Вопрос по электрике.

Разговоры обо всем
Автор
Повідомлення
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Слева от счётчиков снимите крышку, не видно стояка. Там держится на двух винтиках.

Ps. По факту вполне достаточно на квартиру без варочной панели.
С панелью будет цирк, выбивать будет частенько.

Відправлено через 3 хвилини 6 секунд:
Ну или покупать мощность до 8кВт по одной фазе, или минимум 12кВт в случае 3х фаз.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Cirax: 28.04.2023 11:38 Да ну как? Мощность варочной поверхности 7-9кВт.
Поверхні , як правило, можна налаштувати під певну максимальну потужність...

По темі.
Починати треба з договору з енергетичними компаніями. Яка потужність вказана в ньому?
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Геніальна реалізація щитка на поверсі від забудовника :lol:
Китайський автомат с25 на вхід і аналогічний автомат на ЩР, це типу при короткому, щоб не було скучно треба буде підіймати обидва автомати. УЗО навіть протипожежного не бачу.
Якщо все по черзі вмикати, то має вистачити інакше йти в мережі і брати більшу потужність відразу раджу купити нормальні фірмові автомати в загальнобудинковий щиток.
Щодо квартирного щитка, якщо по мінімуму, то ввідний поставити двухполюсний перемикач навантаження, аналогічний автомату, що стоїть (буде стояти в загальнобудинковому щитку) або на одну позицію вище, так автоматів на ввід вам думаю вистачить і двох в загбудинковому щитку, ну якщо Вам дуже хочеться захиститись, можете поставити ще третій).
Після перемикача, я би поставив відсікач високої/низької напруги, вибирайте аналогічного номіналу до перемикача. Потім протипожежну узо тип А 100-300ма, це якщо не плануєте захищати окремі лінії Узошками, а якщо навпаки, то можете не ставити, а захистити лінії 30ма узо, ванна кімната 10ма.
До речі пралка це не 700вт, а 1,5-2 квт там тени нормально тянуть коли гріють воду. Потрібно вести окрему лінію 2.5мм, і варто поставити водозахищену розетку якщо плануєте це робити у ванній кімнаті (принаймі по правилам). Кондиціонер аналогічно 2.5мм окрема лінія, щодо електроплити якщо це двухблінова плита по 1.5 квт блін? то також окрему лінію 2.5мм і якісну розетку, а якщо щось потужніше, або треба чотири бліни, то варто закладати 4.0-6.00 мм.
Не забувайте на кухні можуть бути інші потужні пристрої, тому раджу завести ще дві-три окремі лінії по 2.5мм, а якщо планує посудомийку, то також плюсуйте окрему лінію.
По світлу я б сильно не економив на кабелі 1.0 або класичний 1.5мм.
Акуратно з базарними кабелями там точно можуть бути занижені січення проводів, оригінальний запорізький кабель нормальний.
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

zvr1ch: 28.04.2023 15:56Ось так вийшло. Як я і кащзав я наплутав в мене ввідний провід 4 квадрата + 25 Ампер Пакет, але питання все ще стоїть, що мені робити з цим ділом, міняти чи ні? Буде плита до 4 кВт, Бойлер 1,5 кВт, Кондьор 1.4 кВт, і можливо обігрівач масляний для підстраховки.
ну так на фото 2полюсник на 25 ампер, значит на квартиру 50А (на 2 фазы) должно входить. это 11КВт на секундочку. должно на всё хватить. другой вопрос, куда подевался еще 1 провод.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Shpoker: 01.05.2023 16:15 ну так на фото 2полюсник на 25 ампер, значит на квартиру 50А (на 2 фазы) должно входить. это 11КВт на секундочку. должно на всё хватить. другой вопрос, куда подевался еще 1 провод.
Шо шо :spy:
Shpoker: 01.05.2023 16:15 ....куда подевался еще 1 провод.
забудовник зажучив :rotate:
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

taxi911
автоматом фазу размыкают, на каждую фазу по 25А.
конкретно 2х полюсные никогда не видел, но трехполюсные у меня сплошь и рядом. и 50А 3-х полюсник пропускает по 50А на каждую фазу.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Shpoker: 01.05.2023 16:26 taxi911
автоматом фазу размыкают, на каждую фазу по 25А.
конкретно 2х полюсные никогда не видел, но трехполюсные у меня сплошь и рядом. и 50А 3-х полюсник пропускает по 50А на каждую фазу.
На то він і двухполюсник - щоб розмикати L і N одночасно. :shuffle:
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

taxi911
да, уже прочитал про эту дичь. вопрос снимается, у меня не подходящий опыт в автоматах)
но блин, 5,7 КВт на хату без газа - это какой-то сюр
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Shpoker
Та буває, там лічильник однофазний, тому тільки одна фаза заводиться. Лічільник то витримає, але китайський автомат та дріт 4мм (начебто) - вузьке місце.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Забавное видео на тему сечений проводов, нагрузок, предохранителей, автоматов и прочей электрики. Надо будет у себя реализовать, когда ремонт продолжу... :)
Vladitaker14
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

shatun: 28.04.2023 11:48 Нічому дивуватись у нашій країні... Один з варіантів - підряднику забудовника не донесли, що будівля не газифікована.
Другий варіант - забудовник тупо економив на ВСЬОМУ, або підрядник руки погрів роблячи закупівлю матеріалів самостійно.
Третій варіант - роботи виконував реально тупий або відморожений, що не рідкість
Мені вчора лічильник міняли. Поставили двозонний і бігом далі бігти. Хватаю за руку, мовляв погодь/подивимось що як.
Передивляюсь режими і знаходжу одразу помилку з номером (Error). Питаю, що за хрінь?
Далі дивлюсь - при повністю вимкненому домі лічильник все одно щось рахує скачучи від 1 ватта до 10 ватт.
Питаю - він що сам себе за споживача рахує?
Та це таке-сяке-п'яте-десяте - все нормально, таке буває і нам взагалі ніколи. Кажу, що мені байдуже і помилки бути не повинно - шукайте що-як.
Відповідь - "НІ" в нас наряд на установку, а пошуки це не наше. І взагалі, ми про ці лічильники ніфіга не знаємо.
Зрозуміло, що морозяться і, на жаль, в пику дати не можна, щоб трохи врозумити і спустити на землю до користувачів.
В нас, здається, така система, де ліва рука не знає, що робить права. А відповідальності як не було, так і нема. Якщо навіть такі базові речі, як установка лічильника, викликають стільки питань і проблем, то що говорити про більш складні процеси? Треба змінювати підхід до якості робіт і контролю за виконанням, бо інакше ми й надалі будемо стикатися з подібними абсурдними ситуаціями.
zvr1ch: 28.04.2023 11:44
taxi911: 28.04.2023 11:06

У меня 10А на свет 1.5мм
6А автоматы будут дорогими.
Здесь нужно считать все.

Отправлено спустя 6 минут 8 секунд:


У меня 10А на свет 1.5мм
6А автоматы будут дорогими.
Здесь нужно считать все.
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Нещодавно довелось займатись будівництвом модульни будинків для військових https://moduldom.com.ua/uk/modulnye-doma-dlya-voennyh/ вийшло дуже круто!
Вогонь :super:
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Vladitaker14: 18.03.2024 19:40
shatun: 28.04.2023 11:48 ...Третій варіант - роботи виконував реально тупий або відморожений, що не рідкість
Мені вчора лічильник міняли. Поставили двозонний і бігом далі бігти. Хватаю за руку, мовляв погодь/подивимось що як.
Передивляюсь режими і знаходжу одразу помилку з номером (Error). Питаю, що за хрінь?
Далі дивлюсь - при повністю вимкненому домі лічильник все одно щось рахує скачучи від 1 ватта до 10 ватт.
Питаю - він що сам себе за споживача рахує?
Та це таке-сяке-п'яте-десяте - все нормально, таке буває і нам взагалі ніколи. Кажу, що мені байдуже і помилки бути не повинно - шукайте що-як.
Відповідь - "НІ" в нас наряд на установку, а пошуки це не наше. І взагалі, ми про ці лічильники ніфіга не знаємо...
В нас, здається, така система, де ліва рука не знає, що робить права. А відповідальності як не було, так і нема. Якщо навіть такі базові речі, як установка лічильника, викликають стільки питань і проблем, то що говорити про більш складні процеси? Треба змінювати підхід до якості робіт і контролю за виконанням, бо інакше ми й надалі будемо стикатися з подібними абсурдними ситуаціями.
До речі - я там сам розібрався, але в мене на ці "розбори" пішло десь два місяці.
З'ясувалось, що мій лічильник стоїть прямо навпроти сусідського за стінкою у одну цеглину і бачить його як якусь наводку.
Вже дві заяви зп рік накатав, щоб приїхали і якщо не усунули недолік, то хоча б зафіксували документально.
Хрін по селу тим міським електросітям - жодної реакції...
Vladitaker14
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

shatun: 19.03.2024 16:30
Vladitaker14: 18.03.2024 19:40
В нас, здається, така система, де ліва рука не знає, що робить права. А відповідальності як не було, так і нема. Якщо навіть такі базові речі, як установка лічильника, викликають стільки питань і проблем, то що говорити про більш складні процеси? Треба змінювати підхід до якості робіт і контролю за виконанням, бо інакше ми й надалі будемо стикатися з подібними абсурдними ситуаціями.
До речі - я там сам розібрався, але в мене на ці "розбори" пішло десь два місяці.
З'ясувалось, що мій лічильник стоїть прямо навпроти сусідського за стінкою у одну цеглину і бачить його як якусь наводку.
Вже дві заяви зп рік накатав, щоб приїхали і якщо не усунули недолік, то хоча б зафіксували документально.
Хрін по селу тим міським електросітям - жодної реакції...
Яскравий приклад того, що в нашій системі сервісу часто бракує відповідальності та професіоналізму... Шкода, що довелось витратити стільки часу та сил на вирішення проблеми. Люди мабуть в таких сферах ходять чисто за ЗП на роботу, і як кажуть "моя хата скраю", вирішуй сам, або поки на лапу не даси, тоді може зашевеляться.
В мене один знайомий купив готовий модульний будинок під Полтавою (такого плану https://moduldom.com.ua/uk/). По електриці зробили на 2 фази, і по факту одна фаза до сих пір працює з перебоями, напруга скачить 160-240. Теж, скільки не писав заяв, нічого не хочуть робить. А через це як не лампочки перегорають, так прожектори з датчиком руху...
Відповісти