Новини
Останні статті і огляди
Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Пропоную обговорити Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів
Невже хтось запідозрив, що якість гри не корелює з використанням супер-дупер технологій?
Невже хтось запідозрив, що якість гри не корелює з використанням супер-дупер технологій?
-
Vityok777
Member
- Звідки: Миколаїв
Можливо тому, що найпопулярніші ігри виходять на UE5 з Lumen та Nanite?
-
Polaroid1962
Member
То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasmДеякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
-
Dilfin
Member
Гіх, точно, не блищить, як псячі яйка! Яка трагедія, графомани просто зійдуть з розуму.)Polaroid1962: ↑ 16.02.2026 12:46Screenshot 2026-02-16 124534.pngДеякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasm
-
DuckRider
Member
пройде ще декілька років до того як заподозрять, що якість картинки і технічність - це не одне й те самеdead_rat: ↑ 16.02.2026 12:38 Пропоную обговорити Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів
Невже хтось запідозрив, що якість гри не корелює з використанням супер-дупер технологій?
-
Ostin
Member
Ну поки якість коду = кількість рядків коду, то до підозр ще далеко 
-
MqM
Member
- Звідки: Україна
Я підозрюю це фейкове відображення тим самим методом клонування обєкту з 90хPolaroid1962: ↑ 16.02.2026 12:46Screenshot 2026-02-16 124534.pngДеякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasm
-
VovaII
Member
А як його використовувати, якщо ліміт транзисторів віддали під ШІ, а не під промені?
По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити.
По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити.
-
vmsolver
Member
Кто же мог подумать, что качество, детализация и технологичность графики и сама игра это разные вещи. Ну кто!? Кто сказал, что очевидное оно очевидно? Надо всё смешать в кучу и накинуть на вентилятор — лучи не нужны!
В Rubin, по слухам, сильно увеличат пропускную способность SM-ов, что и даст производительность, главное чтобы на тонком техпроцессе сделали.
Это всё понятно и ТФлопсы тоже растут, ведь столкновение луча с геометрией обрабатывают обычные шейдеры, поэтому больше лучей — больше шейдерной производительности надо.VovaII: ↑ 16.02.2026 13:40По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити
В Rubin, по слухам, сильно увеличат пропускную способность SM-ов, что и даст производительность, главное чтобы на тонком техпроцессе сделали.
Нейросети тоже прекрасно отрабатывают кремний который им достался, но производительность tensor-core тоже пора увеличивать, раза так в четыре. Размеры моделей в DLSS успели подрости за это время.VovaII: ↑ 16.02.2026 13:40А як його використовувати, якщо ліміт транзисторів віддали під ШІ, а не під промені?
-
1234waltz
Member
Для таких псевдо 2Д игр на Юнити действительно используется "оно самое". Так-же делают трюк с дополнительной камерой, вид из которой рендерится в прозрачную текстуру наложенную поверх пола или воды.MqM: ↑ 16.02.2026 13:39 Я підозрюю це фейкове відображення тим самим методом клонування обєкту з 90х
Более сложными методами заморачиваются только в играх, где делают не имитацию 2Д, а полноценное 3Д с камерой с видом сбоку.
Відправлено через 7 хвилин 13 секунд:
Це все прекрасно, але для цього треба виділити божевільний транзисторний бюджет. 5080 вже має площу 744 мм2, а це більше попереднього побутового рекордсмена RTX 2080 Ti з 754 мм2. Ще більші розміри робили та роблять тільки для проф.рішень серверних. Оскільки можливості по паковці більшої кількості транзисторів на мм квадратний дуже сповільнились, очікувати такого зростання не варто взагалі.VovaII: ↑ 16.02.2026 13:40 По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити.
-
doc-oc
Member
Это конечно же никак не связано с тотальной криворукостью и ленью разрабов, а также с невероятно убогой производительностью даже ТОП карт в RT, не говоря уже о мейнстрим сегменте видеокарт 
-
man1242
Member
- Звідки: Кривий Ріг
Бо сучасний рт дуже вибагливий не лише до гпу але і до цпу, що робить його не помірно вимогливим по ціні. Прикладом гадаю є Хогвартс та Людина павук, де рт просто не дозволяє мати стабільний фпс вище 80фпс на топових цпу, за умови що навіть мідл карти не довантажені.
-
tornadox
Member
- Звідки: мені знати що ти не дивак?
Зараз прийде один з коментарями що АМД ще за царя гороха кричали що РТ блоки не потрібні, ну і де вони прогадали?Видання PC Gamer підрахувало, що з приблизно двох десятків найпопулярніших ігор на ПК минулого року тільки п’ять використовували апаратне трасування.
-
AntonyKandaurov
Member
- Звідки: Славетне місто Запоріжжя
Сталкер 2 там ще досі на софтіварному люмені крутиться?
-
1234waltz
Member
По факту, за 7 років активного впровадження РТ, воно дійсно виявилось не дуже то й потрібним, загалом. Ігор де за цей час впровадили рейтрейсінг по шматкам не дуже то й багато. геймчейнджером воно в них не стало.tornadox: ↑ 16.02.2026 14:45 Зараз прийде один з коментарями що АМД ще за царя гороха кричали що РТ блоки не потрібні, ну і де вони прогадали?![]()
Ігри з path tracing взагалі можливо перерахувати на пальцях рук, і його увімкнення роняє продуктивність так, що мало кому потрібно загалом.
П.С. Суто по моїм особистим враженням від гой-трейсінга в навскид:
RE Village - трошки красивіше та натуральніше картинка, але в частині сцен його використання порізано самими геймдизайнерами;
Hell is us - різницю шукати під мікроскопом;
Chernobylite - різницю шукати під мікроскопом;
Metro Exodus -щось стає краще, щось стає гірше ніж запечене;
Mortal Shell - різницю шукати під мікроскопом;
Lords of the fallen 2.0 - різницю шукати під мікроскопом;
Control - так, красивіше, але там і без аппаратної підтримки всі відзеркалення та світло реалізовані, просто з РТ воно красивіше та якісніше на порядок.
Робокоп - так, дещо гарніше стає картинка, не прям-прям, але кінематографічніше точно.
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
Alan Wake 2, Cyberpunk 2077 - красиво? красиво 
-
1234waltz
Member
Калісто Протокол - чесно кажучи, софтверно реалізовано настільки якісно, що від зміни відяшки та увімкнення різницю шукати довелось під мікроскопом.
Ось яка технологія потрібна - нормальний апскейлер, з чим у АМД було до недавного часу поганенько.
Відправлено через 2 хвилини 13 секунд:
Алан Вейк, як і Контрол - еталон впровадження технології, кращого не існує на данний час. Але там партнерка Ремеді та Епічного Свині зарішала.
Ось яка технологія потрібна - нормальний апскейлер, з чим у АМД було до недавного часу поганенько.
Відправлено через 2 хвилини 13 секунд:
Cyberpunk 2077 і на Світч 2 красиво виглядає, та й на ПС5, де того РТ кіт наплакав. Тож таке.
Алан Вейк, як і Контрол - еталон впровадження технології, кращого не існує на данний час. Але там партнерка Ремеді та Епічного Свині зарішала.
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
GTA 5 Enhanced Edition - теж стало краще 
-
1234waltz
Member
А Quake 2 RTX так взагалі вражає, шкода тільки, що це єдина гра в світі, яка з повноцінним RTX всього і всєя, і при цьому навіть може дати 120 фпсів (бо в 97 році на персонажа приходилось два десятка полігонів максимум).
-
Барбарис
Member
- Звідки: Вінниця
1234waltz, не знаю як апскейлер, але нове згладжування в фср натів аа - імба.