Nvidia залучає нових підрядників на тлі вибухового попиту Blackwell

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
jumanji
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пропоную обговорити Nvidia залучає нових підрядників на тлі вибухового попиту Blackwell

Началась гонка иа, после майнинга. Когда поиграем по норм цене? :gigi:
Blackintrad
Member

Повідомлення

jumanji: 25.06.2024 14:18 Пропоную обговорити Nvidia залучає нових підрядників на тлі вибухового попиту Blackwell

Началась гонка иа, после майнинга. Когда поиграем по норм цене? :gigi:
вже ніколи.
Пора звикати до цін. Якщо раніше купляли 70 серію, то прийдеться задовольнятись 60 або викладати більше грошей.
Справа не в популярності майнінгу чи ШІ. Ринок гарно реагує на нові ціни, люди продовжують купляти по новій ціні.
Ніхто в здоровому глузді не відмовиться від додаткових прибутків. Одна надія на Інтел, без 3 гравця нічого не зміниться.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Blackintrad: 25.06.2024 14:23 Одна надія на Інтел, без 3 гравця нічого не зміниться.
На ринку нанду було 3 гравці - самсунг, мікрон та хайнікс, зараз додались ще тошиба(кіоксія) та ВД. Мб ще й інші/менші є виробники. Питання : сильно ціни на ссд впали?
Підказка :
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/133561/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 17/131054/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/130768/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 09/134500/
(можу ще з десяток статтів кинути від кожного з виробників на те що вони прогнозують ріст цін)
Люди які вірять в низькі ціни на ВК від інтела - не вміють в критичне мислення/логіку або просто сидять на копіумі :rolleyes:
Blackintrad
Member

Повідомлення

daesz: 25.06.2024 14:48
Blackintrad: 25.06.2024 14:23 Одна надія на Інтел, без 3 гравця нічого не зміниться.
На ринку нанду було 3 гравці - самсунг, мікрон та хайнікс, зараз додались ще тошиба(кіоксія) та ВД. Мб ще й інші/менші є виробники. Питання : сильно ціни на ссд впали?
Підказка :
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/133561/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 17/131054/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/130768/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 09/134500/
(можу ще з десяток статтів кинути від кожного з виробників на те що вони прогнозують ріст цін)
Люди які вірять в низькі ціни на ВК від інтела - не вміють в критичне мислення/логіку або просто сидять на копіумі :rolleyes:
тому я і пишу, що це лише надія.
Якщо це станеться, тоді і побачимо
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Blackintrad: 25.06.2024 15:05
daesz: 25.06.2024 14:48
На ринку нанду було 3 гравці - самсунг, мікрон та хайнікс, зараз додались ще тошиба(кіоксія) та ВД. Мб ще й інші/менші є виробники. Питання : сильно ціни на ссд впали?
Підказка :
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/133561/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 17/131054/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 03/130768/
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 09/134500/
(можу ще з десяток статтів кинути від кожного з виробників на те що вони прогнозують ріст цін)
Люди які вірять в низькі ціни на ВК від інтела - не вміють в критичне мислення/логіку або просто сидять на копіумі :rolleyes:
тому я і пишу, що це лише надія.
Якщо це станеться, тоді і побачимо
Імхо, ціни на арк алхіміків низькі тому, що карти слабо оптимізовані, та ще й жеруть в двічі більше ніж амуде. Якщо у них були ціни співставні з нвідією/амуде - їх просто ніхто б не брав взагалі. Якщо бетлмейдж буде настільки ж слабкий та погано оптимізований, як і алхіміки - то й на нього ціни не будуть високими. А якщо вийдуть хоча б співставними по продуктивності, допишуть дрова та матимуть е/е хоча би рівня амуде - то ціни там будуть такі ж високі.
Моя вам порада - не будуйте надій, бо тільки розчаруєтесь :)
unique-neon
Member

Повідомлення

daesz
Щодо цін на ssd, то вони ніби з часом і знижуються при зростанні об'єму, інколи дещо підіймаються.
Відеокарти як стрільнули з майнінгом вверх, то і вендори підняли ціни в космос, не лише перепродавани
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Blackintrad
вже ніколи
Скільки разів я читав про це вже ніколи і тим не менш ціни кожного разу опускаються після того як попит стухне. Є величезний попит на бюджетні ігрові рішення серед країн що розвиваються, рано чи пізно хтось зайде на цей ринок, якщо це не буде хтось з нинішніх гравців то це будуть китайці, вони вже в цьому напрямку починають рухатись.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Оффтоп... По поводу жир-железа, потребления и отключений электричества...
Не хочу никого стриггерить, я понимаю, это далеко не для каждого вариант. Но как по мне сейчас кому нужно и кто может себе позволить - в условиях отключений электричества и работы компов с зарядных станций - должен как бы рассчитывать сходу на дорогущее мощнющее железо. Ведь оно как раз отлично жмется по потреблению и в отличии от средних или недорогих моделей не так сильно теряет в производительности. Ну например 13900K на 70W работает в рендере чуть-чуть быстрее чем 5950Х на 160ваттах а 4090 работая при 125W фигачит приблизительно на уровне ~290W у 3070Ti. С Тредриперами или последующими видяхами думаю ситуация будет еще приятнее.

Да, для кого то сказанною мною может казаться полной дичью. Но если вы например работаете в Unreal Engine 5, где нужна и производительность проца и видяхи равноценна в редакторе и в Lumen/PathTracer рендере/Компиляции шейдеров... То реально связки из топового железа дают кайфовые результаты в плане соотношения производительности на потребление. Т.е когда вам нужно поработать 10-12 часов на какой нить Bluetti EP500 5100Wh - то ноу проблем :up: Все это на себе проверил уже, и крайне доволен остался результатами. Так что хотя бы с такой точки зрения свеженькое железо радует ;)

Все это конечно для кого то может оказаться не новостью. Но я впервые считал ватты на производительность и... Думал что 13900К отыквиться в 1700X а 4090 в GTX1060, но крайне был удивлен тому что они отыквились в 5950X и 3070Ti :gigi: Ну и к тому же, профили через Intel XTU + MSI Afterburner и Нвидия панель (монитор) быстро переключаются, так что при включении света все по полной работает. Я просто был в отчаянии а сейчас на радостях бегаю всем вот рассказываю как круто оно выходит :up: И не знаю то ли хвастаюсь то ли хочу поделиться опытом :-/
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

Earanak: 25.06.2024 17:40
Оффтоп... По поводу жир-железа, потребления и отключений электричества...
Не хочу никого стриггерить, я понимаю, это далеко не для каждого вариант. Но как по мне сейчас кому нужно и кто может себе позволить - в условиях отключений электричества и работы компов с зарядных станций - должен как бы рассчитывать сходу на дорогущее мощнющее железо. Ведь оно как раз отлично жмется по потреблению и в отличии от средних или недорогих моделей не так сильно теряет в производительности. Ну например 13900K на 70W работает в рендере чуть-чуть быстрее чем 5950Х на 160ваттах а 4090 работая при 125W фигачит приблизительно на уровне ~290W у 3070Ti. С Тредриперами или последующими видяхами думаю ситуация будет еще приятнее.

Да, для кого то сказанною мною может казаться полной дичью. Но если вы например работаете в Unreal Engine 5, где нужна и производительность проца и видяхи равноценна в редакторе и в Lumen/PathTracer рендере/Компиляции шейдеров... То реально связки из топового железа дают кайфовые результаты в плане соотношения производительности на потребление. Т.е когда вам нужно поработать 10-12 часов на какой нить Bluetti EP500 5100Wh - то ноу проблем :up: Все это на себе проверил уже, и крайне доволен остался результатами. Так что хотя бы с такой точки зрения свеженькое железо радует ;)

Все это конечно для кого то может оказаться не новостью. Но я впервые считал ватты на производительность и... Думал что 13900К отыквиться в 1700X а 4090 в GTX1060, но крайне был удивлен тому что они отыквились в 5950X и 3070Ti :gigi: Ну и к тому же, профили через Intel XTU + MSI Afterburner и Нвидия панель (монитор) быстро переключаются, так что при включении света все по полной работает. Я просто был в отчаянии а сейчас на радостях бегаю всем вот рассказываю как круто оно выходит :up:
Ті у кого є на таке залізо гроші можуть собі дозволити підключення до критичної інфраструктури. Гроші є гроші.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Rederst, легально ? Я вот например не хочу нелегально решать этот вопрос.
Ну и быть в итоге избитым сцаными тряпками от добродушных соседей которые при первой возможности это сделали бы.

Сорян за оффтоп, не особо понял прост про что речь идет.
Я живу на последнем этаже в многоэтажке. И не особо понимаю как это делается.
Солнечные панели не предлагать - воруют а за ночной генератор на балконе будут тоже сцаные тряпки :lol:
Востаннє редагувалось 25.06.2024 17:55 користувачем Earanak, всього редагувалось 3 разів.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unique-neon: 25.06.2024 16:06 daesz
Щодо цін на ssd, то вони ніби з часом і знижуються при зростанні об'єму, інколи дещо підіймаються.
Відеокарти як стрільнули з майнінгом вверх, то і вендори підняли ціни в космос, не лише перепродавани
Ну от приведу приклад із власного досвіду : декілька місяців тому хотів взяти ссд під файлопомийку на 2тб, зупинився на кіоксії як потенційно найкращим вибором в цій ціновій категорії, ціна на неї тоді становила 4300 на розетці (зараз із телефону, але як буду за компом - кинув вам скрін з цінової медіани), після того вийшла новина що ціни на м2 виростуть на 8-13%
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 17/133471/
На момент виходу новини грошей не було щоб купити ту кіоксію, взяв в результаті два тижні тому за 4871 грн (скрін з кабінету також потім скину, коли буду за компом).
4300*1.13=4859.
Звичайно за цей період відбулась девальвація гривні, але вона не була настільки суттєвою, щоб різниця в ціні була 13.5% :)
unique-neon
Member

Повідомлення

daesz: 25.06.2024 17:52 грошей не було щоб купити ту кіоксію, взяв в результаті два тижні тому за 4871 грн (скрін з каб
Ну так ці коливання відбуваються, скрінів не потребую вірю))
Але ж реально якщо дивитись в розрізі років, то гігабайти помітно дешевіють в доларах, і швидкості зростають.
Перший рандомний гуглінг
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unique-neon: 25.06.2024 18:38
daesz: 25.06.2024 17:52 грошей не було щоб купити ту кіоксію, взяв в результаті два тижні тому за 4871 грн (скрін з каб
Ну так ці коливання відбуваються, скрінів не потребую вірю))
Але ж реально якщо дивитись в розрізі років, то гігабайти помітно дешевіють в доларах, і швидкості зростають.
Перший рандомний гуглінг
В 2019 я дав 2200 грн чи щось типу цього (ціна була близька до 100$) за 860про на 500гб на млц, зараз же вийшло взяти 2тб на тлц за приблизно ті ж кошти. Погоджусь, об'єм виріс в 4 рази. Але якщо порівнювати уже із літом 2023 - то ціни підросли і суттєво. Той же кс3000 я взяв в серпні за 2849 за 1тб на розетці, зараз він уже коштує 3500 по низу хотлайну, 4600 на розетці :/
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rederst: 25.06.2024 17:47 Ті у кого є на таке залізо гроші можуть собі дозволити підключення до критичної інфраструктури. Гроші є гроші.
:lol:
Інспекція не згодна з тобою
https://sies.gov.ua/news/inventaryzatsi ... -slobodian
anyname
Member

Повідомлення

unique-neon: 25.06.2024 18:38
daesz: 25.06.2024 17:52 грошей не було щоб купити ту кіоксію, взяв в результаті два тижні тому за 4871 грн (скрін з каб
Ну так ці коливання відбуваються, скрінів не потребую вірю))
Але ж реально якщо дивитись в розрізі років, то гігабайти помітно дешевіють в доларах, і швидкості зростають.
Перший рандомний гуглінг
Алеж й потрібна кількість отих гігабайтів також стрімко зростає.
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

Earanak: 25.06.2024 17:40
Оффтоп... По поводу жир-железа, потребления и отключений электричества...
Не хочу никого стриггерить, я понимаю, это далеко не для каждого вариант. Но как по мне сейчас кому нужно и кто может себе позволить - в условиях отключений электричества и работы компов с зарядных станций - должен как бы рассчитывать сходу на дорогущее мощнющее железо. Ведь оно как раз отлично жмется по потреблению и в отличии от средних или недорогих моделей не так сильно теряет в производительности. Ну например 13900K на 70W работает в рендере чуть-чуть быстрее чем 5950Х на 160ваттах а 4090 работая при 125W фигачит приблизительно на уровне ~290W у 3070Ti. С Тредриперами или последующими видяхами думаю ситуация будет еще приятнее.

Да, для кого то сказанною мною может казаться полной дичью. Но если вы например работаете в Unreal Engine 5, где нужна и производительность проца и видяхи равноценна в редакторе и в Lumen/PathTracer рендере/Компиляции шейдеров... То реально связки из топового железа дают кайфовые результаты в плане соотношения производительности на потребление. Т.е когда вам нужно поработать 10-12 часов на какой нить Bluetti EP500 5100Wh - то ноу проблем :up: Все это на себе проверил уже, и крайне доволен остался результатами. Так что хотя бы с такой точки зрения свеженькое железо радует ;)

Все это конечно для кого то может оказаться не новостью. Но я впервые считал ватты на производительность и... Думал что 13900К отыквиться в 1700X а 4090 в GTX1060, но крайне был удивлен тому что они отыквились в 5950X и 3070Ti :gigi: Ну и к тому же, профили через Intel XTU + MSI Afterburner и Нвидия панель (монитор) быстро переключаются, так что при включении света все по полной работает. Я просто был в отчаянии а сейчас на радостях бегаю всем вот рассказываю как круто оно выходит :up: И не знаю то ли хвастаюсь то ли хочу поделиться опытом :-/
если уж ты такой рендерщик которому надо прямо сегодня смонтировать что-то, то просто купи генератор потому что фейспалм от тебя выглядит на скорости света
Stalker22
Member

Повідомлення

Earanak: 25.06.2024 17:49 Rederst, легально ? Я вот например не хочу нелегально решать этот вопрос.
Ну и быть в итоге избитым сцаными тряпками от добродушных соседей которые при первой возможности это сделали бы.

Сорян за оффтоп, не особо понял прост про что речь идет.
Я живу на последнем этаже в многоэтажке. И не особо понимаю как это делается.
Солнечные панели не предлагать - воруют а за ночной генератор на балконе будут тоже сцаные тряпки :lol:
Резервне живлення рулить, юпс потужний +акуми)))
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Ghody
Так я рендрю себе спокойно и на зарядной станции. На кой черт мне генератор, суть сообщения была как раз в том что генератор не нужен а нужно мощное железо под станцию :puzzle: Станция работает как ИБП, заряжается на 100% за 90 минут, работает примерно в 10 раз тише генератора. В чем суть вашего сообщения то была :dontknow: Моего - поделиться опытом личным, как рендерщика :laugh:
Stalker22
Мне это под два компа нужно было, зачем что-то городить если станций зарядных хватает.
Чем "резервное питание" для двух компов отличается от двух или одной станции :lol: Важно - вопрос риторический ! :gigi:
Чувоки, я советов не искал. Я делился субъективными впечатлениями.
Если вас аж трясет от моих советов, отправляю вас вот сюда :
"Выживальщики", кайфанете, гарантирую :up: Развернетесь там по кайфу.
А я казуалыч, который для нормисов дал свой отзыв.
Вы то конечно гигачады на 16-этаже ставите генераторы, чотко B-)
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Earanak
Ноутбучне залізо приблизно так і працює - задушений десктоп.
І навіть диференціація так само виглядає; 4050 у 115вт, чи 4090 (4080) у 115вт
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Порой этот форум воспринимать всерьез опасно для здравого рассудка :gigi:

Denvys5
Ноутбук при 70вт на проце может выдавать 30к CBR23 по многопотоку, ого.
4090 десткопная при 125вт выдает уровень 3070Ti в рамках ноутбука, вау.
Ничего себе, круто ! Кайф, как же это невероятно :up:
Жаль что у меня не было такого феерического ноутбука. Я был бы так рад.
Востаннє редагувалось 25.06.2024 23:20 користувачем Earanak, всього редагувалось 10 разів.
Відповісти