора уява.
Здесь сидят продаваны с olx и фанаты опенврт.
Продаваны с olx советуют хлам с ali
Можу підкинути трошки. В мене колись був Лінксіс, старенький ще Cisco. Так він через півроку роботи почав виснути. 1111 лайно і палки цей ваш Лінксіс.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 09:14
vdemeshko: 30.06.2025 00:32 AFU_power
А можно и свой отдать и купит себе нормальный вместо AX53 :gigi:
Чем он плох? Год работает стабильно,ни разу не сталкивался с какими то глюками.Просто хочу узнать реально как юзер этого роутера, балаболы тут сидят или нет.
А чем плох более функциональный роутер за те же деньги даже без установки Open WRT но! возможностью его установки в будущем при необходимости.. казалось бы причем тут Cudy и причем тут TP Link с годами не закрываемыми дырами в безопасности , позволяющими делать на базе роутеров этой компании бот неты.. Впрочем как и память короткая про то что в AX53 и выше моделях при включении QoS внезапно отправляется статистика на сторонние ресурсы без согласия пользователей. Я даже ссылку приводил на форум TP Link , где они подтвердили что этот функционал активируется при включении QoS.
https://www.xda-developers.com/tp-link-deco-x68-review/
https://www.techpowerup.com/292878/tp-l ... hird-party
И тд и тп..

Отправлено спустя 22 минуты 5 секунд:
crumd
Я ничем не торгую.. я вполне себе прилично зарабатывают работая программистом что бы позволить покупать себе железки просто для развлечения и хобийных нужд. Внезапно на Али продают хлам под названим TP Link (версии для китайского рынка) :lol: ну да во всех колбасных рядах на сдачу должны давать коробочные бот неты TP Link, отсылающие данные третьим лицам без согласия пользователей. Альтернативы этому хламу , мало поддерживаемому сторонними прошивками из за постоянных смен версий железок впрочем как и бросаемых в плане поддержки самим производителем совсем - нет на рынке :) ну прям вечер афигительных историй у костра наклевывается.. примечательно что даже тот же ASUS AX58U более интересный как железка за счет 4 ядерного ARM при всех прочих недостатках схожего за цену AX53/55. При этом на месте , с гарантией , более функциональным ПО , включая адаптивный QoS - для тех кто не любит сторонние open source прошивки это просто на голову более функциональная платформа на Asus WRT :gigi:
Відповісти