Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Пропоную обговорити Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів

Невже хтось запідозрив, що якість гри не корелює з використанням супер-дупер технологій?
Vityok777
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Можливо тому, що найпопулярніші ігри виходять на UE5 з Lumen та Nanite?
Polaroid1962
Member

Повідомлення

Деякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
Screenshot 2026-02-16 124534.png
То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasm
Dilfin
Member

Повідомлення

Polaroid1962: 16.02.2026 12:46
Деякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
Screenshot 2026-02-16 124534.png

То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasm
Гіх, точно, не блищить, як псячі яйка! Яка трагедія, графомани просто зійдуть з розуму.)
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 16.02.2026 12:38 Пропоную обговорити Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів

Невже хтось запідозрив, що якість гри не корелює з використанням супер-дупер технологій?
пройде ще декілька років до того як заподозрять, що якість картинки і технічність - це не одне й те саме
Ostin
Member

Повідомлення

Ну поки якість коду = кількість рядків коду, то до підозр ще далеко :gigi:
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Polaroid1962: 16.02.2026 12:46
Деякі успішні ігри взагалі мають просту графіку, наприклад, Hollow Knight: Silksong
Screenshot 2026-02-16 124534.png

То ж ви хочете сказати, що це відображення на підлозі зроблено не через апаратний ray tracing? /sarcasm
Я підозрюю це фейкове відображення тим самим методом клонування обєкту з 90х
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А як його використовувати, якщо ліміт транзисторів віддали під ШІ, а не під промені?
По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Кто же мог подумать, что качество, детализация и технологичность графики и сама игра это разные вещи. Ну кто!? Кто сказал, что очевидное оно очевидно? Надо всё смешать в кучу и накинуть на вентилятор — лучи не нужны! :lol:
VovaII: 16.02.2026 13:40По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити
Это всё понятно и ТФлопсы тоже растут, ведь столкновение луча с геометрией обрабатывают обычные шейдеры, поэтому больше лучей — больше шейдерной производительности надо.

В Rubin, по слухам, сильно увеличат пропускную способность SM-ов, что и даст производительность, главное чтобы на тонком техпроцессе сделали.
VovaII: 16.02.2026 13:40А як його використовувати, якщо ліміт транзисторів віддали під ШІ, а не під промені?
Нейросети тоже прекрасно отрабатывают кремний который им достался, но производительность tensor-core тоже пора увеличивать, раза так в четыре. Размеры моделей в DLSS успели подрости за это время.
1234waltz
Member

Повідомлення

MqM: 16.02.2026 13:39 Я підозрюю це фейкове відображення тим самим методом клонування обєкту з 90х
Для таких псевдо 2Д игр на Юнити действительно используется "оно самое". Так-же делают трюк с дополнительной камерой, вид из которой рендерится в прозрачную текстуру наложенную поверх пола или воды.
Более сложными методами заморачиваются только в играх, где делают не имитацию 2Д, а полноценное 3Д с камерой с видом сбоку.

Відправлено через 7 хвилин 13 секунд:
VovaII: 16.02.2026 13:40 По хорошому, продуктивність блоку РТ потрібно ще в декілька(разів в 10 відносно 5090) збільшити.
Це все прекрасно, але для цього треба виділити божевільний транзисторний бюджет. 5080 вже має площу 744 мм2, а це більше попереднього побутового рекордсмена RTX 2080 Ti з 754 мм2. Ще більші розміри робили та роблять тільки для проф.рішень серверних. Оскільки можливості по паковці більшої кількості транзисторів на мм квадратний дуже сповільнились, очікувати такого зростання не варто взагалі.
doc-oc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Это конечно же никак не связано с тотальной криворукостью и ленью разрабов, а также с невероятно убогой производительностью даже ТОП карт в RT, не говоря уже о мейнстрим сегменте видеокарт :laugh:
man1242
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

Бо сучасний рт дуже вибагливий не лише до гпу але і до цпу, що робить його не помірно вимогливим по ціні. Прикладом гадаю є Хогвартс та Людина павук, де рт просто не дозволяє мати стабільний фпс вище 80фпс на топових цпу, за умови що навіть мідл карти не довантажені.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

Видання PC Gamer підрахувало, що з приблизно двох десятків найпопулярніших ігор на ПК минулого року тільки п’ять використовували апаратне трасування.
Зараз прийде один з коментарями що АМД ще за царя гороха кричали що РТ блоки не потрібні, ну і де вони прогадали? :D
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Сталкер 2 там ще досі на софтіварному люмені крутиться?
1234waltz
Member

Повідомлення

tornadox: 16.02.2026 14:45 Зараз прийде один з коментарями що АМД ще за царя гороха кричали що РТ блоки не потрібні, ну і де вони прогадали? :D
По факту, за 7 років активного впровадження РТ, воно дійсно виявилось не дуже то й потрібним, загалом. Ігор де за цей час впровадили рейтрейсінг по шматкам не дуже то й багато. геймчейнджером воно в них не стало.
Ігри з path tracing взагалі можливо перерахувати на пальцях рук, і його увімкнення роняє продуктивність так, що мало кому потрібно загалом.
П.С. Суто по моїм особистим враженням від гой-трейсінга в навскид:
RE Village - трошки красивіше та натуральніше картинка, але в частині сцен його використання порізано самими геймдизайнерами;
Hell is us - різницю шукати під мікроскопом;
Chernobylite - різницю шукати під мікроскопом;
Metro Exodus -щось стає краще, щось стає гірше ніж запечене;
Mortal Shell - різницю шукати під мікроскопом;
Lords of the fallen 2.0 - різницю шукати під мікроскопом;
Control - так, красивіше, але там і без аппаратної підтримки всі відзеркалення та світло реалізовані, просто з РТ воно красивіше та якісніше на порядок.
Робокоп - так, дещо гарніше стає картинка, не прям-прям, але кінематографічніше точно.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Alan Wake 2, Cyberpunk 2077 - красиво? красиво :shuffle:
1234waltz
Member

Повідомлення

Калісто Протокол - чесно кажучи, софтверно реалізовано настільки якісно, що від зміни відяшки та увімкнення різницю шукати довелось під мікроскопом.

Ось яка технологія потрібна - нормальний апскейлер, з чим у АМД було до недавного часу поганенько.

Відправлено через 2 хвилини 13 секунд:
S0N1C: 16.02.2026 14:59 Alan Wake 2, Cyberpunk 2077 - красиво? красиво :shuffle:
Cyberpunk 2077 і на Світч 2 красиво виглядає, та й на ПС5, де того РТ кіт наплакав. Тож таке.
Алан Вейк, як і Контрол - еталон впровадження технології, кращого не існує на данний час. Але там партнерка Ремеді та Епічного Свині зарішала.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

GTA 5 Enhanced Edition - теж стало краще :shuffle:
1234waltz
Member

Повідомлення

S0N1C: 16.02.2026 15:03 GTA 5 Enhanced Edition - теж стало краще :shuffle:
А Quake 2 RTX так взагалі вражає, шкода тільки, що це єдина гра в світі, яка з повноцінним RTX всього і всєя, і при цьому навіть може дати 120 фпсів (бо в 97 році на персонажа приходилось два десятка полігонів максимум).
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

1234waltz, не знаю як апскейлер, але нове згладжування в фср натів аа - імба.
Відповісти