Оновлення відеокарти під Ryzen 5 3600X

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
aregaz
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Вибираю собі нову відеокарту на старий системник. Зараз маю:
- проц: AMD Ryzen 5 3600X
- материнка: MSI B450 Tomahawk Max
- блок живлення: Chieftec A-90 750W

Зараз стоїть відеокарта Sapphire RX 5700 XT Nitro+. Хочу її поміняти на щось потужніше (з закосом під Stalker 2).

Думав поставити 4080, але мені казали, що для мого проца це вже буде занадто. Порадили 4070 Ti SUPER. Мені, в принципі, виглядає нормально, по порівнянню показує, що приріст буде десь +150%. Але бентежить мій блок живлення, чи потяне?

Якщо з таким процом, материнкою і блоком живлення вже не поставити новішу відеокарту, то я буду тоді вже за повну нову збірку думати.

Буду вдячний, якщо щось порадите.
mertvei
Member
Аватар користувача
Звідки: львов

Повідомлення

aregaz
Так поменяй проц,если деньги позволяют вставь хоть 5800 3д,и имей спокойствие АМД это позволяет .3600 наверное даже под 4070 Ти , слабоват смотря в каком ты разрешении играешь.
aregaz
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Граю у 2К на 165Гц моніку (хоча рідко таких FPS досягаю, звичайно).

Відправлено через 6 хвилин 8 секунд:
mertvei: 03.09.2024 13:46 aregaz
Так поменяй проц,если деньги позволяют вставь хоть 5800 3д,и имей спокойствие АМД это позволяет .3600 наверное даже под 4070 Ти , слабоват смотря в каком ты разрешении играешь.
А є сенс брати не 5800X3D, а Ryzen 9 5950X? Чи під ігровий комп краще X3D зайде?
oh_boy
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

5700x3d на форумі за <7000 грн
5950 це процесор більше для робочих задач
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

aregaz, для початку міняйте відео. У мене 3600 нормально працював з 6900, без лічильників все нормально гралося. Все рівно бж під заміну, бо треба з ATX 3.0 та роз'ємом 12VHPWR. А потім вже проц можна міняти. Декілька фпс та мінус пара статтерів не варті заміни - краще взяти потужнішу карту.
aregaz
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Барбарис: 03.09.2024 14:14 aregaz, для початку міняйте відео. У мене 3600 нормально працював з 6900, без лічильників все нормально гралося. Все рівно бж під заміну, бо треба з ATX 3.0 та роз'ємом 12VHPWR. А потім вже проц можна міняти. Декілька фпс та мінус пара статтерів не варті заміни - краще взяти потужнішу карту.
То 4070 Ti Super без заміни блока живлення, виходить, не поставити? Для мене заміна БЖ вже достатньо геморна операцію, щоб задуматись за повністю нову збірку.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

aregaz, так вся 40-а серія з 12VHPWR. Старі, здається, асрок хотіли та не дали їм зелені.
akr
Member

Повідомлення

і шо, що там раз'єм не той? до кожної вк повинний бути перехідник в комплекті
unlnu
Member
Аватар користувача

Повідомлення

aregaz: 03.09.2024 13:39Порадили 4070 Ti SUPER
то беріть вже відразу цю для повного занурення в ігровий процес, 2 брендові баночки нонстопу і за добу всю зону вивчите. :laugh:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

aregaz: 03.09.2024 14:56То 4070 Ti Super без заміни блока живлення, виходить, не поставити? Для мене заміна БЖ вже достатньо геморна операцію, щоб задуматись за повністю нову збірку.
до кожної карти з новим роз'ємом перехідник в комплекті йде
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Якби ті перехідники були такі прекрасні, то на них би не жалілися масово.
aregaz
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ну, загалом, я так зрозумів, що краще таки вже нову зібрку робити. Бо якщо для нормальної роботи треба поміняти і проц, і БЖ, то вже простіше не заморочуватися, і зібрати все з нуля.

Всім дякую за коментарі. :beer:
AlexanderOnV
Junior

Повідомлення

Ваша мамка тільки під PCI-ex v3.0 проц із 4.0. відеокарта буде не на всі сто працювати, це не критично. Гальмувати будуть задачі, де є критичні процеси відеокарта-проц. Також дещо довше буде завантаження з ссд, якщо гра стоїть на nvme, і диск зі швидкістю вище 2000. Але це все такі секундні нюанси, що ви їх у 90% не помітите.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

1) Заменить проц. 5700X / 5700X3D / 5800X3D. Про С2 непонятно пока ничего - какой ему будет нужен ЦП, потому пока решает исключительно бюджет.
2) Ставите 4070 Ti S / 4080 (S). БП хватит, если с ним всё в норме.
Если смущает переходник, то кастом кабель спаяет lom_ua, ищите его тему в барахолке.
Замена платформы конечно же лучше, но и заметно дороже.
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

aregaz: 03.09.2024 14:56То 4070 Ti Super без заміни блока живлення, виходить, не поставити? Для мене заміна БЖ вже достатньо геморна операцію, щоб задуматись за повністю нову збірку.
Сам БЖ під картою 250+ватт крякне. Дуже він у вас "не дуже".
acm_fan: 05.09.2024 18:11БП хватит, если с ним всё в норме.
Цього - не вистачить. Дуже "мутна" серія, навіть офіційної сертифікації "80плюс" не має, тут Чіф сам себе "переплюнув", в поганому сенсі.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Може крякне, може й не крякне) Я колись ставив Radeon Fury + i7 в розгоні від KCAS 650 жахливого, і працювало роками :) Ну і про андервольт не забуваєм.

Особисто моє бачення - брати вк на всі гроші і подивитись чи буде норм ставати проца, чи не буде. Якщо не буде - підшаманити трохи руками з пам'яттю, виставити таймінги, повимикати всякі фічі вінди для безпеки, поставити той останній апдейт, який наче як дає буст. Подивитись знову. Якщо буде і далі серйозний ботлнек - купити 5600 чи 5700x3d, недорого обійдеться.
Відповісти