Новини
Останні статті і огляди
Розкрито специфікації наборів логіки Intel 900‑ї серії для процесорів Nova Lake‑S
-
kabostebeztak
Member
- Звідки: Одеса, зараз у Франції
Пропоную обговорити Розкрито специфікації наборів логіки Intel 900‑ї серії для процесорів Nova Lake‑S
Чекаємо на безцінну думку Юри.
До речі, він рейджбейтер. Ігноруйте.
Чекаємо на безцінну думку Юри.
До речі, він рейджбейтер. Ігноруйте.
-
big_bang
Member
нарешті буде кому з arm тягатися)))
-
KimRomik
Member
Чому вже не перемістити функції чіпсету під процесор? Як це роблять в деяких мобільних цпу
-
Afit
Member
- Звідки: Запоріжжя
Нащо? Так можна ще один чіп продатиKimRomik: ↑ 09.02.2026 15:25 Чому вже не перемістити функції чіпсету під процесор? Як це роблять в деяких мобільних цпу
-
Georgin
Member
- Звідки: Запоріжжя
Дичина якась...
"The Intel 900-series "Nova Point" chipset family will begin with the B960 mainstream chipset succeeding the current B860."
При цьому B860 дозволяє розганяти процесор, а B960 - ні, тільки пам'ять. Але ми назвемо його не H910, а B960 - так купувати будуть кращє.
Чи я щось неправильно зрозумів?
"The Intel 900-series "Nova Point" chipset family will begin with the B960 mainstream chipset succeeding the current B860."
При цьому B860 дозволяє розганяти процесор, а B960 - ні, тільки пам'ять. Але ми назвемо його не H910, а B960 - так купувати будуть кращє.
Чи я щось неправильно зрозумів?
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
Ну то есть какое-то дно опять, где нормальное количество линий 5.0? Интел, что происходит? Должно быть 48 линий 5.0 на чипсете как минимум, дабы на всё распределить. А 12 линий это непонятно вообще, это опять 1 х16 5.0 слот на плате, один х8 5.0 слот, один х4 5.0 для ссд, остальное - 4.0 слоты?! В топовом чипсете?
Ах да, В960 чипсет не позволяет гнать чип, но позволяет гнать память. Это как? Должен позволять и то и то гнать, иначе это Н960.
Ах да, В960 чипсет не позволяет гнать чип, но позволяет гнать память. Это как? Должен позволять и то и то гнать, иначе это Н960.
-
KimRomik
Member
так я і про що кажуAfit: ↑ 09.02.2026 15:47Нащо? Так можна ще один чіп продатиKimRomik: ↑ 09.02.2026 15:25 Чому вже не перемістити функції чіпсету під процесор? Як це роблять в деяких мобільних цпуА якщо серйозно, то як ти собі уявляєш костомізацію пк під себе? Я що маю переплачувати за X/Z чіпсетні функції, або навпаки не отримувати їх, якщо мені не потрібен потужний проц, але треба більше можливостей в іншому?
у AMD є щось подібне, точніше материнки без чіпсета, просто сокет
я вважаю що давно пора позбавлятись від чіпсету і дати можливість кастомізації через pcie інтерфейси (перед цим звісно збільшити їх в процесорах)
тому що материнки це як відяхи, достатньо відвалу чіпсета і вся материнка в мусорку, а враховуючи скільки вони зараз коштують особливо топові, то позбавлення від чіпсету більш як виправдане
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Щось схоже на руморну табличку. З якого переляку знов з'явились Zx70 та Zx90 (назад до Coffe-Lake Refresh?) A B960 взагалі дивний набір функцій має.
І дали би нарешті вже людям ЕСС в маси. Лайнуз же заявив - всі глюки в ОС від помилок заліза. ЕСС у кожну хату! Інтел, ну не жлобись! Хоч би на Z хаб розлочили б
І дали би нарешті вже людям ЕСС в маси. Лайнуз же заявив - всі глюки в ОС від помилок заліза. ЕСС у кожну хату! Інтел, ну не жлобись! Хоч би на Z хаб розлочили б
-
dext
Member
- Звідки: Dnipro
Z970 буде топ для бюджетних ігрових систем, менша кількість IO це і менше споживання
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
Поддержки Thunderbolt 5 не будет на Z чипсете - это как?
Intel VPro не будет на Z чипсете - это как?
ECC не будет на Z чипсете - это как?
Что вообще Интел курит? Уму не постижимо!
Если выйдут планки 2*128, например - то там без ЕСС вообще никак.
Я сначала написал просто раздражённый пост про линии ПСИ, но когда вчитался в табличку - просто обалдел!
Intel VPro не будет на Z чипсете - это как?
ECC не будет на Z чипсете - это как?
Что вообще Интел курит? Уму не постижимо!
Я сначала написал просто раздражённый пост про линии ПСИ, но когда вчитался в табличку - просто обалдел!
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Так і не було ніколи.Inqizitor2022: ↑ 09.02.2026 18:20Intel VPro не будет на Z чипсете - это как?
ECC не будет на Z чипсете - это как?
ЕСС лише не W/WM, С
vPro Enterprise на Q/QM, W/WM, C
Відправлено через 4 хвилини 1 секунду:
Теж не дуже зрозуміло. Пора би вже було його в проци інтегрувати. Arrow Lake поки що під кришкою має 4. Лептопи, які мають порти 5.0 реалізовані додатковим чіпом.Inqizitor2022: ↑ 09.02.2026 18:20Thunderbolt 5
Але табличка в принципі якась дивна. Рано ще якісь висновки робити
Відправлено через 3 хвилини 47 секунд:
Ого ну це ти фантазуєш. Буферизовані хіба, але вони і так вже є. А для U-DIMM ще чіпів таких великих немає і навряд будуть найближчим часом.Inqizitor2022: ↑ 09.02.2026 18:20Если выйдут планки 2*128
Але я теж за ECC на B/Z платах
-
dreikk91
Member
- Звідки: UA; Lviv
Але Ви не можете сперечатись з тим фактом, що м5 потужніший та енергоефективніший за інтелkabostebeztak: ↑ 09.02.2026 15:15 Пропоную обговорити Розкрито специфікації наборів логіки Intel 900‑ї серії для процесорів Nova Lake‑S
Чекаємо на безцінну думку Юри.
До речі, він рейджбейтер. Ігноруйте.
-
kabostebeztak
Member
- Звідки: Одеса, зараз у Франції
Тут сперечатись нема сенсуdreikk91: ↑ 09.02.2026 18:46Але Ви не можете сперечатись з тим фактом, що м5 потужніший та енергоефективніший за інтелkabostebeztak: ↑ 09.02.2026 15:15 Пропоную обговорити Розкрито специфікації наборів логіки Intel 900‑ї серії для процесорів Nova Lake‑S
Чекаємо на безцінну думку Юри.
До речі, він рейджбейтер. Ігноруйте.
Intel 8086 не те що програє M5 в Cinebench, він його навіть не запустить!
-
Spuner
Junior
- Звідки: Yerevan, Armenia
Печально: было бы очень неплохо увидеть хотя 28 линий PCI-E. Чувствую, не скоро мы их увидим 
-
kabostebeztak
Member
- Звідки: Одеса, зараз у Франції
от же ж... нехороші люди...Georgin: ↑ 09.02.2026 15:49 Дичина якась...
"The Intel 900-series "Nova Point" chipset family will begin with the B960 mainstream chipset succeeding the current B860."
При цьому B860 дозволяє розганяти процесор, а B960 - ні, тільки пам'ять. Але ми назвемо його не H910, а B960 - так купувати будуть кращє.
Чи я щось неправильно зрозумів?
едіт: 2026 це новий 2016. welcome back, розгін онлі на Z чіпсеті.
-
dreikk91
Member
- Звідки: UA; Lviv
І це факт, який доводить нікчемність інтела. Але якщо говорити про більш сучасні моделі, то інтел все одно програє.kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:48Тут сперечатись нема сенсуdreikk91: ↑ 09.02.2026 18:46
Але Ви не можете сперечатись з тим фактом, що м5 потужніший та енергоефективніший за інтел
Intel 8086 не те що програє M5 в Cinebench, він його навіть не запустить!
Відправлено через 1 хвилину 55 секунд:
Я би більше хотів побачити 4 канали пам'ятіSpuner: ↑ 09.02.2026 18:50 Печально: было бы очень неплохо увидеть хотя 28 линий PCI-E. Чувствую, не скоро мы их увидим![]()
-
kabostebeztak
Member
- Звідки: Одеса, зараз у Франції
Круто, круто...dreikk91: ↑ 09.02.2026 18:53І це факт, який доводить нікчемність інтела. Але якщо говорити про більш сучасні моделі, то інтел все одно програє.kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:48
Тут сперечатись нема сенсу
Intel 8086 не те що програє M5 в Cinebench, він його навіть не запустить!
- спойлер

- спойлер

-
Spuner
Junior
- Звідки: Yerevan, Armenia
А вот на это, я бы особо не рассчитывал в потребительском (не берем в счет все эти LGA2011, 2066 и т.п.) сегменте. Мы скорее от Intel увидим 32 линий PCI-E, чем 4 канала памятиdreikk91: ↑ 09.02.2026 18:55Я би більше хотів побачити 4 канали пам'яті
-
dreikk91
Member
- Звідки: UA; Lviv
Все одно результати дуже не погані, он snapdragon в режимі емуляції цпу по середньом фпс наздоганяє інтел. А з якою швидкістю інтел запустить гру в режимі емуляції арм?kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:56Круто, круто...dreikk91: ↑ 09.02.2026 18:53
І це факт, який доводить нікчемність інтела. Але якщо говорити про більш сучасні моделі, то інтел все одно програє.АХАХАХАХАХАХАХА
- спойлер
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
- спойлер
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
Это у интела встройка сейчас такая лютая?kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:56 Круто, круто...АХАХАХАХАХАХАХА
- спойлер
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
- спойлер