NVIDIA уклала багатомільярдну угоду з компанією Groq, яка розробляє чипи LPU для ШІ

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
FastBullet
Member

Повідомлення

Предлагаю обсудить NVIDIA уклала багатомільярдну угоду з компанією Groq, яка розробляє чипи LPU для ШІ

ці чипи мають 230 МБ вбудованої SRAM із пропускною спроможністю до 80 ТБ/с. Це типу щось кєшу?
denizen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ага, звичайний кеш
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Це дуже велика угода і вона може закласти основи для руху NVIDIA в нових напрямках.
Це дуже дуже велика угода, який світ ніколи не бачив! З цього вийдуть найкращі золоті чіпи, які зроблять Nvidia знову великим! (С) Дженсен Шкірянка Хуанг
Tyler
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

у Хуанга час його життя, всі закупаються його обладнанням в гуртових кількостях, тільки встигай пиріжки підкидати
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А публіковали новину, що Хуанг відмовився від інтеловського 18А?
Tiufin
Member

Повідомлення

Як цікаво, а в сусідній темі пан Скуфер та Дед-рэт усім доводили, що це нормально - красти технології за рахунок підкупу фахівців. І навіть приклади західні наводили. А оно ось як виходить. Щось Хуанг не догоняє, як треба бізнес робити- що аж на 20 ярдів розкошелився, замість підкупу пари провідних інженерів.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Tiufin: 26.12.2025 14:34 Як цікаво, а в сусідній темі пан Скуфер та Дед-рэт усім доводили, що це нормально - красти технології за рахунок підкупу фахівців. І навіть приклади західні наводили. А оно ось як виходить. Щось Хуанг не догоняє, як треба бізнес робити- що аж на 20 ярдів розкошелився, замість підкупу пари провідних інженерів.
Там ещё интрига в том, какие технологии он купил, что сами бы не смогли разработать.
Видимо, он купил не технологии, а время и готовую команду. Может ещё патенты.

Там среди основателей те, кто делал TPU для Гугла (к слову о получении квалификации на работе и основании своего стартапа используя её).
kev4ev
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Характер подачі інформації нагадав відовіді ШІ-чату. Просто кажу. :rolleyes:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Tiufin: 26.12.2025 14:34 Як цікаво, а в сусідній темі пан Скуфер та Дед-рэт усім доводили, що це нормально - красти технології за рахунок підкупу фахівців. І навіть приклади західні наводили. А оно ось як виходить. Щось Хуанг не догоняє, як треба бізнес робити- що аж на 20 ярдів розкошелився, замість підкупу пари провідних інженерів.
А ви, дядьку, молодець перекручувать.

Але тут два нюанси:
1. Згодні продати
2. По міркам Нвідії це зовсім невеликі гроші

Ще й купівля хитра, щоб антимонопольний комітет не розслідував
Востаннє редагувалось 26.12.2025 19:06 користувачем dead_rat, всього редагувалось 1 раз.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

Зображення
замінити назви компаній і буде теж саме :)
Tiufin
Member

Повідомлення

dead_rat: 26.12.2025 18:58
Tiufin: 26.12.2025 14:34 Як цікаво, а в сусідній темі пан Скуфер та Дед-рэт усім доводили, що це нормально - красти технології за рахунок підкупу фахівців. І навіть приклади західні наводили. А оно ось як виходить. Щось Хуанг не догоняє, як треба бізнес робити- що аж на 20 ярдів розкошелився, замість підкупу пари провідних інженерів.
А ви, дядьку, молодець перекручувать.

Але тут два нюанси:
1. Згодні продати
2. По міркам Нвідії це зовсім невеликі гроші

Ще й купівля хитра, щоб антимонопольний комітет не розслідував
А що саме я перекрутив?
Щодо нюансів:
1. Ну завжди можна вигадати якусь гіпотетичну ситуацію та наводити її як аргумент. От ви вигадали, що якби ті не згодилися продатись нвідії, то уже б тоді хуанг підкупив якогось інженера, який би злив усі секрети. Переконливість цього аргументу така собі.
2. Ну це точно набагато більше, ніж йому б вийшов підкуп якогось топ-інженера.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Tiufin: 27.12.2025 12:54
dead_rat: 26.12.2025 18:58
А ви, дядьку, молодець перекручувать.

Але тут два нюанси:
1. Згодні продати
2. По міркам Нвідії це зовсім невеликі гроші

Ще й купівля хитра, щоб антимонопольний комітет не розслідував
А що саме я перекрутив?
Щодо нюансів:
1. Ну завжди можна вигадати якусь гіпотетичну ситуацію та наводити її як аргумент. От ви вигадали, що якби ті не згодилися продатись нвідії, то уже б тоді хуанг підкупив якогось інженера, який би злив усі секрети. Переконливість цього аргументу така собі.
2. Ну це точно набагато більше, ніж йому б вийшов підкуп якогось топ-інженера.
Ееее?
Я вигадав чи таки ти вигадав? :laugh:
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

tornadox: 26.12.2025 19:06 Зображення
замінити назви компаній і буде теж саме :)
Наче так 300 мільярдів і прокрутились :laugh:
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AntonyKandaurov: 27.12.2025 13:24Наче так 300 мільярдів і прокрутились
Это ещё скромно, бедные ребята упёрлись в нерезиновость фабрик и ограниченность материалов.

Зануда_моде_он
Вода тоже такой круговорот делает, только кружок по-больше :rotate:
Деньги в экономике по кругу ходят.
Переработка материалов в принципе про тоже самое.
Как назывался тот фильм, где в кинотеатре смотрели на жoпу и смеялись? Что-то на "И". Не "интеллект", а как-то наоборот. Вроде не фигню сняли, получается ))
Зануда_моде_офф :gigi:

з.ы. это не вам лично
Tiufin
Member

Повідомлення

dead_rat: 27.12.2025 13:22
Tiufin: 27.12.2025 12:54
А що саме я перекрутив?
Щодо нюансів:
1. Ну завжди можна вигадати якусь гіпотетичну ситуацію та наводити її як аргумент. От ви вигадали, що якби ті не згодилися продатись нвідії, то уже б тоді хуанг підкупив якогось інженера, який би злив усі секрети. Переконливість цього аргументу така собі.
2. Ну це точно набагато більше, ніж йому б вийшов підкуп якогось топ-інженера.
Ееее?
Я вигадав чи таки ти вигадав? :laugh:
Ок, а про що тоді був пункт 1? Як я мав його зрозуміти?
Відповісти