А що ви хотіли від китайців з Алібаба?
Тому краще купувати дорожче, але у нормальних постачальників
Я так на око прикинув що він з доставкою купив приблизно 3.5 тони мідної продукції по ціні приблизно як у нас локально брухт скуповують.Derogs: ↑ 09.03.2026 15:20Те, що вирішив зекономити і купити в китайозів
Ну не зовсім такScoffer: ↑ 09.03.2026 15:14Чувак замовив пластини за ціною брухту і дивується а що ж пішло не так?)
7. Порівняльна таблиця
Тип €/кг
біржа 8–12
брухт 5–8
малий опт лист/плита 14–25
ціна der8auer ≈20
8. Висновок
Він не купував підозріло дешеву мідь.
Його ціна:
≈ €20 / кг
Це:
у 2–3× дорожче брухту
у межах нормального малого опту
лише ~70-100% над біржовою ціною (що нормально для товстих плит).
Тобто шахрайство було не в «смішно дешевій ціні», а в підміні матеріалу:
сталева плита + мідне гальванічне покриття.
Таке реально може пройти візуальну перевірку і навіть спектральну поверхневу, якщо тест поверхневий.
Коротко:
Замовлення: ~1–2 т міді
Ціна: ~€20/кг
Це нормальна ціна для CNC-плит, а не підозріло дешева.
