Новости
Последние статьи и обзоры
Выбор звуковой карты
-
Scoffer
Member
lewerlin
От причепився ти до той частоти. Це на нескінченій функції вона чітко на 1/2, а на скінченій є хвости, котрі теж по-гарному треба різати. Хоча б трішки. 44 замість 40 не від фонаря взяли, якраз запас на фільтрацію. Приклад студійного запису в картинці вище.
От причепився ти до той частоти. Це на нескінченій функції вона чітко на 1/2, а на скінченій є хвости, котрі теж по-гарному треба різати. Хоча б трішки. 44 замість 40 не від фонаря взяли, якраз запас на фільтрацію. Приклад студійного запису в картинці вище.
-
lewerlin
Member
- Откуда: Миронівка
Для зовсім старих записів так і є, оцифровка зі стрічки.Scoffer: ↑ 27.10.2025 00:29Там взагалі таке відчуття що спочатку записували на касетник, а потім цифрували
Ось як виглядає лоззі зріз.Scoffer: ↑ 27.10.2025 00:52спойлер
- спойлер
1/2 - це максимум, який можна відтворити без спотворень, якщо говорити в принципі про аналоговий/дискретний сигнал, і чим вище дискретизація, тим краще. Але річ про конкретну реалізацію в цифровому аудіо, і для PCM співвідношення завжди 1/2. Студії не завжди працювали з голою цифрою(логічно, вірно?) і старі записи тут некоректно приводити. Проте і на них роботу лоззі буде чітко видно.
Последний раз редактировалось lewerlin 27.10.2025 01:56, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Black sabbath - Paranoid (1970)Scoffer: ↑ 27.10.2025 00:52але візьмемо на вскидку дядю Оззі параноїд 90го року
- 1970, Карл
-
- Адже з варіаціями
-
- Led Zeppelin IV (1971)

- Bob Marley & The Wailers - Babylon By Bus (1978) - Live, концертники пишуть вже так
-
- T. Rex - Electric Warrior (1971)
-
- T. Rex - Children Of The Revolution (1972)
-
-
l-m
Member
Скажаемо що важлива не так "мікросхема", як її конкретна реалізація в кінцевому пристрої.Z440_User: ↑ 26.10.2025 23:49 А що шановні знавці скажуть про наступні мікросхеми?
ESS 9822, ES9028, AK5572 and AK4490![]()
Але якщо вірити що рішає тільки "мікросхема", то AK4490 найкраща.
-
Scoffer
Member
НІ. Це максимум на нескінченій функції. Коли музиканти почнуть грати від початку всесвіту і до його кінця - маякнеш. В іншому випадку треба запас на фільтрацію в залежності від порядку фільтра. Фільтронути можна і на стороні відтворення, але сподіватись що там якісні фільтри це так собі припущення.lewerlin: ↑ 27.10.2025 01:301/2 - це максимум, який можна відтворити без спотворень
Знаєш картинки "знайди 10 відмінностей"?)lewerlin: ↑ 27.10.2025 01:30Ось як виглядає лоззі зріз.
- спойлер


-
lewerlin
Member
- Откуда: Миронівка
Частота дискретизації має бути мінімум вдвічі вище максимальної частоти аналогового сигналу((с) Найквіст).Scoffer: ↑ 27.10.2025 01:36НІ. Це максимум на нескінченій функції.
Це гола теорія.
Для РСМ вона чітко вдвічі вища, така реалізація. 44.1 на виході АЦП означає, що з входу забралось 22кгц. Це мінімум, ніхто в здоровому глузді його різати не буде, крім лоззі кодеків.
-
Scoffer
Member
lewerlin
От ти мені будеш про Найквіста розповідати?)
Для точного відновлення аналогового сигналу з дискретного необхідно наявність фізично неможливого ідеального фільтра нижніх частот, зі смугою пропускання 0..Fm (ц) він же
Відправлено через 1 хвилину 52 секунди:
Точніше не він, а Віттакер і Шеннон, за формулою котрих проходить інтерполяція. В природі не існує ідеального фільтру. Навіть в цифрі кіх фільтри обмежені в можливостях. Саме тому розумні люди свого часу обрали частоту дискретизації вище цільової частоти. Це запас на фільтрацію.
От ти мені будеш про Найквіста розповідати?)
Для точного відновлення аналогового сигналу з дискретного необхідно наявність фізично неможливого ідеального фільтра нижніх частот, зі смугою пропускання 0..Fm (ц) він же
Відправлено через 1 хвилину 52 секунди:
Точніше не він, а Віттакер і Шеннон, за формулою котрих проходить інтерполяція. В природі не існує ідеального фільтру. Навіть в цифрі кіх фільтри обмежені в можливостях. Саме тому розумні люди свого часу обрали частоту дискретизації вище цільової частоти. Це запас на фільтрацію.
Последний раз редактировалось Scoffer 27.10.2025 02:08, всего редактировалось 1 раз.
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
По перше, перехід від аналогового запису до цифрового почався у 80-х. Наприклад альбом Dire Straits "Brother in Arms" (p)1985 зроблено повністю в цифрі та записано на цифровому магнітофоні SONY DASH 3324 (16/44), про що гордо зазначено на конверті вінілуScoffer: ↑ 27.10.2025 00:52 На жаль у мене зараз немає доступу до всієї моєї колекції, але візьмемо на вскидку дядю Оззі параноїд 90го року. Це теж з диску знято.
Так що ера 1980-2000 це період від появи цифрових студій звукозапису, 90ті поява софту та компової обробки звуку, до переходу запису в 24/96 в аудіопродакшені. Все відповідно прогресу технологій.
По друге, записи цього періоду різняться від топчик вініл до топчик CD, бо невідомо що бралося за ісходнік і який був мастеринг. Потім були ремастери (а з чого?), переремастери та інше.
Так що вибачте, але ваші спостереження таке собі, якщо брати записи цього періоду.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Це дуже важливо розумітиl-m: ↑ 27.10.2025 01:34Скажаемо що важлива не так "мікросхема", як її конкретна реалізація в кінцевому пристрої
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Ці АЦП/ЦАП використовуються в студійному обладнанні та цифрових інтерфейсах студій звукозапису таких як наприклад Apogee Symphony I/O Mk II (ESS 9822, ES9028), RME HDSPe AIO Pro, RME Digiface Dante, RME M-32 Pro II (AK5572 and AK4490).l-m: ↑ 27.10.2025 01:34Скажаемо що важлива не так "мікросхема", як її конкретна реалізація в кінцевому пристрої.Z440_User: ↑ 26.10.2025 23:49 А що шановні знавці скажуть про наступні мікросхеми?
ESS 9822, ES9028, AK5572 and AK4490![]()
Але якщо вірити що рішає тільки "мікросхема", то AK4490 найкраща.
-
Scoffer
Member
А який період брати? Зараз взагалі спочатку ютуб, потім концерти, і може колись там хтось випусте диск, якби його ще було куди вставляти.Z440_User: ↑ 27.10.2025 02:08якщо брати записи цього періоду.
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
Topping DX5 II vs Fiio X13 R2R ваші ставки панове?
-
lewerlin
Member
- Откуда: Миронівка
R2R в NOS режимі. Тут навіть говорити немає про що.
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Був у мене в 2007-2010р. інтерфейс Terratec Phase 88 Rack, в ньому використовувася АЦП/ЦАП AK4524, випускався цей інтерфейс наче як до 2005р. і останні дрова були під ХР.
Наступна Focusrite Saffire 24 мала на борту Texas Instruments PCM3168A.
А потім я продав її та SB Live! 5.1 і купив за 150грн Audigy 2ZS десь у 2015році
Наступна Focusrite Saffire 24 мала на борту Texas Instruments PCM3168A.
А потім я продав її та SB Live! 5.1 і купив за 150грн Audigy 2ZS десь у 2015році
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
FiiO K13 R2R без питань, кайфово грає. От він одразу грає так, як треба. Опс, та пійшов блюзовий кач, слайдом гітарка, як треба, відчувається метал по металуFilabatya: ↑ 27.10.2025 02:24Topping DX5 II vs Fiio X13 R2R ваші ставки панове?
-
lewerlin
Member
- Откуда: Миронівка
Filabatya
Тільки врахуй, що ми з Radio Bay із "секти мультибіту".
Тільки врахуй, що ми з Radio Bay із "секти мультибіту".
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
так я теж наче мав тільки tda1541S1 колись в мюзік фіделіті, фронтальну панель напевно пістолет не пробє хіба з автомата.
піду на редіт ознайомлюватися що то таке бюджетний р2р в к13)
піду на редіт ознайомлюватися що то таке бюджетний р2р в к13)
Последний раз редактировалось Filabatya 27.10.2025 03:37, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Так, нам би кайфово музон послухати, а не цю-цю-цю, ой, які детальні верхи та графіки у Аміраlewerlin: ↑ 27.10.2025 03:03Тільки врахуй, що ми з Radio Bay із "секти мультибіту".
Відправлено через 8 хвилин 19 секунд:
Коли грає Моторхеад, повинно рвати та ковбасити, а не цю-цю-цю
Що до тої демки вище, що одразу привернуло увагу, воно заграло, як треба. Було бажання просто слухати музику, погойдуючи головою в такт, а не щоси там вислуховувати і, як належить R2R, рітмічно та драйвово, я, як перейшов на R2R, почав звертати на це увагу. Тому й змінив AudioGD D77 Full upgrade dual mono на Musician Pegasus.
-
OldGoodGames
Member
Дякуюfeson: ↑ 26.10.2025 19:13Нічого не буде. Бо то малопотужний підсилювач - активну F&D 2.1 він не спалить......OldGoodGames: ↑ 26.10.2025 18:50
Доречі про підсилювач для навушників,
А нічого не буде якщо я до цього зеленого виходу підключу активну F&D 2.1?
Тобто не буде "занадто підсиленя" якщо вихід вже підсилений + активна система на нього?![]()
А що це значить?feson: ↑ 26.10.2025 19:13 Отправлено спустя 4 минуты 13 секунд:
В принципі - DRV601 кращій за 5532 так шо включати в зелену дірку - то непогана ідея....в тому лайні DG......![]()
viewtopic.php?p=1971997#p1971997
-
Ostin
Member
В мене колись років з 15 назад була Asus DG, яку я підключав до дешевих колонок на заміну виходу з плати. Що відразу відчувалось - це бас став кращим, чіткішим і структурованішим замість розмазаного гулу материнки. Потім підключення цих же колонок до студійної звуковухи (теж PCI) знову дало різницю, яку легко було почути (там іще кабелі довелось інші підключати, великий 6,3 джек на RCA). В цьому випадку приріст був на верхах. Замість сибілянтної кашки воно почало чіткіше "цикати" і стало протяжніше. Загалом, до певного рівня апгрейд джерела звуку цілком відчувається навіть на дешевих колонках. Але вклавши доларів 100 в джерело (та й навіть менше), то вже можна спокійно обирати колонки.