Тестування NVIDIA DLSS 4.5 показало сильне падіння продуктивності на старих GeForce RTX

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
MessiaH
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Kirakishou: 12.01.2026 06:00Видеокарты с длсс4 у меня нет, но уверен, что он как минимум не хуже фср4. Поэтому ты пишешь ерунду или у тебя разрешение и размер монитора такой, что действительно нужна лупа.
Я сравниваю 4к натив и апскейл качество, разницы между апскейлами длсс и фср особо нет
Kirakishou: 12.01.2026 06:00Вот мои скриншоты из темы про запуск фср4 на видеокарте 6800 https://slow.pics/c/EaMLjKXE
хрень какая-то открывается, а не скриншоты из другой игры

Отправлено спустя 10 минут 59 секунд:
Kirakishou
найди отличия между длсс4 и фср 2 в 4к на ультрах в режиме качества
https://ibb.co/WWdJKsWw
https://ibb.co/tM6pVZrm
https://ibb.co/4nVmBH1c
https://ibb.co/s9YLKm26
https://ibb.co/6RSY4Y7w
https://ibb.co/Zp4ztKRN

Отправлено спустя 38 минут 23 секунды:
А вот 4к в Киберпанке в качестве длсс4 и фср 2, очень большая разница? с фср 3 не равнял, в следующий раз
https://ibb.co/1fLZHyDv
https://ibb.co/v5jXBQn
https://ibb.co/sZtL1j4
https://ibb.co/WrwHv72
https://ibb.co/HDVW8jyK
https://ibb.co/QLLWd4t
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

MessiaH: 12.01.2026 04:55 Возможно перепутал с 4070ti super, я просто в лоуэнд бюджетах сильно не разбираюсь и никогда в их сторону не смотрю
Вот это правильно. Негоже пану разбираться в делах холопских. Заполонили форум лоуэнд бюджетники нищеброды всякие, еще и с одинаковыми названиями B-)
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

vsx: 12.01.2026 08:33
MessiaH: 12.01.2026 04:55 Возможно перепутал с 4070ti super, я просто в лоуэнд бюджетах сильно не разбираюсь и никогда в их сторону не смотрю
Вот это правильно. Негоже пану разбираться в делах холопских. Заполонили форум лоуэнд бюджетники нищеброды всякие, еще и с одинаковыми названиями B-)
В тіпа паліт 5090 на 2500 обертів маслає та каже що тихо працює :lol: а тут ще з дешманом потрібно возитися
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Kirakishou
Поясни куди дивитися, бо я сліпий, не бачу де різниця
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

man1242
Тому він з профіля прибрав яка конкретно 5090? Бо ніщєброди, ніщебродами а купляти треба кфа2, паліти та інші "преміум" вироби. Зате 5090, можна володарів 5080 на місце ставити :laugh:.
Kirakishou
Member

Сообщение

dead_rat
Та хоч би і на волосся дівчини. Під спойлером порівняння одна біля одної. Я теж маю не ідеальний зір, але різницю бачу. До того ж ніхто не заважає самостійно спробувати ці режими через оптіскейлер і самостійно переконатися - я запускав і фср3, і фср4 на відеокартах від нвідіа, навіть на гтх, не кажучи вже про ртх.
спойлер
Изображение
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Kirakishou
А, бачу, згоден. То на телефоні дивився.

Зараз граю на 4к тв, то взагали не заморочуюся.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

man1242: 11.01.2026 21:27
DuckRider: 11.01.2026 21:02

Ясно, слился. Т.е. из твоих сообщений внезапно стало понятно, что на 2060 вы можете нормально поиграть в 1080р с длсс в игры только на 20' экране, а лучше на экране портативки, у которых в среднем 7' экраны. Т.е в абсолютно не реальных кейсах. И ради этого ты три страницы текста тут про длсс на старых картах написал.
Завжди є фср3 баланс для 1080р :rolleyes: Якщо консольні гравці різницю не бачать у фф16 де 720р з фср1 на 55дюймовому тв то вам пане це буде і подавно вистачатиме B-)
Консольные игроки по дефолту странные люди. У них и 30 фпс играбельно и 240р на пс2 было красиво когда-то.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Олег963: 11.01.2026 11:364.5 підшаманять з часом і буде норм.
звичай і
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

DuckRider: 12.01.2026 10:01 240р на пс2 было красиво когда-то.
Мені в 2001 році купили перший комп з P3 + Riva TNT 2 Pro з 32 Мб VRAM, то більшість ігор тягнуло в 480p, але деякі вибагливі лише в 240p. Звісно, це виглядало як дика пікселізація, але я сприймав це як даність, комп як сучасний і дуже потужний і найближчі кілька років навіть ідей не виникало апгрейдити відяху, при цьому я випросив апгрейд оперативки зі 128 Мб до 384, вінчестер був 20 Гб і докупалися на 40, 60 та 120 Гб, до 52x cd-rom докупалися cd-rw привод і DVD-RW, PCI-тюнер куплявся, щоб відео з телебачення та відеомагнітофона і відеокамери записувати, cd/dvd болванки сотнями, а відяха так і була без змін до 2008 року, поки аж цілком новий комп не зібрав на Core 2 Quad+ Radeon HD 3770.
Які там FPS були я ніколи не міряв, але лагало частенько добряче, особливо коли багато юнітів на карті одночасно в RTS. За відчуттями FPS у Варкрафті, де я найбільше просиджував за редактором карт, у важких моментах падав до рівня тих самих 7-8, що я мав через 10 років у Рим Тотал Вар на Коре 2 Квад. Якщо ще більше лагає, значить треба менше ШІ-гравців (не більше трьох) та менше юнітів на карті.
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

MessiaH: 12.01.2026 04:55
kairo: 11.01.2026 23:244090 все тягне на сьогодні. Це вже середина циклу наступного покоління.
В нативном 4к и трассировкой пути не тянет, хотя и 5090 при этом требуется 4х генерация, но можно без апскейла
Цікаве порівння... Так то на 4090 можна запустити Lossless Scaling і теж навалили генерації.

Відправлено через 5 хвилин 46 секунд:
Kassatka: 12.01.2026 10:37Мені в 2001 році купили перший комп з P3 + Riva TNT 2 Pro з 32 Мб VRAM, то більшість ігор тягнуло в 480p, але деякі вибагливі лише в 240p.
Ви щось плутате. З таким залізом можна було стабільно грати в 800×600, навіть в 1024×768. Який ще 240р.
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

Ну а для деяких старих ігор ще часів DOS 240p з обмеженою кольоровою палітрою були нормою і нічого краще такі ігри не вміли, незважаючи на те, що комп був для них суперпотужним звіром.
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

Kirakishou: 12.01.2026 06:00 Я на своей 7800 хт
7800XT не вивозить ту гру в нативі? :eek:
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

kairo: 12.01.2026 10:56 З таким залізом можна було стабільно грати в 800×600, навіть в 1024×768. Який ще 240р.
Ну можна було в невибагливі, але зазвичай робочий стіл у 1024x768@100 Гц чи 1152x864@85 Гц, а графонисті ігри у 640x480 та 800x600, а деякі у 320x240. Звісно, всі RTS я грав мінімум у 640x480. А от Half Life був у 240p 320x240 чомусь. Можливо то мій старший двоюрідний брат налаштував на максимальний fps, як це і нині роблять у шутерах, а я був зовсім жовторотий, щоб щось міняти.
Последний раз редактировалось Kassatka 12.01.2026 11:22, всего редактировалось 1 раз.
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Kassatka: 12.01.2026 11:03А от Half Life був у 240p 320x240 чомусь.
На такому залізі Халф Лайф нормально грався в 800×600 та 1024х768, які 240р, ви щось наплутали.
Последний раз редактировалось kairo 12.01.2026 11:19, всего редактировалось 1 раз.
EvhenS
Member
Аватара пользователя
Откуда: Черкаси

Сообщение

Kassatka
В мене тоді була Vanta на 16 МБ, і тягнуло все в 1024*768 поки Морровінд не вийшов.
longaro
Member

Сообщение

Бородатая морда опять вкид сделала , раскрутить просмотры да хайпануть :laugh:
Так-то знающим понятно что любая технология / улучшалка хавает перформанс , это считай ReShade встроенный в видяху только еще и апскейлер :rolleyes:
А без них щас невозможно , Натив стает слишком дорогим ...
Panasi
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Завжди добре, коли є вибір. Взагалі добре, що нові моделі працюють на всіх поколіннях ртх. Старі моделі тим часом ніхто не відміняв і не нерфив. Ті, хто грали з performance, тепер отримають кращу картинку практично без змін фпс. Хто грав на quality, перейдуть на модель М, якщо якщо залізо дозволяє, або можуть і далі сидіти на моделі К, ніхто ж не забороняє. Завжди будуть люди, які всім не задоволені і все їм не так.
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 13:19 спробуйте використовувати нові пресети для чого їх створювали, а саме для "перфоманс" та "ультраперфоманс" налаштувань апскейлерів, тоді побачите в чому різниця, те наскільки ультраперфоманс наприклад з 480п до 2к і як це виглядає з 4.5, проти 4.0 - це прям прогрес. ось це прям прикол з 240п до 720п
А чому так активно замінусували пана? Так, він дуже упереджений зелений фанат, але тут досить слушне зауваження і я особисто глянув відео на моментах з 240p рендером, то просто прифігів. Я в себе експериментував з 1080p Performance і Ultra Performance на RX 6800 з FSR3 та RTX 4060M з DLSS4 в Anno 117 Pax Romana, то мило мильне якесь. А в цьому відео просто справжні чудеса нейротехнологій прямо у реалтаймі. І це в 720p UP, а DLSS по-справжньому розкриває себе не на 1080p екрані, а на 1440p і особливо 4K.
А у 8K буде просто фантастика з агресивним апскейлом DLSS 4.5! :super: Це мені може дуже виявитися корисним, якщо я таки встигну купити 8K-телевізор, потім потихеньку накопичу на пристойну відяху класу умовної RTX 6070 Ti, ну і буду на ній сидіти як завжди багато років, поки нові ігри стають все важчими. Просто шикарну технологію вивів Хуанг мені в подарунок для мого майбутнього 8K. :jump:
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Kassatka: 12.01.2026 10:37Звісно, це виглядало як дика пікселізація
Не виглядало. Я грав на CRT Hexen, де нативний відеорежим під DOS 320x200 і він виглядав суперово на 15 і навіть на 17. Магія CRT - все згладжувала розгортка.

Є багато ретрофагів, які зараз Кіберпанк на 4090 проходять на CRT LG Flatron через DP->VGA з читом на герци.
Последний раз редактировалось alexeygalas 12.01.2026 12:45, всего редактировалось 1 раз.
Ответить