AMD обіцяє поліпшити продуктивність Ryzen 9000 у свіжій версії Windows 11

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
victorkrynytsky
Member
Звідки: Україна, Тернопіль

Повідомлення

Пропоную обговорити AMD обіцяє поліпшити продуктивність Ryzen 9000 у свіжій версії Windows 11

Прибийте мене, але я не розумію як можна роки розробляти нове покоління процесорів і тільки після всім доступних тестів опісля виходу на ринок звернутися до Microsoft за випуском оновлення до операційної системи. Це ж мало робитися як мінімум ще рік тому щоб оновлення вже було у всіх проінстальовано завчасно, і у видань-тестувальників і в потенційних покупців.

Може кому цікаво - три важливих статті по Zen 5:

1. Кількісна оцінка впливу AVX-512 на продуктивність за допомогою AMD Zen 5 - Ryzen 9 9950X Benchmarks

https://www.phoronix.com/review/amd-zen5-avx-512-9950x

2. Продуктивність Windows 11 та Ubuntu 24.04 Linux для AMD Ryzen 9 9950X

https://www.phoronix.com/review/ryzen-9 ... s11-ubuntu

3. Intel продовжує демонструвати AMD важливість програмної оптимізації: продуктивність Ryzen 9 9950X зросла на 16%

https://www.phoronix.com/review/linux-o ... zen9-9950x
Востаннє редагувалось 22.08.2024 10:53 користувачем victorkrynytsky, всього редагувалось 2 разів.
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Предлагаю обсудить AMD обіцяє поліпшити продуктивність Ryzen 9000 у свіжій версії Windows 11

Кривость майкрософт поражает. Значит в Win10 я так понимаю таких проблем нет, а 11 винда как будто деграднула. Фантик накрутили, но зачем то запороли много работающих вещей и теперь по тихоньку возвращают. Браво :beer:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пояснення якесь максимально бредове. Навіть якщо в ОС впровадать хінти на бранч предікшн для зен5, то це майже ніяк не вплине на кінцевий софт, котрий сам має впроваждувати необхідні зміни. І зазвичай це робить приблизно ніколи.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

От просто цікаво, а вони не могли все це зробити "за закритими дверима" щоб не псувати перше враження про нові проци?
Ну релізнули б на 3 тижні пізніше. Але вже без цього шлейфу негативного.
unique-neon
Member

Повідомлення

ASTON: 22.08.2024 11:16От просто цікаво, а вони не могли все це зробити "за закритими дверима" щоб не псувати перше враження про нові проци?
Проблема навіть zen 3 зачіпає судячи зі статті. Мабуть просто знайшли першу ліпшу відмазку для розходжень розультатів сторонніх тестів з власними.
yurarad
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкассы

Повідомлення

unique-neon: 22.08.2024 11:38
ASTON: 22.08.2024 11:16От просто цікаво, а вони не могли все це зробити "за закритими дверима" щоб не псувати перше враження про нові проци?
Проблема навіть zen 3 зачіпає судячи зі статті. Мабуть просто знайшли першу ліпшу відмазку для розходжень розультатів сторонніх тестів з власними.
Вот вот, там же в тестах у Hardware Unboxed растет не только у 9000 райзенов но и у 7000 я думаю можно было и 5000 добавить для ясности и там тоже был бы прирост, что-то мне подсказывает:)
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

І тільки на свіжих? Тобто 10 та нижче в прольоті?
unique-neon
Member

Повідомлення

KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

То шо, зараз зроблять швидше, але з траблами по безпеці.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
То набіса взагалі та Win11 потрібна, сидячи на платформі АМД?
Що в ній є ще з плюсів, в порівнянні з Win10, крім більшої інтеграції з андроїд і офіційної підтримки WiFi7?
Тому що все інше, здається то один негатив...
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Коротше бачив я ту вашу "поліпшену продуктивність", і як ОСь маніпулює швидкодією, а на справі - сповільнять 5ххх та 7ххх "покращеннями вже сьогодні" через оновлення, та брехатимуть як завжди. Так так зараз вистрибне хтось та розповість за блок оновлень та магію "самого розумного", а от 99.99% користувачів так не вміють, отож перед тим як щось брехати - будь ласка створіть гайд у мережі, які вправні, а МС з вас сміятиметься бо то що ви віруєте, що оминули "покращення" це лише ваша помилка, адже відкрию таємницю - ви підключені до мережі, у будь яку хвилину за бажанням МС ви отримаєте будь яке оновлення від них, хоч по стелі ходити навчитесь, але так влаштоване ядро 10 та 11.

Bucho: 22.08.2024 12:32
unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
То набіса взагалі та Win11 потрібна, сидячи на платформі АМД?
Що в ній є ще з плюсів, в порівнянні з Win10, крім більшої інтеграції з андроїд і офіційної підтримки WiFi7?
Тому що все інше, здається то один негатив...
Що в ній є? В ній є інструменти сповільнення швидкодії будь якого компоненту ПК за бажанням МС, дуже потрібна річ, але не вам, але то таке...

спойлер
Так так - капелюшок з фольги одягнув.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yurarad: 22.08.2024 11:47Вот вот, там же в тестах у Hardware Unboxed растет не только у 9000 райзенов но и у 7000 я думаю можно было и 5000 добавить для ясности и там тоже был бы прирост, что-то мне подсказывает:)
Они же сказали, что тема требует полноценного тестирования с участием других райзенов и возможно интел.
Tetronga
Member

Повідомлення

Bucho: 22.08.2024 12:32
unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
То набіса взагалі та Win11 потрібна, сидячи на платформі АМД?
Що в ній є ще з плюсів, в порівнянні з Win10, крім більшої інтеграції з андроїд і офіційної підтримки WiFi7?
Тому що все інше, здається то один негатив...
Схоже, що сенсу в ній немає, тільки якщо ноутбук/готовий пк приїхав вже з нею. :-/
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Правильний опис проблеми:

Як я і казав це все про Virtualization Based Security. Вона же "Core Isolation" у "Windows Security". Кому не треба віртуалізація а важливі виключно фпс, ну вимкните поки шо її у біосі і все. Можна не чекати патчів.
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
Звідки така інфа?
block_stupid
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Afit: Кривость майкрософт поражает.
З чого Ви це взяли?
Може тут не криворукість, а трошки глибше? Самі майки хочуть побільше контролю і нарешті прикрити ядро аргументуючи цілями безпеки.
Але й уряди від них вимагають побільше заходів по безпеці. Так майки цим зловживають. Але все це в комплексі впливає на продуктивність.
Збитки від всяких витоків, майнерів, шифрувальщиків мільярді, як окрема індустрія. + тягар легасі (віджирає в різних випадкам по 5-25%), це вам не Linux та MacOS.

Але не виключаю і "зайве" навантаження. Навіть просто Провідник, це обгортка над старим провідником (довзолю грубо сказати що ніби працює 2 програми замість однієї).
А такого багато. Все це якісь перехідні етапи перед Windows 12 (чи як воно там буде називатись).

Тут все складається в цілому з: легасі, безпеки та нових вимог.
Це дуже тяжко підтримувати, а ще важче щось нове вносити. А радикальні дії занадто ризикові. Це потрібно дуже багато часу.
А щось робити "по правильному", то всі одразу завиють "нащо поламали все те що і так працювало, фсьо іду на лінукс".
Хоча вони могли б і залишити багато легасі, то вроваджувати нові підходи. Той же провідник залишити, для програм які на нього зав'язані.
А заново зробити просто файл-менеджер, всі інші апішки залишити системними викликами, які могли б задіювати вбудований софт або сторонній.
З встановленянм софту, контролювати щоб під час встановлення програма писала своє сміття в FS та реєстр тільки куди чітко визначать майки, після інсталяції користувач хай дає окремий дозвіл до конкретних папок. Запиляти нормальну снепшотілку зручним UI, яка робити "зліпки" ріалтайм і безшовно (в них є такий інструментарій).
1234waltz
Member

Повідомлення

victorkrynytsky: 22.08.2024 10:38 Прибийте мене, але я не розумію як можна роки розробляти нове покоління процесорів і тільки після всім доступних тестів опісля виходу на ринок звернутися до Microsoft за випуском оновлення до операційної системи.
Приблизно так саме, як Квалком випустити DevKit вже після релізу пристроїв на новому Снепі для ПК.
Іноді здається, що тільки виробники консолей, Кожанка та Apple дійсно заморачується над тим, щоб системно працювати над перед-релізною підготовкою. АМД не заморочується над підтримкою процесорів в Віндоус (котрий рік), Інтел не париться над тестуванням заліла та з часів Скайлейку
спойлер
якщо є хто пам'ятає, то скалєку від багу в кремнії лікували заплаткою, а половину дир в кремнії залатали тільки на релізі Віскі Лейк
випускає через раз процесори з косяками на рівні кремнію та дирами в мікрокоді, Х'юліт Пакард роками не латали глюч системного софту з пробуків, який жарив ЦПУ і тп.
unique-neon
Member

Повідомлення

Rucha: 22.08.2024 13:41
unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
Звідки така інфа?
Десь по інтернетах бачив, не згадаю. Можливо якраз у згаданому вище огляді від HU
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Bucho: 22.08.2024 12:32
unique-neon: 22.08.2024 11:51 KimRomik
на 10-ці цієї проблеми нема із zen'ми
То набіса взагалі та Win11 потрібна, сидячи на платформі АМД?
Що в ній є ще з плюсів, в порівнянні з Win10, крім більшої інтеграції з андроїд і офіційної підтримки WiFi7?
Тому що все інше, здається то один негатив...
Я от скажу за себе

Беру свої банальні повсякденні задачі - передача по ФТп десь близкт 200-300 Гб файлів кожен день

Банально жививий приклад особистий - шоб я не робив з налаштуваннями у дровах на мережевих картках реалтек, інтел и т.п. у мене швидкість вигрузки по ФТп у різному софті тупо вдвічі нижча на вин 10, складає - 300-500 Мбіт, роблю теж саме на тому ж залізі на тому ж інет каналі у тому ж софті - опа на - і на Win 11 швидкість вигрузки тупо на макс - це 850\950 Мбіт ........ і шо б я не робив не налаштовував - це тупо отак працює, нехай там у вин 11 не паше під вбудованим адміном перетаскування, куча нових зайвих меню, ще купа всього не потрібного, але от одна банальна моя виробнича задача - і все під він 10 я втрачаю удвічі більше часу.....тому я ставлю він 11 і живу як є ;)
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Liquidator
Дрова нормальні постав від виробника мережевої карти. Вінда аж ніяк не обмежує швидкість мережі.
Відповісти