Тюнінг клавіатур. Частина 1: теорія

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Stray
Member

Повідомлення

Пропоную обговорити Тюнінг клавіатур. Частина 1: теорія

цікава тема, хоч і не всім буде цікава - лайк :)
Sashkotem
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Я, який купив g15 за сто баксів не знати коли і досі нею користуюсь, во дають люди :eek:
lutyk1999
Junior

Повідомлення

Я би розбив цю мега статтю на 8-10 клаптиків, і у кожному докладно все то описав. Вийшло щось на кшталт мокшанської окрошки, вінєгрета та олів'є. З іншого боку в якості інтро для повних нубів цей опус мастхев. Автору порада- другу частину подроби на 3-6 частин і порціями дозовано викладай. Буде такий міні серіал. Можу і сам до цієї теми долучитись.
Pushkinyan
Junior

Повідомлення

Купив я якось cougar на cherry MX red - були там кільця резинові, клаву продав, а кільця встановив на gigabyte з cherry MX red - спробував, і зрозумів що коли кейкап б'є по корпусу це кайф, а коли кільце - то це як секс через презерватив. Змастити кейкапи, та стаби - тема саме та, а взагалі всі ці класи варміли і тому подібне це все дуже специфічна тема, я купив механіку на оптиці EVGA z20 - топова клава за 70 у.е. з доставкою з США, докупив нормальні кейкапи і отримую масу задоволення
coffeeman
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Всі клавіатури в статті - данина богу RGB. Мені подобаються старі клавіатури перших комп'ютерів. Користуюсь Aigo A108.
Reinmar
Member

Повідомлення

Стаття супер, не поверхнева, багато деталей. Цікаво, хоча я і не розбирався раніше в механиці. Але почав користуватися самим простим Hator`ом. Може доросту і до тюнінга
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

lutyk1999: 15.07.2024 20:43 для повних нубів цей опус мастхев
я нуб и дочитать не смог, голова вскипела, оставил на потом
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

от честно не читал, а просто прогорнул по быстрому .. да и так уже думаю давно все должны понимать что готовые клавы с завода от рейзер, лоджитех и ко. то просто оверпрайс на имени, и есть куда дешевле и интересней китай с али по 60-80уе. А в теже 200+ уе за именитые бренды собирается на порядок лучше кастом :shuffle:

хотя у рейзера есть одна прикольная вещь, фантомные кейкапы буквы на которых видны при включенной подсветке только.
nikolaiii
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Механіку полюбив. На мембранку не повернуся. Після механіки на мембранці, як на бездоріжжі.
Seraphim
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nikolaiii: 15.07.2024 23:29 Механіку полюбив. На мембранку не повернуся. Після механіки на мембранці, як на бездоріжжі.
така ж фігня, купив додому механіку, через деякий час довелося купувати і на роботу, тому що мембранки після механіки то дуже незручно
nikolaiii
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Seraphim
Саме так, я і на роботу купив. Бо божествена нова з коробки Mitsumi Classic, виявилася неприйнятною.
Reverse_rain
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Цікаво, чи варто взагалі щось робити з механікою від bloody, бо грюкає наче торбинка зі сміттям.Чи краще взяти щось нормальне навіть якщо б/у
nikolaiii
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Reverse_rain
Зайдіть до магазину з клавіатурами на вітрині, покляцайте, і оберіть те що подобається.
beeer
Junior

Повідомлення

Не знаю чого всі так носяться з тими кастомами. Може за останні 8-10 років все стало дуже погано в цьому сегменті готових клавіатур, а може я відстав від життя. У дружини стоїть старенька Black Widow з cherry MX blue, у мене Logitec G610 з brown (бо брав колись давно в офіс, щоб не надто гучна була). До своєї трохи звикав (не вистачало "кліку", як у blue), потім поставив кільця. Кліку це звісно не додало, але значно додало комфорту і прибрало неприємну складову у шумі повністю. Сподіваюсь ці клави ще до пенсії протягнуть і мені не доведеться морочитись з вибором чогось нового :) Раз на рік приблизно розбираю, проходжусь пилосмоком і спиртом всередині, кейкапи в мішочку на швидкому циклі в пральній машині мию і клава наче нова, тільки кейкапи звісно що трохи блищать за стільки років. Коли звертаєш на це увагу, то дратує, але зазвичай я про це не думаю і тоді все ОК, головне - клік приємний :)
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Дякую, було дуже цікаво, хороший лікбез.
Для себе з клавіатурами закінчив років 6 тому, модель ф хт айбіем, к70 лоу профіль сільвер та кейхрон к’ю шість. Якщо вже й буду докуповувати , то корейський кастом, там сам корпус без плит 8 кг важить, а можна 2кг плит покласти , все з латуні, кейкапи алюміній або кераміка, свічі на смак, та класику айбіем бім спрінг. Але це коштує більше ніж середній системник з монітором, тому це через багато років хіба що придбається.
Galactick
Member
Аватар користувача
Звідки: r/FuckTAA

Повідомлення

Мій шлях за останні 5 років. Gateron Blue <3
r_mk.jpg
Alex Pepper
Member
Аватар користувача
Звідки: Сумы

Повідомлення

Огромное спасибо за статью. Я уже много лет делаю 3д рендеры клавиатур для Glorious, но так как сам ещё не перешёл на механическую клавиатуру, то многое мне не понятно. Давно хотел изучить матчасть по этому вопросу, но нигде не встречал толкового гайда от "а" до "я". Респект автору :super:

Кстати, совсем скоро выйдет новая линейка GMMK 3. И там будет просто огромное количество вариантов клавиатур и версии с принципиально новыми свитчами.
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

Alex Pepper: 17.07.2024 12:05 Огромное спасибо за статью. Я уже много лет делаю 3д рендеры клавиатур для Glorious, но так как сам ещё не перешёл на механическую клавиатуру, то многое мне не понятно. Давно хотел изучить матчасть по этому вопросу, но нигде не встречал толкового гайда от "а" до "я". Респект автору :super:

Кстати, совсем скоро выйдет новая линейка GMMK 3. И там будет просто огромное количество вариантов клавиатур и версии с принципиально новыми свитчами.
Вау! Радий, якщо стаття допомогла ще й таким чином.
Скоро буде ще друга частина з практикою того, що описано в теорії :-) Вже здав редакторам.
SoVaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Od_UA

Повідомлення

Як людина, яка пройшла весь класичний шлях від відносно недорогої на синіх клікаючих МХ, до досить пристойних кастомів, теж було цікаво почитати :) :up:
Але мій еспіріанс каже що доробляти більшість лайноклавіатур від тих же райзерів чи логітеч, це дарма витрачений час та додаткові гроші. Як згадаю деякі стаби в райзерах, аж :weep: Краще вже одразу переходити до кастомів, яких зараз просто неймовірна кількість за досить невеликі гроші (50+уо).
Тим паче деякі повноцінно підтримують ВІА.
Основні мої висновки за 10+ років юзанія сучасної механіки:
1. 40-60% це тупо іграшки, для роботи такі клави взагалі не підходять, не зручно імхо
Раніше я б написав, що обовязково має бути хот свап, але сьогодні це вже 90%.
2. у вас з цим хоббі має бути достатньо вільного місця в хаті, щоб зберігати колекцію свічів (а вона точно буде, якщо ви реально будете фанатіти), для бордів (тому що одної клави буде недостатньо і ховати їх потім точно не захочеться, якщо все зібрано по феншую), для іншого приладдя. Вже мовчу про час та гроші, але це має бути і так зрозуміло. А також для колекції кейкапів, тому що таких наборів теж буде не 1 і не 2.
3. змащені свічі краще самому все одно змастити, тому що з заводу це робиться так собі, навіть в не дешевих. І різниця відчутна.
Про стаби і казати не треба, тут не тільки змазка знадобиться. Навіть в недешевих.
4. В підсумку у вас будуть мінімум 2 улюблені клавіатури :lol:
Одна для душі, на улюблених свічах та м'яко кажучи не дуже тиха. І мова звісно не про клікаючи, такі ви забудете як страшний сон.
Друга має бути максимально тиха, на сайлент свічах, яких сьогодні купа. Чи ваші рідні вас просто виженуть з дому :D
Сайлент свічі теж різні по звуку. Але ваша збірка на нормальних сайлентах буде тихіше любої мембранки.
5. не спишіть ганятись за кастомами в алюмінієвих корпусах, тому що навіть з хорошою шумкою вони додають трохи металезований призвук, з яким важко боротись і не всім він може зайти. Хоча такі кастоми мають свій шарм і виглядають шикарно, реально коли тримаєш в руках - маєш вєзч :D
Поки болота продовжують тероризувати і знищувати нашу країну, ця тема в Україні (як і багато інших) звісно не так популярна як в тому ж США.
Але зібрати щось своє, під свій смак і щоб виглядало не як у всіх - це цікаво як мінімум.
Всім добра :beer:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Цитата из статьи:
Обсуждение экзотики типа Topre, низкопрофильных, аналоговых или оптических переключателей выходит за рамки этой статьи просто потому, что их не удастся использовать в типичной hotswap-клавиатуре.
Странно почему сюда включили оптические если их как раз довольно ещё много и с хот-свапом в том числе, тем более они аналоги черри только без контактов, у меня профильная как раз такая, оказывается у меня ещё и экзотика :gigi:
А "бутиковые" клавиатуры и переключатели вызывают улыбку :lol:
Відповісти