Western Digital готує 40-ТБ жорсткі диски з технологією HAMR та розробляє високошвидкісні накопичувачі для ШІ

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Пропоную обговорити Western Digital готує 40-ТБ жорсткі диски з технологією HAMR та розробляє високошвидкісні накопичувачі для ШІ

Кількість точок відмови зростає. Ці нововведення мають бути супер-стабільними, інакше - це розтягнеться ще на десятиліття.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Норм, треба ж кудись записувать весь нагенерований слоп
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

2030 год, все опять перешли на жесткие диски, так как скорость свыше 300 мб/сек
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

The company intends to release its 40TB UltraSMR hard drive in the second half of this year, with its HAMR-based counterpart following in 2027. By 2029, Western Digital plans to offer 100TB HAMR-based HDDs. :-/
yariksom
Member

Повідомлення

Раз ШІ такий розумний і так швидко розвивається, чому люди до цього часу самі щось розробляють?
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

dead_rat: 04.02.2026 16:29 Норм, треба ж кудись записувать весь нагенерований слоп
якби тільки це так багато важило :weep:
Я от хочу поставити два ігрових сдк чисто для хобі - це вже півтора терабайти)))
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Можливо розвиток в цьому напрямку нарешті підштовхне зробити нову версію SATA :think:
Dr_Werdenhoff
Member
Аватар користувача
Звідки: Schwäbisch Gmünd

Повідомлення

Afit: 04.02.2026 23:12 Можливо розвиток в цьому напрямку нарешті підштовхне зробити нову версію SATA :think:
Нє. Навіть SATA SSD цього не зробили. Та й нахіба, якщо вже давно є U.2 з підтримкою NVMe.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

yariksom: 04.02.2026 18:23 Раз ШІ такий розумний і так швидко розвивається, чому люди до цього часу самі щось розробляють?
А чому людям тре мінімум 14 років щоб в суді почали приймати до уваги їхні рішення?
Вони що, без мозку народилися? Ходити, бігати, говорити вже в 3-5 років вміють, часто і і читати, навіть є діти-генії шахові, музичні і т.п.
Все тому що потрібен не просто інтелект, а мудрість - вміння не помилятись, а для цього явно замало інформації з інтернету якою накачали заранші нейромережі
потрібно знати закони закладені самим Творцем і бути смиренним їх дотримуватись, або хоча б його визнавати і слухатись як дитина слухає батька
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

ronemun: 04.02.2026 23:51 Все тому що потрібен не просто інтелект, а мудрість - вміння не помилятись, а для цього явно замало інформації з інтернету
Якщо для цього недостатньо всієї інформації світу, то значить не злетить
WWQ
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Afit: 04.02.2026 23:12Можливо розвиток в цьому напрямку нарешті підштовхне зробити нову версію SATA
большинство HDD что на рынке и на руках у людей даже в сата 2 не упираются... а сата 3 пропускает 600мб\с, по факту чуть менее ,но то такое...
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

ronemun: 04.02.2026 23:51
yariksom: 04.02.2026 18:23 Раз ШІ такий розумний і так швидко розвивається, чому люди до цього часу самі щось розробляють?
Все тому що потрібен не просто інтелект, а мудрість - вміння не помилятись, а для цього явно замало інформації з інтернету
Питання поставлене цікаво, але справа не лише в інтелекті чи навіть у мудрості - хоча Ви це сформулювали доволі вдало.
Найважливіше, що робить людина, коли щось створює або виконує дію - вона постійно перевіряє себе. Не один раз і не на одному рівні, а багатоступенево. Це результат еволюції: у нас є величезна кількість вбудованих механізмів самоперевірки.

Найпростіший приклад - їжа:

зіпсована їжа має запах - ми навіть не тягнемо її до рота
отруйна або невідповідна на смак (надто гірка, різка, неприємна) - спрацьовує рефлекс виплюнути або відригнути
занадто гарячу їжу фізично важко проковтнути - організм захищає внутрішні органи
надто тверда їжа - або змушує жувати, або її випльовують, щоб не пошкодити зуби

І це лише один, дуже базовий рівень. Таких захисних "фільтрів" у людини - десятки, якщо не сотні. Мільйони років еволюції не минули дарма - ми навчилися перевіряти світ ще до того, як робимо помилку.

ШІ ж, по суті, не має подібних рефлексів. Він оперує інформацією, але не має вбудованої системи самозахисту від помилок на різних рівнях мислення.
От якби штучний інтелект мав такі ж багаторівневі "рефлекси перевірки" - тоді, можливо, люди дійсно перестали б щось розробляти самі. Але до цього моменту ще дуже далеко...
GreenSnake
Junior

Повідомлення

HARM - зло. Не розумію, навіщо воно і як ним можна користуватися? Економія об'єму відсотків 15% а гимору! RAID чи перебудовуватися буде тиждень чи взагалі вивалить помилку, в домашні бекапи теж при злитті пару терабайт буде добу копіювати,,, :-/
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

ronemun: 04.02.2026 23:51потрібно знати закони закладені самим Творцем і бути смиренним їх дотримуватись, або хоча б його визнавати і слухатись як дитина слухає батька
Якщо ви розмовляєте з Творцем, це нормально.
Але якщо він розмовляє з вами, то у мене для вас погані новини...
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Liam
І як самозахист спонукає ШІ розробляти щось корисне, для людини?

Відправлено через 48 секунд:
taras_cs
Він з усіма розмовляє. Чути не вміємо.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

VovaII: 05.02.2026 16:46Він з усіма розмовляє. Чути не вміємо.
Якщо ви про голос совісті, тоді приймаю
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

GreenSnake: 05.02.2026 11:28 HARM - зло. Не розумію, навіщо воно і як ним можна користуватися? Економія об'єму відсотків 15% а гимору! RAID чи перебудовуватися буде тиждень чи взагалі вивалить помилку, в домашні бекапи теж при злитті пару терабайт буде добу копіювати,,, :-/
ти з SMR не плутаєш? бо HAMR та MAMR не впливають на швидкість
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

VovaII: 05.02.2026 16:46 Liam
І як самозахист спонукає ШІ розробляти щось корисне, для людини?
«Корисне»? Я нічого не писав про користь. Мова йшла про здатність ШІ не припускатися помилок. Коли він зможе сам себе перевіряти на базовому рівні - це й буде перший крок до справжнього ШІ, а не того, чим він вважається зараз, поглинаючи гігавати та петабайти ресурсів.

Хоча... «Премія Дарвіна» нікуди не зникла навіть за мільйони років еволюції.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Liam
перевіряти саму себе це здатність самої нейромережі в принципі
вона підтасовує ваги поки не підбере такі які вирішать всі проблеми автоматично знаходячи найкоротші шляхи досягнення цілі.
Інша проблема що знайдений набір це не є істина, а просто один з варіантів. Істину може знати лише Той хто створив Все
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Liam
Ваша версія ШІ — то недосяжна утопія, яка в принципі не здатна створити щось нове. Бо як вона перевірить те створене нею, якщо ще нема із чим порівняти?
Відповісти